Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 47944 пъти)

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Лунните възли
« Отговор #165 -: Юни 28, 2016, 12:17:51 am »
Благодаря Рени  :58:
Към момента никакво друго външно проявление не откривам, но зорко ще следя какво се случва по темите на съвпада :)

Реверса на възлите предстои. През октомври ще бъде факт. Очаквам с вълнение да видя в какво ще се изрази това.

В момента Нептун, новият управител на 7 дом, е в точен съвпад със СЛВ. Нептунови теми са ми на дневен ред. Най-осезателното за мен е отпускането на контрола. Вече нямам желание да доминирам ситуации и хора, бавно и полека се връща и настанява доверието, упованието в предопределеното, пускането по течението - съвсем по рибешки :) Чувствам това като глътка свеж въздух, като почивка.
Тази чисто психологическа настойка даде и физическо проявление по Нептун - за първи път се опитах да плувам! И успях! :) Да се отпусна във водата и да се доверя беше за мен нещо абсурдно! (Сатурн в Телец яко държи юздите :) ) Но го направих, и то в бурно море - при червен флаг!!! Усещането беше невероятно - разтварящо и сливащо! Стихията Вода ми е била винаги най-чужда, затова този опит ми е особено мил и ценен :)

Нодалната ми ос е добре аспектирана - СЛВ е в съвпад с ПФ и в точен секстил с Марс. При обръщането си, ще направи тригон с него.

Има над какво да помисля и да се поровя за още информация :)
« Последна редакция: Юни 28, 2016, 12:25:30 pm от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #166 -: Юни 28, 2016, 12:46:22 am »
Там, където минава Юпитер се иска да се гледа на нещата в перспектива, но и човек да е готов на мига да грабне възможностите, които го търсят, така че да не проспиш мига. Там, където се движат възлите се иска човек да развива посоката, която е поел, но не и без съпротивление. Делфин, комбинираш това заедно с останалите транзити, прогресия, дирекция и така ще разбереш какъв е акцентът в периода. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #167 -: Юни 28, 2016, 02:05:57 pm »
Стар, ти защо не ги улови, когато ти се предлагаха ? Има ли нещо ( астрологично), което е попречило към момента ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #168 -: Юни 28, 2016, 02:31:17 pm »
Има едно "из(о)чакване" от около 10-15 дни и може пак да те потърсят. Иначе "новото/двойното" при теб тепърва предстои.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #169 -: Юни 28, 2016, 05:13:13 pm »
Там, където минава Юпитер се иска да се гледа на нещата в перспектива, но и човек да е готов на мига да грабне възможностите, които го търсят, така че да не проспиш мига. Там, където се движат възлите се иска човек да развива посоката, която е поел, но не и без съпротивление.  :)

Ренета, седя си, чета и препрочитам поста ти 4-5 пъти и си мисля колко точно си описала периода... :012:
Грабвах възможност на мига. Възможността започва да се развива от догодина лятото. Дотогава - сериозна подготовка се иска от мен. След това следва още по-серизна. Не знам къде отивам, не съм мислила да поема натам, но поех по пътя. Не знам дали е правилния път, но ще го извървя, защото е възможност. Не знам и къде ще ме отведе, но със сигурност няма да стоя на едно място (което психически ме убива)
Както казват, част от късмета е да видиш, че е късмет. ;-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #170 -: Юни 28, 2016, 07:54:54 pm »

Както казват, част от късмета е да видиш, че е късмет. ;-)

 :08:

И да гледаш хубаво, когато Юпитер стигне 23 *.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Лунните възли
« Отговор #171 -: Юни 29, 2016, 09:13:25 am »
Понеже стана дума за Юпитер, продължавам спама - около 22 август ще има мундаден съвпад на Юпитер и венера на 26 дева, при мен в широка опозиция със слънцето и тригон с наталния Юпитер. :clap:
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #172 -: Юни 29, 2016, 09:57:07 am »
Супер, при мен върху Вертекс - когато Сатурн беше там - се запознахме с благоверния  :)

Обаче, Тери - на 22.08 - започва цикъла Юпитер - Меркурий, а Венера тогава е на 20 гр и 5 мин в Дева, т.е. с нея е няколко дни след това - не беше ли затъмнението тогава някъде?
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Лунните възли
« Отговор #173 -: Юни 29, 2016, 10:05:40 am »
Затъмнението е на 18ти, точният съвпад на  венера и Юпитер е на 28ми август
Frankly, my dear, I don't give a damn.

delphin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2019
Re: Лунните възли
« Отговор #174 -: Юни 29, 2016, 10:45:35 am »
Понеже стана дума за Юпитер, продължавам спама - около 22 август ще има мундаден съвпад на Юпитер и венера на 26 дева, при мен в широка опозиция със слънцето и тригон с наталния Юпитер. :clap:

При мен в съвпад с Плутон, в първи дом. Меркурий и той ще е там. Трите ще се съберат върху Плутон.
« Последна редакция: Юни 29, 2016, 11:08:55 am от delphin »
Има един глас, който не използва думи. Слушай!
Мевляна Руми

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #175 -: Юни 29, 2016, 11:05:40 am »
При мен и двата цикъла - Юпитер-Меркурий и Юпитер-Венера ще са в 7 дом. Сега погледнах, че на 28 август - трите планети ще са много нагъсто  :)  ;D :29:
Над силата е само умението да я владеем!

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #176 -: Юни 29, 2016, 03:36:14 pm »
Понеже стана дума за Юпитер, продължавам спама - около 22 август ще има мундаден съвпад на Юпитер и венера на 26 дева, при мен в широка опозиция със слънцето и тригон с наталния Юпитер. :clap:

Няма спам, Юпитер и Меркурий са управители на транзитните възли в периода, а всяка планета съвпад с някой от тях оказва влияние върху проявите на същите. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #177 -: Юни 29, 2016, 05:59:06 pm »
Рени, много добър коментар  :-* Благодаря - съвсем не съм го мислила така :)  И също - Юпитер заточен, Меркурий на трон. Не му е добре на Юпитер в Дева, но сега го осмислям.

В допълнение към циклите - малко преди новия му цикъл с Меркурий - той излиза от ретрогр. сянка :)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Лунните възли
« Отговор #178 -: Юни 30, 2016, 09:34:19 am »
Юпитер си е Юпитер, дори и в знак, където не се чувства добре носи хубави нещица :)
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #179 -: Юни 30, 2016, 11:15:40 am »
Може да се пренесем в темата за Юпитер, ако има такава, но аз снощи гледах в детайли двата нови цикъла на Юпитер - с Меркурий и Венера и вторият ми се вижда по-интересен, защото трите планети ще бъдат в рамките на градус и нещо - Юпитер и Венера в съвпад и Меркурий малко преди тях. Мисля малко след полунощ беше - 00:28:35 ... ама по памет го пиша, мога да погледна довечера, ако някой се интересува :)
Над силата е само умението да я владеем!