Автор Тема: Марс  (Прочетена 273839 пъти)

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Марс
« Отговор #570 -: Ноември 06, 2014, 10:10:09 pm »
Бившия ми беше с Марс в Близнаци. Постоянно се цупеше за нещо, ревнив до лудост и страшно обсебващ. Имам чувството, че страдаше от нещо като раздвоение на личността. Изпадаше в 2 крайности-или беше безкрайно добър, раним и всеотдаен или ставаше опасно агресивен-чупейки и псувайки всичко живо наред. Когато изпаднеше в агресивната фаза после дълбоко съжаляваше и дори не си спомняше действията си. Превърна 4 години  от живота ми в евтина мелодрама с елементи на трилър и екшън. Веднъж даже се опита да ме удуши, тъй че внимавайте с тоя Марс!  :012:


Ааааа не така! И моя е близнашки. За да изревнувам трябва наистина да ми е даден повод и то да ми бъде наврян в очите, че аз малко бавно зацепвам с тоя ретро Мерк. Обикновено съм кротичко божие създание и много ме нерви вдигането на аларми. Много трудно се ядосвам, дори не помня преди колко години бях наистина бясна за нещо. Обаче пък ядосам ли се малииии тогава се включва тригона на Марс с Плутон и става трета световна  :57:...

Но за Марс в близнаци за сефте чувам, че са такива тикви, каквито ги описваш. По-скоро са бързаци, вятърничави и не обръщат внимание на тривиалности. Твоя убавец сигурно е имал някакви хард аспекти към Марса си за да е бил такъв.  ;)
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

rroza

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 213
Re: Марс
« Отговор #571 -: Ноември 07, 2014, 01:36:48 pm »
И аз съм с Марс съвпад Юпитер в 12-ти, Водолей. Ами удря си ме на мързел понякога.
Марса ми участва в Голям Въздушен Тригон със Сатурн и Уран.

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #572 -: Ноември 07, 2014, 03:53:17 pm »

Ааааа не така! И моя е близнашки. За да изревнувам трябва наистина да ми е даден повод и то да ми бъде наврян в очите, че аз малко бавно зацепвам с тоя ретро Мерк. Обикновено съм кротичко божие създание и много ме нерви вдигането на аларми. Много трудно се ядосвам, дори не помня преди колко години бях наистина бясна за нещо. Обаче пък ядосам ли се малииии тогава се включва тригона на Марс с Плутон и става трета световна  :57:...

Но за Марс в близнаци за сефте чувам, че са такива тикви, каквито ги описваш. По-скоро са бързаци, вятърничави и не обръщат внимание на тривиалности. Твоя убавец сигурно е имал някакви хард аспекти към Марса си за да е бил такъв.  ;)
Веще, не съм искала да ти обидя Марса! Като цяло идеята или по скоро наблюдението ми върху него е големи амплитуди в настроението и поведението.

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Марс
« Отговор #573 -: Ноември 07, 2014, 05:07:33 pm »
Бившия ми беше с Марс в Близнаци. Постоянно се цупеше за нещо, ревнив до лудост и страшно обсебващ. Имам чувството, че страдаше от нещо като раздвоение на личността. Изпадаше в 2 крайности-или беше безкрайно добър, раним и всеотдаен или ставаше опасно агресивен-чупейки и псувайки всичко живо наред. Когато изпаднеше в агресивната фаза после дълбоко съжаляваше и дори не си спомняше действията си. Превърна 4 години  от живота ми в евтина мелодрама с елементи на трилър и екшън. Веднъж даже се опита да ме удуши, тъй че внимавайте с тоя Марс!  :012:

Някакви напрегнати аспекти имаше ли този Марс?

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #574 -: Ноември 07, 2014, 05:31:49 pm »
Някакви напрегнати аспекти имаше ли този Марс?
Секстил с Венера, секстил с Юпитер и тригон с Меркурий. Плутон е казими, Слънцето във Везни е в секстил с Нептун, а Меркурий е в опозиция с Нептун. Беше патологичен лъжец, а подозирам, че имаше и психични проблеми... СЛВ му беше в Скорпион и смятам, че това в известна степен обяснява изключително разрушителното му и саморазрушително поведение. Пушеше по 3 кутии цигари на ден, прекаляваше с алкохола. Изключително злобна и низша душа, която ме държеше в капана си цели 4 години, а при всеки опит да се отделя следваха заплахи, дори ме е заплашвал, че ще изгори лицето ми със сярна киселина, за да не обича повече никой. Не притежаваше никакво умение да губи, не притежаваше дори достойнство...
« Последна редакция: Ноември 07, 2014, 05:39:15 pm от Just_a_Dream »

Emma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2844
  • Mbuki-mvuki
    • Emma и картите
Re: Марс
« Отговор #575 -: Ноември 07, 2014, 06:10:02 pm »
Just_a_Dream, грешно си вперила поглед, поне според мен. Марс в Близнаци може да насочи вниманието си към много обекти, да е вятърничев, но не е агресивен по начин, който описваш. Не обърнах внимание за кой дом става дума.
По-скоро обърни внимание на Слънце и Плутон.

Меркурий по-скоро е в опозиция с Юпитер, м? И е ретрограден? В този случай може да има известна неискреност. Юпитер и Меркурий в напрегнат аспект са си съмнителни относно това, което изрича индивид.

Съвпад на Слънце и Плутон дава силни желания. Желание за власт, контрол. Плутон дава голяма мощ, но не винаги тя се изразява градивно, според наблюденията ми. Плутонясалите по-трудно умеят да губят, изисква се повече време, за да успеят да се научат да го правят с достойнство. Ако не са се научили да губят, използват манипулация, натиск - психически, физически.

