Автор Тема: Броят на браковете в наталната карта  (Прочетена 12102 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #75 -: Септември 11, 2023, 02:35:35 pm »
Упр.по триплицитет на лъв-Слънце,Юпитер,Сатурн.Упр.на 7ми дом-Сатурн,Меркурий,Юпитер.
Заточено Слънце в 6ти,Юпитер в 6ти и Сатурн в 11 дом.Упр.на 1ви дом не са силни,нито ъглови.Упр.на 7ми също.Обаче има връзка между упр.на 1 и 7 -поне знакова.
Дали съвпадът Слънце/Венера е в помощ,все пак Венера е упр.на 10дом-статуса.
Сатурн е в собствена терма,но ретрограден.Бих си помислила,че бракът ще е късен.Сатурн се връща назад по дирекция точно поради ретроградното си движение и ще направи връзка с Юпитер и Меркурий като упр.по триплицитет на 7ми.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #76 -: Септември 12, 2023, 05:47:54 pm »
Сафо, да, има. С упр. на АСЦ съвпад Венера казими- това й е живота. Може да е като Мара -Пепеляшка, но.. В нощна карта Меркурий има повече достойнства тук, западен, мързелив, но до него е Юпитер, уверена по отношение на сделката брак. Сатурн е опасен в тази карта, в нощна карта, нощно поставен, в знак на заточение, в женски знак, единствено му помага това, че е в мъжки квадрант. С Луна имат рецепция или цял живот жената има задължение към обществения си статут. Може да няма други бракове, но ще има флиртове. Стелиум във Водолей, в 7 ми знак от АСЦ, има нужда от подкрепа, трудно му е да живее сам, макар че на определена възраст ще си стане самодостатъчна или ще й омръзне.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #77 -: Септември 12, 2023, 06:48:30 pm »
Рени,защо Сатурн да е в знак на заточение?В близнаци.С Луната не виждам рецепцция.
С флиртовете ме изненада,не създава такова впечатление дамата. ;D

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #78 -: Септември 12, 2023, 07:06:52 pm »
Сафо, извинявай, не гледам. :)
 Перигрин е,  в мъжки знак, в собствена терма, което  го прави претедент за управление над 7 ми дом. И в този случай, с Меркурий си делят управлението. Може да попиташ кога е бил бракът, за да видим, кой е бил периода на Сатурн или Меркурий.

Аз създадох ли ти впечатление на дама, или на дама, която не флиртува, а на човек, който мълчи с дни ?!
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #79 -: Септември 12, 2023, 09:53:55 pm »
Бракът е ,когато жената е на 20г.
Рени,впечатленията ми от теб са положителни,въпреки тежкият период в който бях.
Видях те като дама,която умее да флиртува,екстравагантна,чаровна,обратното на мнителна(незная дума)-неща,които ми харесват.Но нали твоя Меркурий е в риби-харесва Юпитер.И не си те представях да мълчиш.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #80 -: Септември 12, 2023, 11:10:58 pm »
Заедно са и до днес,непрекъснато и на работа към момента.30 години вече.Няма изневери.Няма скандали.Жената командва.
Не виждам предпоставки за развод, тъй че ще остареят заедно. Венера в сърцето на Слънцето, а Венера управлява МС – статуса, репутацията пред обществото. Интересна карта, новолунен Водолей съвпад Венера и Юпитер – върви си с късмета

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #81 -: Септември 13, 2023, 01:42:57 pm »
Акрукс,късмет в брака-да.Стелиум в дома на здравето не е голям късмет.Мн.здравословни проблеми,операции.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #82 -: Септември 13, 2023, 04:41:58 pm »
Акрукс,късмет в брака-да.Стелиум в дома на здравето не е голям късмет.Мн.здравословни проблеми,операции.
като изключа Луната, останалите са бенефици

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #83 -: Септември 14, 2023, 10:25:53 am »
Бракът е ,когато жената е на 20г.
Рени,впечатленията ми от теб са положителни,въпреки тежкият период в който бях.
Видях те като дама,която умее да флиртува,екстравагантна,чаровна,обратното на мнителна(незная дума)-неща,които ми харесват.Но нали твоя Меркурий е в риби-харесва Юпитер.И не си те представях да мълчиш.

Сафо, какъв е доводът ти за " бракът е, когато жената е на 20 г .?"

Цитат
Не умея да флиртуван и не го правя, и мълча с часове, понякога дори цял ден.
Това, което виждаме, не винаги е онова, което е. Нали, затова една от целите на астрологията  е да стигне до истината. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #84 -: Септември 14, 2023, 10:46:43 am »
Сафо, извинявай, не гледам. :)
 Перигрин е,  в мъжки знак, в собствена терма, което  го прави претедент за управление над 7 ми дом. И в този случай, с Меркурий си делят управлението. Може да попиташ кога е бил бракът, за да видим, кой е бил периода на Сатурн или Меркурий.

Аз създадох ли ти впечатление на дама, или на дама, която не флиртува, а на човек, който мълчи с дни ?!
Рени ,не ти разбрах въпроса с "какъв ти е довода",но нали ти попита.Въпросната жена се омъжи,когато беше на 20години,навършени.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #85 -: Септември 14, 2023, 10:52:37 am »
Сафо, извинявай, аз не свързах отговоът ти с моя въпрос, а по принцип.  Сега ще разгледам периода. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #86 -: Септември 14, 2023, 10:56:35 am »
Рени,прегръдки!Не се извинявай,пиша неща,които само аз си разбирам. ;)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12558
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #87 -: Септември 14, 2023, 11:00:33 am »
Сафо, не си сама. И аз съм така. Но пък намираме начинда се разберем.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #88 -: Септември 15, 2023, 05:35:36 am »
Качвам отново карта,който има желание да коментира-относно брак.Картата е на мъж.

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Броят на браковете в наталната карта
« Отговор #89 -: Септември 17, 2023, 02:37:52 pm »
Пускам един линк с коментари относно евентуален брак и многоженство. Едната теория е да се гледат планетите между слънце и МЦ за жена, респ. Венера и МЦ за мъж.

https://www.astrologyweekly.com/forum/index.php?threads/delineating-marriage-medieval-method.49297/page-2
Frankly, my dear, I don't give a damn.