Автор Тема: Пълнолуние в скорпион на 05.05.23г - Лунно затъмнение  (Прочетена 17722 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Добре. И все пак не вярвам да е било инфаркт. И друг път ми се е случвало да падам и след това да изгубвам за кратко съзнание (преди 4 години някъде).

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Дано да не е, но не винаги има болка. Добре е да си имаш аспирин за разреждане на кръвта, за всеки случай. Аз съм имала няколко случая, които са ми предизвикали такъв стрес, че гледам буквално да имам на ръка разтояние аспирин или валидол. Веднъж като ме стегна, не можех да отида до кухнята за хапче, болка и страх..

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Единственото, от което мога да се оплача, са болки в коленете, защото когато паднах си ударих и коленете. Дори и на челото, където се ударих, не ме боли още оттогава, но пък коленете взеха малко повече да ме болят.
Другата седмица ще ида при джипито на преглед и предполагам ще ме пратя на кардиолог.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Неприятно е, че Венера, вечерна, женска планета е срещу Луната, което е повод, да се засегнат възможно най-голям брой субекти от събитие/-я породени от затъмнението, съответно и с по-голям интензитет ще се проявите по връзката Луна- Венера. Би трябвало да се усети още при влизането на Луна в Стрелец.
Рени, защо Венера (близнаци) е срещу Луната(скорпион). Няма аспект между тях, не се виждат.


Сафо, Венера е близо до Слънцето, а Луната е максимално отдалечена от него. Добре е женските планети да са близо една до друга. Днес наблюдавай небето, когато залезе Слънцето, къде е Венера и къде е Луна, така най-добре ще се ориентираш.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Люба, сънищата са по 9 ти и ако там е Стрелец, а Меркурий е във 2-ри дом или има връзка с него, да сънуваш на такава тематика. ;)

Питаш, вие ? Аз сънувам по-интензивно при ретро фазата на Меркурий. Сега съвпадна тази фаза с лунация и затъмнение,  този път сънувам  предимно починалите около мен близки хора, даже и съседи и то с оживен диалог. Например, снощи,  един от сънищата беше на тема битови нужди. Сънувах цените на сиренето, бирата, маслото, които бяха преференциални, както и цените на юридически услуги и тяхното масово ползване в периода. Аз не го приемам за нещо изключително, защото при мен това е нормално. Предишното затъмнение от 4.05.2004, интензивна връзка с мъж Марс/Скорпион. Не съм го сънувала, но го познах, кой е от всички останали, без да съм го виждала, а само по едно телефонно обаждане. Затъмнението в 12 дом тригон Меркурий, годишен упр. Марс, период Марс/Меркурий, Меркурий е у7 в 3 ти, запознанството е чрез близък родственик, от много голямо разстояние. Ей, такива неща.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
На К9, почти в съвпад със Сатурн в 8 дом У12. Стана така, че тази вечер, докато тренирах във фитнес залата, за да не настъпя един телефон, се спънах, паднах и си ударих главата в един уред и малко след това ми прилоша и съм припаднал за момент. Само че след удара, отидох до тоалетната да пия вода и чак след като се върнах в залата тогава седнах на един уред и ми е прилошало за момент. Момчето, което е било наблизо, се е обадило на 112 и чаках линейката повече от половин час, докато дойде. През това време, докато чаках се съвзех и даже успях да си довърша тренировката. В линейката ми измериха кръвното и беше нормално. Опитаха се да ми направят кардиограма, но и двата пъти не можаха да свържат уреда както трябва, а докторът каза, че на кардиограмата показвало някакви изменения, които според него показвали инфаркт на миокарда. Обаче аз нямах никакви болки, нито пък някакви други признаци за подобно нещо, дори и челото не ме болеше, където се ударих. Докторът настоя все пак да ме пратят в болница и естествено ме закараха в хирургиите, където миналата година умориха майка ми. Там също ми измериха кръвното и беше нормално и кардиограмата беше напълно нормална. Искаха за известно време да остана в болницата, за да ми правят изследвания, но отказах, понеже съм сигурен, че ако остана в тая болница, ще се случи пак нещо като случилото с майка ми и ще ме уморят за нула време. Освен това в спешния кабинет пак беше пълно най-вече със стажанти, които за мен не са никакви лекари все още. След като си тръгнах, се опитах да звъня на джипито, обаче явно тя вече е запразнила и утре ще се опитам да се свържа пак,  за да и разкажа евентуално ако тя прецени, да отида на преглед и за всеки случай да ме прати на кардиолог. В момента съм добре и не ми се вярва да съм получил инфаркт, но все пак, мисля да си направя някакъв преглед в скоро време. По-скоро ми е голям проблем системното недоспиване, което възникна, след като майка ми си отиде и никакви лекарства не ми помогнаха за това.

Пробвай с глицин за недоспиването. През нощта ли се будиш?
Възможно е и да имаш натоварени злъчка и черен дроб, тревогите покрай случилото се товарят храносмилателната система, направи пост. Важно е да си регулираш съня, разбъркваш циркадния ритъм и от там нататък всички системи страдат.

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Отбих се да питам според вас коронацията случайно ли е избрана почти по време на затъмнението?

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Отбих се да питам според вас коронацията случайно ли е избрана почти по време на затъмнението?
Ще отправя официална нота със запитването до Кралският двор, но поради натоварената програма и ретроградният Меркурий отговорът може да се забави.  ;D

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Отбих се да питам според вас коронацията случайно ли е избрана почти по време на затъмнението?
случайно е, защото още като почина кралицата казаха в какъв срок след нейната смърт трябва да го коронясат

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Няма случайни избори. След като на Короната й е нужен крал под шапката на лунно затъмнение, значи има причина.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Да, Рени, едва ли е случайност подборът на датата, интересно решение за двете коронясани кралски особи.
< също и в контекста на позициите на Венера и Луната спрямо слънцето.>

Попадала съм за данни за подобни астрологични събития, свързани с войната на Розите, различни битки, за едни сватба, за друр - .... .

https://www.englandcast.com/2017/08/solar-eclipse/
« Последна редакция: Май 06, 2023, 08:20:43 pm от terrarossa »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1178
Отбих се да питам според вас коронацията случайно ли е избрана почти по време на затъмнението?

В тази институция няма нищо случайно.  И Кралски астролог не е имагинерна длъжност, която ние тук сектантски си подмятаме. Впрочем Св. Георги е патрон на Англия, но те масово го отбелязват на 23/4 по другия календар.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Отбих се да питам според вас коронацията случайно ли е избрана почти по време на затъмнението?

В тази институция няма нищо случайно.  И Кралски астролог не е имагинерна длъжност, която ние тук сектантски си подмятаме. Впрочем Св. Георги е патрон на Англия, но те масово го отбелязват на 23/4 по другия календар.

+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
.
< също и в контекста на позициите на Венера и Луната спрямо слънцето.>

Попадала съм за данни за подобни астрологични събития, свързани с войната на Розите, различни битки, за едни сватба, за друр - .... .

https://www.englandcast.com/2017/08/solar-eclipse/
+1
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 369
И аз се замислих онзи ден защо коронясват пишман-краля на лунно затъмнение и по ретро Меркурий. Може би с ниския му рейтинг, планират скоро да го сменят с по-популярните лица.
Познат откри новия си офис/разшири бизнеса точно в петък по време на затъмнението. Ще видим как ще се развие.