Аз самата имам съвпад на Слънце и Плутон. Много хора около мен са плутонясали и са склонни към агресия, ако не успеят да спечелят една битка по честен начин.

Моите наблюдения за Марс в Близнаци са различни от твоите. Ако има ревност, то идва от други планетни положения, а не Марс в Близнаци.
Марс и Венера в Близнаци могат да ти предложат и известна свобода, ако са на кеф.


I am naked, not unclothed but exposed…You undress me, not my skin, but my soul.

Вещичка

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1727
  • Виждам те!
Re: Марс
« Отговор #576 -: Ноември 07, 2014, 11:28:20 pm »
Веще, не съм искала да ти обидя Марса! Като цяло идеята или по скоро наблюдението ми върху него е големи амплитуди в настроението и поведението.

Не съм се обидила, бе девойче  :012: . Просто си казвам. Огледай му хубаво картата. От Марс в близнаци не стават такива поразии  ;).
Здравият разум е сбор от предрасъдъци придобити до 18 годишна възраст! - Айнщайн

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Марс
« Отговор #577 -: Ноември 08, 2014, 10:22:31 am »
Да ви кажа, марс в близнаци малко го подценявате
Наистина в описания случай има други фактори, които прецакват положението, например не видях луната къде е, а тя не е без значение по отношение на крайни страсти.
Но с изключение на ревностните прояви, съм способна на всичко описано, при това без да съжалявам после. Мога и да лъжа добре, макар че съм избрала да не го правя, но при описаната карта меркурий в опозиция на нептун е добър довод.
Та...крайностите са типични за конфигурацията, в случая плутон не се държи като казими, а като изгорен, липсата на контрол се проявява в критичен опит за налагане на такъв

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #578 -: Ноември 08, 2014, 12:33:01 pm »
Венера в анаретен градус в Лъв осмодомна, Луната също е осмодомна, но знака не е ясен. Възможно е да е и в Лъв или в Дева. Лилит е в Риби. Лудост и ревност... крайно опасна комбинация! И спирам да пиша по този въпрос, за да не спамя повече темата. Само ще кажа, че ако му бях видяла картата в самото начало и ако имах познанията, които имам сега- никога нямаше да го допусна в живота си!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Марс
« Отговор #579 -: Ноември 08, 2014, 06:33:30 pm »
Just_a_Dream, грешно си вперила поглед, поне според мен. Марс в Близнаци може да насочи вниманието си към много обекти, да е вятърничев, но не е агресивен по начин, който описваш.
А, може, може... работила съм за слънчев близнак в нулев градус, с Марс близнаци в съвпад с Алдеберан- е такъв бяс не се издържа, жена му го напусна горката, колкото и да търпеше заради детето...
Цитирам дословно какво пише за съвпад на Алдеберан с Марс или Слънце-  С Солнцем и Марсом - грубость, бесноватость, неукротимую злобу, ярость, бешенство.

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Марс
« Отговор #580 -: Ноември 09, 2014, 10:21:51 am »
Във вторник е точният съвпад на транзитен марс с транзитен плуто.Малко апокалиптични прогнози четох в тази връзка  :012:, макар предния съвпад да е бил през ноември 2012. Тогава явно е бил на 8 гр или нещо такова, точно върху наталния ми марс  :012: Марсовото завръщане го минах в четвъртък , започвам нов "цикъл", дано да  е  по-плавен от предишния. Мунданния съвпад ще ми е на 3 гр от натален марс и на градус секстил с натален юпитер. Интересно ще е да наблюдаваме как ще се прояви мунданно.
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #581 -: Ноември 10, 2014, 11:34:37 am »
Интересно ми е как ще се прояви съвпада Марс/Плутон. Да няма нова вълна от самозапалвания?  :017:

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Марс
« Отговор #582 -: Ноември 10, 2014, 11:46:32 am »
Не знам, но днес извадих мъдрец, а в сряда ще ми правят операцията на окото.
При мен се случва в 6ти дом.

Стискайте палци! :'(

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Марс
« Отговор #583 -: Ноември 10, 2014, 12:14:46 pm »
Споко! Транзита през 6-ти дом е кофти, но ще мине...

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Марс
« Отговор #584 -: Ноември 12, 2014, 03:52:26 pm »
Вчера и днес трз Марс/Плутон съвпадат със СЛВ в 6Д.  :d030:
Разговарях с една колежка,на която казах,че трябва да си смени гаджето-тотален мухъл.Както предполагате тя много се изнерви и аз я оставих да ме мрази,но да съм я предупредила.  :012:
  След това по стечение на обстоятелствата бях с 2 колежки,на които Венерите са в точен съвпад с моята.Те са по-млади от мен и се обличат в изродски кич,като на едната кичът е от най-евтиния.В същото време покрай нас премина обектът,с който имам хиронова синастрия и се загледа ослепен по тях,а не по мен.  :D :D От това ми стана късо съединение в мозъка и всъщност научих какви са неговите ценности и предпочитания.Естетическите предпочитанията са му атракцията на (евтин) кич,което аз изобщо не съм.Не мога да кажа,че съм разочарована,но изобщо не ми е густо от редицата мисли и изводи,които текат в главата ми от тогава.  ;D
 А Марс и Плутон са ми в натален тригон,като имат тригон с Управителя на СЛВ Сатурн.И какво ли щеше да бъде,ако бяха с напрегнати аспекти по между си!  ;D
« Последна редакция: Ноември 12, 2014, 03:57:21 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: