Автор Тема: Венера  (Прочетена 170555 пъти)

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Венера
« Отговор #1020 -: Август 16, 2023, 12:08:58 pm »
Всичко си има обяснение - пентаграмът е подчинен на движението на Венера, ден на Венера - петък; а защо тогава имаме по 5 пръста на всяка китка и стъпало? Много любопитствам именно в сряда.... :)

Люляк

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 17
Re: Венера
« Отговор #1021 -: Август 16, 2023, 06:46:28 pm »
Добре де ,Венера е от бързите планети . Би трябвало ако се случва нещо да се случи в рамките на дни, не както Плутон примерно с месеци че и години. Питането ми е - на някой случи ли му се нещо при Венера в съвпад със Слънце сега в лъв?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1022 -: Август 16, 2023, 08:08:35 pm »
Сафоо, аз ще добавя още малко информация за Венера : около 6-8 август Венера се скрива или "умира" и мястото, където това се случва в картата ни, може да е обект на загуби, разпад във финансовата, любовни сфери. На светско ниво- икономика, банки, споразумения, мирни договори, социални събития и връзки.
Люляк, това прочете ли?
Мястото, където Венера се скрива, умира...
Случват се разни неща. Четеш /гледаш новини предполагам.
Едни раждат, други се женят, едни умират, други фалират, едни богатеят, и т. н.
Който има планети, точки в указаните градуси, има и случки и събития.
А съвпадът е цикъл. При предишният такъв, случи ли се нещо?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #1023 -: Август 16, 2023, 08:56:16 pm »
Ребека, не мога да вляза там, нямам фейсбук.
не се иска регистрация във фейсбук, за да четеш публикация и гледаш картинка/видео
А пентаграма с точните дати и градуси го публикувах и тук във форума, когато започна новия 8г цикъл на Венера


Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1024 -: Август 17, 2023, 10:03:57 am »
Акрукс, благодаря!
Във фейсбук не мога да чета и разглеждам, излиза екран на средата и иска парола.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1025 -: Август 17, 2023, 10:14:07 am »
Всичко си има обяснение - пентаграмът е подчинен на движението на Венера, ден на Венера - петък; а защо тогава имаме по 5 пръста на всяка китка и стъпало? Много любопитствам именно в сряда.... :)

Вероятно еволюция.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Венера
« Отговор #1026 -: Август 17, 2023, 06:43:36 pm »
Ето още едно тълкуване на човешката геометрия- по Леонардо и Витрувий и най-новият модулор на Льо Корбюзие - става въпрос за златното сечение.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #1027 -: Август 17, 2023, 08:05:49 pm »
Акрукс, благодаря!
Във фейсбук не мога да чета и разглеждам, излиза екран на средата и иска парола.

Затваряш прозорчето, което ти излиза и си четеш, ако е достъпна за четене и извън фейсбук.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #1028 -: Август 17, 2023, 08:24:05 pm »
Акрукс, благодаря!
Във фейсбук не мога да чета и разглеждам, излиза екран на средата и иска парола.
на този екран, по-скоро прозорче,  отгоре има едно кръгче с Х, кликваш и прозорчето изчезва, остава страницата, която си отворила. Нали така си чета публикации на един журналист, който навремето ме блокира – излизам от моята регистрация във Фейсбук и чета като нерегистриран потребител, страницата му е публична  :)

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Венера
« Отговор #1029 -: Август 18, 2023, 09:06:54 am »
Алоо, тука ли е темата за Венерата. Да споделя,че се прецаках. Откак ме удари ковида в носа ,не мога да си падна на парфюм..да,че и онлайн ги поръчвам на фантазия. ::) И по ретрото ме обзе ретро треска по 30 и кусур годишни  парфюми.Уж класика..Обаче нещо в мен се е променило и изпитвам неудоволетворение и неприязън, идват ми тежки или остарели или връщат някой спомен . Та от много умуване се натресох не на 30 ,а на 50,60 годишен аромат  :-X Или аз не съм добре или другите лъжат,ама съм прецакана..Този път лъФскоту ретро ме умириса на дърта сфрака от нафталина.  :D
Напук на сатурновата ми Венера, не искам вече стари късмети. Поставила съм си времева линия по сатурновски, парфюмите да бъдат с дата на създаване максимум 5 години назад от сегашния момент, освен ако не са убедително неповторими. С теб, Ребекси, може да се срещаме и в парфюмни кръжоци, но аз не съм колекционер, а оборотчик - минават през шкафа ми транзит със скоростта на Меркурий.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Венера
« Отговор #1030 -: Август 18, 2023, 11:42:06 am »
Люба, не съм колекционер, парфюмите са продължение на мен, ползвам ги ежедневно ,дори сама у дома.Но акъл нямям, особено напоследък и недостиг на пари, което пак не ме спря по ретро венера да рискувам с един чифт ретро модел очила-котешко око. :D За дрехите ще премълча. :-X Явно една Грейс Кели иска да се излюпи в мен с ретро шика от златните години на Холивуд. ;D Има голям дисбаланс му приход/разход и скоро ме заплашва Хичкок или филм ноар в джоба.Вчера напълних огромна кошница козметика и в последния момент изоставих онлайн кошницата..сетих се за Венера и,че сигурно пак ще се почувствам неудоволетворена и прецакана. Някаква лудост ме обзе по това ретро, не мога да се контролирам, а Венера ми е годишен управител.Сега умувам за източник на доходи, че да мога да смогна.Неудоволетворение.Празнотата на материалните придобивки.Запълването ,опита за замяна на висши стойности , душевен глад с материални боклуци.Гладна съм за живот в друг смисъл и тези боклуци на лъФска Венера ме правят празна/нещастна,полуфабрикат,получовек.Абе май полудявам. :D

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1031 -: Август 18, 2023, 09:52:47 pm »
В секстил с Луната ми. Опозицията със Слънцето е около 6*орбис, не го броя... но трябва.
Някоя показателна картинка на пентаграма на Венера е хубаво да се качи.
Не намирам.
много събития, много харчове, изобилие от харчове.... Обаждания на хора познати и роднини, които не съм чувала и виждала от години, направо бум. Имам чувството, че Меркурий е ретрограден, а не Венера.

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Венера
« Отговор #1032 -: Август 19, 2023, 04:10:01 pm »
Здравейте Дами,

Бях влизала преди в сектора с натални карти и ми препоръчахте две дами за ретификация Направих я и вече имам нов час.
Моят голям въпрос сега е: Точно в ретро Венера ми се отвори възможност за ваканционен имот и съм в много голяма чуденка какво да правя. Виждам, че пък Юпитер ми в близо до Асц, който в телец, Венера сега точно ми пресече 4 дом, дори когато го намерих имота беше на куспидата на 5 дом. Към дмесшна дата е на 17 гр в 4 дом, а наталната е на 17 в 5-ти. Днес ще ходя да нощувам в апп и утре трябва да кажа решението си. Виждам също и че Сатурн ми опозира Слънцето и той също е ретро. Но друг имот на същото място мисля, че няма да намеря. Има такса поддръжка и не е мн евтин. Абе малко ме е страх дали няма да сбъркам. Мисля и под наем да се пробвам да го отдавам. Какво е вашето мнение по картата ми? Дали пък Венера в 4 дом все пак няма са е толкова лошо да взема 2-ри имот?
Будете здрави
« Последна редакция: Август 20, 2023, 08:13:03 am от Av »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1033 -: Август 19, 2023, 09:44:51 pm »
Здравейте Дами,

Бях влизала преди в сектора с натални карти и ми препоръчахте две дами за ретификация Направих я и вече имам нов час.
Моят голям въпрос сега е: Точно в ретро Венера ми се отвори възможност за ваканционен имот и съм в много голяма чуденка какво да правя. Виждам, че пък Юпитер ми в близо до Асц, който в телец, Венера сега точно ми пресече 4 дом, дори когато го намерих имота беше на куспидата на 5 дом. Към дмесшна дата е на 17 гр в 4 дом, а наталната е на 17 в 5-ти. Днес ще ходя да нощувам в апп и утре трябва да кажа решението си. Виждам също и че Сатурн ми опозира Слънцето и той също е ретро. Но друг имот на същото място мисля, че няма да намеря. Има такса поддръжка и не е мн евтин. Абе малко ме е страх дали няма да сбъркам. Мисля и под наем да се пробвам да го отдавам. Какво е вашето мнение по картата ми? Дали пък Венера в 4 дом все пак няма са е толкова лошо да взема 2-ри имот?
Будете здрави
по едни транзити, толкова важно решение?! На к5 е стартирал цикъл Слънце /Венера.
Луната в близнаци, във втори дом, ще има повече от един имот.
В раздела Натални карти с прогресии/дирекции към момента, или хорарен въпрос в определената за това тема.
Имот с такса поддръжка е скъпо вложените.
В тази карта нощно раждане-Марс е упр. на рак, 4ти дом+Луна. Венера в дневна карта.
« Последна редакция: Август 19, 2023, 09:53:30 pm от Сафо »

Av

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 25
Re: Венера
« Отговор #1034 -: Август 20, 2023, 08:12:06 am »
Благодаря @Сафо ще пиша там. Ако взема тозк ваканционен имот ще ми е втори. Тоест да рсзбирам, че с Близнак във втори дом ми се дава повече от един имот? Не разбрах за нощното раждане и това, че Марс е управавител в Рак в 4 дом какво значи. Все още съм начинаеща. Моля да ме извините.
Цикалът на Венера и Слънце в 5 дом като е започнал би трябвало да ми донесе и Любов нали или как да го разбирам по-точно?
Благодаря много