Автор Тема: Марс  (Прочетена 274030 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #390 -: Август 23, 2014, 12:31:05 pm »
nerealna ,Слънце в Телец или Близнаци и Луната как е поставена при теб ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Марс
« Отговор #391 -: Август 23, 2014, 12:38:25 pm »
nerealna ,Слънце в Телец или Близнаци и Луната как е поставена при теб ?!?
слънце в телец 10 дом, луна упр. асц , в близнаци 11 дом.
мислиш, че качествата, които описах не са от съпада марс-сатурн?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #392 -: Август 23, 2014, 01:07:44 pm »
слънце в телец 10 дом, луна упр. асц , в близнаци 11 дом.
мислиш, че качествата, които описах не са от съпада марс-сатурн?

Не,исках да разбера ,защо си избрала бездейната страна на аспекта-предаваш се твърде лесно пред препятствията,понеже Сатурн е блокаж и ти избираш нищо да не правиш,затова попитах за Луна диспозитор на Марс/Сатурн и за Слънце като шеф-диригент на картата .Имаш подтик да правиш нещата налагайки себе си , като информираш другите за невидимото в света ,по един полезен начин за теб ,за да те видят като авторитет,но много често сама се спираш.
Например тук ,във форума може така да звучи: "Искам да кажа нещо ,но дали е подходящ моментът, може би изобщо не трябва да се обаждам ?!? "  :)

А издръжлива ли си ?!? Като малка имало ли е нещо от рода на " Разрешено ли е ,какво ще каже мама " ,а сега някой друг  в тази роля или пък ти всичко разрешаваш на твоето дете ,точно обратното ?!?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Марс
« Отговор #393 -: Август 23, 2014, 01:23:17 pm »
Не,исках да разбера ,защо си избрала бездейната страна на аспекта-предаваш се твърде лесно пред препятствията,понеже Сатурн е блокаж и ти избираш нищо да не правиш,затова попитах за Луна диспозитор на Марс/Сатурн и за Слънце като шеф-диригент на картата .Имаш подтик да правиш нещата налагайки себе си , като информираш другите за невидимото в света ,по един полезен начин за теб ,за да те видят като авторитет,но много често сама се спираш.
Например тук ,във форума може така да звучи: "Искам да кажа нещо ,но дали е подходящ моментът, може би изобщо не трябва да се обаждам ?!? "

А издръжлива ли си ?!? Като малка имало ли е нещо от рода на " Разрешено ли е ,какво ще каже мама " ,а сега някой друг  в тази роля или пък ти всичко разрешаваш на твоето дете ,точно обратното ?!?
благодаря. всичко, което си написала е точно така. често избирам бездейната страна, защото съм мързелива  :012: - венера в риби и луна квадрат венера.
с майка ми не съм имала никакви проблеми- давала ми е пълна свобода. баща ми беше малко по-строг, с консервативни разбирания. като цяло имах хубаво и спокойно детство, с всеотдайни и добри родители. подобно на майка ми, сега и аз разрешавам на дъщеря ми всичко.  нептун ми е  5 дом, идеализирам я , имам й доверие и затова не я спирам.
« Последна редакция: Август 23, 2014, 01:25:00 pm от nerealna »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #394 -: Август 23, 2014, 01:29:43 pm »
Сега можеш да въведеш природата на Марс в ежедневните си дейности ,да си по-мотивирана в онова ,което правиш и/или желаеш при мунданния съвпад Марс/Сатурн ,защото първият е водещ в съвпада и до следващия ,ако имаш желание да споделяш от време на време ,когато се активират главните ти оси и всичко свързано с тях  ,какво се случва .За мен ще е полезно ,предполагам и за други ,да видим как работи като събитийност мунданен аспект повтарящ натална констелация.

