Автор Тема: Венера  (Прочетена 170619 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Венера
« Отговор #975 -: Юли 19, 2023, 10:57:45 pm »
При мен става ретроградна в точна опозиция с нат. Венера във водолей, в 12 дом.

Същевременно с това наближава активиране на нат. квадратура Венера (У3,8) - Марс (У2) от тр. Уран в Телец, на края на 2 дом.

Много ми е притеснено и напрегнато...
Направих няколко импулсивни онлайн поръчки тези дни и днес взех нещата - няколко неща в розово. Едното се развали още на първия час, другите не ги одобрих. Някой ми е "свил" една пратка на един козметичен уред (отново розов) от Китай.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Венера
« Отговор #976 -: Юли 20, 2023, 04:39:56 pm »
Момичета, вие как се отнасяте към покупките и новите начинания по време на ретро Венера? Смятате ли, че е по-удачно да се изчака друг период или според конкретната карта? Възможно ли е стартиран по ретро Венера проект да носи добри доходи?
Например при мен всичките ми покупки по ретро Меркурий са неуспешни. Като погледна назад не са задължително дефектни, просто ги гледам и се чудя как и защо купих това, вижда ми се грозно или ненужно. И изобщо не става дума само за техника  :D Мерк. ми е У12. Като се върна назад и с Венера положението е нещо такова, само неудачни придобивки в ретро периода.
В случая Венера е У4 и У11. У11 знам, че са парите, изкарани от работа, но работа по 10ти дом, каквато моята поне в момента не е. Но пък е ретро във втори, което може да върне на дневен ред финансови въпроси или по-скоро да ме "върне" назад финансово?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #977 -: Юли 20, 2023, 08:00:15 pm »
Лисана, може да гледаш на тези моменти, периоди, като на елективна карта-ако не притежаваме нужните качества за добре преценка, няма кой знае колко да ни навреди ретро периода, ние  сме перманентно в такъв. Не очаквай чудеса при стартиране на нови начинания. Но, ако картата ти показва потенциал, тогава, аз бих посъветвала, да се съобразиш с периода, по темите, които управлява Венера.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Венера
« Отговор #978 -: Юли 22, 2023, 04:41:13 am »
Тук съм класика и държа на буквата:
Определено при ретроградна Венера не бих правила никакви естетични резки завои и иновативни за мен процедури и схеми, нищо нестандартно и неустановено във времето, нищо извън рутина и изпитано стотици и хиляди пъти - дори козметик, който ми скубе веждите от найси години в такъв миг отплесва ръката.
За покупки също - само прежалими и неинвестиционни харчове за евтини и бързооборотни дрехи, козметика, нещо, което ще изхвърля после. От почти година съм си наумила един парфюм и все не идва ред за него, други го изместват. В четвъртък го тествах отново в магазин и... стори ми се смотан, недостоен. Явно е знак, но все пак Венера си е Венера, а хубавите неща са по нейната част.

Време да се спрем, огледаме, поразчистим, доизносим, изхабим, каквото има.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #979 -: Юли 22, 2023, 12:05:03 pm »
Използвам умишлено една особеност, търся "скрито съкровище". В смисъл на пазара от антикварни вещи , машини търся нещо,което ми трябва.Нещо в прекрасно състояние,скъпо,но на ниска цена.Обикновено пазара на антики е залят от боклуци,многократно надценени от неориентирани продавачи.Но там някъде има съкровище. ;) Не съм вещоман,да не помислите,че купувам бароков порцелан, за работна експлоатация търся.Иначе онзи ден имах силен импулс с три ретро парфюма пуснати преди 30 години.Слагах ги в кошницата,мислих,исках.. :D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #980 -: Юли 22, 2023, 05:57:50 pm »
Докато е видима, макар и ретро Венера все още работи, макар и със съмнителни средства и поостарели похвати. Повече време й трябва да прецени какво й харесва или не, колеблива и капризна в изборите, били те за парфюм или любим ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 818
Re: Венера
« Отговор #981 -: Юли 23, 2023, 03:43:33 pm »
Здравейте,
Вчера девер ми и неговата жена, ни изненадаха, че сутринта на 22.07 са си купили кола втора ръка за 10хил, БМВ и е 230коня, доста мощна като за него. Не е много добър шофьор като цяло и мъжът ми го предупреди, да не си прави проби, докато не я покара поне 1 година.
При девер ми ретро Венерата е му е в 8-ми дом У8 Лъв, а ЮЛВ му е на 25* в Лъв в 8-ми, а при жена му У6 е в Лъв.
Колата е на негово име (предполагам, че има само 1 собственик в договора), но тъй като имат брак се полага и на двамата. Не са споменали дали е с кредит или със събрани пари, но кредитите не бяха ли по 8ми дом?
Та мисълта ми е, че е възможно след преминаването на ретро фазата след 4.09, да се появят някакви проблеми с колата, нали?
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Венера
« Отговор #982 -: Юли 23, 2023, 09:49:21 pm »
Не може да се каже с лека ръка. По принцип колите не са по Венера. На мен не ми стана много ясно Венера как е поставена в картите им. На първо четене ми се струва, че колата не е купена за показност, в момента почти всяка бричка струва 10000, но и това не става ясно.
Все пак Венера в лъв е по демонстрациите и ако са си купили някоя кошница с емблема на БМВ, за да е БМВ, може и така да стане накрая.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #983 -: Юли 24, 2023, 05:54:02 am »
Не може да се каже с лека ръка. По принцип колите не са по Венера. На мен не ми стана много ясно Венера как е поставена в картите им. На първо четене ми се струва, че колата не е купена за показност, в момента почти всяка бричка струва 10000, но и това не става ясно.
Все пак Венера в лъв е по демонстрациите и ако са си купили някоя кошница с емблема на БМВ, за да е БМВ, може и така да стане накрая.
+1

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #984 -: Юли 24, 2023, 05:58:18 am »
Сафоо, аз ще добавя още малко информация за Венера : около 6-8 август Венера се скрива или "умира" и мястото, където това се случва в картата ни, може да е обект на загуби, разпад във финансовата, любовни сфери. На светско ниво- икономика, банки, споразумения, мирни договори, социални събития и връзки.
Рени,вероятно за родените около 6-8 август,ще е важен периода.Аспектирано е Слънцето им.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Венера
« Отговор #985 -: Юли 24, 2023, 06:53:48 am »
В момента тр. Венера е в разходящ съвпад Луна в 8 д, < тр. Луна е съвпад със Слънце,  тр. Слънце - с Юпитер, тр. Марс - със Сатурн, тр. Меркурий - тригон с Асц.>, на 8 август, когато са в съвпад с Меркурий заедно ще са в тригон с Асц.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #986 -: Юли 24, 2023, 10:19:17 am »
fortunades, трябва Венера да е активна за годината/ в соларна, профекционна карта, символични дирекции/  или да е диспозитор на управителите за годината, да има отношение към сигнификаторите в натала за покупко-продажби, в частност да е диспозитор на у2, у3. Колата е закупена при стационарна Венера, а не при ретроградна. Намерението за покупка е дошло при узряла Венера, вечерна. А, това че, ти си се ангажирало емоционална с този казус, значи разгледай твоята натална Венера и тр. Венера какво е активирала.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #987 -: Юли 24, 2023, 10:21:17 am »
Сафоо, аз ще добавя още малко информация за Венера : около 6-8 август Венера се скрива или "умира" и мястото, където това се случва в картата ни, може да е обект на загуби, разпад във финансовата, любовни сфери. На светско ниво- икономика, банки, споразумения, мирни договори, социални събития и връзки.
Рени,вероятно за родените около 6-8 август,ще е важен периода.Аспектирано е Слънцето им.
Сафо, за всички родени в този период, годината ще им започне със скрита или умираща Венера като Вечерница и темите, които управлява, ще носят проблеми през цялата година. Иначе, нативите силно повлияни от Венера и тези, които са родени с тази фаза, също ще откликнат  в този период.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

julia

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 266
Re: Венера
« Отговор #988 -: Юли 24, 2023, 10:25:57 am »
Сафоо, аз ще добавя още малко информация за Венера : около 6-8 август Венера се скрива или "умира" и мястото, където това се случва в картата ни, може да е обект на загуби, разпад във финансовата, любовни сфери. На светско ниво- икономика, банки, споразумения, мирни договори, социални събития и връзки.
Рени,вероятно за родените около 6-8 август,ще е важен периода.Аспектирано е Слънцето им.
Сафо,може ли да попитам защо родените между 6-8 август ,по това време Венера ще е на 24 гр в Лъв,а родените на посочените дати имат Слънце на 14-16 гр на Лъва.
Питам ,защото Слънцето ми е на 20 гр на Лъва и се чудя ,дали и за мен важи написаното от Рени.
Относно Венера ,спря стационарно ретроградна в точен съвпад с моя Марс /У на 2 и 9 дом/,а ще спре стационарно директна точно върху моя Муркурий/ У на 4 и 7 дом/.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #989 -: Юли 24, 2023, 10:41:27 am »
julia, долният съвпад Слънце -Венера или новият цикъл ще е съвпад с натално Слънце- това ще е важно, особено ако Слънце или Венера са управители на годината.

Тези, които имат Слънце в 24-25 * на Лъв или други планети ще реагират на периода.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“