Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 238121 пъти)

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2097
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1515 -: Август 17, 2022, 05:08:29 pm »
Веско, моите най-най- искрени съболезнования!
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1516 -: Август 17, 2022, 07:39:47 pm »
Veselin, ти получи ли епикриза или констатация за кончината на майка ти от лекуващия лекар ?
Не съм получил епикриза, само съобщение за смърт.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1517 -: Август 17, 2022, 07:52:32 pm »
Докторите дори не ми дават да я видя, чак на погребението утре казаха, че ще може.  :'(
Весо, съболезнования! Да почива в мир милата ти майчица! Толкова са ѝ били дни дните, Бог да я прости, а на теб да даде сили!

Зет ми почина на 11-ти сутринта и едва днес на погребението близките са го видели, сред тях и дъщеря ми; прати ни видео, че нямаме възможност да отидем всички, много скъпи са станали самолетните билети, а и внучето ми е с неуредени документи :( Сега си давам сметка за случилото се преди 2г., как лекарите са казали на дъщеря ми, че туморът не расте, не пречи на мозъка да функционира, че ще лекуват само началната фронтова деменция, която нямала общо с тумора – помислих си тогава, че я лъжат, за да не се шашка, защото знам от малка, че не оперират само безнадеждните случаи.

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12544
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1518 -: Август 17, 2022, 10:08:06 pm »
Veselin, ти получи ли епикриза или констатация за кончината на майка ти от лекуващия лекар ?
Не съм получил епикриза, само съобщение за смърт.

В рамките на 2 ч след смъртта са длъжни да ти предоставят такава.
Влез в Наредбите ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА НА БОЛНИЧНАТА МЕДИЦИНСКА ПОМОЩ В ДЪРЖАВНИТЕ БОЛНИЧНИ ЗАВЕДЕНИЯ и прочети всяка точка, колкото и да ти е тежко в момента. Всичко, което е твое право, при случилите се обстоятелства го ксероксирай и го покажи на оказалите медицинска помощ. Има и наредба при особени обстоятелства- зарази, епидемии. Прочети ги и изисквай адекватно и аргументирано становище , защо нямаш достъп до почианлия близък твой човек и липсата на информация.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1519 -: Август 17, 2022, 10:34:13 pm »
Ето това намерих във въпросната наредба:


Чл. 39. (1) Труповете на починалите лица престояват в болничната стая или в друга стая на отделението (клиниката) два часа, като се полагат грижи за запазване на външния им вид.
(2) След изтичане на 2 часа от настъпването на смъртта трупът на починалия се изпраща в патологоанатомичното отделение заедно с история на заболяването и епикриза в два екземпляра, единият от които се дава на близките на починалия.


Чл. 40. (1) На трупове на болни, починали в болница, се извършва патологоанатомична аутопсия. Изключение се допуска само с разрешение на директора на болницата въз основа на писмена молба на близките и предложение на завеждащия отделението (клиниката) в случаите, когато окончателната диагноза не подлежи на съмнение и няма въпроси, които да се решават от патологоанатомичната аутопсия.
(2) По искане на лекаря, констатирал смъртта на лица, починали извън здравни заведения, патологоанатомична аутопсия се извършва в болницата, която обслужва територията, на която е настъпила смъртта.
(3) Когато трупът подлежи на съдебномедицинска експертиза, патологоанатомична аутопсия не се извършва.
(4) Трупът се предава на близките от лекар в патологоанатомичното отделение или от дежурния лекар по болница заедно с епикризата по чл. 36, ал. 2 след представяне на акт за смърт, издаден от общината.


Чл. 41. (1) Редът за опазване и предаване на имуществото, останало след смъртта на лицата, се урежда в правилника за вътрешния ред на болницата.
(2) Починалите лица в болницата, които нямат близки, се погребват съгласно реда, посочен в Правилника за погребенията (ДВ, бр. 102 от 1970 г.).
(3) Труповете на лица, починали от остри заразни болести, се подготвят за предаване съгласно изискванията на Наредба № 21 от 1984 г. за хигиенните изисквания за изграждане и поддържане на гробищни паркове (гробища) и погребване и пренасяне на покойниците (обн., ДВ, бр. 92 от 1984 г.; изм., бр. 63 от 1993 г.).

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1520 -: Август 17, 2022, 11:45:24 pm »
Може да се изиска съдебномедицинска експертиза утре,ако не предоставят официални данни  за направените по-рано изследвания ,състояние при прием,диагностициране и история на заболяването. Няма да промени нищо,но поне ще хвърли светлина ву случилото се.по закон  НАРЕДБА № 2 ОТ 26 ОКТОМВРИ 2011 Г. ЗА УСЛОВИЯТА И РЕДА ЗА ИЗВЪРШВАНЕ НА СЪДЕБНОМЕДИЦИНСКИТЕ, СЪДЕБНОПСИХИАТРИЧНИТЕ И СЪДЕБНОПСИХОЛОГИЧНИТЕ ЕКСПЕРТИЗИ,Чл. 11. (1) (Доп. - ДВ, бр. 111 от 2020 г.) Съдебномедицинската експертиза на човешки трупове и трупни части се извършва за:
1. установяване на:
а) причината за смъртта;
б) времето на настъпване на смъртта;
в) причинната връзка между телесната повреда и настъпилата смърт;


(2) Съдебномедицинската експертиза за установяване на причината за смъртта се извършва при:

4. смърт, настъпила преди, по време и непосредствено след хирургична интервенция, след изкуствено прекъсване на бременността, раждане, кръвопреливане и други медицински манипулации, пораждащи съмнение за неправилни медицински действия;[/color]

6. оплакване, че смъртта на починалия е настъпила вследствие неправилно лечение;
7. настъпила смърт след отказ от медицинска помощ.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1521 -: Август 17, 2022, 11:50:37 pm »
Веско,съжалявам,че трябва да пишем това,но се надявам,да усещаш подкрепата ни и да споделяш с някой болката си.

Люба

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1189
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1522 -: Август 18, 2022, 03:29:07 am »
Веско,  вероятно е неправдоподобно,  но те съветвам да остваиш реката да изтече.
Гарван гарвану око ме вади. Ако нещо явно не е станало пред теб,  но и свидетели, което недвусмислено да можеш да докажеш,  ще ти е невъзможно да обориш системата.
Епикризата вероятно ще съдържа множество изопачени факти и допълнения, включително неистини, които да турят на случая пепел,  неизбежна смърт,  пълно оневиняване на медици,  сваляне на каквато и да е тежест от тях,  най-малко за нехайство.
Целта на епикризата е не истина,  а затваряне на случаите,  както и финансово точене на касата. Това е. Нито повече,  ното по-малко.
И това касае всички епикризи,  независимо за смърт,  раждане,  болест.
Подготви се,  че онова,  което ще прочетеш в епикризата ще те стресне,  шашне,  озадачи,  ще е страшно,  невярно в някаква част. Дори не го чети,  няма смисъл,  истината не е там.
За съжаление не си човек с възможности,  а битка за правдата би била за теб практически невъзможна,  кратка (набързо ще те схрускат),  безсмислена,  изтощителна и безрезултатна.
Тя няма да върне майка ти,  съжалявам. Ти дори не знаеш станало ли е нещо нередно,  не се напомпвай излишно. Трудно е и сега си в етапи на отрицание и бунт,  нормално е,  дай си време.
Оплачи я,  ожали я и философски приеми.

Хайде,  кураж! Сега с погребението идва най-страшната част. Подготви се. После ще олекне 💚💚💚

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1523 -: Август 18, 2022, 10:24:58 am »
След много разкарване и препращане в болницата най-сетне стигнах до секретариата на патоанатомията и там секретарката успя да намери епикризата на майка ми. Единствено тя се оказа разбран човек, но ми каза, че докторът, който е бил нощна смяна е бил много учуден от развитието. Не мога да разбера защо са писали, че майка ми е имала деменция, след като това не е вярно И никога не е имала!
« Последна редакция: Август 19, 2022, 07:37:04 pm от Veselin »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 316
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1524 -: Август 18, 2022, 10:58:40 am »
Veselin, съболезнования, без думи просто :(

zora

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 39
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1525 -: Август 18, 2022, 01:34:01 pm »
Съболезнования, Веско! Светла й памет!
 
Сафо е права. Толкова много хора си заминаха по идентичен начин... нямам думи...

PADOCT

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 48
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1526 -: Август 18, 2022, 02:23:33 pm »
Веско, на най-хубавото място да иде твоята майчица!
Вече нищо не я боли и нищо не ѝ тежи. Светло да ѝ е на душата!

А на теб много кураж!
Господ със сигурност ще ти прати подкрепа!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1527 -: Август 18, 2022, 03:00:33 pm »
Много, много тъжно...
Колкото и да не разбирам, открих големи противоречия в това, което е написано в епикризата. Тея трябва да си скъсат дипломите!
Пише, че основната диагноза е Илеус - чревна непроходимост, което е спешно състояние и изисква оперативна намеса. Същевременно при рентгеновото изследване пише, че няма сенки и газ, което е абсурдно при чревна непроходимост.
Имала е нисък натрий - обезводнена, нисък калий и натрий - проблем със сърдечния ритъм... Жената ми е струва, че е била яко объркана и не са преценили изобщо ситуацията правилно.

Мир и покой за душата ѝ!
А за теб сила да продължиш напред!

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1528 -: Август 18, 2022, 03:06:48 pm »
Преди малко се обади джипито и и каза, че кръвните изследвания, които направи преди седмица точно, били добри, дори не показвали обезводняване...  ???

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4545
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1529 -: Август 18, 2022, 05:09:06 pm »
В епикризата описват добро общо състояние,както и добро състояние на органите,дори не са провеждали лечение,само някакви леки обезболяващи .Което е в унисон с намерението ,да я изпишат и че няма нищо обезпокоително.Ама как са го сметнали това и как така ,здрава според тях жена в един момент е решила да съблече тялото и душата й да си тръгне.Трябва да посочат причина-изтощение,сърдечна недостатъчност,така изглежда твърде метафизично-просто е решила да премине отвъд.Ако се водим само по хорара причината може да е хипертония довела до сърдечен проблем.В нейният осми дом Лъв е Слънце в 19*,който се свързва с хипертония,отделно Лъв и Сатурн в някаква връзка,дава проблем със сърцето.В тези жеги,без климатик и адекватно наблюдение,е много вероятно сърцето да е спряло.
« Последна редакция: Август 18, 2022, 05:28:06 pm от Ребека »