Автор Тема: Венера  (Прочетена 170595 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #285 -: Октомври 13, 2016, 07:59:15 am »
Че защо тогава ги наричаме достойнства?
Каква ще е проявата на неаспектирана венера?

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Венера
« Отговор #286 -: Октомври 13, 2016, 09:34:42 am »
И аз се тествах.
Не очаквах бронз за моята забучена отвсякъде Венера, но ... е факт..
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #287 -: Октомври 13, 2016, 11:54:24 am »
Можеш да имаш супер тронова или екзалтирала Венера, но да е поставена в дом, в който да няма нужните предпоставки да блесне, да си прояви максимално качествата. Важи и за всяка една друга планета. Тук не точкуването изиграва роля, а силните и слаби домове. Една планета в кулминация, дори без есенциални достойнства в знака, винаги е с по-изразено влияние в съдбата на натива, отколкото една тронова, но забутана в слаб дом. Стига да има кулминиращи планети в хороскопа, при някои са скупчени само в долната хемисфера.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Венера
« Отговор #288 -: Октомври 13, 2016, 01:06:48 pm »
Бронз и за моята Венера  :012:
Плутон със златото  :57:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #289 -: Октомври 13, 2016, 01:56:24 pm »
Венера е създадена да лежкуни, да се наслаждава, да потребява, тя е мързелива и претенциозна. Получава желаните неща с чар, мъркане, преструвки, маниерничене и съблазняване. Силните есенциално Венери се радват на повече подкрепа в това отношение, но зависи и от дома, в който се намират.

На много високо духовно ниво Венера е вселенската любов, състраданието, милостта и благостта.
На материално ниво тия качества могат и да не бъдат изявени, няма значение каква е есенциалната ѝ природа в хороскопа. Но и Луната е важна, Венера е красивата външна опаковка, отвъд която може да се крие Марс или Сатурн, така се получава разминаване между външното впечатление и вътрешното съдържание. Според ведическата астрология Луната отдава, Венера получава, това е мотивацията. Затова винаги гледам какво доминира над ума, съзнанието на натива - Луната и Меркурий, на това ниво нещата стават ясни и разбираш какво се крие зад изящните маниери.

Също така най-силно влияние върху качествата на душата ще има планета "атмакарака" - това са най-важните духовни уроци, а често и водещият мотив душата да се инкарнира отново. На това ниво също става ясно кой какво дири на този свят.  ;)

« Последна редакция: Октомври 13, 2016, 02:21:39 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Венера
« Отговор #290 -: Октомври 13, 2016, 02:41:03 pm »
Достойна за какво и при какви случаи ? Една Венера във Везни е първи дипломат, успешно се котира в социума, а тази в Скорпион - първа маман и социално е с акции, към които няма кой знае какъв интерес ? А коя Венера е достойна за работа в отдел "Чистота", а коя за Президент ?  :d030:

Венера във Везни ще си бъде у дома, ще ѝ е комфортно, докато при тази в Скорпион обратното, там хармонията е трудно постижима, трябва да се понапъне малко или много.
Ако вземем в предвид това, което и Лили спомена, че Венера получава, то коя от двете ще получи повече /при едни и същи акцидентални условия/. На Венера във Везни всичко ѝ се полага по право, докато тази в Скорпион, ако иска нещо сама трябва да си го вземе, трудно получава на готово.

Можеш да имаш супер тронова или екзалтирала Венера, но да е поставена в дом, в който да няма нужните предпоставки да блесне, да си прояви максимално качествата. Важи и за всяка една друга планета. Тук не точкуването изиграва роля, а силните и слаби домове. Една планета в кулминация, дори без есенциални достойнства в знака, винаги е с по-изразено влияние в съдбата на натива, отколкото една тронова, но забутана в слаб дом. Стига да има кулминиращи планети в хороскопа, при някои са скупчени само в долната хемисфера.

Независимо от дома в който се намира Венера, по-добре тронова и в забутан дом, отколкото есенциално зле и на видно място. Венера уж страда в 11-ти дом, ама дали наистина страда там, не съм много сигурна. Та да вземем една тронова Венера в 11-ти и една заточена или паднала Венера в 7-ми да кажем. Имам една заточена и една паднала планета, двете ъглови и държат ъгли, дали им е добре, че са в хубави домове, добре им е ама, на кукуво лято. За проблемна планета по-добре забутан дом, че да не вреди. А една есенциално силна планета в който и дом да я сложиш все нещо положително ще даде и ще смекчи обстоятелствата, ако има други предпоставки за проблемност.



Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #291 -: Октомври 13, 2016, 02:49:25 pm »
Абе за забутания дом не съм много съгласна, от личен опит.  ;D Качествата и талантите ги имаш, но липсват условия и предпоставки да се изявят. Всичко става с огромна съпротива. Докато при жена с  есенциално силна Венера близо до кулминация съм виждала с каква лекота си постига целите - при все това, че външно не излъчва качествата на Венера. Но създава впечатление за лесна и достъпна /нисша проява на Венера/ и така си постига целите, вкл. и при издигане в кариерата. По Луна няма силно вътрешно ядро, склонна към променливи настроения, неясна позиция и колебания. Компенсира по Сатурн-Слънце.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Венера
« Отговор #292 -: Октомври 13, 2016, 03:03:24 pm »
Абе за забутания дом не съм много съгласна, от личен опит.  ;D Качествата и талантите ги имаш, но липсват условия и предпоставки да се изявят. Всичко става с огромна съпротива. Докато при жена с  есенциално силна Венера близо до кулминация съм виждала с каква лекота си постига целите - при все това, че външно не излъчва качествата на Венера. Но създава впечатление за лесна и достъпна /нисша проява на Венера/ и така си постига целите, вкл. и при издигане в кариерата. По Луна няма силно вътрешно ядро, склонна към променливи настроения, неясна позиция и колебания. Компенсира по Сатурн-Слънце.

Виждала съм забутани Венери, обаче силни есенциално, получават каквото им е нужно. По-хубаво е разбира се и ако са в силен дом, но и да не са, това не ги отслабва кой знае колко.
На твоята като е в силен за нея дом, ама е заточена добре ли е.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #293 -: Октомври 13, 2016, 03:06:48 pm »
Виждала съм забутани Венери, обаче силни есенциално, получават каквото им е нужно. По-хубаво е разбира се и ако са в силен дом, но и да не са, това не ги отслабва кой знае колко.

Коментираме нещата през призмата на различни зодиаци и системи за оценяване. Моята е екзалтирала, но в слаб за нея дом. Използвам стандартната западна карта само за астропсихологически анализ, а за целите на по-задълбочен анализ /причинно-следствени връзки/ и за реална оценка на силата и слабостта на влияние работя по фиксирания Зодиак и равнознакова система.

Цитат
На твоята като е в силен за нея дом, ама е заточена добре ли е.

А защо като аргументация тук винаги се изтъква "а на твоята"?. Някакъв еталон ли съм за нещо или мерило, с което да се тестват астрологичните правила? В сферата на любовта и романтичните връзки наистина съм имала доста уроци - все пак е ретроградна и близо до Кету. Но кой ли е нямал разочарования? Ниски падения обаче не съм имала, каквито наблюдавам при други Венери. Такива възможности винаги са ме подминавали, т.е в ситуации, в които да можеш да се "продадеш", да действаш меркантилно, да гониш личен интерес, използвайки венериански чар и финес.  И не попадам в такива среди. А дори и да го има като възможност, оставам "сляпа" и в повечето случаи дори не го забелязвам.

Що се отнася до други венериански аналогии, хич не се оплаквам, особено в сравнение със средностатистическата извадка жени. Дадено ми е повече от стандартните случаи. Но и тук се обаждат влиянието на ретроградността и близостта с Кету - не успявам да го използвам в своя полза, да трупам дивиденти от това, което ми е дарено от природата и гена.

Ето един практически пример - есенциално силна Венера /екзалтирала/, клони към 5 дом и е в 5 дом спрямо знака на Асцендента, в знаков тригон с Луната. Жената цял живот проституира в индиректна форма, скача от мъж на мъж и от всеки очаква издръжка. През целия си живот почти не е работила, винаги е била на чужда издръжка, но не като съпруга, майка и домакиня, а като компаньонка. Имала е и продължителен период на алкохолизъм след попадане в порочна среда. В преследване на охолен и лесен живот пропилява всички шансове в живота си, не създава дом, семейство и деца, никога не се омъжва.

Нека се абстрахираме от проблематичната позиция на Луната и гледаме само Венера. На тази Венера добре ли ѝ е или зле? Тук Венера също е атмакарака, между другото.

