Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 43059 пъти)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #60 -: Май 28, 2015, 03:27:52 pm »
Вчера забелязах, че към края на годината СЛВ ще ми съвпадне с нат. Иц. Точно тогава ще ми е и точният сатурнов възврат. Имате ли спомени от този транзит- раху на ИЦ , а кету на нат. МЦ?

ето, прочети частта за тр ЮВ през МЦ.

adelina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 800
Re: Лунните възли
« Отговор #61 -: Май 28, 2015, 03:30:49 pm »
Mного молоя ако някой има инфо за натална опозиция на ЮВ с слънцето да даде . Или сподели опит търсих в нета , но няма потчти нищо или поне кажете къде мога да намеря някакво инф.

greg07

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1444
Re: Лунните възли
« Отговор #62 -: Май 28, 2015, 03:32:24 pm »
Хепи , може ли да ми дадеш същото , само че за Южен Възел съвпад Марс/Венера У5/6/11/12, че след месец и половина ми идва. Нямам спомени преди това.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #63 -: Май 28, 2015, 05:53:46 pm »
Това е извадка от книгата, която преди 1-2 месеца някъде пуснах тук във форума. Няма как да я кача за постоянно, защото е голяма. В пдф е - ако някой може да докара 10МВ от 25, да каже, за да му я пусна и да я преработи.

Аделинка, опозицията на ЮЛВ е всъщност съвпад на СЛВ с нещото си там.

опитах да я разделя на 2 части, обаче то едната част стана по-голяма от оригинала  :57: :57:

ето я пак ... http://dox.bg/files/dw?a=70769e21a4
« Последна редакция: Май 28, 2015, 06:04:51 pm от Happy58 »

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #64 -: Май 28, 2015, 08:03:20 pm »
Някой дали се сеща в другите форуми се беше коментиран случай, в който съпругата на един мъж умира при аспект на нодалната ос с луната, не помня прогресия или транзит беше...

Кету съвсем скоро ще ми мине в точен съвпад със Слънцето, ще видим как ще ме "обезглави".

Добре че няма важна мъжка фигура в обкръжението ми, която да пострада. Но би могло да донесе и изгубване на статус, позиция в обществото, макар че в някои случаи Южният възел също може да е свързан с важен момент - някакво постижение, не винаги носи загуби, нестабилност и изолация.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Flora

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1168
Re: Лунните възли
« Отговор #65 -: Май 28, 2015, 08:51:56 pm »
Цитат
...ще вземем ли примера с Flora...Слънце 10ти дом... Self and Career

можем вземем думите, че предстои "преместване" (4ти/СЛВ),

то, може да е "Летен отпуст + почивка (Rahu) чужбина?"

Раху, не знаех, че знаеш позициите на планетите ми, поласкана съм.  ;D

В интерес на истината, имам някои предположения. Трябва да видя и управителите на мц/иц, като транзити и прогресия как ще са разположени. По спомен транзитен юпитер ( у мц в риби) ще е с транзит към иц. Към местене- освен да е по работа в друг град, държава - но трябва да е много добра оферта. Или пътуване по работа, както кзваш ти. Или понеже се случва на сатурнов възврат, а сатурн е разположен в 5ти, У7- преместване при някой по 7ми дом, ама първо трябва да го срещна. :012: Или заживяване с някой заедно. Преди да мине през  мц ( 2 градуса преди това) кету ще транзитира и през натален меркурий У4,12. Дано не е някое гадно събитие по 4-ти дом, или по оста 4-8-12(лошия сценарий).  :-X
Sometimes I wake up in the morning
To red, blue, and yellow skies
It's so crazy I could drink it like tequila sunrise
I feel free when I see no one
And nobody knows my name

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Лунните възли
« Отговор #66 -: Май 28, 2015, 09:04:30 pm »
Кету съвсем скоро ще ми мине в точен съвпад със Слънцето, ще видим как ще ме "обезглави".

Добре че няма важна мъжка фигура в обкръжението ми, която да пострада. Но би могло да донесе и изгубване на статус, позиция в обществото, макар че в някои случаи Южният възел също може да е свързан с важен момент - някакво постижение, не винаги носи загуби, нестабилност и изолация.

И на мен ми предстои скоро подобен транзит. Преди 9 години, когато СЛВ е минал през слънцето не свързвам с конкретно събитие, около 9 месеца по-късно забременях, но имах много други транзити и прогресии, не е било само от транзита на остта.

Тъй като съм преживяла два нодални възврата, а остта при мен е доста натоварена, моето заключение е, че транзитите на нодалната ос дават събития ако има по същото време транзити към светилата и управителите на остта в картата.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #67 -: Май 28, 2015, 09:25:14 pm »
И на мен ми предстои скоро подобен транзит. Преди 9 години, когато СЛВ е минал през слънцето не свързвам с конкретно събитие, около 9 месеца по-късно забременях, но имах много други транзити и прогресии, не е било само от транзита на остта.

Тъй като съм преживяла два нодални възврата, а остта при мен е доста натоварена, моето заключение е, че транзитите на нодалната ос дават събития ако има по същото време транзити към светилата и управителите на остта в картата.

от това, което съм изследвала досега по оста, оставам с впечатлението, че най-осезаемо се усеща прогресивна планета в мажорен аспект с оста. Другото - ако си разгледате картите, можете да направите оценка, през кой възел минават повечето прогр планети и от това да направите извод, ще получавате или ще давате в този живот. При мен всички прогресивни лични минават над ЮЛВ - на какво щастие в областта на дома точно да разчитам :)
Иначе, транзитите, май наистина са съпроводени от подкрепящи транзити от големите. Като че ли те отключват това, което обещава транзита.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лунните възли
« Отговор #68 -: Май 28, 2015, 09:27:53 pm »
Кету съвсем скоро ще ми мине в точен съвпад със Слънцето, ще видим как ще ме "обезглави".

Добре че няма важна мъжка фигура в обкръжението ми, която да пострада. Но би могло да донесе и изгубване на статус, позиция в обществото, макар че в някои случаи Южният възел също може да е свързан с важен момент - някакво постижение, не винаги носи загуби, нестабилност и изолация.
Нали в последните месеци ЮЛВ мина през целия ми стелиум,а в натала оста е в квадрат на планетите там.  ;) За разкош съвпадът на трз ЮЛВ имаше компания-Уран,Марс,Пълнолуния,затъмнения,новолуния и всякакви бързи планетки ,както и квадратиращ Плутон  :012:
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3354
Re: Лунните възли
« Отговор #69 -: Май 28, 2015, 09:32:41 pm »
Кога получаваме и кога даваме, Хепи?
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #70 -: Май 28, 2015, 09:32:50 pm »
Нали в последните месеци ЮЛВ мина през целия ми стелиум,а в натала оста е в квадрат на планетите там.  ;) За разкош съвпадът на трз ЮЛВ имаше компания-Уран,Марс,Пълнолуния,затъмнения,новолуния и всякакви бързи планетки ,както и квадратиращ Плутон  :012:

Имам въпрос - доволна ли си от проявлението на планетите от стелиума в живота ти? Тези, които са в квадрат към нодалната.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #71 -: Май 28, 2015, 09:33:46 pm »
Кога получаваме и кога даваме, Хепи?

даваме по ЮЛВ, а получаваме по СЛВ. Тери, по-горе съм прикачила много добра книжка за възлите - там много хубаво е обяснено.
Всъщност, това е ос, нали разбираш ... когато е в неравновесие, даването и получаването също са в неравновесие.
Следващите дни ще сканирам една схемка за проявлението на възлите .. много е интересна :) .. и ще я кача тук.
« Последна редакция: Май 28, 2015, 09:35:47 pm от Happy58 »

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лунните възли
« Отговор #72 -: Май 28, 2015, 09:37:28 pm »
Имам въпрос - доволна ли си от проявлението на планетите от стелиума в живота ти? Тези, които са в квадрат към нодалната.
В живота ДА.Но по време на транзитите (както и преди съм казвала) не се е случило нищо,което да ме касае лично.В живота,въпреки теорията,вътре в мен не съм имала усещане за раздвояване от наталната квадратура.
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030:

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #73 -: Май 28, 2015, 09:39:58 pm »
В живота ДА.Но по време на транзитите (както и преди съм казвала) не се е случило нищо,което да ме касае лично.В живота,въпреки теорията,вътре в мен не съм имала усещане за раздвояване от наталната квадратура.

интересно, ти си първата с такова мнение :) - направо си най-голямото изключение в астрологията. Но, предполагам, че има някакво обяснение и то се намира в картата ти.

Дракониада

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2824
Re: Лунните възли
« Отговор #74 -: Май 28, 2015, 09:45:33 pm »
интересно, ти си първата с такова мнение :) - направо си най-голямото изключение в астрологията. Но, предполагам, че има някакво обяснение и то се намира в картата ти.
Обяснявам си "вътрешното единството" (пак ще се повторя),че стелиумът е в сатурнов дом,а СЛВ в Кзр.ЮЛВ е в 12Д,а на К12 е Сатурн.Луната(У1) е Управител на ЮЛВ,от 10Д.Точките са взаимносвързани
Набарах абсолютно всичките Ключове на Соломон!Мои са!   :d030: