Общи и административни теми > Общи приказки. Любими. Лично творчество

Социален експеримент с изкуствен интелект

(1/5) > >>

starinthenightsky:
Интересна статия експеримент, която повдига въпроса доколко можем да разграничим реалният човек от генерирания. След като със средствата на изкуствения интелект изкусно се прожектира желаното.

Как да си генерираш инфлуенсър
Автор: Георги Караманев

Как да не харесаш Елена Димитрова или просто ЕкоЕлена? Руса, усмихната, позитивна. Пътува, живее природосъобразно, дава полезни съвети, предлага екзотични рецепти. Е, има и още един детайл. Тя… не съществува.

Направих си експеримент, създадох изцяло генерирана изкуствена героиня, в продължение на един месец публикувах съдържание от нейно име във Facebook и Instagram.

84 519 души видяха поне една от нейните публикации, 8900 ги харесаха, профилите ѝ привлякоха 289 последователи. Тя получи няколко десетки умилителни мнения, 9 предложения за романтична връзка… И нито един коментар, който по някакъв начин да отрази факта, че всяка буква, всеки пиксел от онлайн образа на Елена е генериран от изкуствения интелект.

Алгоритмите вече минават теста на Тюринг, ами… ние дали ще го издържим?

Целият текст в Дигитални истории

Ребека:
Ужас , харесах няколко снимки изкуствено генерирани и вече съм на щрек,като видя нещо прекалено хубаво...Подмладяването на Харисън Форд за последният "Индиана Джоунс "показва скоро развитието на ...

Лисана:
За мен е много лесно да НЕ харесам такъв образ, защото е в пряка обратна зависимост с реалния живот на почти всички нас.
Трудно ми е да симпатизирам на хора, които очевидно са презадоволени по начало в живота си и на базата на това очакват да печелят още, какъвто е случаят с повечето "инфлуенсъри". По-голямата част, остави, че нямат образование и очевидно са доста празни, но и не могат да говорят и пишат правилно, т.е. и в основното училище са дремали.

Ребека:
Лисана, сещам се за внука на Наум Шопов ,син на Христо Шопов, забравих му името, който завърши медицина в Англия, но...се върна в България и стана виден инфлуенсър. Не знам от коя страна на планетата и съвременният свят съм. ;)

Сафо:
да си призная,със стаена завист погледнах на по-горната снимка ;D
Не харесвам нагласени,изкуствени неща,напудрени и гримирани,нямат нищо общо с действителността.Голяма част от инфлуенс.са ми противни,безинтересни,скучни,особено с рекламите на разни мазила-гледат опулено ,мърдат и подскачат ,хвърлят дрехи насам/натам.Безумие. ;D

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия