Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 47946 пъти)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #135 -: Юни 23, 2016, 01:22:36 pm »
не съм им гледала още синастрията, но май няма и нужда  :)

Да, няма нужда от допълнителни обяснения, теорията се доказва с практика.  :)

Майките, като всички други хора, изпитват най-различни чувства, понякога и полярни по своята природа. Една част от несъзнателното се проектира върху едното дете, друга върху друго/то/ - в зависимост от синастрията и доминантите в картите на детето. Много често срещано явление.

По-нататък, вече пораснали деца навлизат в зрелия живот с различни очаквания, които по един магичен начин се въплъщават в обкръжението и създават съответните предпоставки. За едно дете "животът е борба" и "всичко трябва да се заслужи", друго ще живее с усещането, че всичко му се полага "по право". И поставени при равни условия по различен начин ще се справят в живота. Само че рядко получават равни условия, а тъкмо обратното.

Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #136 -: Юни 23, 2016, 01:29:08 pm »
Хепи, нодалната ос тук има връзка с Венера.  :)

Как?

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #137 -: Юни 23, 2016, 01:31:14 pm »
Bast, Венера при теб не губи силата си, но максималната й изява е зависима от  мъжките фигури в живота ти. Ето какво чува(ш) по отношение на същата: " Обичам те, но не си толкова хубава, за да се справяш сама ." ( Тронова Венера изгорена ) Няма сходящи аспекти, което затруднява реализирането на природата й. Въпреки това, нищо венерино в теб не е спестено по математически изчисления, предполагам . Може да имаш колебания дали един мъж може да ти бъде приятел и мотото в тази сфера при теб е " Къде да търся/копнея за  любовта ? " Ако балансираш със сигурност, стабилно материално положение и авторитетно финансова позиция-значи Венера е твоята силна планета в картата. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #138 -: Юни 23, 2016, 01:34:19 pm »
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #139 -: Юни 23, 2016, 01:38:52 pm »
Нодална ос 8/2 .

това обаче само ти си го мислиш ..... умишлено попитах, защото в поста на баст пише за К9 и някакви мераци за емиграция ...

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #140 -: Юни 23, 2016, 01:42:14 pm »
Забелязах тенденция при мен спрямо възлите. СЛВ в Козирог, куспида 9ти, ЮЛВ Рак, куспида 3ти. Има една непрекъсната грижа и помощ на роднини ,семейство, близки приятели към мен, непоискана, дори и в най-малките неща, бих казала и незаслужена /С много планети в 12ти, Луна съвпад Марс и доста уранови аспекти съм си саможива и егоистка/, която помощ естествено лесно ме подхлъзва да се възползвам и така губя самостоятелността, която трябва да извоювам по СЛВ Козирог. Последните 3г, с подходящите транзити ми се събуди СЛВ и започнах да го изявявам и сякаш още повече се увеличиха предложенията по ЮЛВ, които ги чувствам да ме дърпат назад и като някаква борба. Може би затова се активират сега и аспекти за емиграция, защото явно сама така мога да се откъсна и да работя по СЛВ. С моите фиксирани знаци ще видим кой ще излезе победител.
Съжалявам, че напоследък връщам все стари теми, но когато имам време ги препрочитам и будят някои размишления в мен :)

Баст, преди да напиша мнението си, да попитам - в какво точно се изразяват тези предложения (според теб)

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #141 -: Юни 23, 2016, 01:57:09 pm »
Лунни възли по оста 3/9 дом, Близнаци/Стрелец не се свързват само с пътувания и чужбина. Такъв човек може никога да не напусне държавата си.

При Bast с толкова подчертан фиксиран акцент в хороскопа решения за кардинална промяна в средата и обкръжението, за емиграция трудно се вземат /не е като при мутабелните, които са по-адаптивни, но и по-зависими от външни обстоятелства/. Но само по себе си това не изключва възможността за живот в друга държава. Има и достатъчно изявен потенциал за възнамеряване на някаква цел - силно се фокусира върху желаното и в крайна сметка го постига, с всички средства, без оглед на спънки и препятствия. И даже, бих предположила, с лек уклон към фанатизъм, ако наистина нещо възнамери, много силно.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #142 -: Юни 23, 2016, 02:16:15 pm »
Баст, преди да напиша мнението си, да попитам - в какво точно се изразяват тези предложения (според теб)

В загриженост и помощ от близки роднини, което естествено предизвиква в мен мисли/3дом/ към семейството/Рак/. А колкото по-самостоятелна ставам, има и някакво дистанциране от моя страна, което не е нарочно, така се получава от начина ми на живот, но разговорите, намеците от роднините/3ти дом/ тръгват в тази посока, че не обръщам достатъчно внимание на семейството/Рак/.

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #143 -: Юни 23, 2016, 02:42:43 pm »
В загриженост и помощ от близки роднини, което естествено предизвиква в мен мисли/3дом/ към семейството/Рак/. А колкото по-самостоятелна ставам, има и някакво дистанциране от моя страна, което не е нарочно, така се получава от начина ми на живот, но разговорите, намеците от роднините/3ти дом/ тръгват в тази посока, че не обръщам достатъчно внимание на семейството/Рак/.

Благодаря ти. Значи за теб оста е по 3/9, а не 2/8.
От гледна точка на възлите и по-конкретно теорията на Еволюционната астрология, картата ти е с много високо напрежение, което води до "разпъване" при теб, което е много по-силно от влиянието на възлите при хора, които нямат тези комбинации.
- Плутон+Уран в квадрат към възлите откъм 6 дом, а от другата страна пък Меркурий прави противоположен квадрат - едното насочва към ЮЛВ, другото към СЛВ.
- самите възли са на куспида (между два дома) - правила ли си проверка на часа?
Като цяло това води до ситуацията, натива да се лута между двата възела и в крайна сметка не достига доникъде.

Бих те посъветвала за момента да не правиш нищо съзнателно за насочване на енергията си към този или онзи възел, докато не си изясниш, кой астрологичен съвет е най-правилен за теб, за да не си навредиш, вместо да си помогнеш.

За транзита на Уран през Меркурий - дошло било е времето да се заемеш с тази задача и то си се случва :)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #144 -: Юни 23, 2016, 02:56:32 pm »
това обаче само ти си го мислиш ..... умишлено попитах, защото в поста на баст пише за К9 и някакви мераци за емиграция ...

Тогава се местим в другата тема . :13:
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #145 -: Юни 23, 2016, 02:58:27 pm »
При Bast, доколкото виждам, в западната карта нодалната ос е на около половин градус от куспидите на 3 и 9 дом /или не повече от 1 гр., трудно може да се види/. А ако се гледат с домификация на Кох /прехвалената, сега много активно я налагат, вкл. и в популярните книжки/, вероятно ще са направо вътре в домовете - 3ти и 9ти. Между диспозиторите им има тригон /Луна и Сатурн/, но те са в знаци, които не предполагат активно въвличане и ангажираност с делата на роднини и близки. По-важни са личните амбиции и цели, с оглед да се създадат по-стабилни позиции в живота и по-добра материална база /чрез въвличане в колективни процеси, а не на ниво махленски и роднински седянки/. И в това няма нищо лошо - в картата има недвусмислени указания за човек, който е готов да се бори и да отстоява своите цели и намерения. Мекотата е само привидна - в симпатична венерианска опаковка.
« Последна редакция: Юни 23, 2016, 03:05:25 pm от Lilla »
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

bast

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 122
Re: Лунните възли
« Отговор #146 -: Юни 23, 2016, 03:13:36 pm »
Съвсем ме объркахте  :012: но колкото и парадоксално да е, и двете теории на Рени и Хепи ми се струват валидни за мен. Има някаква несигурност по Венера, както и финансова сигурност и положение по мъж, но не съм го търсила, беше беден като църковна мишка, като се оженихме. Сега изграждам авторитет и име, мисля, че успешно засега. Има го и това лутане между 2-та възела и е доста дразнещо за което пише Хепи. Лили, въобще не съм мека, макар и не винаги да го показвам, и амбицията я има, само посоката в момента ми се губи, та затова се лутам. И е време май да минем в друга тема, както писа Рени, че то стана един спам по темата  :) Мерси на всички за личното внимание!

Хм, невидима Венера... ще трябва да свиквам :012:

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #147 -: Юни 23, 2016, 03:24:07 pm »


Хм, ................ ще трябва да свиквам :012:

баст, моето лично мнение е, че трябва да дайстваМЕ, не да свикваме и да се примиряваме, че нещо в картата било еди-как си. Картата дава много информация за Пътя, който сме си избрали да извървим - само трябва да го открием. Ако имаш такова желание, ще дам идея, а ти вече ще си решаваш нататък. С удоволствие бих ти помогнала, но моите знания и способности стигат само дотам, ако мерка не беше и той в квадрат :) .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #148 -: Юни 23, 2016, 03:27:22 pm »
На мен мненията по картата на bast, ми звучат малко като развален телефон.
И не съм съвсем сигурна какъв е точно въпроса ? Емиграция, невидима Венера, печена Венера,  Мерилин Монро, нодална ос ?  :d030:

Поупражнявахме си за туй-онуй.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12604
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #149 -: Юни 23, 2016, 03:31:33 pm »
Хепи, не винаги, не всички са готови и могат да  действат- да свикнеш за Луна/Марс Водолей не е толкова лесно. Вярно ще излезе силна тази "изгорена " Венера на Bast.  ;)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“