Благодаря,за споделеното nerealna  :38:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Марс
« Отговор #395 -: Август 23, 2014, 01:36:30 pm »
Сега можеш да въведеш природата на Марс в ежедневните си дейности ,да си по-мотивирана в онова ,което правиш и/или желаеш при мунданния съвпад Марс/Сатурн ,защото първият е водещ в съвпада и до следващия ,ако имаш желание да споделяш от време на време ,когато се активират главните ти оси и всичко свързано с тях  ,какво се случва .За мен ще е полезно ,предполагам и за други ,да видим как работи като събитийност мунданен аспект повтарящ натална констелация.
Благодаря,за споделеното nerealna 
и аз благодаря за вниманието.
мунданния съвпад Марс/Сатурн е на куспида на 5 дом. от доста време обмислям да възобновя заниманията си по дърворезба, но мързела ме спираше  :012: мъжа ми даже тея дни чисти мазето и предложи да си направя там стаичка за работа, защото стават много боклуци и в апартамента не е подходящо:) по друг начин, до този момент, съвпада не се е проявил.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #396 -: Август 23, 2014, 01:40:33 pm »
Има време да се проявява до следващия такъв,а това е чак след 2 г..Така че...имаш всичкото време на света да твориш (не)споделени емоции . :)

Виж дали имаш точка/планета около 16*-18* в наталната или прогресивна карта.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

nerealna

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 592
Re: Марс
« Отговор #397 -: Август 23, 2014, 01:48:32 pm »
Има време да се проявява до следващия такъв,а това е чак след 2 г..Така че...имаш всичкото време на света да твориш (не)споделени емоции . :)
Виж дали имаш точка/планета около 16*-18* в наталната или прогресивна карта.
благодаря още веднъж.
на 16-18 гр. в натала имам само куспиди на 2, 5, 8 и 11 дом - все в 17-ти  градус са :012: планети нямам.
прогресивен юпитер сега е на 16 градус. след 3 градуса ще направи точен съвпад с венера в 9 дом.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #398 -: Август 23, 2014, 01:53:24 pm »
благодаря още веднъж.
на 16-18 гр. в натала имам само куспиди на 2, 5, 8 и 11 дом - все в 17-ти  градус са :012: планети нямам.
прогресивен юпитер сега е на 16 градус. след 3 градуса ще направи точен съвпад с венера в 9 дом.

Цитат
прогресивен юпитер сега е на 16 градус

Подарявай-продавай-продължавай...Късмет. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #399 -: Август 24, 2014, 11:35:31 am »
Flora,да при теб Марс има и от магията на Нептун,но пък ти си Овен и за теб същия е много важен ,а в точен квадрат ли са със Слънце или само знаков ? Коя е твоята битка в живота -баща,мъж,шеф ,статус,амбиция ,защото сега цикълът Марс/Сатурн в Скорпион ,повтарят при теб натална констелация ?!?

Да, Рени, марс ми играе знакова роля в картата. Понеже поставяш  така въпроса- марс и нептун са У10, слънце в 10-ти -следоветалено важните битки са за статут, има и амбиция, да светиш там, където другите трудно стигат...И понеже марс е в 6-ти, не го е страх да работи като вол за тези цели. Но целите никога не са били безсмислени, никога болните амбиции за нищо. Нептун тук дава много голяма идеалистичност, главен движещ мотив по пътя  никога не са били парите, материалните придобивки или властта. По-скоро каузата, желанието да промениш нещо, смисълът в обществен план. А марс в козирог си го харесвам- много голяма издържливост дава, фикусиране, целенасоченост, голямо търпение. Върхът се изкачва много бавно, това той го знае, но не го изпуска от поглед. Ако имаш някакава супер трудна задача- дай я на марс в козирог. Няма да се откаже, няма да си пзоволи просто. Иначе съвпада с нептун го прави малко разпилян, слага розовите очила, не преценява понякога опастностите както трябва. И му трябва почивка- нивото на енергия е от много високо, до просто правене на нищо и гледане в една точка. Релаксация се постига най-добре с музика ( нон-стоп) ако може  :012: И е идеален за спортисти или танцьори ( заради съвпада с нептун). Във връзките е малко сложно, привличам май типажи повече по рибешки марс  :D, дава голямо въображение и всичко там описано по марс-нептун в книжките  :012:, този апсект в тази зона повече пречи. Иначе мунданния съвпад на марс и сатурн се случват в момента в 5-ти дом в картата ми, точно на опозиция с натална венера У11 и тригон асц. Още днес усетих прилив на енергия да се оргнаизирам при свършването на задачи, които отлагам от доста време и изискват структуриране.

Edit ( забравих да ти отговоря): Квадратът между слънцето и марс е за щастие само знаков. Слънцето е на 25гр, марс е на 8. Аспектите на марс са- съвпад нептун, опозиция луна, секстил плутон и секстил юпитер.


аз го имам - в рак, 12 дом. мисля, че този съвпад ми дава сдържаност, пресметливост, нерешителност. не обичам да рискувам, залагам на провереното и сигурното. понякога така ми се иска да направя нещо щуро /имам опозиция на слънце-уран/, но все не ми стиска, или ако все пак реща нещо такова, то го обмислям 1000 пъти. мислено разигравам сценарии, с различни варианти какво би се случило, ако постъпя по определен начин.


Съвпада го наблюдавах в лъв. Там като че ли марс е по-силен, но сатурн му слага спирачките. Нещо като засилка за дълъг скок и спиране точно преди отскока.  :)

« Последна редакция: Август 24, 2014, 12:41:03 pm от Flora »
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #400 -: Август 24, 2014, 01:25:48 pm »
Flora, благодаря за споделеното  :38:

А при теб има ли такава тенденция ,докато трае цикъла Марс/Сатурн Скорпион в 5-ти дом ,да излезеш на сцената с някакво постижение ,талант/способност  или решение за същите в посока материализиране като работа ,да те признаят в нещо ,в някоя област ?!? И усещаш ли ,че навлизаш в период  на осъзнаване на твои постъпки в социалната сфера,по-скоро тип  финансови взаимоотношения изискващи кардинални решения и трябва да работиш за да получиш онова,което искаш ,но с пълна сила;импулса ли те движи в периода (от около 2-3 месеца ) ,сякаш си от онези риби,плуващи плътно до дъното  и сега усещаш ,че трябва да се отлепиш нагоре към повърхността ,но все още ти липсва тяга ?
А Сатурн в натала добре ли е поставен ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #401 -: Август 24, 2014, 02:39:56 pm »
Flora, благодаря за споделеното  :38:

А при теб има ли такава тенденция ,докато трае цикъла Марс/Сатурн Скорпион в 5-ти дом ,да излезеш на сцената с някакво постижение ,талант/способност  или решение за същите в посока материализиране като работа ,да те признаят в нещо ,в някоя област ?!? И усещаш ли ,че навлизаш в период  на осъзнаване на твои постъпки в социалната сфера,по-скоро тип  финансови взаимоотношения изискващи кардинални решения и трябва да работиш за да получиш онова,което искаш ,но с пълна сила;импулса ли те движи в периода (от около 2-3 месеца ) ,сякаш си от онези риби,плуващи плътно до дъното  и сега усещаш ,че трябва да се отлепиш нагоре към повърхността ,но все още ти липсва тяга ?
А Сатурн в натала добре ли е поставен ?  :)


Ох, Рени, чакам я тази тенденция то месеци. Дай Боже да се появи такава тенденция най-накрая да" изляза на сцената" , да ме признаят там , където искам. Иначе периода го усещам, да- от много месеци точно както си го описала. Като дънна риба, която осъзнава всичко, което става на плиткото , но не може да изплува на повърхността ,понеже  обстоятелствата я спират ( я ловци, я рибари, я кораби и др плавателни съдове)  ;) Сега усещах, че е много по-подходящ период да искам нещо, което мислех, че ми се полага. Но обстоятелствата миналата седмица отново промениха плановете. Може би пък от тази седмица ще се обърнат картите.

Иначе сатурн хич не е добре поставен в западната ( ми се струва)- на 9 гр в стрелец, в 5-ти У7, СУ6. диствените мажорни аспекти са квадрата с юпитер ( 9ти дом, У6) и опозицията с хирон. Участва като връх на тао с хирон и юпитер. Квадрата на сатурн и юпитер постоянно се проявява, усещам го много силно ( макар да не става върпос за лчини планети).
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #402 -: Август 24, 2014, 02:53:37 pm »
Flora,всеки аспект Юпитер/Сатурн под различна форма е индикация за тип  обществени и лични  постижения,по начин и във време,според това как са поставени същите и вида на аспекта-на 24 г. , 29/30 г. ,36/37 г. ,43/44 г., 48 г и в този порядък . :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Скорпионче

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2148
Re: Марс
« Отговор #403 -: Август 24, 2014, 03:24:41 pm »
Благодаря,Стар. :58:
"Всяко наше удоволствие е сделка с дявола."

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Марс
« Отговор #404 -: Август 24, 2014, 04:51:53 pm »
Къв е този мерак някой да ми хейтва статията ?   :o

Стар,аз четох статията ти и натиснах  импулсивно някаква звездичка ,защото ми хареса ,да не би това да означава хейтване ?!?  ::)
 Сега видях ,че имало скала на оценките. :57:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“