Автор Тема: Венера  (Прочетена 170601 пъти)

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Венера
« Отговор #120 -: Ноември 17, 2014, 03:58:56 pm »
Искам да разбера кога ще срещна мъж до себе си...Другите аспекти,които имам в картата си с Венера са : Венера тригон с нептун и уран в 3ти дом в козирог. И Опозиция между Венера и Плутон в 1ви дом скорпион. Иначе да, определено си падам по по-възрастни мъже, поне за сега...
В какъв знак ти е Венерата?  :) Как ти се отразява опозицията с Плутон? Ревност, склонност да обсебваш партньора или тригона с Уран компенсира...

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #121 -: Ноември 17, 2014, 04:06:37 pm »
Има хора, при които няма тенденция към спестявания, но са стиснати и свидливи. Има и хора, които умеят да си управляват разходите и правят добри спестявания. Двата типа според вас по какво се различават, астрологично погледнато? Има и трети тип - хем стиснати, хем спестовни.  ;D
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Венера
« Отговор #122 -: Ноември 17, 2014, 04:14:48 pm »
Ако питаш мен всички са един дол дренки. Един и същ аспект, разликата идва от нивото на отработване. Лично на мен най-антипатични са ми тези от третия ти вид.  :012:

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Венера
« Отговор #123 -: Ноември 17, 2014, 04:16:47 pm »
В какъв знак ти е Венерата?  :) Как ти се отразява опозицията с Плутон? Ревност, склонност да обсебваш партньора или тригона с Уран компенсира...

Венерата ми е Телешка. Ето карта http://prikachi.com/images/799/7708799V.gif Ревността и нуждата да обсебвам партньора си се отнасят с пълна сила за мен. Понякога се усещам,че не трябва да е така, но за мен истинска любов без обсебване не съществува или поне не е толкова силна колкото трябва да е поне в моите представи... За мен любовта трябва да е много страстна,обсебваща и да има малко драма от време на време в отношенията...Един утешаващ секс след бурен скандал би ме възбудил както никога  :012:

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Венера
« Отговор #124 -: Ноември 17, 2014, 04:18:54 pm »
Сатурн/Юпитер май е от типа на щедрите спестовници.  :012:

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Венера
« Отговор #125 -: Ноември 17, 2014, 04:31:15 pm »
Just_a_Dream има ли в натала ми показатели за късен брак? Ранен няма как да бъде, тъй като до сега не съм срещнала сериозен партньор...

Just_a_Dream

  • Гост
Re: Венера
« Отговор #126 -: Ноември 17, 2014, 05:16:07 pm »
Не съм ти гледала наталната карта, за да кажа каквото и да било, пък и не съм сред най-вещите тук. Иначе се брак се гледат 7-ми дом-планетите в него и неговия управител. В женска карта Слънцето описва брачния партньор. Гледат се сходящите аспекти, които на Слънцето му предстои да направи до напускане на знака, в който се намира. Броя на апликиращате аспекти показва шансовете за брак. В мъжката карта аналогията е същата, само че гледаме Луната. Правилото работи. Например при мен първия аспект, който Слънцето прави е съвпад с Венера. Резултат-4 годишна връзка с Везна и предложение за брак, а впоследствие 2 годишна връзка и брак с Телец. При мъжа ми единствения аспект, който Луната му прави е тригон с Уран (аз съм Водолей.) Индикации за брак се търсят и по соларите. Соларно Слънце и Соларен Вертекс в 7-ми соларен или радикален. Соларен АСЦ Скорпион и др. По транзити сериозни връзки носят положителните аспекти на тр. Сатурн към натална Венера  :)

Babyblue

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 698
Re: Венера
« Отговор #127 -: Ноември 25, 2014, 10:10:17 pm »
Какви са мъжете със съвпад венера -сатурн?
Подобно на венера в козирог ли?
Или че не се женят или че са сериозни и отговорни в любовта? Че харесват възрастни жени....

Един екземпляр има венера съвпад сатурн във водолей. Не е ли странна тази комбинация? Самият той е козирог.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #128 -: Ноември 25, 2014, 10:23:46 pm »
Задръжки в любовта, особено в нейното по-демонстративно изразяване; късен брак или брак по отговорност, в който основна тема са насрещните задължения. Могат да бъдат и много лоялни, с афинитет към трайни отношения, макар и трудни.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #129 -: Ноември 25, 2014, 10:57:19 pm »
Мъжете с Венера / Сатурн  са като жените с Венера/ Сатурн- спънати, но същите са и много опънати в избора си на дама. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #130 -: Ноември 26, 2014, 08:15:57 pm »
Ама има и нещо друго - след като много са избирали и са си вирели носа, накрая рискуват да попаднат на некачествен материал. Но зависи и те какъв материал са. Имам в моята база данни женена двойка със сходни констелации - при двамата Сатурн е в 7 дом и в квадрат с Венера. И, както се казва, търкулнало се гърнето, намерило похлупака. Постоянно мрънкат, недоволстват срещу избора си, трудно се понасят, критикуват се с повод и без повод, но не могат да се разделят, а правят всичко възможно, за да удължат максимално агонията си и да се обвържат още по-тясно, да създадат максимум предпоставки за трудно излизане от тази трудна връзка. Вероятно това е техният урок. Няма заедност, има понасяне.

Не е изключено да се изпадне и в другата крайност - от страх никой да не го хареса/приеме човек може да се обвърже с някой прибързано, а впоследствие да съжалява, но да не намира смелост да прекъсне отношенията.

За съвпада нямам наблюдения.


« Последна редакция: Ноември 26, 2014, 08:21:51 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #131 -: Ноември 26, 2014, 09:48:02 pm »
Същите мъже ще ценят сатурновото у харесаната от тях девойка. Ще привличат и ще се свързват (с) трудни , ранени жени, откликващи на тяхната затормозена еротична нагласа, така че в тяхната компания да се чувстват "нормално".
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #132 -: Ноември 26, 2014, 09:58:55 pm »
При хора с аспекти от бавните планети към Венера, е съвсем отчетливо влиянието на транссатурновите. Уж е Венера, но е странно оцветена.

Може и да е така при малки орбиси
Иначе не мисля, че се усеща толкова
Аз имам венера квадрат плутон, секстил уран, в козирог
Квадратът е широк и все едно го няма

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #133 -: Ноември 26, 2014, 10:15:54 pm »
Забелязала съм, че влиянието на тежката планета в аспект към Венера може да се усеща по-силно или по-слабо в зависимост от знака на Венера. Например, аспектът на Уран към Венера в огнен знак би трябвало да се усети в пъти по-силно, отколкото към Венера в земен или воден. Сатурн по-трудно ще озапти и ще направи по-скована огнена Венера. Плутон или Нептун в аспект с Венера във воден знак ще я направи още по-ранима и сензитивна, изпълнена с противоречия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #134 -: Ноември 26, 2014, 10:35:17 pm »
Може и така да е, лятото се запознах с едно момиче-венера съвпад плутон, секстил нептун
Личеше си всичко