Автор Тема: Големите тригони и Фортуна  (Прочетена 3974 пъти)

Revolution

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 6
Големите тригони и Фортуна
« -: Юни 05, 2023, 05:28:58 pm »
Голям воден тригон в картата - Юпитер в Скорпион 2д , Сатурн в Риби 5дом и Вертекс в Рак 8дом късметлийски ли е за финанси и изобщо конфигурацията воден тригон как действа ?

Спика ще има ли влияние при съвпад с Фортуна?

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Големите тригони и Фортуна
« Отговор #1 -: Юни 05, 2023, 09:39:54 pm »
Аз имам няколко въпроса/коментара
Дали го броим с участието на Вертекс за това, което ни се иска?
Участва Сатурн = вдигната ръчна в процеса/аспекта,  в който участва.
По мои наблюдения - воден тригон = трудно управляеми силни емоции.
През тригоните енергията протича лесно и без усилия. Хората с големи тригони, които познавам трудно/никак не ги управляват. Зациклят в модели на поведение и нямат  стимул да действат. Например земен тригон = стабилност и липса на желание за учене на нови неща и промяна.
В този смисъл, воден тригон в този случай надали са големите пари, наготово.
Юпитер във втори дом може да се тълкува и като големите разходи и като алчност/съперничество и като склонност към прекаляване (с храна, алкохол, напълняване).

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Големите тригони и Фортуна
« Отговор #2 -: Юни 06, 2023, 09:35:03 am »
Голям воден тригон в картата - Юпитер в Скорпион 2д , Сатурн в Риби 5дом и Вертекс в Рак 8дом късметлийски ли е за финанси и изобщо конфигурацията воден тригон как действа ?

Спика ще има ли влияние при съвпад с Фортуна?
пуснали сте тема за финансовите възможности, да си бяхте продължили въпросите там,
Тригон между планети се брои. Вертекс не.
Сатурн в 5ти и Юпитер във втори - притежания от наследство, деца, игри на късмета, хазарт, удоволствия и т. н.
5ти дом е 8ми дом на родител.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Големите тригони и Фортуна
« Отговор #3 -: Юни 06, 2023, 09:38:03 am »
Как ще коментирате голям земен тригон Юпитер/Слънце /Луна?

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Големите тригони и Фортуна
« Отговор #4 -: Юни 06, 2023, 04:36:51 pm »
Нативът е целунат от Господ по челото.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Големите тригони и Фортуна
« Отговор #5 -: Юни 06, 2023, 04:44:07 pm »
Няма слаб голям тригон, няма значение стихия и участници, винаги ще дават. Просто там се случват нещата, независимо от личностните характеристики. И тотални идиоти са с печеливш жребий, все палачинката към тях се обръща.
А като се завърти конфигурацията и по транзит, рогът на изобилието се излива неспирно.
Това по повод познатите планети. Мисля донякъде и важните точки, поне асцендент.
Вертекси-мертекси, сигурно е пресилено да ги отписвам, но е пресилено и да ги броим,поне що касае безспорния шанс.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7366
Re: Големите тригони и Фортуна
« Отговор #6 -: Юни 06, 2023, 04:47:25 pm »
Нативът е целунат от Господ по челото.
Люба,чул те Господ и целувки от мен.......Въпросът ми беше към Революцията,щото само пита ;D
Благодаря сърдечно ! :-*

Лисана

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 376
Re: Големите тригони и Фортуна
« Отговор #7 -: Юни 06, 2023, 07:38:01 pm »
Половинката ми има земен тригон - 2-6-10 Юпитер-Луна-Меркурий/Слънце. Не са с особено точни градуси. Не съм много сигурна как и дали се проявява като рог на изобилието. От там, където е тръгнал има напредък. Но нищо вълшебно или даром, всичко с кански усилия и много препятствия. Както вече съм казвала, силната земна стихия и пълната липса на вода са изключително тежки от моя гледна точка. Склонен е да зацикля на едни и същи теми, не може да проявява гъвкавост, търси гаранция за всичко, трудно взима кардинални решения и още по-трудно действа. Моите планети са в подвижни и водни знаци. Противоположностите...
« Последна редакция: Юни 06, 2023, 07:39:46 pm от Лисана »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Големите тригони и Фортуна
« Отговор #8 -: Юни 06, 2023, 07:51:47 pm »
Рогът на изобилието се проявява като съвпадение на време, хора, обстоятелства и събития.