Автор Тема: Марс  (Прочетена 274045 пъти)

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Марс
« Отговор #360 -: Юни 22, 2014, 08:30:27 pm »
Благодаря ти, Акрукс. Интересни примери - тотално различно проявление на дебилитиран Марс.

Дракониада, и на теб благодаря за примерите. Хората с Марс в 7-ми може би са по-склонни да търсят партньор предимно въз основа на сексуално привличане, като поставят на заден план другите сфери, където би трябвало да има съвместимост за дълготрайни взаимоотношения. От индийската астрология имам такива наблюдения, които мисля, че биха могли да се прехвърлят и върху западните карти.

Юлий Цезар ли? Имаш ли линк? Тази ли е http://www.astrotheme.com/astrology/Julius_Caesar ?
« Последна редакция: Юни 22, 2014, 08:32:49 pm от Mirabella »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #361 -: Юни 22, 2014, 08:53:08 pm »
Не четох всичките страници, но виждам и на 1-ва и на 21-ва да се обсъжда Марс и шофьорите. Надвам се, тази тема да не е само за Марс и бързите коли.

Искам да ви попитам - ако разрешите разширяване на темата - какво да прави Марс квадрат Слънце с енергията си, защото това си е сериозна агресия, която се и насочва понякога нвътре и е опасно? Как се култивира агресия, извън традиционните методи, които можете да ми дадете като спорт?

...да прави/твори  нещо самостоятелно ,следвайки лична кауза;по-далеч от тати :)
« Последна редакция: Юни 22, 2014, 08:55:06 pm от Рени »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #362 -: Юни 22, 2014, 08:57:40 pm »
Много ми хареса подробният и подреден хороскоп на Цезар от този линк .Всъщност аз намекнах за Цезар че бил бисексуален,макар че това май е било нормално тогава,за гърците знам,за римляните не съм сигурен ,това е една от възможните прояви на карето,убит от удар с нож-също.Като се замисля обаче не е добър аспект за стратег,например това не е стилът на обсадата на галите на Версенжеторикс ,това е по скоро по Сатурн-търпение и обсадни строежи .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #363 -: Юни 22, 2014, 09:09:07 pm »
Много ми хареса подробният и подреден хороскоп на Цезар от този линк .Всъщност аз намекнах за Цезар че бил бисексуален,макар че това май е било нормално тогава,за гърците знам,за римляните не съм сигурен ,това е една от възможните прояви на карето,убит от удар с нож-също.Като се замисля обаче не е добър аспект за стратег,например това не е стилът на обсадата на галите на Версенжеторикс ,това е по скоро по Сатурн-търпение и обсадни строежи .

Марс във Везни и Дева е стратег,както и в Скорпион,поради логични причини . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #364 -: Юни 22, 2014, 09:55:57 pm »
Рени,не мога да си представя Марс деабилитиран в рак,везни добри стратези-това са нежни Марсове,а на война-като на война-рано или късно правилата,хуманността остават на заден план-пречат ,Марс във везни може да е добър военен дипломат,но полеви стратег няма шанс.Марс в скорпион е разузнаване,тайна полиция,шпионаж,не му е в стила откритото командване.В дева да,след като придобие опит може да преодолее склонноста за повече от необходима детайлност,въобще би трябвало правилата за сила/слабост да си действат .

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #365 -: Юни 22, 2014, 10:13:52 pm »
 :012:Тъндър и Рени сега се усетих,аз говоря за стратези в тесния смисъл-военни,командващи офицери,от калибъра на Суворов,Наполеон,Жуковски,Конев,Патън,Монтгомери,Гудериан И ТН,а вие стрратег в преносен смисъл,в обществото-един вид ,,играч,,.така да Марс във везни/везни е обществото/ е символ на войник,стратег,играч в обществото,скорпионския манипулатор,девишкия-има логика .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #366 -: Юни 22, 2014, 11:14:49 pm »
Рени,не мога да си представя Марс деабилитиран в рак,везни добри стратези-това са нежни Марсове,а на война-като на война-рано или късно правилата,хуманността остават на заден план-пречат ,Марс във везни може да е добър военен дипломат,но полеви стратег няма шанс.Марс в скорпион е разузнаване,тайна полиция,шпионаж,не му е в стила откритото командване.В дева да,след като придобие опит може да преодолее склонноста за повече от необходима детайлност,въобще би трябвало правилата за сила/слабост да си действат .

