Автор Тема: Венера  (Прочетена 170296 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1080 -: Март 11, 2024, 05:50:18 am »
С Венера в 1*на риби съм,във възвратната карта е в 1ви дом,упр.на 3ти и 8ми домове.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1081 -: Март 12, 2024, 01:17:28 pm »
Сафо, върни се 2015 г по същото време и си припомни как си реагирала тогава на темите със знаци Телец, Везни, Близнаци, Водолей. Сега ще е сходно, но и с доза различия, защото Юпитер тогава не е бил в Телец, Венера е била или не хронократор ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1082 -: Март 13, 2024, 07:53:34 am »
Рени,Венера не е била хронократор през 2015,сега обаче Юпитер е хронократор.
През 2015г.синът ми завърши средното си образование и имах емоции ,около организирането на тържеството му-балът.Тази година трябва да се дипломира със следващо.
Но,има добра новина при него във връзка с работата му.Юпитер е съвпад с Луната му,леко рзаходящ.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1083 -: Март 14, 2024, 02:04:09 pm »
Сафо, един от управителите на 5-ти дом ако е Венера, на всеки 8 г, ще те радва/ прави щастлива,  с нещо същата, когато е с добър статус мунданно. Може да станеш хазартна поне за малко, да се влюбиш за определен период в човек, в проект, предмет, хоби, любимо занимание да ти носи повече радост като резултат, да реагираш по-емоционално по сърдечните върпоси, както сподели и всичко, свързано с дете. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Венера
« Отговор #1084 -: Март 28, 2024, 05:25:07 pm »
Тези дни се замислих дали предмет/и закупен/и по невидима Венера губят своята сила?

Става въпрос за предмети, които са под управление на Венера. Напр., бижута (в случая - розов кварц).

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1085 -: Март 28, 2024, 05:29:19 pm »
Зависи за какво ще се ползва предмета- ако  е за дейности " на тъмно", Венера е в знак, където има достойнства ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1086 -: Март 29, 2024, 03:27:02 pm »
Венера се скри,а аз отново стартирах покупките на цветя и храсти. ;)
Около 17*на риби,мисля беше.Поправете ме,ако греша.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Венера
« Отговор #1087 -: Март 30, 2024, 02:43:06 pm »
Мисля, че е невидима от днес 30.03 - 22 гр. Риби ::)

Реших да потърся повече инфо за невидимата Венера. Ползвах различни чужди източници. Може би е известно за повечето, но въпреки това го пускам  :)

Невидим = Вътрешен

От древността Слънцето, Луната и Венера са били "доминиращата троица на планетарните богове", а цикълът на Венера се е наблюдавал от древни времена. Нейните транзити може да не оказват съществено въздействие, но нейните фази и ретрограден цикъл имат нещо специално, което е добре да бъде изучавано.
Древните са учели, че когато Венера стане "невидима", тя се премества в пречистващите лъчи на Слънчевата енергия, т.е. нейната светлина е скрита от яркото сияние на Слънцето. Венера (любовна природа), потопена в Слънцето (съзнание), предизвиква дълбоко изцеление на нашето осъзнаване във взаимоотношенията. Невидимата Венера НЕ означава, че всъщност сме лишени. Това просто означава, че може да се ЧУВСТВАМЕ лишени. Ситуациите, на които обикновено разчитаме за удоволствие и чувството на любов, временно се променят. Хората могат да усетят, че нормалното проявление на Венера липсва в живота, тъй като любовните намерения са пречистени. Това е времето за вътрешни промени, мечти, планове. Може да има желание плановете да останат в тайна или да има липса на активност. Интензивното и интроспективно влияние насочва вниманието навътре. Това може да даде възможност да се обърне внимание на желанията, които обикновено остават незабелязани, и може да доведе до по-дълбоко чувство за самосъзнание.
Зад кулисите и в сърцето се случва прераждане, но ще отнеме време, за да стане видимо.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1088 -: Март 30, 2024, 09:36:51 pm »
Романтика, много благодаря! При мен е в съвпад със слънцето и квадрат с луната като е хронократор тази година.

Кой е източника?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Венера
« Отговор #1089 -: Март 30, 2024, 10:12:20 pm »
Тери,

Търсих в гугъл "invisible Venus" и отворих на първите 2 страници няколко сайта. Това е събрано от 2-3 сайта.

Ето линк към единия - https://www.tamarachilds.com/single-post/2020/05/27/what-the-invisible-venus-transit-means-for-you
Другите, ще ги добавя, ако успея да ги намеря.

Опитах да разбера и точно от кога става невидима, тъй като нямам спец. софтуер, но срещнах различно инфо за началото на фазата и края.
На някои места посочват 30.03, на други 29.03 с различна продължителност, но около 100 дни ще е, до към 7.07.2024 г., където ще изгрее в Рак.
« Последна редакция: Март 30, 2024, 10:18:39 pm от romantica »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1090 -: Март 31, 2024, 07:09:46 am »
Романтика, благодаря много!При мъжа ми в секстил със Сатурн,при майка опозиция.При мен в квадрат с Луната.
Ще изгрее в съвпад с прогресивния ми асц.
« Последна редакция: Март 31, 2024, 07:31:17 am от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #1091 -: Март 31, 2024, 09:28:37 pm »
Венера http://astrocalendar.50webs.com/venus.html

Видими и невидими планети по месеци за 2024г. http://astrocalendar.50webs.com/calendar.html

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1092 -: Април 01, 2024, 10:51:42 am »
Видимостта на планетата определя силата и качеството й на действие, и в прогнозата.
Невидим= невежество, опорочаване, липси.
Но пък, нативи с невидими планети са освободени от мнението на външния свят. Освен това, някой дейности обичат тъмното. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1093 -: Април 02, 2024, 06:47:21 am »
Родена съм с невидими Меркурий и Венера.
"Освободена съм от мнението на външния свят " в какъв смисъл?
« Последна редакция: Април 02, 2024, 06:49:30 am от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1094 -: Април 02, 2024, 10:16:49 am »
Пука ли ти, че близките ти връзки, взаимоотношения, не следват традиоционните такива, с наложени предразсъдъци, норми и т.н. ? Примерно .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“