Автор Тема: Броят на браковете в наталната карта  (Прочетена 12098 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #60 -: Юни 19, 2023, 06:28:28 am »
Рени, пристрастна съм тук, за женската карта.
Но разсъждавам така:Меркурий, упр. на 7ми дом, няма сх. аспекти с нито една планета. Слънцето е по-бързо. Упр. на 1ви дом Юпитер , има сх. аспект със Сатурн, опозиция. НО Юпитер е ретрограден. Аспектът опозиция няма да се осъществи. Нощно раждане. Марс в 1ви дом. Малефик. И все пак, колко сходящи аспекта има Марс? Само със Сатурн, другия малефик в нощна карта. Възможност една, но някак не осъществима.Между уп. 1 и 7 ми домове няма връзка.
Възможността е налице,но поради факта,че зная статуса на натива до момента,разсъжденията ми са неадекватни.
Рени,благодаря за насоките!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #61 -: Юни 19, 2023, 06:30:26 am »
За картата,която съм качила,някой да се престраши? :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #62 -: Юни 20, 2023, 11:19:55 am »
Сафо, къде е картата ? ::)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #63 -: Юни 20, 2023, 12:42:18 pm »
Сафо, ето за моята карта:
Нощно раждане
АСЦ Стрелец Юпитер във Везни, 10 дом
ДСЦ Близнаци Меркурий Риби, 3 дом, Сатурн Овен, 5 дом
МЦ Дева Меркурий Риби, 3 дом, Луна Овен, 5 дом
ИЦ Риби Юпитер Везни, 10 дом, Венера Овен, 5 дом, Марс Стрелец, 1 дом

Юпитер има отношение към 1, 10 и 4 дом
Меркурий има отношение към 7 и 10 дом
Меркурий е в знак на Юпитер, и деканата, а Юпитер триплицитет на Меркурий- има някакъв, но мижав интерес.
Меркурий е слаб есенсциално, в падащ дом, не може да се очаква по него въпросното събитие, Юпитер обаче е ъглов, т.е. е функционален, но ретро. Ккаво може да ги свърже- Венера, която  има достойнства в Риби и Везни. Тя самата обаче е в заточение, стационарно-ретроградна, но в дом на радост и нощна, може да се разчита на нея. Имаме два функционални сигнификатора и то бенефици, но не са качествени или възможностите няма да носят очакваната ефективност на родения по тема брак.
Силен акцент върху огнената стихия не предполага желание за близка връзка, а Венера е в знак, където няма особени претенции по отношение на блзики връзки. Тук е по-силна връзката 1-4-7, т.е. няма да има граждански брак, а по-скоро "споделяме общ дом". Понеже и Венера, и Юпитер  са в кардинални знаци, няма  да има стабилност. Никой от оперативните сигнифокатори не е в подвижен знак, значи евентуално 1 съвместно съжителство.
Аспектите могат да покажат само как се случват нещата.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #64 -: Юни 22, 2023, 07:32:34 am »
Рени,а времето как определяш?На случване.
Картата,която съм качила,относно бракове е на предишната страница,на моя позната жена.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #65 -: Юни 22, 2023, 06:35:15 pm »
Сафо, наблюдаваш кога е периодът на сигнификатора, който е оперативен.
Видях къде е картата, ще я разгледам. Благодаря.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #66 -: Юни 25, 2023, 10:46:19 am »
Сафо, по твоята карта:
 АСЦ Стрелец, дн.к. Слънце Везни, 10-ти, Юпитер Дева, 8 ми- Слънцето е ъглово, функционално, силно зависимо от диспозитора си Венера, която е фазова вероятно, защото скоро е станала Вечерница, силна и есенциално и ъглова, но през деня ще й е трудно да работи по своя начин. Юпитер в знак на заточение, не функционален.
Юпитер в подвижен знак, до тук една индикация за повече от един брак. Управителите на 1 дом не са толков силни, че натива да създаде стабилна, здрава връзка, и само една.
