Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 47788 пъти)

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1595
Re: Лунните възли
« Отговор #105 -: Юни 02, 2015, 10:02:40 am »
Yaya, избирай (си) по 11-ти дом , чрез всичко и всички,които срещаш. :)

Тенкю, дарлинг! Като си знам знака на 11д, голямо и прецизно селектиране ще падне  :38:
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лунните възли
« Отговор #106 -: Юни 02, 2015, 07:42:00 pm »
Ей-сегинка ти давам противното :) Имам СЛВ в осми дом, ама в Телец. По горната логика (и в оная книга за възлите на Жан Спилър е застъпена), осми дом=Скорпион. Е не върви. Знак е как, дом — какво, различни работи са.
Като е в 8Д Телецът на К8 да не се изключва автоматично?  ;)
« Последна редакция: Юни 02, 2015, 07:46:30 pm от Дракониада »
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Reptil

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1945
Re: Лунните възли
« Отговор #107 -: Юни 02, 2015, 09:12:17 pm »
Сега пък се изключвал :) Едва ли. По-скоро дава почерк, характерни черти. Тази Селеста Тил, за която спомена Terry, обяснява доста разбираемо, но и тя не прави разлика между двете неща. Обаче логиката ѝ за диспозиторите и аспектите им е добра.

The_One

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1678
Re: Лунните възли
« Отговор #108 -: Юни 21, 2015, 01:14:44 am »
Южен възел в съвпад с Луна в мъжка карта - обсесии и страхове по "женски" теми. Например - нетърпимост и неприемане на жена без грим и токчета, нетърпимост към съжителство с жена, закостенял модел за женствеността. Първото особено силно важи, ако знака е женски. Като например Риби.
Това, което не ме убива...ще се моли да ме е убило, когато е имало възможност.

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #109 -: Юни 22, 2016, 01:25:55 pm »
Забелязах тенденция при мен спрямо възлите. СЛВ в Козирог, куспида 9ти, ЮЛВ Рак, куспида 3ти. Има една непрекъсната грижа и помощ на роднини ,семейство, близки приятели към мен, непоискана, дори и в най-малките неща, бих казала и незаслужена /С много планети в 12ти, Луна съвпад Марс и доста уранови аспекти съм си саможива и егоистка/, която помощ естествено лесно ме подхлъзва да се възползвам и така губя самостоятелността, която трябва да извоювам по СЛВ Козирог. Последните 3г, с подходящите транзити ми се събуди СЛВ и започнах да го изявявам и сякаш още повече се увеличиха предложенията по ЮЛВ, които ги чувствам да ме дърпат назад и като някаква борба. Може би затова се активират сега и аспекти за емиграция, защото явно сама така мога да се откъсна и да работя по СЛВ. С моите фиксирани знаци ще видим кой ще излезе победител.
Съжалявам, че напоследък връщам все стари теми, но когато имам време ги препрочитам и будят някои размишления в мен :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #110 -: Юни 22, 2016, 01:35:09 pm »
Bast, активира ли се СЛВ, се обажда и ЮЛВ, това ос. При теб у ЮЛВ е съвпад с Марс, затова така реагираш по отношение изявата откъм ЮЛВ.  :) Венера как е поставена в картата ти ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #111 -: Юни 22, 2016, 02:14:01 pm »
Bast, активира ли се СЛВ, се обажда и ЮЛВ, това ос. При теб у ЮЛВ е съвпад с Марс, затова така реагираш по отношение изявата откъм ЮЛВ.  :) Венера как е поставена в картата ти ?
Много си я харесвам, нищо, че е в 12ти  :012: Венера ми е най-силна, тронова, съвпад със Слънце, единствен краен диспозитор, У1,У6 и мисля съУ12, в тригон със СЛВ/1гр/, в паралел със Слънце, Плутон и контрапаралел Марс, в бинонагон с Марс... въобще командва парада за хубаво или лошо  :)

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Лунните възли
« Отговор #112 -: Юни 22, 2016, 02:45:29 pm »
А по кой метод венера в 12ти дом и в съвпад със слънцето е най-силната планета?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #113 -: Юни 22, 2016, 02:53:31 pm »
По метода на "Седемнайсет  мига от пролетта".   ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #114 -: Юни 22, 2016, 03:39:03 pm »
А по кой метод венера в 12ти дом и в съвпад със слънцето е най-силната планета?
Явно съм в някаква голяма грешка  :012: ама по някакъв руски сайт тя ми излизаше най-силна. Единствена тронова и у Асц. Ще трябва явно да преразгледам нещата.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #115 -: Юни 22, 2016, 03:42:58 pm »
В интерес на истината по различните системи за афетика могат да се получат различни резултати, зависи от техниката и направлението /коя астрологична школа/.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #116 -: Юни 22, 2016, 03:56:59 pm »
Сила на планетите: Венера - добра планета - природа +10, домицил +8, краен диспозитор, пряко на 3 планети /+4 до +15, не знам кое да приема/, съвпад, квадратура, тригон, секстил /+10, +5/, положение в 12ти /-8/, за владеене на 1ви /+10/, за владеене на 6ти/-6/

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Лунните възли
« Отговор #117 -: Юни 23, 2016, 09:19:09 am »
Да, да, и аз се замислих, че ако няма планети в горна хемисфера и тя е тронова и управлява ъглови домове сигурно излиза като най-силната ::)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #118 -: Юни 23, 2016, 09:51:42 am »
Bast,  пусни карта - възлите не работят самостоятелно

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #119 -: Юни 23, 2016, 10:09:01 am »
Там е въпросът, че има планети, които конкурират първото място. Луна и Марс ми излизат втори по сила. Ако някой може да каже къде бъркам ще съм му благодарна  :) Това е картата