Венера не иска да бачка и да си цапа ръчичките, затова си мисля, че въпреки обстоятелствата не ѝ е било чак толкова зле, сама го е избрала, никой не е опирал пистолет в слепоочието ѝ. По семейните теми обаче има една неудовлетвореност, но тя е свързана с липса на стабилна почва под краката и с нереализирани меркантилни цели. Не изключвам като млада да е била по-голям идеалист и не толкова цинична, но тя от 19-20-годишна тръгва по този път. Някак не ми се връзва с идеализма.  ;D

Погледнах ѝ точкуването - Венера е с относително ниско тегло, 4 точки. Водещи са Сатурн - 11 т., Луна - 9 т., Марс - 8 т.
Но има толкова системи за афетика, в тази на Пулен не знам какви принципи са заложени.

Сега погледнах и в моята карта, май не тълкувам правилно въпросния бал. Помислих, че са точки, а може би е място в йерархията по сила на влияние. Така че не е изключено в горния пример Венера да е на 4то място по сила на влияние, тогава Сатурн, Марс и Луна се нареждат на последните места. В такъв случай не отчитам връзка с реалните обстоятелства в живота ѝ. По планетите с най-нисък ранг са ѝ изявите в живота и там се движи линията на съдбата.


« Последна редакция: Октомври 13, 2016, 04:23:17 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #294 -: Октомври 13, 2016, 04:58:32 pm »
Все едно не виждат мен, а само ползата от мен. Просто е гадно.

И все пак не всички хора са такива, макар че сред масовката меркантилността и мазнотията преобладават, ако видят, че с нещо можеш да бъдеш полезен. В момента, в който съзрат, че вече нямат полза от теб, минаваш в далечната им периферия. Венера се свързва и с приятелствата, твоята нали също е близо до Кету? Кету я прави по-сетивна, да усеща скритите мотиви в отношенията /при свързване с други хора/, недоизказаното, завоалираното, скритото под повърхностния блясък. А ако при това е и ретроградна, тя много трудно се позиционира с качествата си във външния свят, където се ценят маниерничене, показност, демонстрации на привиден успех и фалшиво задоволство, обилно гарнирани с консуматорски мотиви. За Венера/Кету истинските приятели са като много чисти диаманти, изключително рядко се срещат и много се ценят. Но много трудно се откриват отвъд целия този фалш. Лошото е, че покрай сухото понякога гори и суровото, ако тръгнем да прочистваме Авгиеви обори в приятелското си обкръжение. На мен ми трябваха години осъзнати усилия и работа върху себе си, за да се науча да разпознавам и оценявам малкото истински приятелски жестове сред преобладаващия фалш и използвачество.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Венера
« Отговор #295 -: Октомври 13, 2016, 05:16:48 pm »
Извинявам се, че си изтрих поста. Осъзнах, че за пореден път се оплаквам от същото.

Да, в съвпад с Кету е. Директна (малко след ретроградие), видима (близо до максимална елонгация от Слънцето).
Не съм попадала на диаманти в реалния живот досега. Дано имам твоя късмет и аз попадна. На мен ми казаха, че съм диамант и аз повярвах, че е било истинско, но уви.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #296 -: Октомври 13, 2016, 05:22:37 pm »
На диаманти и аз не съм попадала, но на фалшиви имитации - да. Полирани отвън, кухи отвътре. Но по пътя между диаманта и фалшификата има камъчета с относително добра чистота, които не бива с лека ръка да се захвърлят покрай ментетата.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

enigma

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1971
Re: Венера
« Отговор #297 -: Октомври 13, 2016, 05:25:48 pm »
Нали без цяла система дори да тя да е спорна,  венера пролет не прави сама по себе си. Вътрешна на слънцето планета, един вид сателит /връзка със слънцето в натала, ама то дневна планета, тя-не е-противоречие?/
Тя е зле там, където то екзалтира, ами това е една констатация, не значи че човекът, може и жена, не представя и усеща добре венерините качества. От друга страна е нощна планета  по теория за сектите, пак спорна тема, тогава по отношенията й със марс и луна да анализираме, като се намеси там-видима ,невидима,, източна западна, стана манджа с грозде.
Кво сте я заяли тая кучица, ми не винаги е такава ,понякога е и "Пролетта" на Ботичели. Планетите са неутрални, ама ни не сме.
За съжаление няма универсално значение на венера, да се съгласим всички, пък тогава да определим каква трябва да бъде.
Ами жените с лесни венери ги вземат мъже, дето  не са силни по мъжественост. Често виждаме САМО негатива на нещо като начин на мислене, и такова ни се сервирав отвън, като прогледнем за друго значение _на венера например, нещата се променят.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #298 -: Октомври 13, 2016, 05:33:45 pm »
Невидима и силна есенциално също не е цвете за мирисане, познавам такива случаи.
Но проблемът е, че всяка планета може да бъде есенциално силна по единия Зодиак и слаба или без достойнства по другия.

