Автор Тема: Венера  (Прочетена 165182 пъти)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Венера
« Отговор #585 -: Януари 24, 2019, 09:03:00 pm »
Личният стил се определя в най-голяма степен от тежките транзити, дирекции и някои прогресии. Аз поне съм така, да не изнасям пак тирада за Сатурн примерно .  :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #586 -: Януари 24, 2019, 09:19:47 pm »
Стилът е заложен, но  не всеки такъв е атрактивен. Не всеки може естествено да заявява удобния нему стил и онова, (с) което се харесва. Стар, е посочила в статията си факторите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

skarlet

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 24
Re: Венера
« Отговор #587 -: Януари 27, 2019, 11:55:02 pm »
Аз съм Асцендент Лъв, зодия Везни, Венера в Дева, Луна във Водолей, Сатурн в 1 дом Дева. Мисля, че съчетавам добре дрехите си, обличам се не много скъпо, но с вкус и понякога не го търся, а то ми се получава само😄

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #588 -: Януари 29, 2019, 12:18:54 pm »
Личният стил се определя в най-голяма степен от тежките транзити, дирекции и някои прогресии. Аз поне съм така, да не изнасям пак тирада за Сатурн примерно .  :)
Напълно съгласна съм с твоето изказване, а след прочитането на няколко коментара назад, включително препратката на стар, останах с впечатление, че се бърка външния вид, зашожен по рождение, със стила на обличане, за което всъщност започна разговора преди дни.Външният вид, т.е. физически как изглежда личността също търпи трансформация- било с възрастта или намеса на скалпела, но стилът на обличане, прическа, аксесоари са изцяло променливи, то иначе модната индустрия ще фалира. Отделно от това, човек се облича и според ангажиментите, начина на живот- една и съща жена сутринта може да тича с по шорти, после цял ден да е в делови костюм, а вечерта в малка черна рокличка да разпуска с чаша Мартини.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #589 -: Януари 29, 2019, 03:46:47 pm »
Човек се облича според темперамента си и в зависимост какво харесва. Препоръчително според фигурата си, цветови палитра, съчетания, които му отиват т.е. според физическите си дадености, за да не изглежда нелепо. Дрехите не правят човека. Могат да допълват, но и да окаритуряват, загрозяват, да стоят като подарени, ако не отговарят на личния натюрел и фигура. Дрехата няма как да внуши нещо, което не извира отвътре. 
Стилът ми на обличане почти не търпи промяна в годините. Като водеща линия. От актуалната мода вземам това, което ми импонира на стила, харесвам. В модните ми предпочитания в годините се добавиха нови цветови предпочитания.
Идеята беше как едни хора налагат нещо да стане актуално, модно, прокарват определена тенденция в модата. Модни икони. С какво се отличава средностатистическата Венера в Лъв на Мария от София, от тази на Коко Шанел. Техният стил с какво е по по най, специфичен, за да са модни икони ? Или може би се търсят еднозначни и общовалидни критерии за стилен стайлинг ?
« Последна редакция: Януари 29, 2019, 03:52:12 pm от starinthenightsky »

maimunka365

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 997
Re: Венера
« Отговор #590 -: Януари 29, 2019, 06:34:46 pm »
Напълно съгласна съм с твоето изказване, а след прочитането на няколко коментара назад, включително препратката на стар, останах с впечатление, че се бърка външния вид, зашожен по рождение, със стила на обличане, за което всъщност започна разговора преди дни.Външният вид, т.е. физически как изглежда личността също търпи трансформация- било с възрастта или намеса на скалпела, но стилът на обличане, прическа, аксесоари са изцяло променливи, то иначе модната индустрия ще фалира. Отделно от това, човек се облича и според ангажиментите, начина на живот- една и съща жена сутринта може да тича с по шорти, после цял ден да е в делови костюм, а вечерта в малка черна рокличка да разпуска с чаша Мартини.

Тук в темата сме писали за характер, темперамент и как той влияе на стилът. Даже, това е перфектното заглавие за нова тема.  :012:

Ето, действителен пример при мен сега- нямам подходящи дрехи за по-висок клас ресторант, в който ще ходя съвсем скоро. Ами напълняла съм, имам и други финансови грижи и изобщо нямам настроение да купувам нещо, което след време няма да ми стои по същия начин. И все пак ще измисля нещо, което да е по средата. Ще заложа на детайлите. И като цяло не влагам толкова енергия за неща, които са повърхностни. Винаги мога да постигна представителен вид, дори с минимални усилия, но с много положително настроение, излъчване. Важното е да не съм скована и депресирана, че не се вписвам в обстановката, а да създавам атмосфера с това което ми е дадено. Особено важно е да не се понапия и разбунтувам, че съм голям шемет, въпреки че този период го преминах и предпочитам повече спокойствие. Одъртях и аз.
« Последна редакция: Януари 30, 2019, 07:12:28 am от maimunka365 »
"Най-големият враг на знанието не е незнанието, а илюзията за знание." Стивън Хокинг

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #591 -: Януари 30, 2019, 09:03:37 am »
Аз съм имала различни периоди - и по-скромни и по-експресивни. Луната ми е в Лъв, Венера в Скорпион - съвапда със СЛВ и заедно са в квадрат с Луната. Не усещам никакво противоречие или конфликтност между тях в това отношение. По-скоро в едни дни стайлингът ми е по Луната, в други по Венера - според моментното ми настроение, нужда за себеизразяване и т.н. В това отношение по-често има творчески импулс - решението как ще бъда днес, като послание, излъчване, енергия, която струи; после да го създам, и да си го нося през деня - това ме зарежда и ме кара да се чувствам повече себе си - дори да съм просто с 3/4 клин, тениска и маратонки.

В повечето случаи се изявява Луната - тя ми е У5 в 6 дом, и участва в голям огнен тригон с двата ми У1 - Нептун (в 9 дом) и Юпитер (У1, У9, У10) в 1 дом. Но Венера също има своите мигове. АС Риби съшо позвоялва хамелеонстване :) Може би транзитите за деня и позицията на тях двете (венера, Луна) си казват думата.
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #592 -: Януари 30, 2019, 01:01:47 pm »
"С времето научих, че най-важното в една рокля е жената, която я носи." Ив Сен Лоран 

Модата непрекъснато се мени, но стилът на човека- не. Транзити, прогресии, периоди, показват с какво от нашия уникален/индивидуален стил ще покажем себе си навънв периода . Нали, специфичното положение/статус на планетите в картата и тяхното изражение, показват нашия темперамент, лични характеристики. С нашия стил ние сме особени. При мен Луна, Венера, АСЦ са в огнен знак, у5-ти в 1-ви също в огнен знак, у1 в 10-ти  и определен  цвят, бижута, аксесоари, обувки винаги са заявявали уникалното ми ярко излъчване. Докато тр. Сатурн минаваше през 1-ви дом, аспектираше Луна и Венера,ПР Луна беше в Козирог, бях по-умерено в червеното, но не спря да присъства в ежедневието, обувките ми станаха по-удобни, но пак си бяха ярки, защото моя стил  отразява крещящото, яркото, уникалното, да предизвиква. Даже и да съм в класически черен костюм, винаги имам ярко бижу към него или червен аксесоар. Дали съм с много къса или дълга коса, винаги има игривост в прическата ми, свободно падат къдриците ми. Маникюрът винаги ми е в червен цвят, само променям нюансите, според вътрешното ми състояние, но винаги  е изчистен.Нищо в годините не е променило това, нито модата, нито ситуации, преживявания.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #593 -: Януари 30, 2019, 01:22:04 pm »

Идеята беше как едни хора налагат нещо да стане актуално, модно, прокарват определена тенденция в модата. Модни икони. С какво се отличава средностатистическата Венера в Лъв на Мария от София, от тази на Коко Шанел. Техният стил с какво е по по най, специфичен, за да са модни икони ? Или може би се търсят еднозначни и общовалидни критерии за стилен стайлинг ?

И аз това се питам винаги, не само в тази сфера. Към момента си го обяснявам със средата и времето, в което живеят тези хора. Но за бъде забелязан  човек с нещо или да наложи личен свой стил във времето, в което живее, може би първо е добре да се установи доколко  му е обещано да има просперитет.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

art7ess

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 693
Re: Венера
« Отговор #594 -: Януари 30, 2019, 01:33:29 pm »
^ психология на масите;

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #595 -: Януари 30, 2019, 02:35:46 pm »
Мода, трендове ... винаги слабо са ме интересували. Водещо при мен е какво ми харесва, какво ми се носи тук и сега ... А и модата е толкова "преходна" и непрактична  ;D Без да искам да обидя някого - в повечето случаи по трендове залитат хора без изразена индивидуалност :) Разбира се - не обобщавам за всички :)
Над силата е само умението да я владеем!

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Венера
« Отговор #596 -: Януари 30, 2019, 06:18:35 pm »
А моят стил претърпява големи метаморфози през годините.
Венера Козирог 7 дом, Луна Рак 1 дом.
Първо - трябва да ми е удобна и комфортна дрехата и да се харесвам в нея. Иначе няма шанс да я облека повторно и след 10 ласкави мнения как ми седи.
От 20 до 25 зорлем се правех на по- възрастна- костюми, панталони с ръб, ризи, сака, токчета.
Цветове по спомен - препбладаващо сиви , земни нюанси - бежово, убито зелено, шампанско.
После имах двугодишен период на активно носене на маратонки и анцузи, работата ми позволяваше тогава и така да ходя.
Може би към 30 намерих своя стил и цветовете, които ме освежават и стоят добре.
Любовта ми към денима е пословична, стилът ми е  спортно- елегантен.
Може чанта или шал да са ярък или уникален акцент, може някои по- изчанчени обици или часовник.
Не обичам да се чувствам секси- факт. Вчера сложих малка черна рокля. Комплименти бол, но вътрешно не се чувствах уверено да я нося.
Понякога се насилвам да обличам неща извън зоната ми на комфорт, вероятно съвпадът на Венера с Мерк носи полъх на младежко и небрежно , но гледам да не е нелепо за възрастта ми.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #597 -: Януари 31, 2019, 07:35:23 am »
Без да искам да обидя някого - в повечето случаи по трендове залитат хора без изразена индивидуалност :)

Стилът е обобщено личният почерк, маниер на поведение, излъчването като цяло, не само предпочитанията за облекло, аксесоари. Той прозира и в най-дребното. Дрехите или аксесоарите може да са само външно твое изражение. Ако нямаш установен личен стил, нямаш изразена индивидуалност.



Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #598 -: Юли 29, 2019, 12:03:09 am »
Венера вече е в ЛЪВ.При мен точен тригон с нат.Нептун,получих подарък- мидички. :)

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Венера
« Отговор #599 -: Ноември 21, 2019, 07:38:48 pm »
Имам въпрос ,как бихте разгледали Венера  на 0 гр в Дева ,дали ще има и нещо лъвско.До скоро я наблюдавах тази девешка Венера в мъжка карта,изключително стилна ,силно предпочитание към скъпи аксесоари и дрехи,безкрайно капризна по-зле от жена.И може би понеже е в 4ти дом голям домушар,предпочита да си стой у дома.
« Последна редакция: Ноември 21, 2019, 09:49:35 pm от adelina »