Автор Тема: Венера  (Прочетена 170501 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #810 -: Декември 20, 2021, 05:24:55 am »
Пентаграма на Венера винаги ли е в тези знаци?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #811 -: Декември 20, 2021, 06:18:30 am »
Рени,да.Венера е у6,у11 домове при него.
По 6ти дом е леля му,а негов 11д,е нейн 6ти-здравословни проблеми и при нея.
12 дом му е в скорпион ,а стац.Венера активира съвпадът Марс/Венера в рак.Освен лелята ,вуйчо му също има случки(моят брат).
Винаги,когато е задействана тази му опозиция Нептун-Венера/Марс ,(8ми дом),се случва нещо,събитие.Венера като упр.на 11 дом-почина негов приятел преди години,друг катастрофира.Транзитен плутон е там,задейства опозицията,сега Венера застана стационарно ретроградна,следват цикли на Марс/Плутон/Венера/Меркурий в тези градуси. :(
Марс е у5,у12 домове в 8ми,Венера упр.6 и 11домове.Ако ги разгледам и като триплицитетни упр.,потърпевшите се увеличават прогресивно.
Здравният му статус също е засегнат винаги.
« Последна редакция: Декември 20, 2021, 06:43:06 am от Сафо »

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Венера
« Отговор #812 -: Декември 20, 2021, 09:11:27 am »
Аз съм в очакване , защото Венера застава стационарна в точен тригон с наталната ми в Дева, освен всичко друго ми повтаря и нат. съвпад Плутон /Венера с хармоничн аспект. Венера ми е У на 5 и 10 дом. При сина ми откриха здравословен проблем, който ще изчистим надявам се, дъщеря ми , чистихме въшки ужас, от 1 седм е на училище. Дано това да е само. Нали аспекта е хармоничен , но все пак е Плутон. Имах проблем и с ФБ, накакъв фалшив профил от ФБ ме е налазил, снощи го блокирах. Направо съм на тръни, ще чакам да проработи като хармоничен, да се надяваме, че лощото е преди доброто ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #813 -: Декември 20, 2021, 10:23:18 am »
За нашата епоха, да. Всеки нов цикъл Слънце- Венера може да се случи само в Близнаци, Козирог, Скорпион, Овен, Лъв.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1594
Re: Венера
« Отговор #814 -: Декември 20, 2021, 10:28:21 am »
Венера връща стари заболявания, ако е сигнификатор на здравето в картата.

Това никак не ми хареса
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #815 -: Декември 20, 2021, 11:35:52 am »
Yaya, в това е смисълът на ретро фазата на Венера, да "не ти хареса отново", за да коригираш онова, което превчи да ти хареса. Венера, нали, показва къде, с кого  очакваме да ни е приятно ?! ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Венера
« Отговор #816 -: Декември 20, 2021, 11:56:57 am »
За нашата епоха, да. Всеки нов цикъл Слънце- Венера може да се случи само в Близнаци, Козирог, Скорпион, Овен, Лъв.

Уауиу, въобще не се бях замислила за това.  8)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Венера
« Отговор #817 -: Декември 20, 2021, 12:07:37 pm »
При мен Венера е краен диспозитор, ялова. Всеки ретрограден период не минава незабележимо във връзките с мъже с различен ефект. Имам хиляди истории.
С Големия се почнахме на предишното ретроградие в Козирог, той е с Венера там в 23 градус. На последното в Близнаци започнаха драмите на приливи и отливи, но предизвикателно. Сега аз отказвам да участвам на Бъдни вечер със семейството му, загубих търпимост към тях. И без това най-много мразя Коледа. Това едва ли ще се отрази благотворно занапред. Луна в Скорпион, майка. Каквото, такова. Не съм в настроение да не бъда себе си и да не изкарвам напред силната си способност да отчуждавам хората.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #818 -: Декември 20, 2021, 12:14:02 pm »
Преди 8 години ,по време на това ретроградие Михаел Шумахер претърпя инцидентта ,което много ме разтърси.Венера му е у1,ас  в критичен градус,слънчев Козирог.Слагам си тук карта от деня на инцидентта,за да се подсетя да разгледам и търся нещо.

Венера не го е бутнала в дървото, по-скоро е помогнала да не умре, защото е бенефик

А за Шумахер сме писали в тема, специално посветена за него

От всичко това какво следва - че по-скоро няма да се оправи ли? 
  мисля си, че е прескочил трапа и няма да умре, но дали и доколко ще се оправи- божа работа

Снощи му чукнах картата- неговото Слънце съвпада със звездата Асцелла, за която пише следното:

Звездата "Ослица", която има природата на Юпитер и Меркурий се среща при хора, при които под въздействието на извънредни обстоятелства се пробужда тяхното свръх съзнание, нови способности или възникват резки, кардинални промени на съдбата. Често се случват катастрофи, кардинално променящи живота, рязко и необратимо; може да настъпи клинична смърт.

Иначе за съвпад на тази звезда със Слънцето пише, че било щастлива съдба, носи успех в спорта, дава голяма вътрешна сила...

