Автор Тема: Венера  (Прочетена 170621 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #345 -: Октомври 18, 2016, 09:01:07 pm »
При мен по опозето на Венера към Юпитер нямаше финансови постъпления, много прозаично мина транзитът. Мина и замина. В деня, когато се разпадаше аспектът, т.е. около ингреса, бях на имотна сделка. Пред мен се брояха големи суми пари, ама то такава ми е работата, само да ги гледам.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #346 -: Октомври 19, 2016, 07:25:11 pm »
Зачудих се тук ли да пиша, в мунданната ли или в ретроградната тема, но реших, че май тук е най-добре. Наложи ми се да разгледам границите на предстоящото ретроградие на Венера. Обичайно гледам кога влиза в сянка, началото му, края и излизането от сянка. Понякога се запъвам да видя и стационарните дни, но този път прескочих.

При предстоящото ретроградие ми направи впечатления едно заиграване с Марс. Това е първият й валс, който ще наблюдавам и с малко повече познание - при предното през лятото на 2015 - тъкмо започвах да се занимавам :)

Та при влизането в сянка - Венера вкзалтира на поселдните градуси на Риби, а Марс е на трона си на първите градуси на Овен. Към 5 градуса орбис - сходящ съвпад в 6 мунд. дом. Явно ще има заигравки :) Още повече, че по това време се заформя тао с връх Меркурий/Плутон на ИС и в 1/7 дом опозиция на Юпитер и Уран.

При началото на ретроградието - Венеа продължава да тича след МАрс - вече на негова територия - в Овен, но ги селят повече градуси, макар и по-бърза, като тяло - Венера изостава, поради предстоящото ретроградие - петте градуса орбис - при влизането в сянка, вече са 12 гр  ;D В този момент - Марс излиза от съвпад с Уран опозиция на Юпитер. Слънцето, Меркурий и Нептун са в съвпад в Риби. А луната е анаретна в последен градус на екзалтация в Телец. Огън и жупел ще се сипе на главата на Венера, а стелиумът в Риби може би предполага ефект "счупен телефон" :( Изглежда и телешките и везнишките акценти ще са уязмини  ::)

При края на ретроградието - Венера е успяла да избяга в Риби, все пак там намира убежище  ;D и на всичкото отгоре в точен секстил с Марс, който е заточен в Телец - ще им уври главата май на "Марсовете"  :08: :clap: :91: Венера съвпада с Хирон и заедно квадратират Сатурн на последни градуси на Стрелец, а той пък тригонира точно съвпада Слънце-Уран на МС. Изглежда сатурнов компромис от страна на Венера ще е решение.

И последно - при излизането от сянка - Венера си е пак заточена, естествено, но и в опозиция на Юпитер, чийто диспозитор е.

Не съм качила карти, защото предполагам всеки ще си ги гледа в софтуера, който ползва, но ако предпочитате с карти тук - ще кача :)



Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Венера
« Отговор #347 -: Октомври 20, 2016, 08:58:46 am »
А от кога до кога ще е това ретроградие? Нали тази година нямаше да е ретроградна?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #348 -: Октомври 20, 2016, 09:29:05 am »
Догодина е, Весо. На 4ти март става ретро на 13 овен - на 15 април директна на 26 риби. Всъщност май прави само секстил с марс при стационарно директната позиция и квадратура със сатурн, през другото време няма мажорни аспекти с други транзитни планети. Алена го е пресъздала, поне според мен, по-интересно отколкото ще е.

При мен в солара ще е ретро в 12ти соларен дом, бляк, случвало се е вече. :lol_hitting:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #349 -: Октомври 20, 2016, 09:39:34 am »
При мен ще е в 1 дом - на крачка преди да напправи съвпад с нат.Юпитер, а при ММ в 12 дом - на крачка преду възврата й й въвпад със Слънцето му.

Дано е "спокойно" ретроградие, но аз наистина леко се ошашках вчера  :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #350 -: Октомври 20, 2016, 09:49:31 am »
Т.е. твоят Юпитер е 26 риби, а неговото слънце на 13 овен, така ли беше? Според мен няма какво да се шашкаш, ретро фазата на венера, ако засяга лична планета и особено ако е възврат на самата венера води до разпалване на старата любов.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Radost

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 475
Re: Венера
« Отговор #351 -: Октомври 20, 2016, 10:10:48 am »
Определено ще ми е важно това ретроградие. Започва от градуса на нат. Луна У11 в 8ми.  Луна/Венера са в тригон в натала. Спира и се обръща от К8. Нат. Венера ми е У3,10 в 4ти.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Венера
« Отговор #352 -: Октомври 20, 2016, 10:12:31 am »
Още сме октомври, а пишем за най-обикновено събитие през март догодина.   ::) Тогава за какво ли ще пишем, за нещо предстоящо половин година по-късно, вероятно.  :017:
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #353 -: Октомври 20, 2016, 10:25:32 am »
Т.е. твоят Юпитер е 26 риби, а неговото слънце на 13 овен, така ли беше? Според мен няма какво да се шашкаш, ретро фазата на венера, ако засяга лична планета и особено ако е възврат на самата венера води до разпалване на старата любов.

Моят Юпитер и неговата Венера са на 15 гр в Овен. Ми дано ни се разпали любовта  :)
Над силата е само умението да я владеем!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Венера
« Отговор #354 -: Октомври 20, 2016, 11:39:23 am »
Значи има още много време. Ще гледам още преди това да си купя зимни обувки, че доколкото знам, по време на ретроградна Венера ако човек си купи дрехи и обувки, вероятността да остане недоволен, е много голяма.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #355 -: Октомври 20, 2016, 03:37:39 pm »
Моят Юпитер и неговата Венера са на 15 гр в Овен. Ми дано ни се разпали любовта  :)

Значи на практика в ретро движението венера няма да направи съвпад с тях, нали? Тогава по-скоро гледай да не изпускате момента, щото 2 градуса орбис е аха, аха, ама не точно :)

Значи има още много време. Ще гледам още преди това да си купя зимни обувки, че доколкото знам, по време на ретроградна Венера ако човек си купи дрехи и обувки, вероятността да остане недоволен, е много голяма.

Весо, ти март месец си купуваш зимни обувки ли?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Венера
« Отговор #356 -: Октомври 20, 2016, 03:55:12 pm »
Благодаря, Тери  :58: При него Венера ще направи възврат точно след ретроградието.
Над силата е само умението да я владеем!

Bin

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 467
Re: Венера
« Отговор #357 -: Октомври 20, 2016, 06:33:26 pm »
Алена,април,догодина стационарно-директната Венера на 25*риби вече съм отбелязал в ефемеридите,струва си отбелязването-стационарна,екзалтирна и съвпад със Хирон транзитни-мунданно .Всички с пепеляшкови аспекти е добре да обърнат внимание-при мен е тригон с уАсц Нептун,пепеляшков аспект,съвпад с моя ПФ и антивертекс,алтернативен Асц.,,и това на фона на ингрес на пр.Венера във водолей,коетостопира квадрата и с нат.Слънце .Тогава и тр.Сатурн вече прекратява саде-сати ,минава 45* от нат Луна .Много работи се задействат,не ми се пише чак толкова много .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Венера
« Отговор #358 -: Октомври 20, 2016, 09:20:38 pm »
Весо, ти март месец си купуваш зимни обувки ли?
Не, но все пак всичко зависи от финансите.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #359 -: Октомври 20, 2016, 09:28:22 pm »
Не, но все пак всичко зависи от финансите.

Възползвай се от т.нар. "черен петък", виж кога предстои. Очакват се до 70% намаления по молове и онлайн магазини.

Всъщност последният петък на ноември се пада, ще трябва да почакаш малко.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui