Автор Тема: Венера  (Прочетена 170515 пъти)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1050 -: Октомври 26, 2023, 08:00:26 am »
Не ми се търси темата за ретроградна Венера та реших тук за публикувам за последното ретроградие. Понеже беше в лъв и се сетих за тази статия, преди време беше пускана във форума.
https://www.astrohoroscope.info/exaltation.php

Става дума за това:

Цитат
Характерно за ретроградното движение на Венера е, че то започва, когато планетата е западна и е отдалечена на около 30 градуса от Слънцето. Когато се приближи на около 8 градуса от него, Венера става невидима, изчезва в лъчите на Слънцето. Точно това ни казват и древните астролози – ако тя изчезне (т.е. стане невидима) преди да достигне тайното си място (максимална еклиптична ширина!), Земята ще страда.

В контекста на третата световна война ме интересува (за който не е разбрал тя почна ;D)

Къде можем да видим дали е залязла преди да достигне максимална еклиптична дължина?

Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1051 -: Ноември 06, 2023, 06:38:08 pm »
На 8.11.23г.Венера ще направи ингрес в знак везни във взаимна рецепция по екзалтация със Сатурн.
« Последна редакция: Ноември 08, 2023, 08:20:26 pm от Сафо »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1052 -: Ноември 14, 2023, 12:00:07 pm »
Тери, за България, тази година Венера е достигнала "тайното си място", преди да изчезне.

Цитат
В контекста на третата световна война ме интересува ( който не я е разбрал почна ;Д)
Това кога и как го свързваш с Венера в периода ?

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1053 -: Ноември 14, 2023, 01:32:14 pm »
В статията, която съм пуснала в линка свързват венера в мунданен аспект с лоши събития за народите.
Венера при древните си е била богиня на войната, а и седми мунданен, който тя управлява е домът на враговете.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1054 -: Ноември 14, 2023, 02:27:55 pm »
Лъчът на изгряващата Венера тази година не прихваща злокобна планета, така както беше през 2022г. Освен това само по една Венера не може да се прави прогностика за война. Да, Венера като Зорница е войнствено настроена и обикновено се бори за някаква идеология, религия, подобна кауза, с цел справедливост защото е духовно ориентирана. В статията, която си качила, никъде не се споменава, че Венера се свързва с лоши събития за народите в мунданен аспект. Маите са тези, за които Венера е богинята на войната, с условието, че са познавали до съвършенство фазите й, за да избират най-подходящите пероди за започване на такава. Избор= Венера. Те не са се интересували толкова от материалната част на живота- или вечерната фаза на Венера, за тях златото, скъпоценностите не са движели живота, за разлика от тук.
Трета световна война не е започнала, просто се измести локацията. При смяна на знак на Венера се променят условията, при които ще се заявяват исканията, желанията й, а при смяна на дом- интереса й.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1055 -: Ноември 16, 2023, 08:42:22 am »
Рени, не прогнозираме война, а развитието й щото тя вече факт


Цитат
Малцина са очаквали Хамас да хвърли Близкия изток отново в смут, както стана на 7 октомври. Гражданските войни и бунтовете в Демократична република Конго, Мали, Мианмар, Сомалия и Судан бяха пренебрегнати от дипломатическа гледна точка, въпреки че руското влияние в Сахел продължава да расте. Междувременно на 10 ноември десетки китайски кораби заобиколиха филипински плавателни съдове, като обстрелваха един от тях с водно оръдие, докато последните се опитваха да снабдят с гориво аванпост на атола Втори Томас в Южнокитайско море, за който Китай претендира. Ако конфронтацията се задълбочи, условията на договора за отбрана на Америка с Филипините може да я задължат да се намеси.
.


От сп. Икономист



Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #1056 -: Ноември 16, 2023, 10:42:31 am »
Тери, за да се прогнозира по събитие, то трябва да се е родило. Кога се "роди" Трета световна война ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1057 -: Ноември 16, 2023, 11:58:30 am »
Бях писала някъде из темите за Трета Световна Война,заради конфликта в Украйна и тогава Рени ме попита дали аз воювам,или съм засегната ,или съм се включила по някакъв начин.....тогава всъщност осъзнах,че войни се водят откакто "свят светува".Не са преставали,винаги ги е имало някъде по света.
Просто сега рекламата е по-голяма.Информацията,заради социалните мрежи.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #1058 -: Ноември 16, 2023, 12:02:48 pm »

В контекста на третата световна война ме интересува (за който не е разбрал тя почна ;D)

Къде можем да видим дали е залязла преди да достигне максимална еклиптична дължина?
Кога е започнала ТСВ , че не сме разбрали? И не е смешно написаното!

Венера може тук да видиш http://astrocalendar.50webs.com/venus.html

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Венера
« Отговор #1059 -: Ноември 16, 2023, 12:15:25 pm »
Не се ражда война. Не се ражда Трета световна война. Раждат се процеси, развитие на процеси, които потенциално могат да доведат до такава война.
« Последна редакция: Ноември 16, 2023, 12:17:17 pm от starinthenightsky »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1060 -: Ноември 16, 2023, 01:39:27 pm »
Хитлер като е нападнал Полша не са обявили по радиото: Започва Втората световна война, ако ме разбирате
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1061 -: Ноември 16, 2023, 01:50:03 pm »
Тери,аз също съм съгласна,че Венера е много важна планета ,предвид това,че е мунданен господар на 7ми дом и на кардинален знак,който указва край/завършек Но ,без Марс ,едва ли нещо кой знае какво ще се случи
На 28.01.22.г.,месец ,преди началото на конфликта Русия/Украйна,Венера спря стационарна ето къде ...

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Венера
« Отговор #1062 -: Ноември 16, 2023, 02:04:03 pm »
Ако има трета св.война,това означава да мобилизират мъжете ,да ни въоръжат,да ни бомбандират и т.н.
Сега и средствата са други,биологични и химични оръжия .
Кой има нужда от това?От война.Това е въпросът.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Венера
« Отговор #1063 -: Ноември 16, 2023, 02:49:44 pm »
Хитлер като е нападнал Полша не са обявили по радиото: Започва Втората световна война, ако ме разбирате
да де, ама на втория ден други две две държави са нападнали Хитлер

За начало на войната в Европа обикновено се приема 1 септември 1939 година – началото на германското нападение на Полша, последвано два дни по-късно от обявяването на война на Германия от Великобритания и Франция.  Датите на започване на войната в Тихоокеанския регион включват началото на Втората китайско-японска война на 7 юли 1937 година.


Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Венера
« Отговор #1064 -: Ноември 16, 2023, 07:59:06 pm »
Ако има трета св.война,това означава да мобилизират мъжете ,да ни въоръжат,да ни бомбандират и т.н.
Сега и средствата са други,биологични и химични оръжия .
Кой има нужда от това?От война.Това е въпросът.

Пренареждат целия световен ред, започнаха с пандемията, всичко се тресеше тогава, а по новините ни занимаваха само с маските и ваксините. Икономиката в световен мащаб е на прага на огромна промяна, а горещите войни са продължение на търговските и икономическите такива.
Frankly, my dear, I don't give a damn.