Автор Тема: Астрометеорологична дневна прогноза за София  (Прочетена 2767 пъти)

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
7 октомври 2022 г. Динамично. От високи температури до ниски температури. В сутрешните часове хладно и сухо. Със затопляне около 10 ч. В часовият интервал 14 - 16 часа - пориви, силни пориви на вятъра. След 20 часа - хладно и влажно, застудяване. Около полунощ - промяна на времето и предпоставки за бури.
« Последна редакция: Октомври 07, 2022, 08:50:14 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрометеорологична дневна прогноза за София
« Отговор #1 -: Октомври 07, 2022, 09:23:22 am »
8 октомври 2022 г. Обща прогноза -  хладно, мъгливо, облачно, застудяване. С висока влажност. С възможности за валежи. По топло време около 10 - 12 часа. Следобед и в часовият интервал 14 - 16 часа - пориви, силни пориви на вятъра. Югозападен вятър. Вероятност за гръмотевични бури и градушки.
« Последна редакция: Октомври 07, 2022, 10:01:18 am от starinthenightsky »

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрометеорологична дневна прогноза за София
« Отговор #2 -: Октомври 09, 2022, 02:28:21 am »
9 октомври 2022 Пълнолуние. Луна в Овен. Обща прогноза в рамките на седем дни. Облачно, мъгливо. Топло и сухо. С възможност за вятър, бури и превалявания. В обедните часове.
9-10 октомври 2022 Топло и сухо.
11 октомври 2022 Промяна на времето. Вятър. Пориви на вятъра. Нахлуване на по-студен въздух. В следобедните часове.
« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 02:33:02 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Астрометеорологична дневна прогноза за София
« Отговор #3 -: Октомври 09, 2022, 07:30:02 am »
8 октомври 2022 г. Обща прогноза -  хладно, мъгливо, облачно, застудяване. С висока влажност. С възможности за валежи. По топло време около 10 - 12 часа. Следобед и в часовият интервал 14 - 16 часа - пориви, силни пориви на вятъра. Югозападен вятър. Вероятност за гръмотевични бури и градушки.
Вчера беше топло за сезона през целия ден.За района на София.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Астрометеорологична дневна прогноза за София
« Отговор #4 -: Октомври 09, 2022, 10:45:53 am »
Да. За прогноза е използвана астрологична карта с моментът на изгрев на Слънцето за София - 7.31. Досега не съм правила астрометеорологична прогноза по такава. С темата реших да я проверя как функционира на практика. В нея Козирог е на К4. Не предполага топло време.
Значи за краткосрочна астрометеорологична прогноза остава като допълнителна информация, а не като водеща при анализа.


« Последна редакция: Октомври 09, 2022, 11:38:36 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Астрометеорологична дневна прогноза за София
« Отговор #5 -: Октомври 10, 2022, 06:27:15 pm »
Да.Интересно ми стана,защото четох някъде,мисля Фроули,че хорар за прогноза на времето се гледа 6ти дом,като домът на ежедневието и т.н.Незная колко достоверно е,защото не съм правила такъв хорар.
Направих карта за посоченият ден-8ми.Ако разглеждаме Луната ,като най-бързото тяло,то на тази дата ,тя е в риби ,съвпад Нептун,което предполага дъждовно време-(влага и студ).
К4 е в козирог(студен и сух знак),както си написала,но Сатурн е във водолей-(топъл и влажен).Отново Влага и студ преобладават като качество.
Но ,ако разгледаме Юпитер,като упр.на 6ти дом-ежедневие,то той е в овен-горещ и сух.
 Венера  на асц..Във въздушен знак-топъл и влажен.
Незнам.Може би е съвкупност от качествата на знаците и планетите.