Автор Тема: Венера  (Прочетена 170610 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1005 -: Август 11, 2023, 05:12:42 am »
Чакаме долен съвпад на 13.08.в 20*на лъв.
Ребека ,аз също си харесах едни парцаливи дънки от известен сайт,ама някак се въздържах и не ги поръчах.Изключително рядко поръчвам нещо през интернет,трябва да го пипна,а сега все едно нещо ме бие през ръцете....... ;D
При позната девойка,съвпадът ще се случи на к5.Асц е венерин-сигурно ще зачене/роди.
« Последна редакция: Август 11, 2023, 07:02:32 am от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1006 -: Август 11, 2023, 07:37:03 am »
Аз забременях 2007 лятото като беше ретро на асцендента ми в лъв. Май тръгваше директна в точния градус.

Сега транзитира първи дом, нищо не ми се купува, ни козметика, ни дрехи, и добре, че много харча напоследък. Освен това май и прогресивната ми луна е в лъв (не съм си гледала прогресивната карта да не се разочаровам, че съвпада с асцендента не е дал нищо).
Frankly, my dear, I don't give a damn.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #1007 -: Август 11, 2023, 02:41:42 pm »
Специално внимание трябва да се обърне на 13 август 2023г. , когато ретроградна Венера се свързва със Слънцето на 20º 28' в Лъв, а съединението им бележи точка от пентакъла на Венера https://www.facebook.com/VictoryAstro/posts/pfbid038C9mv32Jnk5R8WMtWCfYdsB99YgTzxNNVLMHE4sNHQsEGXUui6js1dhRmjKEyEbol

При мен попада на антивертекс в 12д. , а при голямата ми дъщеря е върху IC

Люляк

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Венера
« Отговор #1008 -: Август 13, 2023, 08:13:49 pm »
Ами нищо интересно не ми се случи днес. В натала  ми Слънцето и Венера не правят аспект. Може би ще се случи нещо само ако в натала има аспекти между Слънце и Венера

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1009 -: Август 14, 2023, 08:24:16 am »
Ами нищо интересно не ми се случи днес. В натала  ми Слънцето и Венера не правят аспект. Може би ще се случи нещо само ако в натала има аспекти между Слънце и Венера
Ами, нещо в 20*на знак лъв ако няма, прогресивна планета, точка, нищо интересно няма да се случи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1010 -: Август 14, 2023, 10:29:48 am »
Ами нищо интересно не ми се случи днес. В натала  ми Слънцето и Венера не правят аспект. Може би ще се случи нещо само ако в натала има аспекти между Слънце и Венера
Случките в живота на човек не се случват от вчера за днес. Случки по цикъла Слънце- Венера като време от 0 дни до 19 месеца най-бързо или на 4/8 г.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Венера
« Отговор #1011 -: Август 15, 2023, 10:06:47 am »
Съвпадът при мен се случи в 3- ти дом.
В последните дни често срещам един бивш. Преди 20 години сме били заедно и за тези 20 г съм го виждала точно два пъти, а сега - през ден.
Вчера ми се случи нещо неочаквано, чак си блокирах картата , защото си забравих пина от притеснение. Вървях към банката, спира мотор до мен и на него- приятел на този въпросния бивш. Заедно излизахме навремето, човекът е семеен. Впусна се в едни дълги разговори за морета, цени , заведения, предложи да ме закара , и след като отказах, направо си направи предложението да се виждаме. Бях шокирана, честно. Успях да се сдържа и да бъде всичко в рамките на майтапа, обаче после се ядосах здраво.
Предполагам, че с про Марс на АЦ ми предстоят много такива случки.
« Последна редакция: Август 15, 2023, 11:22:24 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Венера
« Отговор #1012 -: Август 15, 2023, 10:35:08 am »
Долният съвпад е в абсолютно точна опозиция с наталната ми Венера и захваща тригонът й със Сатурн, който също е много точен.
Правих поредното си периодично мащабно разчистване, при което оголих козметичните си и дрешни шкафове.
В момента две мухи могат да се гонят в гардероба ми и няма в какво да се блъснат. Притежавам едно червило в шкафа и едно в чантата.
Текущо затопляне на любовта вкъщи, осени ме силно желание да инвестирам в морско място за бягство и рекреация.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1013 -: Август 15, 2023, 11:40:42 am »
Всички, които имат точки във Водолей/Лъв на всеки 4 г ще реагират на цикъла Слънце/Венера в Лъв. А всеки може да разположи пентаграмата, която образува синодичния цикъл на Венера, в картата си и да наблюдава тези сфери как реагират, когато Венера стане ретроградна, изчезва в лъчите на Слънцето, се появява като Зорница или Вечерница ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1014 -: Август 15, 2023, 09:45:26 pm »
В секстил с Луната ми. Опозицията със Слънцето е около 6*орбис, не го броя... но трябва.
Някоя показателна картинка на пентаграма на Венера е хубаво да се качи.
Не намирам.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #1015 -: Август 15, 2023, 10:00:18 pm »
В секстил с Луната ми. Опозицията със Слънцето е около 6*орбис, не го броя... но трябва.
Някоя показателна картинка на пентаграма на Венера е хубаво да се качи.
Не намирам.
В линка на акрукс има картинка.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1016 -: Август 16, 2023, 10:04:45 am »
Ребека, не мога да вляза там, нямам фейсбук.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1017 -: Август 16, 2023, 10:12:33 am »
Сафо, в тези 5 точки е : Скорпион/Везни- Козирог-Близнаци-Овен/Риби- Лъв
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1018 -: Август 16, 2023, 10:17:38 am »
Рени, благодаря!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1019 -: Август 16, 2023, 10:26:46 am »
Сафо, моля. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“