Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 47805 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #120 -: Юни 23, 2016, 10:36:42 am »
В западната карта Венера е близо до Слънцето, но все пак да не забравяме, че управлява Асцендента и изгрява над хоризонта. Но при такава близост до Слънцето може да е била невидима в небето, това със стандартен астрологичен софт няма как да се провери.

Във ведическата карта акцентът се измества - най-силните планети са Марс и Слънце. Ако часът не е по-ранен, АС остава в Телец. Най-слаби планети са Меркурий и Юпитер, те са диспозитори на Раху и Кету. Нямаш изразени Лунни възли, освен че формират т.нар. Кала сарпа йога - всички планети от септенера са заключени от едната им страна. Но тя не засяга ъглови домове.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3357
Re: Лунните възли
« Отговор #121 -: Юни 23, 2016, 10:51:02 am »
Сори за спама, но каква йога беше ако луната е между малефици?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #122 -: Юни 23, 2016, 10:55:22 am »
Сори за спама, но каква йога беше ако луната е между малефици?

Все ѝ забравям санскритското наименование, "Moon hemmed between malefics".
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #123 -: Юни 23, 2016, 11:13:37 am »
В момента дир. СЛВ започва съвпад с нат Марс/У12/ и Луна/У3 и У ЮЛВ/, вече е под 1гр. Дир. Слънце е в съвпад с нат Сатурн/У9 и У СЛВ/, а дир Сатурн е на градус от ИС. Дир Венера е в тригони с нат Марс и Луна. Определено са активирани възлите, но явно е комклесно, не е задействана само една силна планета.
А иначе силна Венера в 12ти ми отговаря напълно с проявлението си, определено не я чувствам невидима. Винаги съм се занимавала с изкуство и красота, дори и косвено. Преди имах магазини за козметика и сувенири, сега съм художник. Винаги съм харесвала поезията, пиша стихове откак се помня. Готвя много вкусно, но не ми е приоритет  :) Красива съм с онази женствено-секси красота тип Моника, Мерилин/ и скромна  :012:/Два пъти съм изпитвала любов само в живота си и двата пъти споделена, но невъзможна от типа "и заживели те щастливо" поради външни обстоятелства.
Лили, благодаря ти за информацията от ведическата карта, много далеч съм още от този вид астрология  :-*

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #124 -: Юни 23, 2016, 11:22:19 am »
Съвпад Слънце/Венера често присъства в картите на творчески хора, занимаващи се с изкуство, мода, визажисти.

Познавам и две изключения, нищо общо с изкуството /точен съвпад/ - при едната е в Телец/12 дом и АС също е Телец, при другата е в ретроградна Близнаци, без достойнства и с негативни аспекти.

И при двете общото е, че изглеждат много лъчезарни, усмихнати и мили при контакт, приятни за лековато общуване /ненатоварващи/. При втората има много силно изразено самолюбие и егоизъм, уроците в живота са все по тази тема - удари по егото и по самооценката.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Лунните възли
« Отговор #125 -: Юни 23, 2016, 11:38:05 am »
Нямаш изразени Лунни възли, освен че формират т.нар. Кала сарпа йога - всички планети от септенера са заключени от едната им страна. Но тя не засяга ъглови домове.

Само за уточнение, нейната не е ли Кала амрита? За сравнение, дали все пак не бъркам за моята, че е сарпа?

bast, аз мисля, че имаш хубава Венера, при това в знака на Асц, неминуемо ще се проявява през целия ти живот. Като цяло няма кой знае какви пречки пред нея, липсват блокиращи я аспекти, но вероятно вътре в теб има една непрекъсната жажда да се носиш на гребена на вълната й, а заради участието на възлите почти винаги събитията по Венера ще носят съдбовен вкус.

Предполагам, че Меркурий и диспозиторът му заедно със стелиума също са ти изявени някак?
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #126 -: Юни 23, 2016, 11:48:00 am »
Може и Кала амрита да е /за това се чудех/, но тя като цяло по-рядко се споменава. Двете йоги, сарпа и амрита, се срещат сравнително често, така че не бих казала, че имат определящо значение в хороскопа. И понеже тук говорим за Лунни възли, тяхната сила на влияние се определя по позиция в знак, дом и според диспозиторите. Акцентирани възли има и при съвпад на планета/планети с нодалната ос, но влиянието зависи от дома, в който попадат. По-силни са в домове кендра /ъглови/ и трикона /тригонални/.