Радвам се за Шуми, че се е събудил и му пожелавам успешно възстановяване!
« Последна редакция: Декември 20, 2021, 12:16:20 pm от akruks »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #819 -: Декември 20, 2021, 02:15:42 pm »
Люба, колко години разлика средно има между всяко следващо поколение и неговите ценности ? А, колко години са необходими да се наложат тези ценности, чрез поведението ни, защото Венера в мунданен план е сигнификатор на същото ? И веднага, ще се сетиш защо в тези знаци, после само в други 5 и т.н.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #820 -: Декември 21, 2021, 07:40:21 am »
Аз съм в очакване , защото Венера застава стационарна в точен тригон с наталната ми в Дева, освен всичко друго ми повтаря и нат. съвпад Плутон /Венера с хармоничн аспект. Венера ми е У на 5 и 10 дом. При сина ми откриха здравословен проблем, който ще изчистим надявам се, дъщеря ми , чистихме въшки ужас, от 1 седм е на училище. Дано това да е само. Нали аспекта е хармоничен , но все пак е Плутон. Имах проблем и с ФБ, накакъв фалшив профил от ФБ ме е налазил, снощи го блокирах. Направо съм на тръни, ще чакам да проработи като хармоничен, да се надяваме, че лощото е преди доброто ;)
Венера в дева няма достойнства,но все пак е Венера,ще се оправите.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #821 -: Декември 21, 2021, 07:43:46 am »
При мен Венера е краен диспозитор, ялова. Всеки ретрограден период не минава незабележимо във връзките с мъже с различен ефект. Имам хиляди истории.
С Големия се почнахме на предишното ретроградие в Козирог, той е с Венера там в 23 градус. На последното в Близнаци започнаха драмите на приливи и отливи, но предизвикателно. Сега аз отказвам да участвам на Бъдни вечер със семейството му, загубих търпимост към тях. И без това най-много мразя Коледа. Това едва ли ще се отрази благотворно занапред. Луна в Скорпион, майка. Каквото, такова. Не съм в настроение да не бъда себе си и да не изкарвам напред силната си способност да отчуждавам хората.
И аз така,защо ли?Всичко и всички са изключително лицемерни ,особено на Коледа.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Венера
« Отговор #822 -: Декември 21, 2021, 10:18:25 am »
Напълно разбирам тенденцията, че по Коледа има най-голям брой самоубийства. А когато чуя, че по Коледа ставали чудеса, направо ми се драйфа.Тъпи реклами, опит за формиране на нереалистични очаквания и безумно, налудничаво пазаруване и плюскане. Както и лицемерно, именно да, играене на идилия. Пълен цирк. А просто искам да си мръхтя на дивана и да не ме занимават. И на следващата сутрин се будиш, изпразнен от съдържание, с немислещ мозък в сива пустуш, осъзнал грубата реалност. И се тъпчеш отново с руска салата и баница за закуска. В 10 часа пържоли и туршия. Как да не се гръмне човек!?
Иначе при мен периодът е свързан с квадратура на Слънца, та вероятно затова, както и изначално лоша позиция на у4 и понятиета, свързани със семейство за мен са доста нехарактерна "ценност".

Kleo

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 201
Re: Венера
« Отговор #823 -: Декември 21, 2021, 11:36:29 am »
Напълно разбирам тенденцията, че по Коледа има най-голям брой самоубийства. А когато чуя, че по Коледа ставали чудеса, направо ми се драйфа.Тъпи реклами, опит за формиране на нереалистични очаквания и безумно, налудничаво пазаруване и плюскане. Както и лицемерно, именно да, играене на идилия. Пълен цирк. А просто искам да си мръхтя на дивана и да не ме занимават. И на следващата сутрин се будиш, изпразнен от съдържание, с немислещ мозък в сива пустуш, осъзнал грубата реалност. И се тъпчеш отново с руска салата и баница за закуска. В 10 часа пържоли и туршия. Как да не се гръмне човек!?
Иначе при мен периодът е свързан с квадратура на Слънца, та вероятно затова, както и изначално лоша позиция на у4 и понятиета, свързани със семейство за мен са доста нехарактерна "ценност".
не мразиш коледа, мразиш или по-точно не ти харесва начина и хората с които я празнуваш. Разбирам какво имаш предвид, била съм в подобна ситуация около 20 г, променяй това, което не ти харесва :-*

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #824 -: Декември 21, 2021, 12:14:28 pm »
Напълно разбирам тенденцията, че по Коледа има най-голям брой самоубийства. А когато чуя, че по Коледа ставали чудеса, направо ми се драйфа.Тъпи реклами, опит за формиране на нереалистични очаквания и безумно, налудничаво пазаруване и плюскане.
Октомври е месец на самоубийствата, знаят това психиатрите и въпреки това не могат да ги предотвратят...

А докато не осъзнаят, че Коледа е преди всичко Рождество Христово, все ще им е тъпо на хората, които живеят на първа и втора чакра. Хо хо хо  :)