Автор Тема: Четвърти дом  (Прочетена 24333 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7913
Четвърти дом
« -: Юни 16, 2013, 11:21:56 pm »
Това за мен е един много особен дом, не просто бащиния, не само майката (бащата).
Това е истинското ни, най-скрито и неизменимо аз.

Както и да е разположената луната, с времето изявата на емоциите се променя, не коренно разбира се, но се променя. Енергията от слънцето също се пренасочва и трансформира, според житейските приоритети
Компенсираме или надграждаме даденостите, случват се късметлийски секстили, помагат ни тригони, борим се с квадрати

Но истината-най-вътрешното аз, което може и ние самите да не опознаем или признаем до края, си стои там-в четвъртия дом

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7913
Re: Четвърти дом
« Отговор #1 -: Юни 16, 2013, 11:28:44 pm »

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Четвърти дом
« Отговор #2 -: Юни 16, 2013, 11:40:22 pm »
Личен дом ,заедно с първи.Усещане за "аз и тук".Има една мисъл на К.Г. Юнг ,която мисля достатъчно добре описва 4-ти дом ." Онзи ,който гледа навън ,мечтае,вперилият взор навътре се събужда ". :)

„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7913
Re: Четвърти дом
« Отговор #3 -: Юни 16, 2013, 11:42:37 pm »
Аз на теб и друг път съм ти казвала какво мисля-четвърти е повече от личен
Ядката на орехчето :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Четвърти дом
« Отговор #4 -: Юни 26, 2013, 09:33:13 pm »
А какво мислите за стелиум в 4ти? Светилата са там, вкл. и У асц. Слънцето съвпада с Марс, а Луната с Плутон. Ясно изразена скорпионова личност през призмата на спестовността на Девата.  ;D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7913
Re: Четвърти дом
« Отговор #5 -: Юни 26, 2013, 10:02:10 pm »
Много неща мога да си помисля, например-човек с много ангели и демони, разкъсван от крайности, но силен, ако ги владее, най-голям враг на себе си, и най-голям приятел
Все клишета, но си ги мисля :)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Четвърти дом
« Отговор #6 -: Юни 26, 2013, 10:10:35 pm »
Мдааа, да си призная, аз за първи път виждам такъв стелиум. Пет планети, от които двете светила, затиснати от двата управителя на Скорпион.... в дом на Рак, в случая - Дева. Как говори сама за себе си картата обаче... с този натоварен 4 дом, има и СЛВ в Козирог.Да не знаеш на кое да отдадеш жертвите за дома и семейството - на СЛВ или на 4 дом  ;D
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7913
Re: Четвърти дом
« Отговор #7 -: Юни 26, 2013, 10:18:35 pm »
Жертвите по юлв, по северен-новите предизвикателства
Светилата като са толкова затиснати, щастието вероятно ще е трудно постижимо

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Четвърти дом
« Отговор #8 -: Юни 27, 2013, 01:31:36 pm »
Стелиум в 4-ти дом ,крайно чувствителни към всичко и всички,интуитивни прозрения за околните ,мистериозни,реализация във втората половина от живота.Стелиум в Дева-критични към себе си и външния свят,тук "бялото" не е бяло,задушаващ принцип.Плутон подсилващ стелиумът-интезивност в личния живот,безскрупулност,целеустременост.Стелиум -дефицит ,краен човек ,прагматик,нужда от "светлина",похотливост .Ако АСЦ е Близнаци и Меркурий е в Дева в 4-ти дом ,да обърне внимание на здравословни проблеми ,които се срещат в семейството.
Не знам останалата част от картата,но за мен този човек ,е роден за началник ,ако е жена ,може да ползва дом като оперативна база за работа.
Относно възлите ,нормално е да са в тези знаци ,защото останалото от картата ,повтаря тяхната тема.
Направил ли е избора си по СЛВ  или кара на навиците си ? :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3107
Re: Четвърти дом
« Отговор #9 -: Юни 29, 2013, 07:49:51 am »
Мдааа, да си призная, аз за първи път виждам такъв стелиум. Пет планети, от които двете светила, затиснати от двата управителя на Скорпион.... в дом на Рак, в случая - Дева. Как говори сама за себе си картата обаче... с този натоварен 4 дом, има и СЛВ в Козирог.Да не знаеш на кое да отдадеш жертвите за дома и семейството - на СЛВ или на 4 дом  ;D
при такова струпване и при скорпи-дева- маниакално пристрастен към една от крайностите семейство,род,родина или кариера,както  и невидимото,душата

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7913
Re: Четвърти дом
« Отговор #10 -: Юли 01, 2013, 03:13:17 pm »
Yaya нищо не каза, но само си представете, да няма и да не иска семейство човекът - може така да се изразяват крайностите?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7913
Re: Четвърти дом
« Отговор #11 -: Октомври 10, 2013, 11:02:34 pm »
Прочетох интересни размишления какво отличава "ъгловите" хора от другите
Планетите на ИЦ не чакат никого, не разчитат на никого и не зависят от никого. И това е единственият наистина личен - в смисъл - необществен дом, като логично следствие - да можеш да вървиш сам по пътя

разбира се, отмъкнах таблица :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Четвърти дом
« Отговор #12 -: Октомври 10, 2013, 11:36:17 pm »
Всички домове от 1-6-ти не са обществени ,да 4-ти дом е "особено " личен ,но и 1-ви по нищо не му отстъпва.
Ти си представител на хората с планета на ИЦ ,според теб само тази локализация ли  определя твоята самостоятелност ?!?
Аз съм с шест ъглови планети ,според теб ,с какво се отличавам от другите,без да ползваш таблицата ? ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7913
Re: Четвърти дом
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2013, 11:45:55 pm »
Всички домове от 1-6-ти не са обществени ,да 4-ти дом е "особено " личен ,но и 1-ви по нищо не му отстъпва.
Ти си представител на хората с планета на ИЦ ,според теб само тази локализация ли  определя твоята самостоятелност ?!?
Аз съм с шест ъглови планети ,според теб ,с какво се отличавам от другите,без да ползваш таблицата ? ;)

ъглови според автора са с орбис до 6* - само уточнявам
хората с много ъглови планети са командаторите в живота - знаят накъде кога и как
и затова другите (без ъглови) ги слушат
но това няма общо с обществен статус и успех

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12625
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Четвърти дом
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2013, 12:12:29 am »
Командваме ,защото сме "първи", "главни" ;кардиналност -"Утвърждавам инстинктивно желанията си категорично".

Не мисля ,че тук трябва да се слага рамка в орбисите за ъглови планети ,те са си там и като такива без оглед на това ,доколко близо са до главните оси ,се изявяват кардинално.Разбира се ,колкото са по-близо до ъгъл ,толкова е по-силно тяхното въздействие ,особено ако това са трите външни планети.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“