Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 236619 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1530 -: Август 18, 2022, 09:24:22 pm »
В деня преди да си замине тя едвам успя да ми каже само "храна". Дадох и да хапне и да пийне вода доколкото можах, но явно дълго време са я държали гладна, едвам успяваше да си отвори устните. А когато я приемаха, ми бяха казали, че за момента не трябва нищо да яде и че ще я държат на системи.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1531 -: Август 18, 2022, 10:08:31 pm »
Аз съм виновен също, че я закарах в тази проклета болница! Освен това в деня, в който трябваше да я изпишат и когато видях че е доста зле, трябваше да съм на работа и се обадих на шефките ми, обаче за съжаление те не ме пуснаха, защото имало доста болни и нямало почти кой да работи. Въпреки всичко не трябваше да отивам на работа и да я оставям в ръцете им макар и за последен ден, по-добре да бях останал до нея. Тя сигурно си е помислила, че съм я изоставил  :'(

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1532 -: Август 18, 2022, 10:44:45 pm »
Веско,знаех,че ще стигнеш до този момент на самообвинене.Не е така.Уви ,има сила по-голяма от нас,която въпреки нашата любов ,признателност и грижа,владее съдбите на близките ни и на нашия живот.Повечето хора търсим вина у себе си,какво сме могли,а пък какво сме/не сторили.Истината е,че нямаме тази власт.Не си виновен.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1533 -: Август 18, 2022, 10:56:02 pm »
Весо, на колко години беше майка ти?
Моята майка почина на 83г, нея пък изобщо не искаха да я качат в линейката и откарат в болница. Лекарката я преслуша и я чух да казва на сестрата, че няма смисъл да я вземат, не знам как по пулса разбра, че е към края си... и през нощта почина. Тя имаше от млада порок на сърцето, а след 80г възраст дори със здраво сърце не всеки може да издържи операция. На смъртния акт пише от какво е починала. На мене личната ѝ лекарка ми го даде и с него после я отписвах от абонамент за телефон, за цифрова тв, от енергото. С този акт и документ за наследници от ЕСГРАОН се отива в данъчното и попълва данъчна декларация, че и там има срок, и като се изпусне срока налагат глоба. Мене ме глобиха с 10лв, че не съм декларирала  влога ѝ към ДСК, някакви си 240лв, но като ходих да закрия сметката и ме глобиха в данъчното, че не съм ги вписала в декларацията.
« Последна редакция: Август 18, 2022, 10:58:14 pm от akruks »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1534 -: Август 18, 2022, 11:33:06 pm »
На 76 години.
Откакто баща ми почина, всеки ден се молих на Бога да закриля майка ми и да я пази от всякакви беди, особено когато ходи до магазина да не и се случва нищо лошо, защото ходеше с патерица и беше по-трудноподвижна. Тя по принцип по рождение имаше луксация на тазобедрената става и на 13-годишна възраст са и слагали пирони. Слава Богу, той я опази от такива инциденти, обаче не можа от други неща

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1535 -: Август 19, 2022, 11:50:51 am »
Veselin, значи тя е имала заболяване/-ния, които може  би са били неглижирани, особено ако засягат психичното здраве.Понякога и най-малкото съпротивление, емоция, могат да провокират, онова, което вече чака.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1536 -: Август 19, 2022, 08:46:53 pm »
По-скоро физическото здраве, бих казал. Иначе е вярно, че понякога неглижираше някои здравословни неудобства и проблеми и често и казвах да си обръща повече внимание, а тя казваше, че е добре.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1537 -: Август 20, 2022, 08:47:12 am »
И аз съм виновен. Оставях я да седи вкъщи по цял ден самичка, само преди и след работа се вестявах у нас, както и късно вечер, а тя трябваше да върши всичко, пазарува и чисти и се развличаше само като си пускаше радио и решава судоку, докато аз карах навън. Не че не исках да съм с нея, просто не издържам да си седя по цял ден у дома. И ето, че Господ ми го върна и ме остави самичък, което най не обичам.  :'(

