Автор Тема: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни  (Прочетена 11455 пъти)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« -: Октомври 04, 2023, 10:34:31 am »
Карта на предстоящото новолуние и пръстеновидно СЗ.
Асц/Дсц е на неподвижни звезди -Алдебаран/Антарес.
Нощтна карта,с ъглов малефик.
Новолунието попада на к6 в картата с координати за София.
Меркурий и Венера са взаимна рецепция.
Марс е на трон.
Какво ново ще изникне по 8,9 и 10 домове?Ново,но отлагано и застояло.
Венера е в 4ти-важна,важна.
Ще пуснат някоя "нова"отсечка,спирка,линия на град.транспорт,детска градина(крило),да се радваме.
По 6ти-работа,здраве,здравеопазване-нови наредби.
Лунацията няма сх.аспекти,освен с Уран и Плутон.
Точка антисия-9*на риби.
« Последна редакция: Октомври 04, 2023, 10:51:43 am от Сафо »

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #1 -: Октомври 04, 2023, 01:15:55 pm »
А антисията на венера, която е диспозитор на лунацията и на управителите на остта асц десц е 24 овен - съвпад СЛВ
Frankly, my dear, I don't give a damn.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #2 -: Октомври 04, 2023, 01:28:32 pm »
Венера и лунните възли споделят градус през точките на равноденствията и слънцестоенията.
А на ББ слънчевото затъмнение аспектира Слънцето.


Слънчево затъмнение във Везни - астрологични тенденции

Теми на Венера: Оценка и избор. Интереси. Взаимоотношения, партньорства, съюзи, сътрудничество, споразумения, обратна връзка. Предпочитания, желания,  страст и влечение към нещо. Ценностна система. Естетически вкус и избор.
С управител на слънчевото затъмнение Венера в Дева, характерното за тези теми е корекция, ревизия, пресяване, филтриране.

За България, за периодът на есенното равноденствие, слънчевото затъмнение в обществен план може да повдигне на дневен ред информация, данни за нещо тайно, невидимо, скрити процеси. Във взаимоотношения. Смяна на приоритети. На 24 октомври Венера Зорница е в своята максимална елонгация. Около тази дата може да са най-видими процеси с подобна специфика. Задкулисни взаимоотношения, неявни споразумения могат да излязат на светло.
« Последна редакция: Октомври 04, 2023, 02:02:41 pm от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #3 -: Октомври 04, 2023, 03:46:44 pm »
При мен е в 6ти дом, тригон Луна,тригон Слънце.(въздушни светила)
При ММ на к11.
Лурдес (дъщерята на Мадона)е родена на тази дата и Васко Василев-цигулар.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #4 -: Октомври 05, 2023, 09:15:56 pm »
При мен е в 5-ти, тригон към натално Слънце и квадратура към Венера.Опозиция с натален Юпитер.
Някоя покупка на нещо по Венера/ не, че съм спряла/ или кратко пътуване…
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #5 -: Октомври 06, 2023, 06:17:17 pm »
Какво ново ще изникне по 8,9 и 10 домове?Ново,но отлагано и застояло.
Венера е в 4ти-важна,важна.
Ще пуснат някоя "нова"отсечка,спирка,линия на град.транспорт,детска градина(крило),да се радваме.
По 6ти-работа,здраве,здравеопазване-нови наредби.
Лунацията няма сх.аспекти,освен с Уран и Плутон.
Точка антисия-9*на риби.
Новото ще е по 5д., където попада СЗ, ще засегне 3д – У3 е Луната, и 4д. –У4 е Слънцето
Венера в Дева е в падение, а по нея са финансите, освен това е в опозиция на Сатурн У9,10
Венера също така е диспозитор на Уран У10 и Юпитер У7, съу11 в заключен знак на 12д. – скритата власт, партньорства и приятелства, СЗ в куинконкс с Уран , новото трудно ще се прояви, ще е със забавяне всичко, свързано с държавната власт МС, ще липсва прозрачност