При Баст влиянието на възлите е сравнително слабо - Раху се намира в знак, където няма достойнства /силен е в Телец, Близнаци и Водолей - по сидерал/, попадат по оста 2/8 дом, имат есенциално слаби диспозитори. И все пак Раху е с по-изявено влияние - неговият диспозитор, макар и в знак на падение, участва в много силна планетна йога заедно с Луната и Марс /има и нича бханга йога/. Раху аспектира Слънцето и Венера също така, но обменът на енергия се случва между 8 и 12 дом. Венера е Лагнеш - управител на Асцендента, Слънцето също има отношение към личностните изяви - управлява накшатрата, която изгрява на АС. Като менталност, темперамент е силно повлияна от Марс, на ниво физически характеристики, излъчване - от изгорена Венера и аспекта ѝ с Раху.

Никой не е казал обаче, че една изгорена планета е неизявена, даже много често по тази планета може да има психологическа компенсация - тези качества видимо се демонстрират, докато на ментално и емоционално ниво /като характер, темперамент/ могат да доминират други влияния. Като първите /планета в съвпад със Слънцето/ сякаш стават по-видими и забелязвани в обществото /като външно впечатление, имидж/, ако съвпадът е в ъглов дом от Асцендента, а когато е в ъглов дом от Луната - при по-близко и лично взаимодействие /като качества на душата/. Същото, по мои наблюдения, важи и за планета, която формира махапуруша йога, дори с още по-голяма сила.




« Последна редакция: Юни 23, 2016, 12:08:24 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #127 -: Юни 23, 2016, 12:00:50 pm »

Предполагам, че Меркурий и диспозиторът му заедно със стелиума също са ти изявени някак?


Меркурий ми е най-слабата планета, при това е единствена в квадрат с възлите, с управител Марс, ами доста ме натоварва, търся винаги компенсация при нея, учене цял живот, поглъщане на информация, понякога напълно излишна. Върхът на хвърчило е с Луна, Марс, Уран и Сатурн, а ако включа и Лилит/от Стрелец/ става един хубав мистичен правоъгълник, добре, че Сатурн е в опозиция на Лилит и я озаптява. Поне така си обяснявам нещата  :012: Аз още в нищо не съм сигурна.
При преминаването на Уран през Меркурий миналата година започнах с астрологията  :)

niarnus

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 422
Re: Лунните възли
« Отговор #128 -: Юни 23, 2016, 12:10:37 pm »
А иначе силна Венера в 12ти ми отговаря напълно с проявлението си, определено не я чувствам невидима. Винаги съм се занимавала с изкуство и красота, дори и косвено.

Сигурно е невидима, но това не я прави нереализирана, както и ти самата потвърждаваш. Понякога е и въпрос на гледна точка. След като е невидима, не може да бъде определена като западна, но така или иначе е изгряла след Слънцето, върви към него и от там и твоят непрекъснат стремеж „да бъдеш“ по Венера. И изгарянето допълнително го подчертава.

Изброеното е и нож с две остриета, стигат й толкова хвалби. :012:
« Последна редакция: Юни 23, 2016, 01:22:42 pm от niarnus »
No locked doors, No windows barred
No things to make my brain seem scarred

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #129 -: Юни 23, 2016, 12:34:54 pm »
Bast, ти ли си "добрата и желана дъщеря" или "притежаваш дъщеря" с  не така ясни желания и мотивация ? Плащаш  ли си или на теб ти плащат, правилно ме четеш какво питам , нали ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #130 -: Юни 23, 2016, 12:49:09 pm »
Bast, ти ли си "добрата и желана дъщеря" или "притежаваш дъщеря" с  не така ясни желания и мотивация ? Плащаш  ли си или на теб ти плащат, правилно ме четеш какво питам , нали ?
Сестра ми е "добрата дъщеря", аз съм правила винаги проблеми. Засега "дъщеря ми" е с напълно неуточнени желания и никаква мотивация през "моята призма". Според мен аз си "плащам", но разбира се, това е гледката от моя прозорец  :) и знам, че имам някои признаци, че съм неблагодарна

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #131 -: Юни 23, 2016, 12:57:59 pm »
Сестра ми е "добрата дъщеря", аз съм правила винаги проблеми.

Луна/Марс.
А при сестра ти - "по-добрата дъщеря" - Луната как е поставена и какви аспекти има? Има ли венерианско влияние върху Луната или юпитерово? Не е изключено и синастрично повече да си пасва с майката.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #132 -: Юни 23, 2016, 01:08:22 pm »
Луна/Марс.
А при сестра ти - "по-добрата дъщеря" - Луната как е поставена и какви аспекти има? Има ли венерианско влияние върху Луната или юпитерово? Не е изключено и синастрично повече да си пасва с майката.
И двете: в натала - венера в съвпад с луна и слънце, в секстил с юпитер и нептун; в синастрията - венера и луна във везни, майка ми е със слънце във везни, не съм им гледала още синастрията, но май няма и нужда  :)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #133 -: Юни 23, 2016, 01:15:27 pm »
Темата все пак е за лунни възли, момичета

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12593
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #134 -: Юни 23, 2016, 01:18:47 pm »
Хепи, нодалната ос тук има връзка с Венера.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“