Автор Тема: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.  (Прочетена 2707 пъти)

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #30 -: Април 09, 2024, 09:51:04 am »

При мен ще е в 8.д съвпад Юпитер опозиция Венера.
вчера се занулих /паричките в портмонето/, пазарувах само най-необходимото за храна
но да се надяваме, че все пак съвпадът с Юпи ще пусне нещо през следващите месеци

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #31 -: Април 09, 2024, 01:16:54 pm »
Сафо, Венера е в знак на заточение, колко да може и да е подкрепа ?  :)
Рени,ММ е с Венера в скорпион,много може. ;)
Не ми казвай,че и твойта е безполезна.
Аз като съм с тронов Марс ? :)

Сафо, не знам какво влагаш в това "може". 
Една планета може да функционира добре или зле за натива, според качеството на есенцията й. И може да функционира оперативно или не, според разположението й.
Венера в Овен, Скорпион винаги ще функционират зле за натива, защото не могат да установят баланс. Всичко останало, което е посочено като специфика в съответната карта за посочениет планети, ще покаже колко зле ще е това зле.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #32 -: Април 09, 2024, 03:43:43 pm »
Рени,Венера при него е упр.на 6ти дом .Ако я разглеждам и като финансова планета,ми добре е човека,работохолик,всичко може и да изкарва пари с труд също.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #33 -: Април 09, 2024, 03:53:56 pm »
Рени,Венера при него е упр.на 6ти дом .Ако я разглеждам и като финансова планета,ми добре е човека,работохолик,всичко може и да изкарва пари с труд също.

Това, което споделила нито е по 6 ти дом, нито по Венера. Сложи карта и ще разглеждаме.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #34 -: Април 10, 2024, 11:27:36 am »
При мен е в 10-ти дом, съвпад с нат. Юпитер У6 и квадратура с нат. Венера, а Марс/ Сатурн са ми на МЦ.
И пак като по учебник- колежката ми е в болничен и цяла седмица ще съм на работа по две смени.
Вярно, парите са си пари, ама ще съм парцал в петък.
Днес също ни са преведени голяма сума пари за работно облекло.
Корея,цикъл Марс/Сатурн на МС ще има време да се разгърне,поне 2 години напред.Какво пише в учебника за активиран 10 дом ?

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #35 -: Април 15, 2024, 09:11:19 am »
Една планета може да функционира добре или зле за натива, според качеството на есенцията й. И може да функционира оперативно или не, според разположението й.
Венера в Овен, Скорпион винаги ще функционират зле за натива, защото не могат да установят баланс. Всичко останало, което е посочено като специфика в съответната карта за посочениет планети, ще покаже колко зле ще е това зле.  :)
И преди мисля сме коментирали за есенциално слаба планета, която вижда управлявания/управляваните от нея дом/ове. Развитие по дадените теми има без качество.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #36 -: Април 15, 2024, 11:06:16 am »
Една планета може да функционира добре или зле за натива, според качеството на есенцията й. И може да функционира оперативно или не, според разположението й.
Венера в Овен, Скорпион винаги ще функционират зле за натива, защото не могат да установят баланс. Всичко останало, което е посочено като специфика в съответната карта за посочениет планети, ще покаже колко зле ще е това зле.  :)
И преди мисля сме коментирали за есенциално слаба планета, която вижда управлявания/управляваните от нея дом/ове. Развитие по дадените теми има без качество.

Да, на тази основа се гради астрологията. Функционално добро и функционално зло, оперативно силно и не оперативно, достойно и низшо, подло и т.н.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #37 -: Април 15, 2024, 12:35:53 pm »
Това за подлото ми е любимо :)
Но астролозите - или поне някой от тях - ползват думите с тяхно си значение.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #38 -: Април 15, 2024, 01:24:20 pm »
На този принцип работи астрологията.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #39 -: Април 15, 2024, 04:52:09 pm »
Хитлер с Венера в телец в 7ми дом-функционално добро?

Terry

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3344
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #40 -: Април 15, 2024, 06:31:20 pm »
При Хитлер е в партилен съвпад с Марс, който по сидерал минава в овен. Както и да го гледаш, по тропикал в съвпад със слаб Марс, по сидерал в падение, все е зле.
Frankly, my dear, I don't give a damn.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #41 -: Април 16, 2024, 10:11:16 am »
Планета на трон функционира добре за натива защото позволява по нейните управления натива да познава условията, в които ще действа с нея, ще има последователност в изпълнение на нейните теми, ще е организиран и най-вече ще има баланс в тези сфери.

Сафо, не разбрах, какво искаш да кажеш с примера : Хитлер и наталната му  Венера Телец в 7 ми дом ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #42 -: Април 16, 2024, 10:27:29 am »
При Хитлер е в партилен съвпад с Марс, който по сидерал минава в овен. Както и да го гледаш, по тропикал в съвпад със слаб Марс, по сидерал в падение, все е зле.

Тъкмо защото Марс е слаб, няма как толкова да й навреди, още повече, че той е в нейните условия. Венера е доминирана от Юпитер, Вечерница и ако картата е нощна, е в секта. Слабостите, тук се изразяват в това че, натива честоможе да  изпада в крайности, от близостта с малефик, ретроградна, да има скрити мотиви по нейните аналогии и вероятна да е или готова да се скрие. Да е объркан по отношение на сексуалност, желания. И все пак, Венера в Телец  си е у дома, може да прави каквото си иска и както си иска, защото се чувства компетентна .
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7368
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #43 -: Април 16, 2024, 12:36:47 pm »
Рени,защото използваш изрази "достойно","нищо",подло" и т.н.Примерът с Хитлер е точен,и да ,натив със силна планета ,може да прави каквото си поиска,но това не прави натива почтен,достоен,искрен.
Дадох примера и с мързеливата ,смръдлива и бездейна жена,която има силни есенциални планети.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12560
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Новолуние и Слънчево затъмнение 8 април 2024г.
« Отговор #44 -: Април 16, 2024, 12:56:51 pm »
Сафо, "Традиционна астрология " Бенджамин Дайкс. Малка книжка с много полезна добре структурирана информация как работи философията на астрологията. Чети и мисли, ако искаш, разбира се.
Цитат
Защо Слънцето може да изгаря планета,а да не може да изгаря точката на асц.си мисля.
Защото това няма смисъл.  :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“