Новолунието при мен е във 2д. семисекстил Меркурий, съвпад Венера, тригон Сатурн
СЗ на 14 окт. е имало през 2004г., но от Сарос серия 6S, нищо ново не ми донесе по 2д. тогава, гледах една оперирана баба за седмица в болницата, искаше ме после у тях на заплата, но не ми харесаха условията, както и това, че нейният син се опита да се възползва от това, че не владея свободно езика и първоначално беше казал 700€ заплата, после се оправдаваше пред мъжа ми, че не съм разбрала, бил казал 600. Стегнах си сака и се прибрах да си гледам децата.
Настоящето СЗ е от серия Сарос 7S – Начало 22 юни 1248 г. (стар стил), 19:07:18 GMT Южен полюс; Край: 26 юли 2492 г.
Огромната мощ, гняв и сила на Марс в квадрат Плутон се канализира по особен начин в това семейство от затъмнения през тригона. Човек, който преживява затъмнение от тази поредица, ще открие, че гигантски препятствия са внезапно и лесно отстранени, или че (от отрицателна страна) назряваща потенциална криза внезапно се проявява и преминава през живота му много бързо. Във всеки случай човек ще почувства, че всичко се движи с голяма скорост.
Затъмнения от тази серия през годините: 1915, 1933, 1951, 1969, 1987, 2005, 2023, 2041


terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #6 -: Октомври 06, 2023, 06:48:26 pm »
При мен е в 10д, в секстил с Асц. Марс съвпад с натален.

Nana

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 61
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #7 -: Октомври 07, 2023, 05:05:12 am »
При мен в 12 дом, на 4 градуса от асцедент. Съвпад натален Сатурн, натален Плутон и широк съвпад натален Марс(12° везни) и в тригон с натална Венера в 4 дом.

crazylady

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 86
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #8 -: Октомври 07, 2023, 09:46:53 pm »
И при мен в 12 дом на 4 градуса от асцедента.  ЮЛВ съвпад с асц , а Марс съвпад Уран. Венера прави секстил с наталната си позиция. И през 2004г, и през 2005г при споменатите СЗ, съм имала ключови събития.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #9 -: Октомври 09, 2023, 01:21:59 am »
bTV: Подготовка за евакуация: Супервулкан в Италия, убил неандерталците, показва активност

Има вероятност слънчевото затъмнение да е тригер.

За координатите на вулкана, в картата на есенното равноденствие, изгрява зодиакален знак Везни. Плутон е на оста на меридиана, на върха на четвърти дом.
В геодезичната карта Плутон е на геодезична ос - седми дом. Слънчевото затъмнение попада в четвърти геодезичен дом.
Астрокартографската линия на Плутон е в кулминация в Италия, но на различна географска дължина - 8,9 източна дължина.
45,46 градуса северна ширина предполагат ефект Плутон - Уран.
« Последна редакция: Октомври 09, 2023, 02:00:00 am от starinthenightsky »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #10 -: Октомври 09, 2023, 01:47:07 pm »
В картата на затъмнението средната точка Марс/Сатурн не е ли на к8(0*козирог)?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #11 -: Октомври 09, 2023, 02:05:26 pm »
Да
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12550
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #12 -: Октомври 09, 2023, 06:59:44 pm »
Тази лунация със затъмнение би трябвало да разгръща напред във времето финансовите теми по нашите земи. Оста на финансовоите катастрофи върху Асц- ДСц, Венера държи и Меркурий, и Юпитер и  се чака резултат от кулминацията Венера- Сатурн, като усвоени средства, договори. И в личен, и в обществен план. Сатурн е доста опасен и няма да липсват бедствия, разруха, най-вече поради невежество или неразбиране на това какви са обстоятелствата. Затруднява и делата по Венера. Всяко доближаване или поглед на Луна към Сатурн вероятно ще носи застудявания, но бързи, резки, които да са повод за промяна. Марс е интересен в картата, дневно поставен, в нощен знак, невидим,  триплицитет, което смекчава донякъде сектата, в собствен деканат, в дом на радост- импулс за инвестиции, но които носят след себе си хаос. Марс е в собствен знак, значи наистина е Марс, но няма кой да го забележи, оцени като такъв. Луната сменяйки знак, ще расте към дневна планета, което е добре. Продоволствени стоки.
Венера и Сатурн по оста 4-10, затруднява се работата на партията на власт, службите за сигурност, прокурори. Поглед към секторите на услугите. Може да се смени име, статут или само като внесено пределожение  на красива, културно-историческа  сграда, площ. Същото важи и в личен, битов план, някой може да иска да смени име на фирма, на предмет на дейност и все в този ред на мисли. 
23.10 и 22.12. дати като поод за събитие по затъмнението.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1443
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #13 -: Октомври 10, 2023, 11:49:05 am »
При мен е в точен тригон  Водолейското ми  Слънце, секстил натален Уран , опозиция прогресивна Венера. Последното затъмнение беше квадрат наталното Слънце ... даде ми големи проблеми ... не можах да си намеря работа.

starinthenightsky

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1640
    • Beauty explorer
Re: Пръстеновидно СЗ в 21*на везни
« Отговор #14 -: Октомври 11, 2023, 05:42:01 pm »