Автор Тема: Венера  (Прочетена 170599 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #315 -: Октомври 13, 2016, 11:06:30 pm »
Мамчето е работило в такива колективи, още по времето на соца тук. Чак я слагали нарочно да седи най-близо до печка на дърва и въглища в служебната канцелария, за да ѝ изгори я пуловерът, я косата.  :85:

Пък и тя бързо зачервяваше бузки и се потеше, не ѝ понасяше горещото.

На мен женска завист, но от страна на колежка с високи позиции, ми коства хубаво работно място навремето, както и спокойствието през 3 месеца работа там. Жена с Венера, Марс и Плутон във Везни, Слънце в Лъв в съвпад със Сатурн, Луна в Овен.

Тогава много тежко го изживях - имах транзит на Юпитер през МС и бях тръгнала с голямата кариерна кошница.  ;D
« Последна редакция: Октомври 13, 2016, 11:26:34 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Венера
« Отговор #316 -: Октомври 13, 2016, 11:32:33 pm »
Лили, майка ти със сигурност е била красавица, щом ти казваш.  :-*
Но има жени, които доста си вярват, че с външност и маниери предизвикват завист у другите и преувеличават въздействието си върху околните. Ето това на мен ми говори за "слаба" Венера, пък ако ще да е с уж триста достойнства по всички системи в астрологията или да се правят опити да се впряга каруцата пред коня като се възхваляват кофти аспекти към нея, в качеството им на средство за израстване.  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #317 -: Октомври 13, 2016, 11:39:37 pm »
При майка ми го имаше и тоя момент - тя вярваше, че формулата на социалния успех е само в красивата опаковка, т.е. външност, маниери и дрехи. И в това отношение тотално се провали, полетя със зашеметяващ гръм и трясък от кариерната стълбица надолу. Защото не всички шефове са мъже все пак.  ;)

Но да се отричат някои нелицеприятни човешки прояви, характерни за женските колективи, такива като злословие, интригантство, завист, според мен е пресилено, така не се решава проблемът. Дадено нещо като се отрече, то не спира да съществува като явление. И остава да бъде болест на обществото.

Астрологично погледнато обаче не по Венера ѝ беше проблемът, а по Луна/Сатурн в съвпад с МС.
« Последна редакция: Октомври 13, 2016, 11:46:12 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Венера
« Отговор #318 -: Октомври 13, 2016, 11:55:52 pm »
Интриганството и другите подобни прояви са неоспорим факт, за жалост. И според мен, не са насочени толкова към външността, колкото към успеха на другите.
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #319 -: Октомври 14, 2016, 12:01:57 am »
За жалост не само към успеха, а и към способностите също, както и към личната харизма /не става въпрос за нещо флиртаджийско или сексуално/. Но е факт, че мишките за никой не са дразнител. Колкото по-малко изпъкваш, толкова по-лесно си оплиташ кошничката, тихомълком.  ;)

А, между другото, наскоро гледах едно астрологично клипче по темата. Ставаше въпрос за сексапила, харизмата като изначално заложена енергия, чието ниво у всеки човек е различно. Тази енергия е съзидателна в своята същност. Венера има пряко отношение към нея като jeeva karaka, т.е. сигнификатор на животворящата сила, семето на живота. Затова успелите и успяващите хора са по-атрактивни за околните, имат по-силно въздействие - не защото имат красив външен вид, а защото от тях блика енергия. Е, има и успели къртици без кой знае каква харизма, но те са успели след продължителен сизифов труд, сатурнови добродетели. Докато енергийно заредените хора в пъти по-лесно успяват от нулата или ако трябва рязко да обърнат курса и да стартират нещо в непознати за тях води.

« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 12:23:55 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Венера
« Отговор #320 -: Октомври 14, 2016, 09:17:37 am »
Също така най-силно влияние върху качествата на душата ще има планета "атмакарака" - това са най-важните духовни уроци, а често и водещият мотив душата да се инкарнира отново. На това ниво също става ясно кой какво дири на този свят.  ;)

Прегледах бегло и на око атмакараките на съфорумци. Може и да не са точни, по соларната тема са повечето, не рових задълбочено. Интересно, виждате ли се отразени в тях?

Атмакарака Сатурн - Уран, Смарта, Мирабела, Романтика, Bin
Атмакарака Юпитер - Papy, Eaglet (или Раху)
АК Марс - Санти, Торони (?), Алена (или Раху)
АК Слънце - Сънрейн, Корея, Ема, Аброуд, може би Веско, ако не отчитаме Раху в системата
АК Венера - Лили, Сатен, Хепи, Рептил, Елфидка, аз, Флора, Делфин
АК Меркурий - Стар, Дракониада, Кая, Акрукс
АК Луна - Рени, Енигма, Клер, Тери

Допълвайте, моля, че не мога повече да търся ;D
« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 09:43:54 am от Diyana »
De omnibus dubitandum est

Mirabella

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1880
Re: Венера
« Отговор #321 -: Октомври 14, 2016, 09:23:45 am »
И на мен ми завиждат доста. Не съм най-красивата на света, но не съм и най-грозната. Бих казала, че съм чаровна (заради анонимност ме е страх да си слагам снимки във форума). Мисля, че вътрешно съм по-красива, но това кой ти гледа. Определят ме като надменна и високомерна, а аз просто съм предпазлива, защото Венерата ми квадрат със Сатурн постоянно страда от лоши хора с лоши намерения. Трудно допускам някого до себе си и всеки път, когато най-сетне повярвам и се отпусна, оставам отново разочарована и наранена.

