Автор Тема: Лунните възли  (Прочетена 38340 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Лунните възли
« -: Юни 20, 2013, 05:23:43 pm »
Все повече ме вълнува темата за лунните възли ,но пък и все повече не ми достига като информация ,обяснение техният смисъл ,ограничен до "кармичност".Понеже забелязвам,че тук пишещите са почитатели на ведическата астрология,ще ми е приятно да споделят  ,наблюдения,опит ,информация от един друг ъгъл .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #1 -: Юни 20, 2013, 05:29:25 pm »
Като за начало можем да започнем от тук - Дияна много систематизирано е описала значението на Лунните възли в Джйотиш.  :)
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Лунните възли
« Отговор #2 -: Юни 20, 2013, 08:50:14 pm »
Мирабела скоро сподели нещо интересно-слв във втори дава дрезгав глас-или поне така го запомних
И за мен е в голяма степен вярно, особено сутрин

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #3 -: Юни 21, 2013, 11:37:47 am »
Благодаря, на Диана за обстойната информация ,но аз не мога да се дистанцирам дотолкова ,че да застана по "средата" на нодалната ос,защото при мен е достатъчно натоварена ,със Светило там и упр.на АСЦ.Нямам представа от гледна точка на ведическата астрология ,колко добре са ми поставени възлите ,доколко съм "затъмнена" ,доколко това пречи/помага за изразяване на потенциала ми.Затова пуснах темата ,не само като помощ към моята карта за тълкуване ,а въобще когато има силен акцент върху възлите ,малко по-специфичен става анализът .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Лунните възли
« Отговор #4 -: Юни 21, 2013, 02:34:01 pm »
Наскоро имах възврат на възлите, и се надявах да се изяви по някакъв начин, още повече, че по принцип при транзитен съвпад на възел с натална планета е имало някаква проява. Но този път нямаше нищо, дали пък не отработих вече всякакви кармични уроци, така да се каже-в отпуска съм :)

Също обърквацията е пълна когато има обръщане по осите както при мен-всички тълкувания са "ако имате слв в телец или 2-ри"; ами ако имаме слв във 2-ри и скорпион-какво?

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Лунните възли
« Отговор #5 -: Юни 21, 2013, 06:16:09 pm »
Ето сега едно стандартно тълкуване на слв в скорпион - еми не го намирам за вярно, по-голямата част от нещата, с които трябва да се боря, въобще не съм ги развивала, а тези, към които трябва да се стремя, ми идват отвътре - почернените
Не ми е достоверно
Цитат
Качества, които трябва да развивате, за да откриете скритите си дарби и таланти: самодисциплина; избиране на конструктивна промяна; освобождаване от всичко, което води до застой и липса на енергия; освобождаване от ненужните вещи; наслаждаване на нещата, без да е необходимо да ги притежавате; приемане на подкрепа от другите (идеи, пари , възможности); наслада от високорисковите ситуации, които ви карат да се чувствате живи; осъзнаване на чуждата психология (желанията, исканията, нуждите и мотивите на другите); отвореност към партньорство, подкрепа и обединяване на сили с другите.

Качества, от които трябва да се освободите, за да направите живота си по-лек и радостен: пристрастеност към удобството и нежелание за промени; желание да притежаваш; прекалена склонност към натрупване и собственост; премисляне на минали решения; упоритост; обърканост вследствие на сексуални апетити; непрекъснато правене на нещата по един и същи начин (най- трудният), макар другият да е по- лесен; съпротива на промяната и на чуждите мнения.

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Лунните възли
« Отговор #6 -: Юни 21, 2013, 08:25:00 pm »
да ви питам нещо:  четох, че възлите са варготама, ако се намират  не само в един и същи знак, но и в домове _ например раху-6, а кету 12 т..е  нещо като мунданно правилни?

Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #7 -: Юни 21, 2013, 08:26:36 pm »
Да ти кажа честно, за възли варготама нищо не съм чела... И спрямо тях ли се прилага тази концепция?
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Kaya

  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 170
Re: Лунните възли
« Отговор #8 -: Юни 21, 2013, 08:44:07 pm »
доколкото разбирам по- скоро  откъм разположение; т.е. дом
защото  къде точно екзалтират или управялват все се спори



Lilla

  • Без Астро Теми
  • Hero Member
  • *
  • Публикации: 13839
Re: Лунните възли
« Отговор #9 -: Юни 21, 2013, 10:48:54 pm »
Моята злощастна Венера има последен шанс да се прояви, докато е още в антардашата си  ;D, от края на август влизам в слънчев подпериод.
Melius est prudenter tacere, quam inaniter loqui

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12474
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Лунните възли
« Отговор #10 -: Април 22, 2015, 07:15:15 pm »
Witch, пътувай си сама по магистралата, нито някой ще ти пречи, нито някой ще ти помага. :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #11 -: Април 22, 2015, 07:48:04 pm »
Яснооо, пак сама ще трябва да си отговарям  :012: А се уча да си искам по СВ в 7-ми  :012:


пътя към СЛВ си е определено труден :), но ... не трябва да се отказваш

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #12 -: Април 22, 2015, 07:55:18 pm »
Някакви идеи, какво означават неаспектираните възли  :017: ЮЛВ прави единствено секстил с МЦ, СЛВ - квинтил Слънце, биквинтил Плутон и единствения мажорен аспект тригон с АСЦ.
Уран ми е доста близо до СЛВ, но широк орбис - около 9 гр.

Ето моето мнение - по принцип, планетите, аспектиращи възлите, дават указания, кои енергии ще са на фокус при изявата на оста, а аспектите - начина. Когато няма точни указания чрез какво или как, това за мен означава, че оста е освободена от условия, може да я проявяваш и упражняваш чрез каквото пожелаеш - в смисъл, нямаш ограничения, няма го задължителното, което, разбира се, е много по-лесния вариант от натоварена ос.

Ако ЮЛВ ти прави секстил, значи СЛВ ти прави тригон към ИЦ - това е много добре (второто), защото тригона протича естествено, а секстила все пак иска някакво участие, внимание, за да се прояви положителната енергия.
СЛВ тригон АЦ и ЮЛВ в 1 дом малко ще те обърква, ще ти е по-трудно откъсването от 1 дом, което означава, че трябва да обърнеш внимание и дори и да ти е трудно, да работиш по 7. дом.
Кажи "благодаря", че нямаш квадрат към оста и си работи спокойно и уверено по нея :)

Happy58

  • Гост
Re: Лунните възли
« Отговор #13 -: Април 22, 2015, 07:57:57 pm »
На моменти ми се струва мисията невъзможна  :012: Иронията е, че от мен се иска това, което голяма част от хората правят с лекота  :012: Обичам иронията  :012:

Уич, всички сме така ... мисията на всички им изглежда невъзможна. Много хора дори въобще не могат да я чуят, камо ли да я приемат, а какво остава да работят по нея.
Аз от есента на 2012 се занимавам с моята и още съм някъде там по пътя - даже си нямам идея, дали съм в началото или дали поне средата съм стигнала :) Но в такива моменти си казвам - е, все пак имам цял живот на разположение, но пък колкото по-скоро се справя, толкова по-скоро ще дойде доброто :) - а то наистина работи, да му се не види, това СЛВ :)

Последното ми препятствие беше в неделя/понеделник - когато споделих за проявлението на новолунието :) - усетих се, какво съм направила, но беше късно .... но поне сега не обвинявам никого, а просто си взех бележка и колкото и да ме предизвикваха за продължение, аз устоях :) - иска се съзнателно усилие, вяра и постоянство.
« Последна редакция: Април 22, 2015, 08:00:27 pm от Happy58 »

trendy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1804
Re: Лунните възли
« Отговор #14 -: Април 22, 2015, 07:58:44 pm »
При мен СЛВ е в 3 дом и явно трябва да уча цял живот,а и общуването нещо ми куца,нищо,че 3-ти дом ми е навалица  ;D Засега най-голямата ми спънка е притеснението ми да говоря пред много хора.По едно време бях почнала да чета приложна психология,за да си помогна,ама човек се вкарва в такива филми там,че не е истина.Яко учене ще пада с моя СЛВ  ;D