Автор Тема: Венера  (Прочетена 165016 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #930 -: Март 09, 2023, 02:08:05 pm »
Люба, погледни през прозореца си и виж колко силно блести Венера, кой е до нея ?
Тъкмо споделих, на друго подобно място, вчерашните ми наблюдения- Марс е между Луна и Венера, браво на мъжете !
Юпитер до Венера в небето, а при дъщерята в 5-ти дом и вчера идва от работа с пълен кашон с букети - нейните ученици (1-ви и 3-ти клас) са я отрупали с цветя, а дори не е класна, сега спалнята ухае на зюмбюли, лалета, нарциси, карамфил, има една орхидея и красива кошничка с гербер – не е очаквала подобно нещо, макар че на 1-ви март се прибра също с много мартенички, само на ръката имаше над 50, отделно другите  :o

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #931 -: Март 09, 2023, 06:03:27 pm »
Е, много приятни новини тези дни, от споделени приятни преживявания- абе, Венера си е Венера, нищо че е заточена.  Както и в компанията на Юпитер, двата бенефика, винаги ще искат да носят лекота и удоволствия, нищо че, за тях може да платим после двойно. :-*
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Венера
« Отговор #932 -: Март 09, 2023, 08:31:14 pm »
Акрукс, такава е съдбата на учителя- по празници два дни си пренасям китките до вкъщи.
Вчера имах страхотна изненада - картина с маслени бои от талантливи мои художнички и снимка в рамка с един от любимите дечковци. 
Цветята ме радват само , когато са в саксия. Имам много мили спомени в градината и помня всяко от кого е и по какъв повод.
Вчера се наточих с рокля, рядко ми се случва. Покупки на дрехи и козметика- всеки ден. Почерпки от колеги- всеки ден. Среща с приятни хора- през ден. Неочаквани пари от замествания.
Подарък от шефката- уикенд в 4- звезден хотел. И моя си подарък- Гърция. Един бивш се съгласи с радост да ми направи голяма услуга.
Наистина чуден период!
« Последна редакция: Март 09, 2023, 08:34:30 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #933 -: Март 17, 2023, 06:09:38 am »
Мили ми Венери,Венера направи ингрес в телец. ;)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Венера
« Отговор #934 -: Март 17, 2023, 10:24:43 am »
Мили ми Венери,Венера направи ингрес в телец. ;)
Аа аз я изпреварих ! ;D

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Венера
« Отговор #935 -: Март 18, 2023, 04:21:57 pm »
Значи отбелязах я. С розово. Почти никога, дори като дете не съм носила розово. Имам няколко неуспешни опита с циклама.
Днес обаче накупих фул екип розов бонбон. Или прасенце.
Може и да го върна, но покупката е факт. Роза, цъфнал гюл.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Венера
« Отговор #936 -: Март 18, 2023, 05:47:47 pm »
Ооо Люба, не питай с няколко розаВи дънки скини на коя пиги съм братовчедка.  :-X И горнички имам, понякога мисля, че с възрастта ме подхлъзна модния регрес.  :D Иначе, аз по рибешки с парфюмче , продължавам да тествам ковид пораженията върху обонянието ми.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2089
Re: Венера
« Отговор #937 -: Март 18, 2023, 06:17:38 pm »
Аз вчера оставих пак сума ти пари за дрехи, едната- пуловер в яркозелено, такова чудо никога не бях носила, но се харесах .
Вчера получих поне десет комплимента- косата ми изглеждаше много добре, сложих едни много ефектни златни обеци със звезди и без да искам, се оказа, че новите ми кецове са в същия тон като на служебната ми жилетка, та и бях облечена добре. :D
Украсих сезонно едно дърво  от картон, колегите много го харесаха и едната направо ме зарадва- имала съм отличен вкус, вече за украси и разни красоти, изработвани по поводи,  аз да давам последното мнение.
Получих и пари .
Преди малко онзи Рак ми се обясни в любов. :D За пореден път стигам до извода, че колкото по- зле се държиш с някого , толкова повече си пада по теб.
« Последна редакция: Март 18, 2023, 06:20:33 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Венера
« Отговор #938 -: Март 18, 2023, 07:50:06 pm »
Ребекси, едно време отбелязвахме с цъкане и цинизъм бабите германки на морето, все в розово, свежи като фантазия. (Щото нали родните традиционно почернени).
Та и аз за възрастта днес се сетих, втора младост, вдетинени фифита. На 30 дай ми черно, сега бембе.
И на една колежка, която може да ми е майка, от 13 години се подигравам, че е Барби. Ей, ме, на. Барби 2. С другите колежки ще се шегобием докъде съм изтрещяла, пак на неин гръб.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Венера
« Отговор #939 -: Март 18, 2023, 08:11:29 pm »
Дааа, затова внимавай на кого се подиграваш, какво си пожелаваш и никога не казвай никога..., че не знаеш до къде ще я докараш. ;D

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Венера
« Отговор #940 -: Март 18, 2023, 10:37:39 pm »
Пиша от стария си лаптоп, тъй като днес се наложи да отида спешно в сервиза (дано всичко е ОК) - в случай, че някой се чуди защо често досаждам във форума днес, иначе щях да чопля работно. Пас съм за всякакви модни покупки; подреждам, днес освен външен хард и по-голяма флашка взех кашони, кутии, класьори да поразчистя вкъщи моите бумаги и да освободя повече място за играчки. Замислих се освен един бледо розов шал,  дали имам изобщо нещо розово или приблизително такъв нюанс - може би една пижама, подарък, която на бързо "пенсионирах" и все още е в гардероба в очакване да поеме към контейнера за рециклиране, а може би все пак бикини, цвят праскова са разковничето, но мм ще ме извинява. В очакване на априлски сняг, който последните години е най-добрият за ски, се успокоявам, че щом като закопчавам грейката доброзорно (сетих се - якето в ски екипа е с розова подплата, беше адски труден компромис!),  следва и банските да ми стават.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #941 -: Март 19, 2023, 07:32:51 am »
Дааа, затова внимавай на кого се подиграваш, какво си пожелаваш и никога не казвай никога..., че не знаеш до къде ще я докараш. ;D

Животът може да е ироничен. ;D
РозАво с всичките му разновидности, особено цвят фуксия и пепел от рози, харесвам откак Венера промени по прогресия знак. Иначе ми беше твърде сладникав.
« Последна редакция: Март 19, 2023, 07:34:48 am от starinthenightsky »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Венера
« Отговор #942 -: Март 19, 2023, 08:20:55 am »
Животът е ироничен ‹правиш си планове, а зад ъгъла дебне нещо различно. ›
Една малка житейска изповед "в розово" също. Отрицанието на розовото е всъщност розово, нали?
Преди около седмица синът ми имаше конфликт с розовото  - беше ми нарисувал за 8 март в детската болид, пренасящ огромно розово цвете, и с розова врата и едно от приятелчетата в градината го беше обвинило, че използването на розово не е мъжкарско. Съответно бяхме съкрушени, болидът и няколко нещастни розови медузи и една разцъфнала фиданка (рисунките) - скъсани и цяла седмица разглеждахме Мане, Моне, Реноар и розовия период на Пикасо :). Трудно е да обясниш на 5 годишно момченце, което с баща си напоследък гледа Пинко розовата пантера, какво е правилното, премерено и позитивно мъжко отношение към розовото. Но всъщност открих, че поне напоследък моят син вижда аурата ми врозово. Замислих се как приятелчето му, което носи само блузи с ярки пайети, изобразяващи  Батман, коли и Мики маус, вижда аурата на своята майка. Така, че розовото ме е превзело този месец, просто е заобиколило гардероба.
« Последна редакция: Март 19, 2023, 01:07:42 pm от terrarossa »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Венера
« Отговор #943 -: Март 19, 2023, 09:25:29 am »
О,Венерки!Розовото превзе пазара от година/две.Имам разни парцалки в този цвят,въпреки,че не ми отива...цинга/манга.Сред дрехите ми ,не се сещам да липсва някакъв цвят.Любител съм на денима,синьо във всичките му нюанси.
Венера е съвпад със Сатурна ми,а Сатурн е върху Венерата ми-зле ми се отразява.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #944 -: Март 20, 2023, 01:48:06 pm »
Венера в Телец и розАвко- мисия импосибъл, но фазата на Венера е под егидата на Везни, оттам и ищака за розАво. ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“