Автор Тема: Венера  (Прочетена 170527 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #135 -: Ноември 26, 2014, 10:39:58 pm »
При въпросната двойка при партньора, който е с Венера в Козирог и в квадрат /и рецепция/ със Сатурн във Везни, влиянието на аспекта и по-силно изразено. При съпругата му има същия квадрат, но Венера е въздушна. На нея не й идва отвътре да спазва сатурновите ограничения, затова може би й се налагат отвън, чрез съжителство с такъв тип човек. И го изживява и понася много трудно, тези отношения й костват много усилия.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #136 -: Ноември 26, 2014, 10:49:15 pm »
С нощни карти ли са и двамата? С какви венери?
Да, сатурн квадрат венера-противоречие м/у трябва и искам

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #137 -: Ноември 26, 2014, 10:51:15 pm »
Тя е с нощна, той е с дневна. Тя - Венера в Близнаци, той - Венера в Козирог, трудна комбинация.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #138 -: Ноември 26, 2014, 10:59:16 pm »
При нея сатурн е малефик от сектата, може и други проблеми да има с аторитети и авторитарни, ежедневно също им е трудно, класиката-не могат да си почиват заедно

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Венера
« Отговор #139 -: Ноември 26, 2014, 11:10:01 pm »
Да, наистина не могат. Постоянно се пестят пари и дума не може да става за удоволствия - не говорим за почивки, а дори да запразнуват, когато има повод. Много е тъпо така, а не се нуждаят материално. Почивката вкъщи е шетане, чистене и подреждане - мъжът й може и да релаксира, занимавайки се с битовизми, но на нея определено не й идва отвътре, има нужда от по-раздвижен живот.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Венера
« Отговор #140 -: Ноември 26, 2014, 11:17:39 pm »
По мое скромно мнение това с почиването и разпускането заедно е ключово за дълга връзка
Затова мисля, че всякакви мажорни аспекти м/у венерите са за предпочитане, квадрати най-рядко виждам

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12554
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Венера
« Отговор #141 -: Ноември 26, 2014, 11:20:57 pm »
Жената с Венера в аспект със Сатурн е точно такава, каквато отразява този аспект,като "Берлинската стена"-обикновено  късно я събарят, точно защото е спазвала сатурновите ограничения. Понеже за Венера не е типично да спазва нечий правила, порядки, самата тя създава собствени такива-много е важно как е поставено Слънце.Трудното за такава Венера е собствената й самооценка, а не другият.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Венера
« Отговор #142 -: Ноември 29, 2014, 05:18:51 pm »
Какви са показателите в женска карта за възможен брак с чужденец? Знам,че Венера в 9 дом в Стрелец дава такъв брак, НО има ли и други показатели? Бих искала да разбера дали в моята карта се дава възможен такъв брак или по-скоро не? Другия ми въпрос е, дали имам показатели за живеене в чужбина и дали бих била по-щастлива там отколкото в родната си страна? http://prikachi.com/images/799/7708799V.gif

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Венера
« Отговор #143 -: Ноември 29, 2014, 07:38:00 pm »
Какви са показателите в женска карта за възможен брак с чужденец? Знам,че Венера в 9 дом в Стрелец дава такъв брак, НО има ли и други показатели? Бих искала да разбера дали в моята карта се дава възможен такъв брак или по-скоро не? Другия ми въпрос е, дали имам показатели за живеене в чужбина и дали бих била по-щастлива там отколкото в родната си страна? http://prikachi.com/images/799/7708799V.gif
У12 в 7Д.
У9 в 1Д.
Имаш шанс да сключиш даже 2 брака в чужбина,с чужденец,но с какъвто и където да го сключиш няма да е розов в много отношения.За това не хуквай амбициозно и поживей,за да се научиш как като се омъжиш да балансираш хармонично с партньора си.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Венера
« Отговор #144 -: Ноември 29, 2014, 07:41:16 pm »
Еее :( защо пък да не е розов? За мен да създам стабилен брак е едно от основните неща, които искам да направя в този живот, ама не на всеки е писано...
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 07:43:36 pm от plutonian93 »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Венера
« Отговор #145 -: Ноември 29, 2014, 07:44:31 pm »
Еее :( защо пък да не е розов? За мен да създам стабилен брак в този живот е едно от основните неща, които искам да направя в този живот, ама не на всеки е писано...
Имаш Плутон(!!!) опозиция на У7(Венера) и Сатурн квадрат към същата!Как си представяш розите?Аз си ги представям в оптималния вариант да се подхожда много бавно и внимателно,без излишен оптимизъм и вяра в розите.Това не са квадратури от Луната и Меркурия ти!
Писано е хубав брак,само ако се съобразиш с тежките изисквания и уроци на Плутон и сатурн,ако ги нямаш предвид те ще те научат на същите уроци в рамките на брака.
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 07:48:22 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Венера
« Отговор #146 -: Ноември 29, 2014, 07:57:33 pm »
Знам,че ги имам тези два аспекта, но не съм сигурна как биха се проявили в отношенията ми с половинката ми.  По принцип съм доста ревнива и обсебваща....Трябва партньора ми постоянно да ме желае и да е обсебен мен , за да съм сигурна,че ме обича. Аз самата изразявам по този начин чувствата си към някой и очаквам същото от човека, който обичам. Не бих стояла във връзка, в която няма вече привличане и обич...

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Венера
« Отговор #147 -: Ноември 29, 2014, 07:58:33 pm »
Добре, понеже не съм толкова напреднала с астрологията, какви са тези уроци на плутон и сатурн? Какво се иска от мен да направя?
Ти нали каза,че се очертават два брака...т.е тези уроци важат и за двата брака и въобще за всичките ми партньори?
« Последна редакция: Ноември 29, 2014, 08:00:16 pm от plutonian93 »

Happy58

  • Гост
Re: Венера
« Отговор #148 -: Ноември 29, 2014, 08:03:44 pm »
Знам,че ги имам тези два аспекта, но не съм сигурна как биха се проявили в отношенията ми с половинката ми.  По принцип съм доста ревнива и обсебваща....Трябва партньора ми постоянно да ме желае и да е обсебен мен , за да съм сигурна,че ме обича. Аз самата изразявам по този начин чувствата си към някой и очаквам същото от човека, който обичам. Не бих стояла във връзка, в която няма вече привличане и обич...

е то това ще е първите 1-2 години. После какво ще правиш? Да не очакваш цял живот някой да се върти около теб? Все пак ще трябва да печели пари човека .... сори за тона, ама .... и мен така ме отрезвиха като попитах за себе си :)

plutonian93

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Венера
« Отговор #149 -: Ноември 29, 2014, 08:07:19 pm »
Никой не го е спрял да печели пари... работата е едно, семейството друго