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1538 -: Август 20, 2022, 01:01:20 pm »
Защо се самообвиняваш?
Мъж на 30 и кусур години не е редно по цял ден да стои до полата на майка си.
Фактът, че сте живели заедно, означава, че взаимно сте си помагали.
Лошото е, че оставяш съвсем сам, дано поне имаш някои леля/ чичо/ братовчед за по- близки отношения.
По картата, която качи, майката бих я разгледала по 10- ти дом- тогава се навързват нещата.
В живота на човек рано или късно идва такъв момент, в който губи родител, партньор, дете. Добра е, когато има с кого да споделяш и да получаваш подкрепа.
Сега се замисли за себе си, как по- лесно да преминеш през това/ приятели, книги, филми/. Поплачите си, иди в някоя църква, манастир, попътувай…
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1539 -: Август 22, 2022, 08:46:15 pm »
Ето тази жена беше лекуващ лекар на майка ми във Втора клиника по хирургия към УМБАЛ "Свети Георги" в град Пловдив: https://mu-plovdiv.bg/studenti/studentski-organizatsii/studentski-savet/yozlem-kyuldzheva/
Почти всички членове на тази втора хирургия са все завършили Медицинския университет https://www.unihosp.com/kliniki/vtora-klinika-po-hirurgiya/
Същата тази лекарка се опитваше да ме убеждава, че майка ми е напълно добре и е адекватна, когато искаха да я изписват, а тя беше направо жив труп и не можеше нито да говори, нито да реагира. Даже извика една невроложка, с която да я прегледат в манипулационната на 11-я етаж, но мен не ме допуснаха да видя прегледа и не съм сигурен дали въобще майка ми е реагирала, въпреки че след това ми казаха, че била адекватна и отговаряла на въпросите им. Знам, че ще има и такива, които ще кажат, че лекарите и сестрите не са имали никаква вина, но аз ще направя всичко възможно истината да излезе наяве и колкото се може повече хора да я разберат. И въпреки, че сигурно има доста неща, които не са се случили пред мене и не съм ги видял, но има и такива, на които аз бях свидетел и биха били доста интересни, ако някой иска да ги разбере.
« Последна редакция: Август 22, 2022, 09:06:56 pm от Veselin »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1540 -: Август 22, 2022, 11:31:23 pm »
Освен да си изпросиш някой бой и да си скъсаш докрай нервите, не виждам ефект от намисленото.
И го казвам не защото ги защитавам / покрай Ковид се наслушах на истории за лекари , които са за затвор/, а защото нямаш коз срещу тази мафия.
Парите са определящи в нале време за това кой е прав и кой- крив.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1541 -: Август 22, 2022, 11:43:10 pm »
И какво, значи според теб да ги оставим да правят каквото си искат и да убиват хора, така ли? В крайна сметка, всеки има право на мнение и има право да изрази това което мисли свободно.
Не гледам от години телевизия, но има ли разследващ журналист или журналисти, който според вас би се съгласил да направи предаване да разкаже за случилото се? Знам че Господари на ефира ги няма вече в ефир, но може би има други като тях?
« Последна редакция: Август 22, 2022, 11:45:55 pm от Veselin »

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4534
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1542 -: Август 23, 2022, 01:04:13 pm »
Каква е причината посочена в смъртния акт,резултатите от аутопсията.Защо да те лъжат,какво търсиш?

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6489
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1543 -: Август 23, 2022, 01:53:00 pm »
За резултатите от аутопсията ми казаха, че ще трябва Поне месец, за да излязат. Причините за смъртта които са посочени бяха нещо от сорта на сърдечна недостатъчност и дихателна ***, не помня точно, защото го има писано в известието за смърт, а не в копието от смъртния акт, което предоставят. Защо да ме лъжат ли? Ами за да оправдаят нечия некомпетентност...

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2095
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1544 -: Август 23, 2022, 01:57:12 pm »
Добре, де , ти смяташ ли лекарите за богове?
Самият ти каза, че майка ти не се е чувствала добре доста време , защо не предприехте по- рано лечение и изследвания.
Не се заяждам, просто понякога организмът е на предвла и малко му трябва да се предаде.
Романтика добре ти е обяснила за какво иде реч.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...