Невидима Венера често е даже с по-изразена и забележима проблематика, чете се между редовете. В мъжка карта - прояви на себичност и недоверие, в женска - повече драматизъм, меркантилност, а често и завист. Разбира се, тия качества остават скрити под бляскавата венерианска опаковка, но психологически присъстват и се усещат.

Понякога наглед "пропаднали" есенциални достойнства са необходими и силни с оглед на средата, в която се използват. Простичък пример - какъв по-добър Марс за един плувец от воден такъв. Във водата не ти трябва да летиш, а да умееш да плуваш.

Абе с моя воден Марс веднъж щях да се удавя.  ;D Попаднах в мъртво течение и се измъкнах по чудо. Но, да - много по-добре се чувствам във водна среда и при плуване на дълги дистанции, в дълбокото, с риск да не мога да се върна обратно.

Цитат
Иначе по транзитна Венера в Скорпион и това, което се случва в периода по отношение на взаимоотношения, можем да си направим някакви изводи за нейните есенциални достойнства.

При вас случва ли се нещо? При мен не.  :017:

Сега погледнах - една моя много близка приятелка превъртя на тема да търси интриги там, където ги няма, и е свързано със сегашния партньор в живота ѝ - транзитна Венера във Везни. Оттогава почти не поддържаме контакт и съм се дистанцирала, стана ми гнусно и противно. Не обичам хора с нечисти мисли и комплексарски сатурнови изцепки.





« Последна редакция: Октомври 13, 2016, 06:03:38 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Венера
« Отговор #299 -: Октомври 13, 2016, 06:31:26 pm »
Ето един практически пример - есенциално силна Венера /екзалтирала/, клони към 5 дом и е в 5 дом спрямо знака на Асцендента, в знаков тригон с Луната. Жената цял живот проституира в индиректна форма, скача от мъж на мъж и от всеки очаква издръжка. През целия си живот почти не е работила, винаги е била на чужда издръжка, но не като съпруга, майка и домакиня, а като компаньонка. Имала е и продължителен период на алкохолизъм след попадане в порочна среда. В преследване на охолен и лесен живот пропилява всички шансове в живота си, не създава дом, семейство и деца, никога не се омъжва.

Нека се абстрахираме от проблематичната позиция на Луната и гледаме само Венера. На тази Венера добре ли ѝ е или зле? Тук Венера също е атмакарака, между другото.

Венера не иска да бачка и да си цапа ръчичките, затова си мисля, че въпреки обстоятелствата не ѝ е било чак толкова зле, сама го е избрала, никой не е опирал пистолет в слепоочието ѝ. По семейните теми обаче има една неудовлетвореност, но тя е свързана с липса на стабилна почва под краката и с нереализирани меркантилни цели. Не изключвам като млада да е била по-голям идеалист и не толкова цинична, но тя от 19-20-годишна тръгва по този път. Някак не ми се връзва с идеализма.  ;D

Погледнах ѝ точкуването - Венера е с относително ниско тегло, 4 точки. Водещи са Сатурн - 11 т., Луна - 9 т., Марс - 8 т.
Но има толкова системи за афетика, в тази на Пулен не знам какви принципи са заложени.

Сега погледнах и в моята карта, май не тълкувам правилно въпросния бал. Помислих, че са точки, а може би е място в йерархията по сила на влияние. Така че не е изключено в горния пример Венера да е на 4то място по сила на влияние, тогава Сатурн, Марс и Луна се нареждат на последните места. В такъв случай не отчитам връзка с реалните обстоятелства в живота ѝ. По планетите с най-нисък ранг са ѝ изявите в живота и там се движи линията на съдбата.

Проституцията е венерина професия, може да е била добра професионалистка ;D