Автор Тема: Пълнолуние във Водолей на 19 август 2024 г.  (Прочетена 1764 пъти)

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1900
Видях, че никой не е пуснал тема за предстоящото пълнолуние и реших да пусна такава.

Пълнолуние във Водолей на 27°15' в 21:25 ч., София.
В опозиция с Меркурий и квадрат с Уран.

---

При мен в 12 дом, на по-малко от градус от съвпад с нат. Венера/У3,8; в точен секстил с Уран.
Явно ще "очаквам неочакваното".
« Последна редакция: Август 17, 2024, 08:35:21 pm от romantica »

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1224
Re: Пълнолуние във Водолей на 19 август 2024 г.
« Отговор #1 -: Август 18, 2024, 01:01:20 pm »
Да, действително е весело това пълнолуние, особено ако не ви понасят последните градуси на фикса. Но това не е всичко, защото същевременно е налице тао и при подвижните.
Последното ще нароча и за загубата на може би последния класически секссимвол, икона на това цели 7 десетилетия, чието име дори е синоним на готин мъж в крилати фрази, поезия и песни. Подвижното тао хваща собствената му квадратура Нептун-Хирон, която явно има принос към общата омая.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7513
Re: Пълнолуние във Водолей на 19 август 2024 г.
« Отговор #2 -: Август 18, 2024, 01:03:12 pm »
При мен в 10д.съвпад със Слънцето,упр.на 4д.Кулминацията на цикъл Сатурн/Венера е в действие,освен квадратът Сатурн /Юпитер.
Асц.в риби,дано завали вече...,Юпитер упр.на асц е в 3ти дом съвпад с Марс,но 4ти знак от асц.Новини за края на сделка,споразумение,свързани с транспорт,училища,търговия.
Водолейските лунации винаги се свързват с летища,самолети,влакове и гари,големи зали и сгради за концерти,заводи,далекопроводи,централи от всякакъв тип,пренос на данни,интернет и т.н
Вероятни проблеми с техника,заради ретроградния изгорен Меркурий и напрегнатия аспект с Уран.
Няма планети по главните оси,ако не броим Нептун.
4/10 домове са с неподвижни звезди,бетелгейзе и еталмин.
6/12домове-болници,линейки,трудови злополуки и злоупотреби,домашни животни,работници по летища.
Стачки.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13700
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Пълнолуние във Водолей на 19 август 2024 г.
« Отговор #3 -: Август 18, 2024, 08:00:15 pm »
Пълнолунието е в 6-ти дом при мен, точни аспекти не прави, но при голямата дъщеря е точен съвпад със Слънцето У4 в 10д. Гадже няма, шеф също, единствената мъжка фигура е бащата, който сега си е в бг и се бори с бурените на двора на дядо му, както и с уреждането на документи, за да узакони къщата и двора, завещани от баща му, сега в петък ще му дават година.
Нямам интернет тук, а мобилният ми е малко заради роуминга, затова и не съм активна напоследък във форума, но все пак успях да напиша на телефона нещичко за Пълнолунието в моята фб страница –  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid02GkjZ45tvoSEs9vrZxocnYrmmvs3vfiiajWCfbQWUc9Czb42WwY2ERFGY73DFpEePl&id=100063587500141


Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние във Водолей на 19 август 2024 г.
« Отговор #4 -: Август 19, 2024, 10:52:31 am »
Лунация с нов цикъл Слънце- Меркурий и кулминация цикъл Венера-Сатурн. Усилва се влиянието на тези фази. Сатурн и Меркурий държат ъгли в годишната карта и по техните аналогии предстоят избори, решения, резултати, но и разпад, в следствие конкуренция, невъзможност. Преди 4 г лунацията  е активирала кулминацията на цикъла Слънце- Меркурий.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1224
Re: Пълнолуние във Водолей на 19 август 2024 г.
« Отговор #5 -: Август 19, 2024, 01:22:25 pm »
Няма пряка връзка, макар да не може да се отрече и общото, защото и тогава последните градуси на фикса са подчертани, но щото фейса го напомни, та да си кажем - 90 години от победата на националсоциалистите в Германия.

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7513
Re: Пълнолуние във Водолей на 19 август 2024 г.
« Отговор #6 -: Август 21, 2024, 02:39:51 pm »
Много артефакти при археологически разкопки тези дни/месец.
Нямам представа какво да разгледаме,но в сезонната пролетна карта,планети в 1ви дом ,вероятно подсказват това.И Меркурий като упр.на 4ти е ъглов.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12689
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Пълнолуние във Водолей на 19 август 2024 г.
« Отговор #7 -: Август 26, 2024, 10:30:31 am »
Сафо, разгледай 4 дом и Сатурн каква връзка имат, дали са в оперативни домове и знаци.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“