Автор Тема: Стелиум в Скорпион  (Прочетена 3784 пъти)

Scorpio7

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Стелиум в Скорпион
« -: Октомври 12, 2023, 08:01:48 am »
Здравейте :)
Ще може ли по - запознатите да ми дадат малко повече инфо за стелиум в Скорпион - девети дом!
Благодаря :)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #1 -: Октомври 12, 2023, 08:19:32 am »
Зависи кои са планетите,но скорпионът е фиксиран женски знак,мунд.господар.на 8ми дом-тоест,енергията е насочена към теми ,свързани със секс,смърт,пари(чужди),психология,криминалистика и подобни.
Девети дом е домът на Бог,философия,религия,сънища,мистика,далечни пътешествия,некръвни роднини,съдебна система,юристи,съдии и подобни.
Комбинираш всичко това и воала.

Scorpio7

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #2 -: Октомври 12, 2023, 08:39:00 am »
Слънце, Луна, Плутон и Марс са планетите, които попадат в деветия ми дом. И четирите са под знака на Скорпион!
« Последна редакция: Октомври 12, 2023, 08:43:06 am от Scorpio7 »

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #3 -: Октомври 12, 2023, 11:45:39 am »
В този стелиум,Марс е на трон,съвпад Слънце.Луната е в падение,тя тук е ревнива,обсебваща и след като е упр.на 6ти дом,работа,здраве,лели и чичовци,домашни любимци-тук е възможно да има напржение.
Ако работа,сделки,партньорства ,са свързани с чужденци,Марс/Слънце хвърля ляв аспект квадрат към асц.
Сатурн в 12дом-дом на радост,силен,на трон,но 'скрит",не вижда асц.В дневна карта,Марс е малефика,изисква внимание по темите,които управлява,като финансови въпроси,здраве,проблеми с очи например,заради съвпадът със Слънцето.
То скорпионското е или групировки,престъпни организации ,или криминалистика(тайни служби),полиция.В астрологията няма "или",но аз зная дотук.
« Последна редакция: Октомври 12, 2023, 12:04:35 pm от Сафо »

Scorpio7

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #4 -: Октомври 12, 2023, 04:24:08 pm »
Много благодаря за изчерпателните отговори :)
Ще е удобно ли да задам още въпроси, тъй като съм любител по астрология и не мога точно да си изтълкувам няколко неща, а виждам, че вие сте доста запозната :)
Благодаря :))))

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #5 -: Октомври 12, 2023, 04:32:05 pm »
Питайте,ако някой друг има желание,може да се включи.Не съм от най-компетентните. ;D

Scorpio7

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #6 -: Октомври 12, 2023, 04:36:05 pm »
Притеснявам се да не бъда досаден.. но ако разрешите, все пак ще попитам..
Казвали са ми, че наталната ми карта е много финансова, но зная, че Венера и Юпитер са в сляби позиции..
Вие какво мислите по въпроса?

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #7 -: Октомври 12, 2023, 04:55:00 pm »
Венера и Юпитер са в силна позиция,защото са ъглови.Това,че нямат есенциални достойнства,не е проблем за натив,който е финансово ориентиран.Целта оправдава средствата.
В картата Марс е упр.на 2ри дом и е много силен,на трон.Предполага добри финансови възможности,въпреки,че е изгорен от Слънцето.Значи ще има и загуби отвреме/навреме.Но Венера,като упр.на 8ми дом,или парите на другите е в 7ми,което дава възможност за печалби чрез някакъв вид партньорства.
Картата е по-скоро на човек,материално ориентиран,но в съдружие.Има идеи,има материализиране ,има проучване в дълбочина.По 9ти дом е и висшето образование.
Освен това Меркурий и Юпитер са взаимна рецепция по управление.Бизнес,наследствен,родителската ос е активна ,внос/износ,помощ от приятели,семейство,роднини.
« Последна редакция: Октомври 12, 2023, 04:58:28 pm от Сафо »

Scorpio7

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #8 -: Октомври 12, 2023, 04:58:27 pm »
За висшето бразование - да, имам 3 висши образования..
Относно материалността - повече съм ориентиран към духовното и първо да има за другите, накрая за мен..
Иначе в последно време ми е кофти период.. уж една от видните ни астроложки ми каза, че тази година ще ми е върхова, нищо подобно не се случи.. дори обратното.. но пък всичките ми любими хора са живи и здрави

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7367
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #9 -: Октомври 12, 2023, 05:04:07 pm »
Годината още не е приключила,даже не е започнала(соларната).
Уран от телец аспектира с опозиция скорпионските планети,опъва струните на макс.Ще мине и замине.Юпитер също е в опозиция -раздува /разбутва съвпада Марс/Слънце.

Scorpio7

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #10 -: Октомври 12, 2023, 07:33:55 pm »
Тя визираше отминаващата соларна година!
В новия солар асцендента ще е Скорпион, а Венера в Дева!
Поне хубаво за Венерата, за другото не зная какво да очаквам..

Scorpio7

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #11 -: Октомври 12, 2023, 07:38:46 pm »
Ето го и новото соларче, което ще влезе в сила след двадесет и няколко дни :)

Scorpio7

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #12 -: Октомври 12, 2023, 07:43:44 pm »
И наистина съм много благодарен и признателен за отзивчивите отговори :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #13 -: Октомври 12, 2023, 07:55:51 pm »
Марс не е изгорен, казими е, баш в сърцето на Слънцето на 17 мин. ,което го прави особено силен. Но тъй като по втори дом е ценностната система, а Марс е енергията,която имаме и влагаме и той е разположен в 9 дом на идеализма и висШето . ;) Та не е чуден тоя плам и енергия вкарани в обучение и себеразвитие. Та да, не е баш финансова картата , направо си е ,като за троен отличник. ;D Венера и Юпитер в съвпад дават по - добри възможности и шансове, макар тук в Дева ,Венера е немощна, съвпада е също широк.Все пак е възможно чрез брачна половинка да се получават някакви материални облаги.Аа и нещо много важно! У1 ,У12-Сатурн  е в 12 дом, някак може би предпочитате на сянка, има спънки и ограничения,които обаче с този 9 и 12 домове при емиграция,може да отпаднат и да се разгърне потенциала.
« Последна редакция: Октомври 12, 2023, 08:01:14 pm от Ребека »

Scorpio7

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 29
Re: Стелиум в Скорпион
« Отговор #14 -: Октомври 12, 2023, 07:58:24 pm »
"Та да, не е баш финансова картата , направо си е ,като за троен отличник." Ребека, как да се разбира, като ирония или е тройно отлично финансова?
Благодаря :)