Астрология. Езотерика > Мистика

Минали животи,прераждания,инкарнации и т.н.

(1/4) > >>

Сафо:
Да си отворим една тема за миналите ни животи,кой какво знае,чувства,мисли....В темата за сънища,прочетох коментара на Тери,свързан с предишна инкарнация.
Северен възел,Раху се свързва със сегашният ни живот,а Кету,Южен възел с минали животи.
Имам южен възел в дева,5ти дом,няма точни аспекти с планети в натала,но арабската точка на смъртта е в квадрат с възлите(точен).
Слънцето на сина ми е съвпад с моя Ю.В.
Сънувах нещо много реалистично преди години,когато Нептун активира възлите,в този период започнах да се интересувам от астрология.Бях на консултация при Оксана и тя ми каза,че съм "видяла"минал живот в съня си.Намерих обяснения на много неща,които се случват сега,разбрах също и защо толкова далечни страни и хора ми изглеждат близки и познати.
В съня си бях в Южна Америка,нещо като индианско селище с полуголи диваци.Колибите бяха вдигнати високо над земята ,на колове.Помислих си,че е заради река,която се разлива при пълноводие.Лежах е една колиба по очи ,а цялото село се беше събрало около колибата.Все едно виждах всичко от високо,можех да виждам през стените.
Докато лежах,знаех какво ще стане.Просто чаках.Видях как един мъж с бърза крачка се приближава към колибата,носеше мачете в ръка.Всички насъбрали се хора,жени,деца и мъже му направиха път да мине.Той се изкачи по дървена стълба,влетя при мен и ми отсече главата с един замах.Не ме заболя.Просто наблюдавах,все едно гледам филм.
След това мъжът коленичи до тялото ми и започна на плаче и да ме прегръща.Аз не обичах този мъж,но той мен -да.
Върнах се назад и видях как същия мъж уби две деца.Разбрах,че са мои,но не и негови.
Хората в селото ме мразеха,усещах го.Казвах им всичко лошо,което виждах в тях и за тях.

В този си живот "срещнах"този мъж отново.Видях му снимка в социална мрежа(фейсбук)и ме побиха тръпки.Всъщност Той ме намери.Беше написал -"Търся Любовта".Грозен,малък човек,с азиатски черти,но очите му ме изплашиха.Все едно бях виждала тези очи,а всъщност беше невъзможно.
Изтрих профила си.

Terry:
Уау Сафо това е направо за учебник по минали животи - и да го срещнеш в този живот! Не му ли разбра дата на раждане поне?

Истината е, че аз не вярвам в прераждане. Сънища, дежа вю и подобни не съм имала. Хем Венера ми е в точен съвпад с Кету, дори когато прогресивното слънце ми направи съвпад с него и срещнах оня калъф дето дълги години си мислех, че е любовта на живота не съм имала усещане, че е от минал живот.
Даже от толкова четене из нета по джйотиш не се сещам кое за Кету показваше връзката с Близкия изток, точно бедуини, пустини, 1000 и една нощ и подобни, музиката им много ми харесва, техните инструментали и заради съвпада с Венера си мисля, че ако е имало минал живот - там съм била танцьорка, от тия накичените с гривни и веещите се рокли  :D

Сафо:
Тери ,Венера с Кету може танцьорка,певица,куртизантка...но ти е било приятно,все пак това е Венера.Домът е важен.
При мен в 5ти дом е Кету-дева е двоен знак-любов,деца.Преди време често сънувах,че децата ми умират,ужасни кошмари.След"онзи"случай се успокоих и вече нямам такива сънища.Между другото,синът ми е белязан по рождение,има две родилни петна.Едното е на ръката близо до китката,кафеникаво петно,подобно на сърце.Другият белег е на главата му-тъмно ,колкото орех ,с леко релефна повърхност,там косата е различен цвят.Когато беше малък ,беше рус,а от белега излизаше черна коса.Сега си бръсне главата,но оттам излизат бели коси вече.
Датата на раждане на човекът от миналото я знам.Честитяваха му рожденият ден голям брой индивиди,а той не благоволяваше да благодари.Роден е на моята рождена дата-15,с 12 години по-млад и Слънцето му в опозиция с моето,почти.
Неговият Меркурий в дева е съвпад с Южния ми възел.Сега му погледнах дирекции и прогресии.Дирекция Венера му е върху възела ми, а прогресивната е в 21*на дева точен квадрат с Луната ми.Меркурий по прогресия е опозиция с Марса ми,а по дирекция е тригон с Луната ми.Прогресия Марс е съвпад с мое к7,а дирекция тригон с моя.Дирекция Раху е съвпад със Слънцето му.
Сигурно и щото новолунието в стрелец сега е срещу Луната ми,разприказва ме.... :)При него е тригон с лъвското му Слънце.

Terry:
12 години разлика, юпитеровия цикъл, и слънцата в опозиция, неговото в лъв, борба за власт е било в миналия живот, единият е бил вожда, другият шамана. Ей така ми дойде  :)

Ти си гледай кету с прецесия лахири, в астрокома избираш сидерална карта и от падащото меню за ayanamsha почти най горе е Lahiri. Даваш и whole signs на домова система. Или в astro-seek си има ведическа карта, там и навамша има.

При мен например в тропическата Венера кету е в 9-ти, но по ведическата в 10-ти, което е голяма разлика. Реално с прецесията съвпади може да изчезнат или да се появят в картата.

Terry:
Значи, гледах ти картата по ведическата и както предположих, всичко е много по-различно от тропическата.

Имаш съвпад слънце, Венера и Раху в 10-ти дом във водолей, кету е в четвърти в лъв. Венера освен това управлява асцендента в телец. На асцендента имаш екзалтирала луна в телец, която освен това е атмакарака, най-важната планета за картата. В навамша луната е в един знак с десцедента и кету в дева.

Въобще нодалната ос ти е натоварена и в двете карти като и в двете е в ъглови домове, Кендра домове според джйотиш.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия