Автор Тема: Новолуние на 21.03.23г.  (Прочетена 5502 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Новолуние на 21.03.23г.
« -: Март 11, 2023, 08:28:28 pm »
Карта на новолунието на 21.03.23г,ден след пролетното равноденствие.В 0*на знак Овен.
Особено новолуние в кардинален знак,критичен градус,диспозиторът- Марс е в последни градуси на близнаци ,съвпад Бетелгейзе.Меркурий се отделя леко,но все още изгорен.
В картата ,с координати за София,лунацията попада в 6ти дом-домът на здравето,работата,домашните любимци,ежедневието и т.н.
Асц е във Везни,силна Венера в 7ми дом,съвпад СВ,но почти на к8.Картата е нощна,Венера е отлично разположена,на трон,ъглова,в собствена терма,но ранена от Сатурн.Аспектът е разходящ,което отслабва силата на действие.Сега можем да проверим как действа силна и добра планета.Венера не вижда асц,в земния телец,финансово /материално ориентирана,но и с любов към земя,гора,градини,цветя,храна.Венера е упр.на 1 и 8ми домове,тя е бенефик,в тази карта на трон,може би ще има хубави нововъведения,ритуали,тържества,пари,показност.
Слънцето упр.11 дом,Луната -10д -промени в партийни и всякакви съюзи,сдружения,колективи,но 6ти дом е “лош",може някой да подаде оставка,да стане от шеф-слуга,да му падне авторитета ,или да е уволнен.Някой на висока позиция.
Юпитер е в 7ми дом-ъглов  ,упр.на 3 и 6 домове.
Лунацията се управлява от Марс ,за локациите ,държави,градове и т.н на лично ниво,ако докосва планети,точки,вероятно ще има кардинални обрати,промени по Марс в близнаци,а какво е Марс?!
« Последна редакция: Март 12, 2023, 06:26:15 am от Сафо »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #1 -: Март 12, 2023, 05:23:22 am »
Сафо, тук Сатурн не ранява Венера, сигурно имаш предвид Плутон.
Съвпадът с възела индикира промяна в ценностите по повод красотата и любовта. И на картата е нарисувано, отлепя секстила със Сатурн, върви към съвпад Уран. Дали позицията е 7 или 8 дом, ще го мислим после. Аз всъщност харесвам Венера в 8 дом, защото умее да привлича и задържа. Нещо, което аз не мога.
Мисля, че пролетните освежавания във външния вид ще са удачни, промените ще са успешни и хармонични, без карикатури. Можете да си боядисате косата и синя и това пак да изглежда приятно за окото. Но за по-сигурно заложете на нов цвят в гардероба. Хвърлете черните зимни одежди и се облечете в розово по Венера в Телец. Ще има настроение добро. Астролозите на Света отдавна ни подсказаха, че телешко-венерините цветове ще са хит и напълниха магазините в бледи рози и резеда.
Интересно е това новолуние, но и някак скопено, след залез. Слънцето екзалтира, но не се вижда. Луната никаква я няма. Но и няма драма.
Ако не е нулевият градус, бих го замела като незначително.
Но Плутон и Марс до седмица сменят знак и това вече показва нещо.
Аз ще направя един смел финт и ще кажа, че ненадейно можем да чакаме временно и изненадващо примирие в Украйна. Все едно войната е свършила. Потулване на огъня. Но не угасване. Официална вест. Мир на повърхността.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #2 -: Март 12, 2023, 06:04:17 am »
Люба,объркала съм се,да.Сатурн не ранява Венера,подкрепя я от 5ти дом,в знака на екзалтация,в нейна терма.Добри поводи за празнуване,концерти,актьори,художници.Някой да прослави България,да изпъкне с нещо добро?!
Но,да не забравяме,,че 7ми дом е дом на края,залязващ.
« Последна редакция: Март 12, 2023, 06:14:20 am от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #3 -: Март 12, 2023, 06:12:16 am »
При мен лунацията е в 11 дом,тригон Нептун.Юпитер е съвпад с Марса ми,Марс е на мое к2,Венера опозиция нат.Юпитер и разх.съвпад нат.Сатурн.Сатурн е съвпад нат.Венера.
От целия бъркоч,който написах- ;D.......ще има събития.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #4 -: Март 14, 2023, 04:39:00 pm »
Овча Нова Луна, при мен в 7д., където на 7* е наталната   :)


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #5 -: Март 15, 2023, 09:26:11 am »
Новолуние в Овен 2004  г.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

fortunades

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #6 -: Март 15, 2023, 09:58:11 am »
Здравейте,

При мен попада в 11-ти дом, съвпад с нат. Слънце и Юпитер, и разх. квадрат към Уран в 7-ми. Точно 5 дни преди РД-нещо ми е доста криво и депресирано напоследък.
Реалността е просто една прекалено упорита илюзия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #7 -: Март 15, 2023, 11:27:29 am »
Новолуние в Овен 2004  г.
Годината в която се присъединихме към НАТО.
Катастрофата на автобуса (пълен с ученици) в река Лим.
Антоанета Стефанова -световен шампион по шах.
В световен мащаб-година с много природни бедствия-урагани и тайфуни,а в края на годината земетресението в Индонезия,около 9 по Рихтер.
Най-голямото разширение на ЕС-нови страни/членки
В тази година и Путин и Буш са преизбрани на президентските избори.

Нощна карта ,ъглов малефик-Сатурн.
Марс е съвпад неподвижна звезда Алгол.
« Последна редакция: Март 15, 2023, 11:29:45 am от Сафо »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #8 -: Март 15, 2023, 03:02:10 pm »
Новолуние в Овен 2004  г.
интересно, тогава тъкмо се бях прибрала от първото излизане в западна държава и записах курс по испански, започнала съм го при пълнолунието в мой 3д.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #9 -: Март 15, 2023, 03:12:28 pm »
Прословутата точка на Овена? С натопорчени небеса ще е неизбежно.

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #10 -: Март 16, 2023, 11:40:50 am »
В края на 9-ти дом, точен секстил моето Слънце :)
Между другото от 2 месеца и аз съм залитнала по бонбонените и свежи зелени/розови и екрю цветове. Съгреших и понапълних гардероба все с такива.

А от събитията след новолунието през 2004-а, към което ме върна Рени имам само много мили и добри спомени.  Беше за тогавашните ми години, период само на добри промени, много хубави емоции и просперитет.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #11 -: Март 22, 2023, 11:52:42 am »
На работа имаме бебе на официално мой подчинен.
Лунацията е в мой първи дом, 6 на лунацията, слънцето на таткото е в мой 6 дом.
Не ми е жизнеутвърждаващо, но е събитие и ме развълнува, защото си е добра новина.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Новолуние на 21.03.23г.
« Отговор #12 -: Март 28, 2023, 06:51:23 am »
При мен лунацията е в 11 дом,тригон Нептун.Юпитер е съвпад с Марса ми,Марс е на мое к2,Венера опозиция нат.Юпитер и разх.съвпад нат.Сатурн.Сатурн е съвпад нат.Венера.
От целия бъркоч,който написах- ;D.......ще има събития.
Много емоционален период,много събития,притеснения,но и добри новини.
О,до нас се настани цирк,разпънаха шатра,виждам я от прозореца,пуснаха камили и коне на озеленителната площ зад къщата ,някак нереално...до неделя ще са тук,след това започва строеж на магазин хранителна верига. :)
« Последна редакция: Март 28, 2023, 07:21:50 am от Сафо »