Сатурн има отношение към 7 и 10 домове
Слънце има към 1 и 4
Сатурн и той е в подвижен знак, в дом където има разпад по неговите аналогии, но сектата му дава малко сила, освен това е източен, той води парада.
Всички сигнификатори са в терма на Меркурий, който е съвпад с Венера и рецепция със Сатурн. Меркурий не е по стабилните, дълготрайни партньорства.
Според мен, има повече от един брак, Слънце във Везни не харесва или не приема Венерините желания, природа.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #67 -: Юни 26, 2023, 09:44:25 am »
Рени, жената е на 43год.и към момента няма брак, нито съжителство, тоест, не е живяла с никой под един покрив.
Модерните астролози, ще погледнат Юпитер първо, който има сходящ аспект със Сатурн. Една възможност. Меркурий, като упр на близнаци е в последни градуси и няма аспект с други планети. Слънце има един сх. аспект, съвпад с Венера.
Но, дневният упр на стрелец е Слънце,а на близнаци - Сатурн.
Сатурн няма нито един сх. аспект, няма предложения, засега.
Слънцето има един сх.съвпад с Венера. Значи, би трябвало нативът да предприеме действия относно бракове/съжителство. Слънцето е в падение, а Венера е на трон.
Единствената връзка до момента е на 22/23 годишна възраст на жената с младеж, който се указа гей, а тя преживя огромен стрес и разочарование.
Луната е ъглова, в 4 дом, сходящи опозиции с десетодомния стелиум.
Ако не познавах жената лично, едва ли щях да предположа това, което се случи.
Но и аз съм на мнение, че все пак ще има връзка, която предстои, заради Слънцето в 10 дом. При профекция асц в лъв, или овен.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #68 -: Юли 04, 2023, 11:48:22 am »
Сафо, у7 и у1 все пак не се виждат, аз това не го отчетох.
А, живяла ли е с този човек като съвместно съжителство, защото Меркурий и Слънце са в източната половина на картата и би трябвало да има ранна връзка ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #69 -: Юли 04, 2023, 03:58:21 pm »
Сафо, у7 и у1 все пак не се виждат, аз това не го отчетох.
А, живяла ли е с този човек като съвместно съжителство, защото Меркурий и Слънце са в източната половина на картата и би трябвало да има ранна връзка ?
Рени,не е живяла с младежа,бяха около 22/26 годишни,от един квартал.Гаджета,първа любов за жената.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12556
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #70 -: Юли 04, 2023, 05:20:23 pm »
Сафо, значи
Цитат
Управителите на 1 дом не са толков силни, че натива да създаде стабилна, здрава връзка, и само една.
 
Цитат
Всички сигнификатори са в терма на Меркурий, който е съвпад с Венера и рецепция със Сатурн. Меркурий не е по стабилните, дълготрайни партньорства.
Според мен, има повече от един брак, Слънце във Везни не харесва или не приема Венерините желания, природа.
Това няма как да причини брак, камо ли два. Не съм спазила последователността на тълкуването и разбирането на  силата на сигнификаторите.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #71 -: Септември 11, 2023, 07:55:35 am »
Картата е на жена.Има ли брак,ако да,колко?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #72 -: Септември 11, 2023, 08:59:08 am »
Според мен 3-4, но завършващи с развод, скандали, проблеми. Може да се е омъжвала, развеждала и отново омъжвала за един и същи човек. Мисля, че към момента е сама, без официално партньорство  ::)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #73 -: Септември 11, 2023, 10:59:03 am »
romantika,гледам картата и аз ,ако не познавах лично жената,щях да помисля същото като теб.
Омъжи се млада,веднага след завършване на средното си образование.Мъжът и е по-голям от нея със седем години.Пазеха подготовката за сватба в тайна до последно.Майка и разбра в последния момент,след като и връчиха поканата.Заедно са и до днес,непрекъснато и на работа към момента.30 години вече.Няма изневери.Няма скандали.Жената командва.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #74 -: Септември 11, 2023, 11:14:42 am »
Сафо, все пак Сатурн й е У7, тригонира към к7 и намиращият се наблизо Юпитер-брачния договор? Сигурно има и др.