Автор Тема: Броят на браковете в наталната карта  (Прочетена 12090 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #15 -: Юни 13, 2023, 06:02:09 pm »
Елизабет Тейлър има 7 съпруга, но 8 брака - с Ричърд Бъртън се женят два пъти
Акрукс, коригирам и фамилия и бройка👍😊

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #16 -: Юни 13, 2023, 06:06:26 pm »
Юпитер и Венера са в аспект тригон, като Юпитер е упр. на Асц, а Венера на 10 дом, статус и е на к4 в съвпад с Уран.
Елизабет е нощна карта, а Триплицитетен управител на стрелец е Юпитер, на близнаци - Меркурий, който е в съвпад със Слънцето на к3.
Слънце и Юпитер са взаимна рецепция по управление.
Риби е двоен, плодовит знак.
Слънцето е управител по Триплицитет на знак стрелец.


« Последна редакция: Юни 13, 2023, 06:19:54 pm от Сафо »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #17 -: Юни 13, 2023, 06:22:58 pm »
Ако се сещате за друг известен човек с повече бракове, сложете карта, ще е интересно да разгледаме. Може и неизвестен. 😊

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #18 -: Юни 13, 2023, 06:25:02 pm »
Ако се сещате за друг известен човек с повече бракове, сложете карта, ще е интересно да разгледаме. Може и неизвестен. 😊
ЛИ , ама няма карта в астробанк  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #19 -: Юни 13, 2023, 07:41:39 pm »
Нямам време за карти , но: Роже Вадим-5 брака , Чарли Чаплин, Франк Синатра, Бриджит Бардо по 4 брака.ПС: Айде слагам картите на Вадим и Бардо, двамата са съпрузи в първият си брачен опит.
« Последна редакция: Юни 13, 2023, 11:08:54 pm от Ребека »

elfidka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #20 -: Юни 13, 2023, 10:23:53 pm »
Копирам линк към старата тема:

https://astra.la/forum/index.php?topic=530.0

Елфидка, ако правилно съм открила наталната ти карта ДЦ при теб е във Водолей (фиксиран знак), но Сатурн У6, У7 е в Близнаци и в собствен 10 д е силно поставен, със смесено бене/малефично влияние и аспектира самия 7д, в опозиция с Юпитер У5, У8 (смесено влияние)  и в съвпад с Луната У12д (малефик), т.е. изглежда има изгледи за втори брак.

Толкова от един лаик в астрологията, но моля, не приемай мнението ми като чиста монета.

За упражение в моя хороскоп например няма такива дадености: кусп 7д е в Близнаци (двоен знак), но от друга страна Меркурий У 6,7 е изгорен от Слънцето във Везни в 9 д (слабо поставен), 7д не ми е обграден от малефици - в 8д е първо Юпитер в лъв , У 1, 3, 12 (смесен) в тригон с Меркурий, заедно със Сатурн У2 и Луна У8, Венера У5, 10 (силно дебилитиран функционален бенефик) аспектира най-точно 7д.

Благодаря ти за линка  :-*
Ще го прегледам дробно.
И картата си ми улучила.  ;) А бе, супер си ...
Работата е там, че имам 2 брака зад гърба си, бракове с подписи, но както знаем, астрологията брои за брак обвързването със съжителство.
Гледам, че повечето инфо, което има по въпроса е свързано с аспектите на Слънце и Марс в женско и Луна и Венера в мъжка карта.
Моите наблюдения, когато става въпрос за реализиране на събитие, че винаги става въпрос за сходящи аспекти на У7 до напускане на знака.




elfidka

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 151
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #21 -: Юни 13, 2023, 10:29:43 pm »
Копирам линк към старата тема:

https://astra.la/forum/index.php?topic=530.0

Елфидка, ако правилно съм открила наталната ти карта ДЦ при теб е във Водолей (фиксиран знак), но Сатурн У6, У7 е в Близнаци и в собствен 10 д е силно поставен, със смесено бене/малефично влияние и аспектира самия 7д, в опозиция с Юпитер У5, У8 (смесено влияние)  и в съвпад с Луната У12д (малефик), т.е. изглежда има изгледи за втори брак.

Толкова от един лаик в астрологията, но моля, не приемай мнението ми като чиста монета.

За упражение в моя хороскоп например няма такива дадености: кусп 7д е в Близнаци (двоен знак), но от друга страна Меркурий У 6,7 е изгорен от Слънцето във Везни в 9 д (слабо поставен), 7д не ми е обграден от малефици - в 8д е първо Юпитер в лъв , У 1, 3, 12 (смесен) в тригон с Меркурий, заедно със Сатурн У2 и Луна У8, Венера У5, 10 (силно дебилитиран функционален бенефик) аспектира най-точно 7д.

Благодаря ти за линка  :-*
Ще го прегледам дробно.
И картата си ми улучила.  ;) А бе, супер си ...
Работата е там, че имам 2 -ма съпрузи и 3 брака зад гърба си, като за първия съм се женила два пъти.
Да не забравяме, че астрологията брои за брак обвързването със съжителство.
Гледам, че повечето инфо, което има по въпроса е свързано с аспектите на Слънце и Марс в женско и Луна и Венера в мъжка карта.
Моите наблюдения, когато става въпрос за реализиране на събитие, че винаги става въпрос за сходящи аспекти на У7 до напускане на знака.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #22 -: Юни 13, 2023, 11:17:12 pm »
В моите карти аспектите на Слънцето и Луната ще оставя друг да ги сметне, че ме мързи. ;) Но ,както спомена Елфидка за У7-все намесен Юпитер.При Вадим Юпитер е у7 в 7дом,съвпад Луна+.При Б.Б. пък у7 е в съвпад с Юпитер в 10дом.И двамата са с двоен знак на ДЦ.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #23 -: Юни 13, 2023, 11:48:30 pm »
О,да.При Вадим тази ъглова Луна в риби в аспект с Венера и двете планети в Юпитерови знаци.При Б.Б съвпадът е мощен аспект,прави впечатление взаимната рецепция Меркурий и Венера,а тя е диспозитор на Слънцето.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #24 -: Юни 13, 2023, 11:59:38 pm »
В моите карти аспектите на Слънцето и Луната ще оставя друг да ги сметне.. Но ,както спомена Елфидка за У7-все намесен Юпитер.При Вадим Юпитер е у7 в 7дом,съвпад Луна+.При Б.Б. пък у7 е в съвпад с Юпитер в 10дом.И двамата са с двоен знак на ДЦ.
то и аз имам Риби на Дсц и Луна в 7д съвпад с Юпитер в 8д, а нямам 5 брака като Вадим,  :) При него е от съвпада на Юпитер с Уран в 7д. - бързо осъществява партньорство, което също толкова бързо приключва.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #25 -: Юни 14, 2023, 12:24:18 am »
Акрукс, ти си жена женена си Слънце ,не за Луна. А нямаше ли два брака с твоят съпруг ?

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #26 -: Юни 14, 2023, 06:26:17 am »
Елфидка  :-*, каквото е писано.... :)
Така е, Юпитер дава оптимизъм, че следващия път нещата ще подредят по-добре.
Палци от мен!
Форумът е за обмяна на енергия.
-
Чудя се малко аз с Асц. Стрелец, Юпитер в 8д в Лъв, Луна в Дева, дебилитирана Венера и със съвпад на Слънце и Меркурий, защо някой не видя в мен една Елизабет Тейлър  :P, а също и къде са ми 7 съпруга?!

От мен картата на Хенри 8, 6 съпруги, 2 екзекутирани. (след него управлява дълго и запомнящо се дъщеря му от първата екзекутирана). Асц. в Риби:
https://www.astro.com/astro-databank/Henry_VIII,_King_of_England

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #27 -: Юни 14, 2023, 07:18:36 am »
Моите наблюдения, когато става въпрос за реализиране на събитие, че винаги става въпрос за сходящи аспекти на У7 до напускане на знака.

Упражнявам се отново на собствен гръб: Меркурий е в сходящ аспект със Слънце, до напускане на Везни прави поулисекстил Сатурн, Марс, Уран, Венера, секстил Нептун и съвпад Плутон.
И ето, докарах ги до общо 7 :), шегата на страна - полусекстилите и транссатурновите кой ги брои?
Сега е време някой да се поупражнява за Елизабет Тейлър по дирекции и прогресии, но от мен за днес толкова.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #28 -: Юни 14, 2023, 09:01:08 am »
Акрукс, ти си жена женена си Слънце ,не за Луна. А нямаше ли два брака с твоят съпруг ?
те за нощно раждане нали дават Марс, а при мен Марс е точен съвпад с Нептун У7
Юпитер У4, съУ7 е ретрограден натално, по прогресия също, връща ме вкъщи при мъжа

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #29 -: Юни 14, 2023, 10:32:00 am »
Моите наблюдения, когато става въпрос за реализиране на събитие, че винаги става въпрос за сходящи аспекти на У7 до напускане на знака.

Elfidka, броя при Елизабет Тейлър аспектите на Меркурий, У7 и нещо не ми излиза сметката до 7, дори с Марс и Сатурн в играта (при общо 10 (9+Луна) планети, без самия Меркурий и Слънцето (разходящ съвпад), Нептун (разходяща опозиция) и Юпитер) и пак останаха само 6, освен ако се брои и лунния възел.

Ако броим сходящите аспекти на Марс за нощно раждане, тогава само Юпитер не е в сметката, както и самия Марс, и тогава излизат 8.

За повече съпруги като Шака Зулу или някой султан ми е чудно как ще се броят :).