Автор Тема: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов  (Прочетена 3039 пъти)

birliban

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Здравейте, запозната съм, че по време на Ретрограден Меркурий новите запознанства и любови имат кратък живот и, че представата за партньора често е заблуда. Въпросът ми е, възможно ли е спрямо наталната карта, въпреки Ретроградния Меркурий, новото запознанство да прерастне в пълноценна и дълготрайна връзка. Срещнах човек, след 6 години, чиято поява е балсам за душата ми. Думите и отношението са точно поставени, без да знае от какво се нуждая и какво съм изживяла. Радостта е изместена, от тъгата , че този човек ще си дойде така, както и се появи.... случайно.  :'( Ще бъда благодарна за всяко тълкуване, разчитане на картата ми..

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #1 -: Януари 04, 2023, 12:07:10 pm »
Да се появи нещо/някой от архивите или загубено по ретро Меркурий е класика, а до колкото разбирам при теб точно това се е случило. При теб сигнификаторите на домовете, свързани с романтиката и връзките са ретро в момента и двата.
Уж казват, че подновяването на стара работа/връзка в такъв период не е "противопоказно", защото не е като да стартираш нещо ново. Но ти си помисли защо преди не се е получило, защо се връщаш сега и карай полека и без големи очаквания. Представата за човека дали е заблуда зависи и от Нептун, при теб той сега транзитира в 1-ви. Помисли имаш ли склонност да виждаш това, което ти се иска да бъде в хората.
« Последна редакция: Януари 04, 2023, 09:57:32 pm от Лисана »

birliban

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #2 -: Януари 04, 2023, 12:08:46 pm »
Лисана, това е НОВ човек, това не е стара връзка. Този човек не съм го познавала преди.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #3 -: Януари 04, 2023, 12:13:32 pm »
Лисана, това е НОВ човек, това не е стара връзка. Този човек не съм го познавала преди.

Подвела съм се, че е познат по това:

"Срещнах човек, след 6 години," и "Радостта е изместена, от тъгата , че този човек ще си дойде така..." Сега го прочетох още няколко пъти и ми светна. С двете ретро планети, при теб сигнификатори - нащрек.

birliban

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #4 -: Януари 04, 2023, 12:19:56 pm »
Благодаря, Лисана. Имам предвид, че след 6 годишен застой в личния ми живот, се появи Човек. Съжалявам, че съм подвела с написаното по-горе.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #5 -: Януари 04, 2023, 12:58:48 pm »
При ретрограден Меркурий съм имала ключови запознанства.
Ретроградността на Меркурий сама по себе си, не е определяща за това по какъв начин ще се развият взаимоотношенията.
Да срещнеш Хора, Човеци по принцип е задача с повишена трудност, по-скоро изключение, рядкост. Така че греби с пълни шепи от момента.

birliban

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #6 -: Януари 04, 2023, 01:46:09 pm »
Благодаря starinthenightsky, да момента е важен. Усетих го и съм благодарна за искрицата, въпреки това, не искам да продължа. Благодаря Ви.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #7 -: Януари 04, 2023, 06:10:31 pm »
Горен съвпад Слънце/Венера се е случил на к7 в тази карта,така че има индикации за любовни срещи/взаимоотношения.Меркурий е триплицитетен управител на Везни в нощтна карта.Не можем да имаме управление над това кой кога да срещаме.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #8 -: Януари 04, 2023, 06:11:41 pm »
Здравейте, запозната съм, че по време на Ретрограден Меркурий новите запознанства и любови имат кратък живот и, че представата за партньора често е заблуда. Въпросът ми е, възможно ли е спрямо наталната карта, въпреки Ретроградния Меркурий, новото запознанство да прерастне в пълноценна и дълготрайна връзка. Срещнах човек, след 6 години, чиято поява е балсам за душата ми. Думите и отношението са точно поставени, без да знае от какво се нуждая и какво съм изживяла. Радостта е изместена, от тъгата , че този човек ще си дойде така, както и се появи.... случайно.  :'( Ще бъда благодарна за всяко тълкуване, разчитане на картата ми..
Здравей!
Не знам откъде е това твърдение, чела съм за периода на ретроградна Венера, че не е подходящ за започване на нова любовна връзка, а за "ремонт", за връщане към стара любов. За периода на ретрограден Меркурий не се препоръчва подписване на договор от всякакво естество, в това число брачен. Меркурий отговаря за мисълта, когато е ретрограден е добро време за преосмисляне начина на поведение и изразяване, и ако досега си мислила за евентуално запознанство по един определен начин, сега да си преосмислила изградения стереотип, което е задействало появата на нов човек. А дали ще изградите връзка, и дали ще е дълготрайна, затова се гледат други фактори. Все пак не купуваш нов телефон или автомобил, за да търсиш в ретро Мерка причина за евентуален неуспех при една нова връзка. Луната е растяща когато си го срещнала, а при тебе тя е фактор – управител на Слънцето (твоето Аз) и на Меркурий (твоята мисъл и начин на изразяване). Ако внезапно прекъсне връзката с този човек, ще е от Уран в твоя 7-ми дом, който дава подобна тенденция за внезапна поява на партньор и внезапно прекъсване на връзката, а нодалната ос в момента активира партньорския дом и конкретно Уран, който управлява дома на приятелите, на групите, в това число на астрологичния форум.

birliban

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #9 -: Януари 04, 2023, 08:17:41 pm »
Благодаря Ви, Сафо и akruks. В този форум винаги съм намирала отговорите на въпросите си,  пощом, емпатия и отзивчивост. Прекрасните сте момичета,  :-* не се променяйте

birliban

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #10 -: Януари 04, 2023, 08:39:42 pm »
Извинявам се, мога ли да задам страничен въпрос? Преди 1 година ходих при една астроложка, може би не е неуместно да и споменам името й. При разчитане на наталната ми карта, каза, че до края на дните си ще остана сама, т.е. няма да имам мъж до себе си. Не се виждал в натала ми. Дали е така и при Вашия прочит?

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #11 -: Януари 04, 2023, 09:24:09 pm »
Извинявам се, мога ли да задам страничен въпрос? Преди 1 година ходих при една астроложка, може би не е неуместно да и споменам името й. При разчитане на наталната ми карта, каза, че до края на дните си ще остана сама, т.е. няма да имам мъж до себе си. Не се виждал в натала ми. Дали е така и при Вашия прочит?
Редно е да попиташ астроложката, при която си била, какво е имала предвид, за да направи това заключение.
Все пак си разведена, имала си съпруг и не ти е попречил натала да се омъжиш веднъж, нали?

birliban

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 34
Re: Ретрограден Меркурий ново запознанство/любов
« Отговор #12 -: Януари 05, 2023, 11:14:32 am »
Трябвало е тогава да я попитам за аспектите, но бях шокирана и не се досетих. Благодаря, Акрукс.