Автор Тема: Новолуние 28 юли 2022г.  (Прочетена 19526 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #15 -: Юли 24, 2022, 04:13:41 pm »
Ребека,при теб тотално зациклих,много термини,много сложно. :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #16 -: Юли 24, 2022, 06:44:11 pm »
Сафо, това казах :
Цитат
. И хората, които имат Меркурий във връзка с домовете на взаимоотношенията, с Венера, тук експериментират яко, не признават наложения морал, кодекс в тази сфера, дали съзнателно или не
.
Това не е равнозначно на :" имат много връзки".

Дадох пример, с аспект от моята карта, като заложено, значи все някога ще се случи.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #17 -: Юли 24, 2022, 06:50:18 pm »

Меркурий в 7ми дом страда.

Защо ? :)
Рени, бях чела някъде защо, но не помня къде. А оттук си припомням радостта и страданието на планетите по домове.
Халдейската подредба се използва в хорарната и елективната астрология,както и при определяне на житейските периоди също се спазва халдейската планетарна подредба,фирдарии

Домовете на страдание са просто опозиторните домове от домовете на радост.Меркурий се радва в 1 дом и страда в 7-защото е написано,че" Меркурий в седми - измамите от партньори или неверни съпрузи може да ни се случват по-често от обичайното"

https://astra.la/forum/index.php?topic=76.0
http://ancient-wisdom-bg.blogspot.com/2014/12/blog-post_24.html
https://www.bg-mamma.com/?topic=936883.315

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #18 -: Юли 24, 2022, 07:02:10 pm »
Ето и друг цитат:
" Докато Меркурий е по-силен, когато е в първи дом-понеже, бихме могли да кажем, е  в главата, където му е мястото-Луната изобщо не обича да е там. Луната и Меркурий образуват една от многото двойки, на които са делими седемте планети, и ако една от тях  е щастлива някъде, то другата обикновено не е .
Само че, съвременното общество, в това число и ние, сме силно подчинени на Меркурий, което според мен, може да подвигне въпроса защо Меркурий, днес, ще страда в 7ми ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #19 -: Юли 24, 2022, 09:59:23 pm »
Ребека,при теб тотално зациклих,много термини,много сложно. :)
Сафо като ударя един розав джин тоник ме избива на всеобхватно житейско прозрение ,дето и аз не знам кво бълвам,щото умът ми изпреварва написаното и няма търпение да го обясни. ;D Иначе не само за Меркурий е странно,за Марс и Сатурн също ми е много странно,нелогично. При тези източници на халдейски,средновековни и др.екзотични системи може да се губят важни части при превода и прехода на знанието през вековете.Тъй че нищо не се приема на сляпо,всеки има интуиция какво му импонира и дали да го ползва.
« Последна редакция: Юли 24, 2022, 10:13:48 pm от Ребека »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #20 -: Юли 24, 2022, 10:32:08 pm »
Мани,мани,манджа с грозде стана-гледам приятелства и вражда му планетите по ведическата,Меркурий приятел с Венера ,враг с Луната.Та не би трябвало да "страда" в дома на приятелката  :D Но истината е ,че трябва да се кара по една система,за да не е бъркоч.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #21 -: Юли 25, 2022, 09:11:28 am »
7 дом/везни се свързва освен с бизнес партньорства и с брачните,колко бракове днес се разпадат поради липса на добра комуникация,несподеляне на общи възгледи,
тук сатурн ексзалтира,марс в заточение,той е първи за партньорите ни и привличаме хора,случайните закономерности ,искаме или не искаме
слънцето тук е в падение и " аз" среща  "ти"  и  става " ние",социализация,общество,съобразяване,адаптация по меркурий,
сложни по своето приемане,изикващи много компромиси и стремеж към баланс,споделеност,често трудно постижим реално
тук  са и лекарите,разговорите с тях не винаги ти носят позитивност,като чуеш истинската диагноза и прогноза...
тук са и адвокатите,често си го закъсал щом ползваш услугите им и комуникацията ,обещанията подхлъзващи
природата на меркурий е вестоносец,а тук вестите не са от най-лежерните,той е хамелеон ,изменчив, тук трябва да се определи
тук са и откритите врагове,сблъсъците,конфронтацията с тях е запомнящо неприятна
Спогодби, договори, контракти,съдружници,бизнес партньори, бракът на родения, обещаващо начало и неизвестен край,колко често завършватс противопоставяне, опозиция и открита критика; граждански съдебни процеси. явни  врагове.Меркурий тук внася изменчивост и непостоянство,които във всичките изброени сигнификации на 7 дом завършват с неприятна вербална и не само ,комуникация,пораждат враждебност,вражда,компромиси
никой не иска в търговски,бизнес сделки,контактът ни с другите - публика, аудитория, клиенти, възложители  да се прояви човек -меркурий 7 дом, с промяна и анекси,не в наша полза,капризен,дребнав и пресметлив ,тесногръд,венера е в падение в дева/меркурий/,романтика и рационалност имат ли пресечна точка
Везните са проявата на справедливост  в обществото,питам се меркурий като се намести тук съчение от близнашкото непредсказуемо променлив,вятър ме вее на бял кон и везните-колебая се,а да -вратичките в закона,ко става трагедия ,всеки ден има подобни вести  за липса на такава
тук са и политиците- меркурий в 7,често ни качват на черешата през декември с празни обещания, някой има ли любим политик от родните ,дълготрайно ?

първата третина на седми дом дава указания за брака
втората третина за процесите
третата третина за кавгите и явните врагове

Мунданна астрология: Войните, неприятелите, враговете, нарушители на закона,сдруженията, договорите и контрактите на правителствено ниво. Крадците и убийците.
разбира се това са тенденции,всеки хороскоп е строго индивидуален,позитивите и негативите за всеки дом , планети там,връзки помежду им -лични и неповторими

цитирам Диана: халдейските владетели се схващат като косигнификатори на темите по съответния дом. Радостите - като силна позиция, която улеснява проявлението на планетата, прави я по-явна, подобно на ъгловото разположение.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #22 -: Юли 25, 2022, 07:37:09 pm »
Новолунието при мен попада в 11-ти дом и е в тригон с Луната У11 в края на 7-ми дом, орбис близо 2° ; в секстил на Слънцето във 2д. с орбис малко над 3°

При голямата ми дъщеря е опозиция с Меркурий У1 в 9-ти дом, има закупен билет за 10 август за бг, дали няма да възникнат проблеми  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #23 -: Юли 28, 2022, 12:12:58 pm »
Има ли вече събития по Марс/Уран/ възел- на лично ниво, и в обществен план ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1186
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #24 -: Юли 28, 2022, 02:07:04 pm »
Аз имам вече проявление по новолунието, голям тригон със  светила, уран, у9, к9. Преди 40 дни при луна тригон у9, каре к9 бях на едно университетско алабалание за точене на европари и напудрени думи и идеали, в които отдавна не вярвам и само отчитам дейност, но аз паля моторите и никога не съм в ъгъла, и имахме задача за 15 мин да измислим проект с определена насоченост. Презентирах нашата група, бях активна.
Вчера ми се обадиха, че проектът минавал на следващо ниво. Дотолкова го бях забравила, че дори не се сетих в първия момент и бях нащрек за измама. След малко имам чат с паричкоприбиращите. Продължавам да не вярвам в идеалите им, но и ще участвам, докъдето е играта.
ултра бърз едит: май вече ме отказаха. Уранова му работа
По онзи кармичен съвпад каре венерата ми, секстил слв, съвпад хирон, мисля, че ще си говорим след време.Не стават така бързо тези работи.
Иначе Майка Европа все по-интензивно ни подготвя психически за глад и студ. Да си знаем и да не го играем неразбрали.
« Последна редакция: Юли 28, 2022, 03:26:06 pm от Люба »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #25 -: Юли 28, 2022, 03:57:20 pm »
При мен е във 2- ри дом, най- точен аспект полусекстил с АЦ и квадрат с нат. Уран.
Завчера почина бащата на една от най- добрите ми приятелки, а племенник ми си счупи палеца на крака. Втори дом мога да го приема като 4 от 11- ти, другото не мога да го обясня.
Иначе се кьорих в картите и на двамата- никакви индикации за подобни събития.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #26 -: Юли 28, 2022, 06:10:18 pm »
При мен е във 2- ри дом, най- точен аспект полусекстил с АЦ и квадрат с нат. Уран.
Завчера почина бащата на една от най- добрите ми приятелки, а племенник ми си счупи палеца на крака. Втори дом мога да го приема като 4 от 11- ти, другото не мога да го обясня.
Иначе се кьорих в картите и на двамата- никакви индикации за подобни събития.
Корея,племенник(на брат дете),по 7ми дом,като 5ти от 3ти.А твой 2ри е 8ми на племеника.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7339
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #27 -: Юли 28, 2022, 06:14:14 pm »
Има ли вече събития по Марс/Уран/ възел- на лично ниво, и в обществен план ?
Четох ,че силно земетресение във Филипините е имало.
Все още аспектът не е точен.
На обяд самолети кацаха на аерогарата на всеки 5 мин.Имало сигнал за б....сутринта.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #28 -: Юли 28, 2022, 06:27:53 pm »
Отбелязвам,че новолунието попада върху Юпитер в 8 дом в рождената ми карта.
Днес, всъщност още от вчера, съм твърде изморена и напрегната, разсеяна като физическо проявление.
За момента астрологично нямам :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние 28 юли 2022г.
« Отговор #29 -: Юли 29, 2022, 04:22:14 pm »
 terrarossa, при новолуние нормално да има занижени функции на физиката и психиката. Ако си с АСЦ Стрелец, Юпитер е у1, така че... :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“