Автор Тема: Венера  (Прочетена 170556 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #225 -: Юни 24, 2016, 01:07:17 am »
Направо ще падна от смях - съвпадът на тр. Венера с нат. Луна ми докара голяма изненада. Най-малко това го очаквах, направо съм потресена!  :57:

След караницата със селските боклуци от темата за Марс се обадих на една моя близка приятелка, много бях ядосана на тая гнусна квартална сган. Получих покана за гости.

Отивам там и тя ми сервира вино - имала сериозен повод да черпи и голяма новина. И като ми обяви новината, само дето не припаднах - щяла да се омъжва. Жена 59ти набор, с две големи деца. Кандидат женихът се оказа по-млад от мен. Голяма любов, приятели по дух - съмишленици и съпартийници.  :012:

Вече е казала на децата си, че има младо гадже, но аз съм първият човек, на който казва, че смятат да сключват брак. Тя е със Слънце в Рак и Луна в Овен, има и друг огнен акцент - съвпад на Венера, Марс и Уран в лъв. В момента транзитният Марс е в съвпад с наталния Юпитер - жалко, че не знам каква е домификацията, часът на раждане е неизвестен.

Доколкото разбрах, кандидат младоженецът не е някой льольо. Имал и по-специфични способности  - лечителски и леко ясновидски. Предстои преместване от столицата във Варна и църковна венчавка. Хората покрай мен тотално полудяват, чувствам се много остаряла и изостанала.  :57:

Но това ме кара да вярвам в чудеса и в това, че не е късно човек да срещне любовта и след 40-50. Много обнадеждаващо.  ;D



Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #226 -: Юни 24, 2016, 01:13:26 am »
За любовта няма възраст. Но картата все пак ще е много интересно да се види.

Алена, радвам се за теб и ти се радвай на макс, другите неща ги пускай покрай ушите

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #227 -: Юни 24, 2016, 01:15:06 am »
Важното е човек да се радва и да се чувства щастлив, завистта отвън няма никакво значение.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #228 -: Юни 24, 2016, 01:56:28 am »
За любовта няма възраст. Но картата все пак ще е много интересно да се види.

Ето я кандидат булката  :012:

Преди ми беше казала, че е родена "около 5 сутринта", после ми казва, че не си спомня. Така че часът е съвсем ориентировъчен.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #229 -: Юни 24, 2016, 08:22:25 am »
Венера/марс/уран-първият съпруг какъв беше?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #230 -: Юни 24, 2016, 12:42:34 pm »
Венера/марс/уран-първият съпруг какъв беше?

Само един брак, много тежък, скандали и малтретиране. Садист и мрънкало, но от тихите луди.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #231 -: Юни 24, 2016, 03:00:00 pm »
Сатурн  е спрял стационарен Марс, а сега Марс ще се спре в градуса на Юпитер , миналата година Уран е спрял върху Венера, тази година пролетта вече директен, ЛЗ е затворило опозицията Слънце -Сатурн и може би по прогресия има аспект Луна/Сатурн.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #232 -: Юни 24, 2016, 03:02:03 pm »
Ни най-малко съм го очаквала, не става въпрос за продължителна връзка. Питах я дали не подхожда твърде импулсивно. Но твърдо е решена да се женят. Децата ѝ са в шок, кандидат женихът е само с 3 години по-голям от сина.  :012:
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #233 -: Юни 24, 2016, 03:06:22 pm »
Става въпрос какво отвън събужда заложеното вътре в нас- жената има Венера/Марс/Уран-Юпитер, Слънце -Сатурн, значи същото трябва/очаква да "срещне" , защото й е познато. Луната в Овен няма нужда и потребност  задължително от "предпране" за да се отдаде някому по общоприетия начин. 
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #234 -: Юни 24, 2016, 03:08:19 pm »
Гледам - транзитният ретро Марс е върху наталния Юпитер. Това също е съществен фактор, но само от гледна точка на астрологичната прогностика. Жалко, че не се знае домификацията.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #235 -: Юни 24, 2016, 03:10:24 pm »
За Луна в Овен това е стига и без домофикация, аз и затова посочих именно тр. Марс върху Юпитер.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #236 -: Юни 24, 2016, 03:20:27 pm »
Директно минава към центрофугиране.  :D

Стар, вярно е, от 1л. го споделям.  :72:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Венера
« Отговор #237 -: Юни 28, 2016, 01:01:17 pm »
Да се включа в дискусията за "слабата" Венера. :)
Хепи, моята Венера е в изгнание в Овен, в скорпионския 8 дом, във взаимна рецепция по трон с управителя си, Марс.

Когато прогресира в 10 дом и при ингрес в Близнаци, родих сина си и навлязох в две от най-прекрасните години от живота си. Бях щастлива с майчинството си и с любовта на мъжа до себе си - пр.Венера направи секстил към Слънцето и тригон към Луната ми, като също квадратира оста АСЦ/ДСЦ, подчертавайки промяната в отношенията с появата на малкия човек - за добро. :)

При ингреса на директна Венера също в Близнаци в 10 дом, навлязох в отношения, много ценни и съдържателни за мен. Отново аспектът е секстил към Слънцето/ тригон към Луната. В същото време прогресивни Луна, Венера и Марс са в съвпад там. Освен това, при тази астрологична ситуация, поех дейност, която ме направи популярна сред колегите ми и увеличи доходите ми - Венера управлява в натала ми 10/3 дом, а Луната ми е във Везни, съвпад с Уран, във втори дом.

В момента, тъкмо търсрех обяснение на обзелия ме неустоим стремеж към Венерини красоти - дрехи, чанти, грим, грижа за външен вид :) Откривам транзитна Венера в 11 дом, минала през квадрат със Слънцето и Луната и секстил с АСЦ/ДСЦ и в момента в секстил с управителя си, Марс, след което ще направи квадрат със себе си. Транитното Слънце е на К11 дом.

Затова не мога да кажа, че моята Венера, макар и заточена по дом и знак, е слаба. Може би, заради рецепцията по трон с управителя си, Марс, с който действат в комбина и се подкрепят един друг. :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Happy58

  • Гост
Re: Венера
« Отговор #238 -: Юни 28, 2016, 03:12:08 pm »
Делфи, лично аз не съм привърженичка на "слаби" и "силни" планети. Коментарът ми беше един вид предизвикателство за колегите, които постоянно с това обясняват случки, които не са им "по сърце". Но нямаше адекватна реакция за дискусия, така че ....  :08:

И ти, и Алена, и аз сме със "слаби" Венери, във взаимна рецепция с диспозиторите си. Може наистина оттам да идва разликата в проявлението. Не знам, пък и не ми е толкова важно.

Този ми пост е само защото си се обърнала лично към мен - трябва да те уважа и да ти отговоря (според моите разбирания). Казвам го, за да не се учудиш, че няма да продължа дискусията.

Приятно плажуване  :49:

И, да, роклята е много хубава и много добре ти стои :)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Венера
« Отговор #239 -: Юни 28, 2016, 03:44:51 pm »
Благодаря ти, Хепи  :58: Приключих с плажуването засега, макар че с удоволствие бих останала още :)

Нищо, че няма да има продължение дискусията :) Беше повод да бъдат споделени проявления на заточени Венери, в рецепция с диспозитора си. Да остане като информация, на някого би му било полезно във времето :)
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми