Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 48002 пъти)

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #195 -: Август 14, 2016, 11:41:29 pm »
Венера кои домове ти управлява, Алена?

Венера при мен управлява 2 дом и е съуправител на 7 дом (интерсептирани Везни). Намира се в заточение в скорпион, в 8 дом, във взаимна заточена рецепция с диспозитора си Плутон - той е в 7 дом, във Везни.
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #196 -: Август 15, 2016, 12:16:37 am »
Не разбирам как се е проявило при теб, Алена, след като си плащала наем и по-рано - това изключва 8д и финансите. По 7д скарването е било по-краткотрайно, отколкото следва да е събитийността на процеса по нодалната ос...
Би трябвало да имаш някакъв аспект към 3, 4д при това преместване, ама...
Нещо не мога да я усетя как работи тази ос...
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #197 -: Август 15, 2016, 09:36:26 am »
Животът ми започна наново - извън бащиния дом. Вече напълно самостоятелна.

В този момент - тр.Марс е на К3, а тр.СЛВ при възврата прави съвапд с тр.Плутон. СД Плутон прави ингрес в Скорпион и според мен тези две Плутонови ситуации дават крайност.

Оста К3/К9 беше наистина засегната - аз две години се бях готвила за медицина и се отказах. Баща ми ми каза, че няма искам, няма не искам - подавам документи и кандидатствам. И на сутринта, като излязох - повече не се прибрах - Марс на К3 в опозиция на К9 ....

А възврата на оста нали се свързва със съзряване, ново начало и т.н. - така беше  :)
« Последна редакция: Август 15, 2016, 12:03:04 pm от a.l.e.n.a »
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #198 -: Август 15, 2016, 09:44:05 am »
Не разбирам как се е проявило при теб, Алена, след като си плащала наем и по-рано - това изключва 8д и финансите. По 7д скарването е било по-краткотрайно, отколкото следва да е събитийността на процеса по нодалната ос...
Би трябвало да имаш някакъв аспект към 3, 4д при това преместване, ама...
Нещо не мога да я усетя как работи тази ос...

При Алена Луната от 6 дом, У5, е в квадрат към нодалната ос, с насока за действие към ЮЛВ. Така сигурно ще си обясниш събитията при нея.
Възврата на възлите насочва акцента към самата ос с всичките й характеристики. Ти имаш ретро Уран, 2 дом, У4, в квадрат с оста. Очаквай да се случи нещо, което да те насочи към него. Или може би, подготви се отсега - анализирай си тази планета с всичките й натални характеристики и се опитай да я "живееш" - при всички положения няма да ти е лесно и много ясно, но всяко нещо започва отнякъде :)

И другото, Яя, мисля, че тези възврати е по-добре да ги анализираме като начало на периоди на развитието ни - нещо наистина се случва, но то цели да започнем да работим на по-високо стъпало по идеята на оста в натала. Сега си прегледах и аз моите - ами точно така си е. Е, аз имам повече житейски път и мога да го навържа - но пък вие имате възможност по-отрано да се ориентирате в "тунела" :).
Самите аспекти (предимно съвпади) на транзитната нодална ос отново ще има привкуса на наталната ос - ще има пак някакви случки (даже в началото може въобще да не разбереш колко е важна), които в крайна сметка ще насочват натам - ако е СЛв, ще се отрази на бъдещето, ако е по ЮЛв - работиш по някакви стари неща - довършваш/поправяш, приключваш. И при възлите няма опозиция - има съвпад.
« Последна редакция: Август 15, 2016, 09:58:07 am от Happy58 »

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #199 -: Август 15, 2016, 10:20:49 am »
Права си, Хеполина, възврата на възлите е началото на период. При мен, тъй като засяга домове 10/4 и У 3,5,6,7 винаги е свързано с край на нещо, болезнено начало, изкачване на по-високо социално стъпало или промяна на социалното положение. Проблемът е, че винаги става по трудния начин, с болка. А сега съвпадът не е като преди 18г. Сега влиза в играта и прогресивната Луна, както и този тр Уран върху наталната Луна. Значи емоционалните, лунни теми, ескалирани от Уран, ще влияят върху съвпада и събитията отпреди 18 ще са били само за загрявка :-) А само това й трябва на моята Луна, опозирана от Плутон като диспозитор на Уран. И в същото време, тр. Юпитер ще е върху Плутон - ще добавя ли, добавя :-)
Ако изтрещя, ще знаете от какво е ;)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #200 -: Август 15, 2016, 11:51:14 am »
Права си, Хеполина, възврата на възлите е началото на период. При мен, тъй като засяга домове 10/4 и У 3,5,6,7 винаги е свързано с край на нещо, болезнено начало, изкачване на по-високо социално стъпало или промяна на социалното положение. Проблемът е, че винаги става по трудния начин, с болка. А сега съвпадът не е като преди 18г. Сега влиза в играта и прогресивната Луна, както и този тр Уран върху наталната Луна. Значи емоционалните, лунни теми, ескалирани от Уран, ще влияят върху съвпада и събитията отпреди 18 ще са били само за загрявка :-) А само това й трябва на моята Луна, опозирана от Плутон като диспозитор на Уран. И в същото време, тр. Юпитер ще е върху Плутон - ще добавя ли, добавя :-)
Ако изтрещя, ще знаете от какво е ;)

Обърна ли внимание на нат Уран, квадрат оста? Той ти е У4 (Луна отново) - дошло е време за нов поглед върху дома, семейството - но вече през 2 и 10 домове.
Сега виждам, че в момента тр СЛВ минава през 11 дом - още един път Уран, но този път в Дева - упражняване, всекидневно, по малко, с постоянство. ЮЛВ е през 5 дом - стари неща по този дом излизат наяве и изискват разрешаването им чрез 11 дом, но то не е лесно, защото е в Риби - да имаме вяра, колкото и да е неясно :). Но ако вървим по Дева, нещата в един момент ще си дойдат на мястото. Отпусни се и си върши всекидневните предизвикателства по 11 дом.
« Последна редакция: Август 15, 2016, 11:55:49 am от Happy58 »

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #201 -: Август 15, 2016, 12:07:42 pm »
Права си, Хеполина, възврата на възлите е началото на период. При мен, тъй като засяга домове 10/4 и У 3,5,6,7 винаги е свързано с край на нещо, болезнено начало, изкачване на по-високо социално стъпало или промяна на социалното положение. Проблемът е, че винаги става по трудния начин, с болка. А сега съвпадът не е като преди 18г. Сега влиза в играта и прогресивната Луна, както и този тр Уран върху наталната Луна. Значи емоционалните, лунни теми, ескалирани от Уран, ще влияят върху съвпада и събитията отпреди 18 ще са били само за загрявка :-) А само това й трябва на моята Луна, опозирана от Плутон като диспозитор на Уран. И в същото време, тр. Юпитер ще е върху Плутон - ще добавя ли, добавя :-)
Ако изтрещя, ще знаете от какво е ;)

Хеполина е нещо между Хепи и Алена?  :012:

И да - всяко начало е след някакъв край. Стъпките по неотъпкани пътеки, проправящи партина са тежки ... но в края на пътя, като се обърнеш назад - си даваш сметка колко си е струвало  :72: По-добре труден живот с резултати, отколкото блато :)

Аз ще ти разгледам картата довечера. Усещам и един страх от неизвестното  ::)
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Лунните възли
« Отговор #202 -: Август 15, 2016, 12:40:42 pm »
Аз имам венера управител на СЛВ в точен съвпад с ЮЛВ. На вторият възврат преди 2 години не се случи абсолютно нищо. Първият, когато бях на 18 беше много плодотворен, но тогава съм имала и много транзити и към остта от бавни планети, и на сатурн към светилата.

Според мен събития има на възврат, независимо планетен или нодален, ако има транзити на сатурн или следсатурновите към светилата или управителите на остта.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #203 -: Август 15, 2016, 02:18:12 pm »
Хахахха, Алена, да, получава се като Хепи и Алена :-)))
Хепи, забелязала съм, че ми квадратира не само оста, ами и У7 ;) И не е само това...
Уран е в Скорпион --- Плутон в дом на Нептун ще е в съвпад с тр Юпитер --- Нептун в знак на Юпитер ще е в съвпад със Сатурн естествен У10, където е оста, в която пък участват Марс и Юпитер като втори управители на Скорпион и Риби.
Отбелязвам, че Луната е в 7д, който муданно се управлява от Венера;
Уран, който е във 2д (на Телец) транзитира над Луната...........
мнооого подчертаване, ама много!
Юпитер, Нептун, Марс, Плутон, Луна, Уран / домове 10, 12, 2, 7
ЕМ, с извинение...

И да, Алена, има страх от неизвестното.
Както казах, още влача безперспективна връзка от предишния възврат и развод и дете от обрата на осите :-)
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #204 -: Август 15, 2016, 06:59:54 pm »
:) Така, изписа се не малко, но понеже всеки вижда с различни очи - да допълня :)

Сега нямах много време да разглеждам картата, друго е, като познаваш натала в детайли и прогресиите в динамика, но на пръв поглед бих отбелязала следните съществени моменти:

- в натала СЛВ е анаретен в 10 дом, в съвпад с анаретен ретро Марс (У6, У7) и ретро Юпитер в падение (У3, У5 стар),  в опозиция на ретро Меркурий (У9 и У11), и стелиумът СЛВ/Марс/Юпитер са в огнен тригон с ъглова Луна и Нептун  :smiley_confused1: :smiley_confused1: :smiley_confused1:

- диспозиторът на СЛВ и Марс - Слънцето също е анаретно на прага на кардинален знак и при всеки кардинален иингрес на Слънцето (равноденствие и слънцестоене) - получаваш камъче в обувката и импулс за промяна, който се отразява и на нодалния стелиум, защото е с диспозитор Слънцето.

- към настоящия момент прогр. Марс вече е директен и се  връща в наталната точка. Т.е. по прогресии имаш "марсов въаврат", но вече директен. СЛВ и Марс са в същата точка, като в натала, а там е и прогр. Луна, която в натала ги тригонира от ъгъл. Пр.Меркурий, който в натала е ретро и в опозиция, вече е директен.

- и по транзити, заради това, че нат.Марс съвпада с възела - важно е да се отбележи новият цикъл на Марс и Сатурн.

Когато се случва възврата - тр. Сатурн ще го тригонира, т.е. застава на единия връх на огнения тригон, Меркурий и Уран застават на другия връх - при Луната на ДС, а Меркурий ще е и ретро, като в натала. Тр.Венера в съвпад с  нат.Слънцето и тр. Слънце в съвпад с нат.Венера - У8 и У1.



Това, което беше споменала за мъжът, който е влязъл в живота ти при предния възврат - никак не е чудно с ретроградни Юпитер (У3, У5) и Марс (У6, У7) на възела и ретро Меркурий в опозиция - имали сте сметки за уреждане.

Сега обаче - има разлики, прогр. Марс е на възврат директен, там е и прогр.Луна - тя в натала е на ДС, а Марс управлява ъгъла. Може с този човек да разплетет възела или да има нов човек, с когото да гледате в една посока.

Заради това, че много са замесени Луната и Венера, също и двата У5, У8 защо не и бебе :) Уран предлага изненади  :29: :engel016: :38:
Над силата е само умението да я владеем!

Yaya

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1599
Re: Лунните възли
« Отговор #205 -: Август 15, 2016, 07:11:33 pm »
:) Така, изписа се не малко, но понеже всеки вижда с различни очи - да допълня :)



Това, което беше споменала за мъжът, който е влязъл в живота ти при предния възврат - никак не е чудно с ретроградни Юпитер (У3, У5) и Марс (У6, У7) на възела и ретро Меркурий в опозиция - имали сте сметки за уреждане.

Сега обаче - има разлики, прогр. Марс е на възврат директен, там е и прогр.Луна - тя в натала е на ДС, а Марс управлява ъгъла. Може с този човек да разплетет възела или да има нов човек, с когото да гледате в една посока.

Заради това, че много са замесени Луната и Венера, също и двата У5, У8 защо не и бебе :) Уран предлага изненади  :29: :engel016: :38:

Нали... случките започват още от това затъмнение, при което дир МЦ ще е на 2гр от него - мисля да го броя ;) А Уран в същото време ще е върху соларния МЦ. Дир Нептун е в секстил със Слънцето ми, та разчитам нещата да минат с едно усещане за тях, както всъщност е. Не съм изследвала дир Луна, която е в квадрат с нат Юпитер - ето още едно потвърждаване. Дано този път възвратът мине без тази болка от предишния.
С този човек сме имали сметки, да, но все още не са уредени. Имаме доста интересна синастрия, но не е за тази тема. Не знам, ако това се разплете в негативен план, то незабавно трябва да се появява нов човек, че иначе ще издивея :-)))) Ако се сещаш, зимата си бяхме писали за евентуална раздяла...

« Последна редакция: Август 15, 2016, 07:56:10 pm от Yaya »
Вярвам, защото е абсурдно, ако беше достоверно, щях да знам - Т. Аквински

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #206 -: Август 25, 2016, 11:40:01 am »
Моля да споделите за лунации в съвпад с наталната Ви нодална ос?

При мен ноемврийскоро пълнолуние ще бъде в съвпад с нат.ЮЛВ - с градус орбис, а декемврийското с точност върху ИЦ/МС.
Над силата е само умението да я владеем!

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3358
Re: Лунните възли
« Отговор #207 -: Август 25, 2016, 02:32:17 pm »
Аз съм писала преди - имах лунно затъмнение в съвпа с остта, 0 гр орбис. Точно тогава пр ми луна беше в точен съвпад с моя юлв- пак 0 гр орбис. Никакво събитие нямаше
Frankly, my dear, I don't give a damn.

a.l.e.n.a

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3410
Re: Лунните възли
« Отговор #208 -: Август 25, 2016, 02:59:45 pm »
Благодаря :) Странна работа, но явно е факт :)
Над силата е само умението да я владеем!

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #209 -: Август 25, 2016, 03:25:25 pm »
Моля да споделите за лунации в съвпад с наталната Ви нодална ос?

При мен ноемврийскоро пълнолуние ще бъде в съвпад с нат.ЮЛВ - с градус орбис, а декемврийското с точност върху ИЦ/МС.

Алена, виж какво съм писала в темата за новолуние 6 май 2016 - в/у моя СЛВ е - там съм писала и за старо СЗ - не е написано, но точно тогава срещнах най- най- мъжа в живота ми - за съжаление, траеше само 3-4 месеца връзката. Но пък и е подкрепено с точен аспект на У5 към К5.