Oposit, при теб опита ,как се отрази при воденето на война ?!?  :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Марс
« Отговор #367 -: Юни 22, 2014, 11:27:29 pm »
При нужда Марс/Везни може да премине в огледалото и се преобрази в Марс/Овен.Когато се води война за оцеляване се активира огледалния ефект.Не разбирам от астро,но преминаваш на отсрещния бряг,елементарно.Някой пропукват остта,но други,за да оцелеят овладяват другия край на остта. :012:

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #368 -: Юни 22, 2014, 11:31:27 pm »
При нужда Марс/Везни може да премине в огледалото и се преобрази в Марс/Овен.Когато се води война за оцеляване се активира огледалния ефект.Не разбирам от астро,но преминаваш на отсрещния бряг,елементарно.Някой пропукват остта,но други,за да оцелеят овладяват другия край на остта. :012:

....но разбираш от Марс  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #369 -: Юни 22, 2014, 11:35:04 pm »
При нужда Марс/Везни може да премине в огледалото и се преобрази в Марс/Овен.Когато се води война за оцеляване се активира огледалния ефект.Не разбирам от астро,но преминаваш на отсрещния бряг,елементарно.Някой пропукват остта,но други,за да оцелеят овладяват другия край на остта. :012:
Мислиш ли, марс във везни никога не ще е марс в овен. Може да облече чуждата дреха в началото-после, ако екзалтира до сатурновото, добре. Ако не-става манипулативен, несигурен, нерешителен и непоследователен. чака други да вземат решение и да правят-овенското, за да може когато не се постигне желаното да кажа-аз ви  казах/не направих,нали говорим за марс= действам но.../.
Имам наблюдения, затова-от първа ръка. Иначе дебилитираният марс може да бъде много по-силен от овенския, при мъж, когато се домогне до сатурн-марс релацията.

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #370 -: Юни 22, 2014, 11:50:12 pm »
Войната в моя натал гледам положението на Марс-съвпад ДСЦ,дева,част от стелиум с Плутон и Юпитер,Юпитер дава изучаване-в казармата школа за оръжеен техник,служил съм в щаб,комендантски взвод/пак по Юпитер-при офицери/някакси Марс в дева описва стрелковото оръжие-дева-сръчност,точност ,занаят ,отличник в стрелбата,което е много чудно,тогава имах очила,мишените като мъгла ,късогледтвото е от Слънце и Луна В падение,после направих лазерна операция .Пак по Юпитер -като студент школа по бойни изкуства тай чи,нямам висока степен,не ми е било цел,покрай това с изследователска цел ядох доста бой и от колеги от други стилове,това май е по Сатурн в интерсептиран овен в първи дом,доброволни спаринги,занимавал съм се и с други спортове което пак е по Марс но е дълго за писане.Та заради съвпада Юпитер/плутон /Марс имам интерес и досега и чета за оръжия,войни и тн.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #371 -: Юни 23, 2014, 12:19:20 am »
Абсолютно точно, с марс скорпион осмодомен съм, много обичам да разузнавам, ако може всичко за всеки, пазя доста информация, за някои хора е ненужна, но знае ли човек. Дори когато се запознавам с нов човек, не се сближавам, ако не разбера важни факти за живота му. Открито не командвам, но тайно - о, да, обожавам го. Марс скорпион не е нападател, но е добър защитник. Никога не нападам, правя го, за да защитя някого, включително и физически се разправям. Не се страхувам от нищо, освен от Бог.
Съни, марс е оръженосец на слънцето-духа, осзънаването. Ти си овен-чист и първичен, този марс е чудесен, щом си го интегрирала.
марс в скорпион е силен-най-силен при нощно раждане принципно/ в мъжка карта е важен/.
Всичко е в баланса и силата. На дълга дистанция-времето, този марс е издържлив стратег, ще дочака.
Дебилитираните марсове са кофти в ежедневието-тип-овен ситуациите, но са силни в криза-наводнение, морска буря. Няма лоши комбинации, някои са трудни за разбиране и изпълнение, но -лошо няма.
За мен си-като категория за мъж ценя марс ве трудни ситуации-сиреч като да е екзалтирал. Фалическото перчене по овен беше вълнуващо преди време, много отдавна.
« Последна редакция: Юни 23, 2014, 12:21:54 am от enigma »

Oposit

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 872
Re: Марс
« Отговор #372 -: Юни 23, 2014, 12:33:35 am »
Бисексуалноста на Цезар все пак си е закодирана,не е просто до нравите тогава- 1.Луна опозиция Слънце, 2.Венера съвпад Марс,3.Уран съвпад Луната,опозиция Слънце,това забелязах веднага,може да има още,аз като стигна до 3 спирам,работата ясна.Уран съвпад Луна,опозиция Слънце,квинкунс Марс има връзка с епилепсията /спазми,конвулсии са по Уран/ от която страда,както и за стрнното му по Уран раздвояване на личноста,от опозицията Слънце./Луна ,ако Тъндър не се бърка с краля -слънце Луи14 ,за който зная че говорил на ,,Ние,,/тук забелязвам противоречие-той е казвал ,,Държавата това съм Аз,, ,а в тоя случай трябваше да е ,,Държавата-това сме Ние,,/много комунистическо  :D.
« Последна редакция: Юни 23, 2014, 12:50:37 am от Oposit »

Деси

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 16
Re: Марс
« Отговор #373 -: Юни 23, 2014, 08:56:06 am »
Абсолютно точно, с марс скорпион осмодомен съм, много обичам да разузнавам, ако може всичко за всеки, пазя доста информация, за някои хора е ненужна, но знае ли човек. Дори когато се запознавам с нов човек, не се сближавам, ако не разбера важни факти за живота му. Открито не командвам, но тайно - о, да, обожавам го. Марс скорпион не е нападател, но е добър защитник. Никога не нападам, правя го, за да защитя някого, включително и физически се разправям. Не се страхувам от нищо, освен от Бог.

Марс в Скорпион е точно окопаване и дълга подготовка преди нападение (обикновено за отмъщение). Той не обича откритите бойни действия.
Но всичко това става само ако ще се води война. При обикновено запознанство и поддържане на приятелство няма такова дебнене и параноя. Ако при теб ги има, ще е нещо по осмия дом или друго, но не по самосебе си Марс в Скорпион. Запознанство и поддържане на връзка не е по Марс.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #374 -: Юни 23, 2014, 11:27:08 am »
А за квадрата Слънце/Марс как мислите, ще има ли някаква разлика в изявата и каква - например, есенциално силен Марс + есенциално слабо Слънце и есенциално силно Слънце + есенциално слаб Марс?
Според мен при силно Слънце, дори ако Марс е по-слаб, ще има по-здрав "вътрешен стожер", по-здраво его - човек може да не търси на всяка цена да се наложи навън и да се доказва чрез марсови методи. При слабо Слънце и силен Марс ми се струва по-вероятен обратният вариант - вътрешна нужда за себедоказване, дължаща се на неувереност или нещо друго, която ще се проектира чрез външно поведение. Във втория случай - слабо Слънце и силен Марс - съм наблюдавала истерично и неконтролируемо поведение, склонност към тирания. Вътрешна неувереност, която търси свръхкомпенсация чрез външно арогантно поведение.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui