Автор Тема: Венера  (Прочетена 170565 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #105 -: Ноември 16, 2014, 08:10:23 pm »
И са в рецепция .:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #106 -: Ноември 16, 2014, 08:19:08 pm »
Не съм сигурна дали рецепция не се водеше само, когато планетата управлява знака, а не екзалтира в него. Защото Венера екзалтира в Риби, но не е управител.
И все пак, когато са замесени Венера и Нептун и то от Стрелец и Риби пак ще има розови сънища. Като видя напрегнати аспекти ги свързвам със събития. Тоест, ще има външни проявления на аспектите, няма да действат само на ниво усещания и настроения. Около 20 ноември Марс прави квадрат към нодалната ос, а СЛВ сега се управлява от Венера.

П.П. Ама що все се случват връз мойто Слънце тея работи, не мога да разбера. Айде малко да се спрат  ;D
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #107 -: Ноември 16, 2014, 08:32:49 pm »
Стана ми любопитно и проверих. Рецепцията е малко по-широко понятие, отколкото си мислех:)
Значи си права, Рени.

Ето тук е обяснено подробно

http://astrogalaxy.info/reception-astrology/
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #108 -: Ноември 16, 2014, 08:37:54 pm »
The_One, не е персонално само  върху твоето, а върху всички Слънца в Рибки на този градус. Ето това е една от причините, да заплуваш в твоите си води, а не да спортуваш в илюзорни гори-радвай се, че по толкова приятен начин Нептун те развежда из царството си. ;)

Венера Овен квадрат Нептун Козирог преоблечена(и) като  Венера в Стрелец квадрат Нептун Риби -къде би дефилирала така облечена вече:)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #109 -: Ноември 16, 2014, 08:49:11 pm »
Замесени са 12 и 3 дом. Чака ме едно кратко пътуване по работа след 20 ноември. Може да се окаже приятно:)
Определено новата одежда ми се струва малко по-приключенска и романтична, защото ги няма суровият реализъм (Козирог) и амбицията на всяка цена (Овен).
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #110 -: Ноември 16, 2014, 09:03:23 pm »
Когато тежка планета настойчиво все се върти около планета, точка в натала значи иска по същата някаква промяна, а всеки път когато пък към "танца" се включва и бърза планета показва каква е промяната и как, чрез знака, по какъв начин -аспекта.Ти си в Нептунов период, обаче по ти харесва или импонира, не знам, тези на Уран и Плутон, тях отразяваш, а самата себе си не виждаш/усещаш.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #111 -: Ноември 16, 2014, 09:24:02 pm »
че кой играе по свирката и на трите, или даже на един?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #112 -: Ноември 16, 2014, 09:42:58 pm »
че кой играе по свирката и на трите, или даже на един?

Който чува музиката на същите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Венера
« Отговор #113 -: Ноември 16, 2014, 10:33:00 pm »
Рени, Папи понеже си имам Венера-Нептун и плочата е въртяна до втръсване, ми е по-вълнуващо да слушам как ще й говорят Плутон и Уран.

А какво му е чудното да се слушат и трите? При хора с аспекти от бавните планети към Венера, е съвсем отчетливо влиянието на транссатурновите. Уж е Венера, но е странно оцветена.

Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #114 -: Ноември 17, 2014, 07:59:48 am »
Рени, Папи понеже си имам Венера-Нептун и плочата е въртяна до втръсване, ми е по-вълнуващо да слушам как ще й говорят Плутон и Уран.

А какво му е чудното да се слушат и трите? При хора с аспекти от бавните планети към Венера, е съвсем отчетливо влиянието на транссатурновите. Уж е Венера, но е странно оцветена.

Аз казах друго - ти винаги ще изразяваш своята женственост, женското у теб по Венера в който знак, дом е и по начин, показан от ъгловите й взаимоотношения в твоята карта, но активирана в периода от Уран/ Плутон е добре да промениш отношението си към сферите, за които тя, Венера отговаря. В това се крие смисъла при транзит на трите външни планети - да (при)внесат не просто нещо ново в съответната област на живота ни, а нещо непознато, сякаш от друг свят и затова са необходими промени в нашата нагласа за същото, иначе как ще го разпознаем. :)
В своята си и психологична същност твоята Венера и не само твоята, а на всички,остава сравнително устойчива, т.е. на практика тя не се  променя, променя се отношението към нейната същност, след като вече транзита на една или всички външни планети е преминал.

Ако досега си ходила с червена рокля на бели цветя,след около една година, ще ходиш вече с червената рокля на бели цветя само, когато си на веселба -това е транзит на външна планета.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Венера
« Отговор #115 -: Ноември 17, 2014, 10:19:42 am »
Тук е момента да попитам за един аспект в картата ми. Имам квадратура между Венера 7ми дом в Телец и Сатурн в 4ти дом в Риби. Вярно ли е ,че тази квадратура забавя връзките и брака до 28-29тата година?
« Последна редакция: Ноември 17, 2014, 10:24:46 am от plutonian93 »

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Венера
« Отговор #116 -: Ноември 17, 2014, 01:15:22 pm »
При мен не са в квадрат, а в секстил, но все пак ще се включа. Действително аспект между двете планети забавя започването на първата връзка от една страна, но може да доведе и до връзки с по-възрастни партньори от друга. Аспектът между Венера и Сатурн освен всичко друго носи на човека пестеливост. Относно брака- омъжих се на 28 години, а познатите ми с такъв аспект също не са останали "стари моми". За късен брак трябва да се търсят и други астро фактори. Една лястовичка пролет не прави.  :)

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Венера
« Отговор #117 -: Ноември 17, 2014, 01:38:27 pm »
Искам да разбера кога ще срещна мъж до себе си...Другите аспекти,които имам в картата си с Венера са : Венера тригон с нептун и уран в 3ти дом в козирог. И Опозиция между Венера и Плутон в 1ви дом скорпион. Иначе да, определено си падам по по-възрастни мъже, поне за сега...
« Последна редакция: Ноември 17, 2014, 01:55:44 pm от plutonian93 »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #118 -: Ноември 17, 2014, 03:46:03 pm »
При мен не са в квадрат, а в секстил, но все пак ще се включа. Действително аспект между двете планети забавя започването на първата връзка от една страна, но може да доведе и до връзки с по-възрастни партньори от друга. Аспектът между Венера и Сатурн освен всичко друго носи на човека пестеливост. Относно брака- омъжих се на 28 години, а познатите ми с такъв аспект също не са останали "стари моми". За късен брак трябва да се търсят и други астро фактори. Една лястовичка пролет не прави.  :)

Цитат
Аспектът между Венера и Сатурн освен всичко друго носи на човека пестеливост

Кога и защо ?  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Венера
« Отговор #119 -: Ноември 17, 2014, 03:52:11 pm »
Кое защо, Рени? За пестеливостта ли питаш? Сатурн е всеизвестен скръндзьо, а пък в съчетание с мунданния управител на парите...