Да, Диди, Сатурн ми е АК. :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #322 -: Октомври 14, 2016, 09:26:03 am »
Дияна, мен си ме опуснала - какви данни ти трябват за да определиш атмакарака?

Намерих - при мен е луната
« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 09:39:05 am от Terry »
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #323 -: Октомври 14, 2016, 09:41:55 am »
И ако атмакараката е дневна планета в нощна карта, или обратно, не е в секта, как облагодетелства душата, прераждането, търсенето?

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Венера
« Отговор #324 -: Октомври 14, 2016, 09:42:20 am »
Дияна, мен си ме опуснала - какви данни ти трябват за да определиш атмакарака?
На око - ако имаш планета на малко под 24 градус в западната карта, тя ти е АК, ако не - най-близката до нея - 23-ти, 22-ри, 21-ри и т.н. първата по низходящ ред на градусите.

ОК. Луната  :012:

De omnibus dubitandum est

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Венера
« Отговор #325 -: Октомври 14, 2016, 09:43:02 am »
Атмакарака ми е като понятие от съвършено непознатата Ядрена физика  :85:, но е факт, че тези, дето си ги изброила в слънчевата група, са ми някак най- близки , понимая ги от първо четене и имаме сходни разбирания по много въпроси.
В Слънце не мога да се видя, честно. Изобщо не искам да блестя и се откроявам в този си живот.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Diyana

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1702
Re: Венера
« Отговор #326 -: Октомври 14, 2016, 09:45:11 am »
И ако атмакараката е дневна планета в нощна карта, или обратно, не е в секта, как облагодетелства душата, прераждането, търсенето?

друга система, други сили
De omnibus dubitandum est

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #327 -: Октомври 14, 2016, 09:47:41 am »
На око - ако имаш планета на малко под 24 градус в западната карта, тя ти е АК, ако не - най-близката до нея - 23-ти, 22-ри, 21-ри и т.н. първата по низходящ ред на градусите.

ОК. Луната  :012:

Венера е на 24, но остава на 0 градуса в джойтиш. Луната е на 22 градус - става на 29ти в джйотиш.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #328 -: Октомври 14, 2016, 09:57:48 am »
Прегледах бегло и на око атмакараките на съфорумци. Може и да не са точни, по соларната тема са повечето, не рових задълбочено. Интересно, виждате ли се отразени в тях?

Атмакарака Сатурн - Уран, Смарта, Мирабела, Романтика, Bin
Атмакарака Юпитер - Papy, Eaglet (или Раху)
АК Марс - Санти, Торони (?), Алена (или Раху)
АК Слънце - Сънрейн, Корея, Ема, Аброуд, може би Веско, ако не отчитаме Раху в системата
АК Венера - Лили, Сатен, Хепи, Рептил, Елфидка, аз, Флора, Делфин
АК Меркурий - Стар, Дракониада, Кая, Акрукс
АК Луна - Рени, Енигма, Клер, Тери

Допълвайте, моля, че не мога повече да търся ;D

При мен и Лили отбеляза, че е Марс, така, че той е  :72: И да - виждам се отразена в него  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #329 -: Октомври 14, 2016, 10:19:32 am »
Диди, а ти по коя система работиш - включваш ли Раху или не? Навремето бях питала Гали и тя ми отговори, че споделя мнението, че Раху може да бъде включен към чара караките, ако става въпрос за живо същество, а за неодушевено се изключва.

Ако се изключи, рейтингът се променя. Аз съм с АК Венера и АмК Раху, при изключване - АК Венера и АмК Меркурий. И по двете системи АмК отговаря на реалността при мен. И Раху, и Меркурий са ми едни от водещите планети. Не по "точки" обаче, точкуване рядко използвам, залагам на синтеза.

При мен Романтика излиза с АК Марс, при това много силен - в сидеричния Овен, Критика, 3 дом. Винаги съм се чудила как успява да бъде толкова блага и деликатна. Повече я възприемам по двете планети в съвпад с АС.

Всъщност по АК са уроците на душата, не е нужно нейното влияние да е на показ пред другите. Освен ако не е поставена по-силно в хороскопа или в ъглови домове. Много трудно бих свързала присъствието и поведението на съфорумците тук с тяхната АК, не намирам много общо. В нета се крият и изопачават толкова много неща, кой ли ще си разголва душата?

« Последна редакция: Октомври 14, 2016, 10:27:31 am от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui