Автор Тема: Марс  (Прочетена 274040 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Марс
« Отговор #375 -: Юни 23, 2014, 02:42:56 pm »
Визирах конкретно онези квадратури, при които едната планета е в знак на есенциално достойнство, а другата е в знак на есенциална слабост:
Слънце в Лъв, Марс в Телец
Слънце във Водолей, Марс в Скорпион
Слънце в Овен, Марс във Везни; Слънце в Овен, Марс в Рак; Слънце в Овен, Марс в Телец
Слънце във Везни, Марс в Овен и Слънце във Везни, Марс в Козирог

То е ясно, че не може да се правят обобщения, но ми е интересно кога преобладават негативите и кога позитивите при такъв тип квадратури, т.е. когато се съчетава есенциално силна и есенциално слаба планета. От друга страна негативно/позитивно също е относително понятие – зависи за какво го използваме и дали сме намерили подходящо поле за изява на тази енергия.

Дали пък родените със слабо есенциално Слънце, но със силен есенциално Марс нямат по-голям “драйв“ да се доказват и самоутвърждават – и в социума, и в семейна среда?

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #376 -: Юни 23, 2014, 03:05:05 pm »
Ще еинтересно, Лили, Дракониада, да споделите за тези ваши "случаи" с марс. Дали е нощен, или дневен? Дневният марс, под лъчите на слънцето често е избухлив, по-агресивно се налага. Оттам-вероятно и често губи. В случая на Драко е нощен-този в овен на асц., тогава-достига резултата.Благодаря, ако си направите труд да споделите. :)
Имам марс в рак, квадрат слънце в овен в семейството-безпрецедентно избухлив. Дневен е , и в 12 дом. Дебилитирането му явно вади засега предимно грозен гняв и обиди. Ще чакаме да се нахъса да впрегне в нещо градивно това.

Освен това, мисля,  есенциално по-слабата от двете планети-ще се изрази по-крайно, макар и с негативите. Но е и потенциал, точно защото му липсва леснота, "бачка" повече и постига.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #377 -: Юни 23, 2014, 03:23:16 pm »
Съжалявам,но нямам за сега такава квадратура,каквато искаш.
Но се сетих,че имам една с есенциално силно слънце(Лъв) в квадрат с Марс(Скорпион) и той есенциално силен.Понеже горкото му Слънце в 12ти дом не се реализира нито в чужбина,нито признаха художествените му таланти,с аплодисменти достойни за Пикасо,той започна да говори за липсата на смисъл на живота му и за самоубийство.Не се бях замисляла колко добре изразява силата на двете планети.Не знам дали е посегнал  на живота си,но поемаше невероятни количества алкохол.
Ако не ти е полезен коментарът на някой някога ще му потрябва. ;)

Излишно е да споменавам каква е величината на ревността и егото му.
Благодаря ти! :58:
Тук марс си е на мястото, да.
Имам познат слънце скорпион, марс в козирог, невероятно самообладание. Самоконтролът не го напуска, дори му е станал втора природа. С много наблюдения си потвърдих, че всъщност е подценяван /поколението сатурн в риби, уран в дева е/, страхува се от липса на одобрение и понякога леко заеква. Като е заплашен-гази и ...трева не никне след него. На дълга дистанция ще победи всички откъм търпение във времето, освен може би скорпи-марс.
Интересното е -луната също е в козирог, значи-съвпад луна -марс, овенска избухливост, пали бързо, но го крие. Напоследък плутон му нагази този съвпад и виждам как изскача пред себе си, не в натюрела си агресивно да вземе преднина и той да даде ход на ситуациите в желаната от него посока. Толкова нетпично за него, от години се знаем. Плутон върху марс-постоянно говори колко е добър в професията, не позволява забележка, прави напук малки саботажи на шефовете. Силно чувство за собствена власт, това -напоследък. Преди години се държеше мижитурно, почти невидим. Не подценявайте тези скорпиони.

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #378 -: Юни 23, 2014, 03:33:19 pm »
Да, не ще е само до положението-дневен, нощен.
Ето пример-12-домен лъвски марс в квадрат с 4-домен стелиум-слънце,венера, меркруий, нептун в скорпион в 4. Уж излиза да са в рецепция по знак, нали скорпион е нощният трон на марс. Но....този е зъл и злобен, усеща се страх от 12 дом. Нервните кризи са поне х3 в месец, нарочва си някой и го подлага на унищожителна злоба, така както си знае скорпионът-да боли и да се помни. Това за сравнително дребни неща. Веднага казвам-сам е...няма да се чудите.Точно по марс в лъв има липси и страхове. След всяка грубост, нови хора спират да общуват с него. Все някой ще остане накрая-дали? Тегаво е край него, често ври и клокочи, тва натоварва. Избухва пък-за разкош точно когато най-малко очакваш като чупи итръшка, предполагам и посяга, ама нали е сам, освен да си посегне....  :57:Негови познати казват-след скандала ме боляха очите, цял ден лежах.. и др...Енергии... :d030:


Сега се светнах защо колегите, все мъже се посдърпват на 2- 3 години до бой. Ами то при нас 6 бр. мъже, все с дебилитирани марсове.
1. слънце в лъв-марс скорпион
2. марс скорпион-сатурн телец
3. марс везни-сатурн козирог
4. марс в овен, венера във везни
5.слънце в скорпион, марс в лъв
Другият изглежда да е нормален. ;)
« Последна редакция: Юни 23, 2014, 03:49:12 pm от enigma »

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #379 -: Юни 23, 2014, 03:57:40 pm »
Enigma, аз имам близка стелиумен скорпион и лъвски марс, да тя също понякога изпитва силна омраза, но е изключително състрадателна. При нея, обаче, слънце и останалите скорпиони са в първи дом, а марс - в десети. Така че важни са и разположенията по домове. Луната и венера също се свързват с чувствата - любов, омраза, желание за надмощие.
Картата, която поставих на мъжа също е много състрадателен.
Явно зависи и от човека. Твоят пример изглежда контролиран и сдържан човек. Но това не значи, че нептун примерно не прави луна марс състрадателни. Много интересно при него,в 5 дом който иска изразяване-венера-сатурн в овен-трудно. Дори и да е любящ, някак не умее да го покаже. Водолей е сдържан, асц. скорпион също. Луната е в падение, тронов марс, но омекотен от нептун, а това е в 1 дом. По-скоро е откликващ може би на впечатления, интуитивен. Или се губи понякога като идентичност в нуждите и влиянията на обкръжението. Предполагам зависи какви са билиотношенията с майката в детството, те са формирали възгледа и поведението по този първодомен стелиум.
Да, и от цялата карта зависи, и от индивидуалното развитие на човека.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Марс
« Отговор #380 -: Юни 23, 2014, 04:16:35 pm »
Карта на мъж-Марс в Скорпион, Слънце в Лъв-нямат аспект по между си (нямам час на раждане)
Злоба, гняв, ревност, манипулация, насилие, побойща, тормоз, контрол
Всичко това го прилага в отношенията си с жените

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Марс
« Отговор #381 -: Юни 23, 2014, 04:47:42 pm »
Съни, благодаря за картата на "определено големия женкар" (цитирам)! Управителката на 7-ми дом е в един от четирите знаци, които древните и средновековните астролози определят като похотливи (Овен, Телец, Козирог, Риби, според някои и Везни), затисната между два малефика (Раху и Сатурн). Диспозиторът й Марс е тронов в 1-ви дом (т.е. много силен, освен това е и краен диспозитор в картата) и заедно с Луната (ума). Венера получава силен канал да прояви похотливата си страна. Шестият знак от АС не е особено благоприятно положение за Венера и управителя на 7-мия дом (които съвпадат тук) с оглед на запазване на брак и дълготрайни отношения. Да не се е забъркал в извънбрачна афера с жена в подчинено положение (в службата му)?

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Марс
« Отговор #382 -: Юни 23, 2014, 04:48:47 pm »
Драко, стискам палци да оцелееш! :57: Ето какво е привлякъл твоят обмен марс-плутон. :29:

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #383 -: Юни 23, 2014, 06:55:20 pm »
Ще ви кажа какъв Марс ми завъртя глявата. :38: :D
Марс съвпад с Юпитер,опозиция с Плутон,а към опозицията квадрат от Сатурн.Изглежда,че се контролира отлично,но знам,че отвътре ври.Истинско чудовище,а?Не съм срещала такъв звяр преди и нямам търпение да го видя отвътре.
 :D ;)

В изучаването Венера ще участва ли :)

Happy58

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #384 -: Юни 23, 2014, 07:48:15 pm »
Ще участва с точен аспект и вярвам,че това ще го "звероукроти".
 :012: :-* ;)

а, така, значи временно може да липсваш, така ли да го разбираме :) - а после ще чакаме отчет :)

Uran

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2538
Re: Марс
« Отговор #385 -: Юни 23, 2014, 10:12:57 pm »
Ето карта на мъжа, който описах, нощно раждане е, ако имате въпроси, ще отговоря.
Този е малко след мен раждан и с по- позитивни констелации. Трябва да е умник с добре структурирана мисъл (Мерк/Сатурн). Има ли деца този човек? Не знам дали ще съм ясна, но има две самотричащи се и в същото време- налични, тенденции, двойнственост, но по- особена. Себеотдаване и дистанциране, при това едмовременно, по отношение на емоционалната сфера. Друго противоречиво е суетата барабар с усщането за мрачност. Хем да сме под прожекторите, хем - в сянка.

п.п.Има ли нещо вярно в усета ми за него?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #386 -: Август 23, 2014, 11:42:29 am »
Как се утвърждава Марс в Козирог,Марс в 10-ти дом , Марс съвпад Сатурн и Марс във Водолей-каква е разликата и какво ги обединява същите ?!? Имате ли наблюдения ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #387 -: Август 23, 2014, 11:54:00 am »
Аз съм с марс в козирог, СУ10, разположен в 6-ти. Но при мен има малко особености- съвпад с нептун, така че не знам дали ще е типично по козирожки утвърждаването.

За марс съвпад сатурн ще ми е интересно да прочета наблюдения, че напоследък попаднах и на такава карта.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #388 -: Август 23, 2014, 12:00:15 pm »
Flora,да при теб Марс има и от магията на Нептун,но пък ти си Овен и за теб същия е много важен ,а в точен квадрат ли са със Слънце или само знаков ? Коя е твоята битка в живота -баща,мъж,шеф ,статус,амбиция ,защото сега цикълът Марс/Сатурн в Скорпион ,повтарят при теб натална констелация ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Марс
« Отговор #389 -: Август 23, 2014, 12:14:24 pm »
За марс съвпад сатурн ще ми е интересно да прочета наблюдения, че напоследък попаднах и на такава карта.
аз го имам - в рак, 12 дом. мисля, че този съвпад ми дава сдържаност, пресметливост, нерешителност. не обичам да рискувам, залагам на провереното и сигурното. понякога така ми се иска да направя нещо щуро /имам опозиция на слънце-уран/, но все не ми стиска, или ако все пак реща нещо такова, то го обмислям 1000 пъти. мислено разигравам сценарии, с различни варианти какво би се случило, ако постъпя по определен начин.
« Последна редакция: Август 23, 2014, 12:16:39 pm от nerealna »