Автор Тема: Венера  (Прочетена 170085 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #885 -: Септември 29, 2022, 11:31:02 am »
Венера във Везни - Обичам да те ... подслушвам

От 29 септември до 23 октомври 2022 г., Венера е във зодиакален знак Везни Какви тип може да са взаимоотношенията ? Какво е това, което свързва и обединява хората. За този период от време.

В астрологична карта построена с географски координати за София. Изгрява Скорпион, Луна е в Скорпион, зодиакален знак подвластен на символиката на Марс и Плутон. Луната е изгряваща.
Скорпион е олицетворение на енергията, която протича на субтилно ниво. Такава, която увлича, пристрастява, внушава, грабва, засмуква, поглъща, заслепява, обсебва, влиза под кожата, със силен енергиен отпечатък.
Комбинацията Луна и Скорпион,Марс, Плутон – емоционална дълбочина, влиза под кожата, бърка в душата и подсъзнанието, влияе, въздейства чрез комуникация, риторика, информация, изобличаване, разследвания, писмена и устна реч, комуникационни канали, разследваща журналистика, анализ на информация, вуйчо владика. На ниво вродени потребности и инстинкти - пристрастява емоционално, грабва, открадва и отвлича вниманието.
Конюнктурата, която предполага тази астрологична карта, утвърждава промяна на "пейзажа". Негласни, тайни, идеализирани, скрити съюзи, нови запознанства, приятелства, взаимоотношения, обратна връзка, социална среда,  които до 23 октомври, може да възникват, за да оказват въздействие, влияние чрез силата на словото. Кризисен, черен пиар. Шпионаж. Проницателна и аналитична мисъл, съвместна дейност. Такива, които разполагат със скрити козове в ръкава. Впечатляващи, жигосващи и докосващи дълбоко душата, вътрешния свят, трансформиращи съзнанието. Взаимоотношения, контакти с хора,  които може да са в ролята на стъпала в социалната йерархия - професионални възможности и тяхната реализация.
« Последна редакция: Септември 29, 2022, 11:41:55 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7365
Re: Венера
« Отговор #886 -: Октомври 20, 2022, 07:37:54 pm »
Цикъл Слънце/Венера-горен съвпад.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7365
Re: Венера
« Отговор #887 -: Ноември 17, 2022, 11:45:44 am »
Венера в стрелец. Някой изстреля нещо.
Каква е Венера в стрелец? Чужденка пътешественичка, невзрачна студентка двойкарка. Няколко обира- Два засега. Стрелец - двоен знак.
Някой се опаричи.
« Последна редакция: Ноември 17, 2022, 11:47:24 am от Сафо »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #888 -: Ноември 17, 2022, 12:09:41 pm »
Венера в стрелец. Някой изстреля нещо.
Каква е Венера в стрелец? Чужденка пътешественичка, невзрачна студентка двойкарка. Няколко обира- Два засега. Стрелец - двоен знак.
Някой се опаричи.
Артемида?Но никога невзрачна двойкаджийка.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Венера
« Отговор #889 -: Ноември 17, 2022, 01:08:15 pm »
О, и аз с Диана (Артемида) я свързвам, но категорично не невзрачна. А пък двойкаджийка... Може да не й се учи, но е схватлива, остроумна и много забавна. Все ще изкласи. Любимка в класа, смее се и създава усмивки.
Момичето, което носи униформата на училището и марширува на празника заради хубавия си външен вид, краката са супер и поли й отиват много.
За Венера в Риби може да не е първи избор, но се съмнявам. Подвижните добре понасят каретата и често си ги мешат.
Приятелски кръг от Венери в Стрелец е благословия, мисля аз.
Стрелец е подвижен знак, но не е двоен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #890 -: Ноември 17, 2022, 02:10:21 pm »
Стрелец е двоен знак- човек+ животно.
Обир се прави от крадец- Меркурий.
Венера  не стреля, това го прави Марс, Венера има интерес някой да стреля, тя иска някой да стреля.
Артемида е едно от лицата за Луната, не Венера. Артемида преследва, както Луната преследва, гони Слънцето .
Венера в Стрелец е най-кофти положение за нея, особено в дневна карта.
Тази година Венера в Стрелец приема един път Юпитер по терма, значи тук приятелството е на почит, втори път го приема  по трон, с всичките  бумбастични  намерения, неизпълними обещания, разточителство; Юпитер я приема по екзалтация, значи всички връзки ще са свръхвъзбудими, обожествявани, но малко вероятно е да имат развитие.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7365
Re: Венера
« Отговор #891 -: Ноември 18, 2022, 06:53:09 pm »
Венера в стрелец. Някой изстреля нещо.
Каква е Венера в стрелец? Чужденка пътешественичка, невзрачна студентка двойкарка. Няколко обира- Два засега. Стрелец - двоен знак.
Някой се опаричи.
Артемида?Но никога невзрачна двойкаджийка.
С коя планета,или знак ,припознаваш Невзрачен човек и Човекът двойкаджия?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7365
Re: Венера
« Отговор #892 -: Ноември 18, 2022, 06:55:30 pm »
О, и аз с Диана (Артемида) я свързвам, но категорично не невзрачна. А пък двойкаджийка... Може да не й се учи, но е схватлива, остроумна и много забавна. Все ще изкласи. Любимка в класа, смее се и създава усмивки.
Момичето, което носи униформата на училището и марширува на празника заради хубавия си външен вид, краката са супер и поли й отиват много.
За Венера в Риби може да не е първи избор, но се съмнявам. Подвижните добре понасят каретата и често си ги мешат.
Приятелски кръг от Венери в Стрелец е благословия, мисля аз.
Стрелец е подвижен знак, но не е двоен.
Люба,нямам познати с Венера в стрелец.Вероятно близнашката ми Луна ги отблъсква,или обратното.Ревност.Завист.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7365
Re: Венера
« Отговор #893 -: Ноември 18, 2022, 06:57:08 pm »
Стрелец е двоен знак- човек+ животно.
Обир се прави от крадец- Меркурий.
Венера  не стреля, това го прави Марс, Венера има интерес някой да стреля, тя иска някой да стреля.
Артемида е едно от лицата за Луната, не Венера. Артемида преследва, както Луната преследва, гони Слънцето .
Венера в Стрелец е най-кофти положение за нея, особено в дневна карта.
Тази година Венера в Стрелец приема един път Юпитер по терма, значи тук приятелството е на почит, втори път го приема  по трон, с всичките  бумбастични  намерения, неизпълними обещания, разточителство; Юпитер я приема по екзалтация, значи всички връзки ще са свръхвъзбудими, обожествявани, но малко вероятно е да имат развитие.
Не е ли по-кофти в дева,лъв?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Венера
« Отговор #894 -: Ноември 18, 2022, 07:16:16 pm »
Непопитана ще кажа, че двойките, трудното изкласяване шерше при твърд аспект Юпитер Меркурий.
Акъл не щат, те си знаят най-добре, последна инстанция, от 9 кладенеца вода, дървена философия, луд учен от втора класа.
По стрелец трудно има бляскави ученици, но пък роят професорите (в добрия смисъл).

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #895 -: Ноември 18, 2022, 07:32:34 pm »
Сафо,не знам,но за невзрачност би трябвало да има намеса на Сатурн в смисъл на повече аскетизъм в излъчването,подбора на дрехи и аксесоари,както и обраност на държанието.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7365
Re: Венера
« Отговор #896 -: Ноември 18, 2022, 07:37:16 pm »
Непопитана ще кажа, че двойките, трудното изкласяване шерше при твърд аспект Юпитер Меркурий.
Акъл не щат, те си знаят най-добре, последна инстанция, от 9 кладенеца вода, дървена философия, луд учен от втора класа.
По стрелец трудно има бляскави ученици, но пък роят професорите (в добрия смисъл).
Люба,може би донякъде е така. ;)
Аз съм с твърд аспект Юпитер /Меркурий,квадрат.Меркурий /Сатурн -квадрат.Бях отличничка до 8ми клас.След това около мн.добър се движех,без напън в техническо училище с много математика.Синът ми е с квадрат Меркурий/Юпитер ,Юпитер квадрат Сатурн и Меркурий опозе Сатурн.Завърши софийска математическа ,приеха го на едно от първите места там.Не учи,не се напъва,математик.
В други области много не ни бива,но двойкари никога не сме били.От първите. ;)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Венера
« Отговор #897 -: Ноември 19, 2022, 03:49:45 am »
А, браво на вас! Значи вие сте от професорския тип.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7365
Re: Венера
« Отговор #898 -: Ноември 19, 2022, 04:39:53 am »
Люба,дървени философи сме. ;)
Управителите на 3/9ти ,виждат ли домовете си и въобще какво виждат.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12549
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #899 -: Ноември 19, 2022, 04:16:14 pm »
Стрелец е двоен знак- човек+ животно.
Обир се прави от крадец- Меркурий.
Венера  не стреля, това го прави Марс, Венера има интерес някой да стреля, тя иска някой да стреля.
Артемида е едно от лицата за Луната, не Венера. Артемида преследва, както Луната преследва, гони Слънцето .
Венера в Стрелец е най-кофти положение за нея, особено в дневна карта.
Тази година Венера в Стрелец приема един път Юпитер по терма, значи тук приятелството е на почит, втори път го приема  по трон, с всичките  бумбастични  намерения, неизпълними обещания, разточителство; Юпитер я приема по екзалтация, значи всички връзки ще са свръхвъзбудими, обожествявани, но малко вероятно е да имат развитие.
Не е ли по-кофти в дева,лъв?

В Дева има триплицитет в дневна карта. Да, и в Лъв е кофти.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“