Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 239357 пъти)

Bobolina

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 623
Re: Хорари за здраве
« Отговор #915 -: Юни 23, 2017, 08:10:28 pm »
До 3 месеца ще се нормализират ли нивата на хормоните ми? Такива неща принципно не се правят като си гледа човек в часовника, знам, но ми е неспокойно, защото не искам да взимам медикаменти. А ако до няколко месеца не стане по естествен начин, сигурно ще трябва.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хорари за здраве
« Отговор #916 -: Юни 23, 2017, 08:20:00 pm »
Явно съм абонирана за тая тема, но съм параноична и това е положението  :)

Майка ми вчера се върна от море и целите краката са и отекли, особено в долната част, но наистина притеснително много
Отиде на лекар, без аз да я карам. Докторът и той се притеснил, след като я видял. Направил е доплер- всичко е чисто. Казал, че вероятно е от горещината, изписал е някакви лекарства, но  аз съм страшно притеснена /през нощта ставах да я проверявам дали диша  :57: /
Сериозен ли е проблемът?
Сатинче,ще се пробвам и аз,макар,че се уча и може да сгреша

У1 -Слънцето-горещо/сухо
в Рак- студено/влажно
Слънцето се намира в среда,която не съответства на неговата горещ и суха природа,
в опозе на сатурн-съпроводено с спад на жизн.сили / виталитет
елементното несъответствие между У1 и знака му ,указват на болест,сигнификатор на която е диспозитора на У1
в такъв случай диспозитора на У1 Слънце рак-Луната указва причината  за болестта

диагнозата е Луната в Близнаци,болестта има въздушна природа,подв.знак- ту затихва,ту се активира
въздух поразява лунната функция в организма,стомах, органи за храносмилане: дванадесетопръстник и черва,гръдния кош,  нервната система, течностите и лимфната система,
Луната е влажна и студена, и попада в топлите и влажни Близнаци . Ето от къде е солта,въздуха изпарява влагата,а солта задържа течности-отоци
излишък на въздух нарушава лунната функция,въздуха упр. кръвта според древните сангвиничен хумор/Оскар Хофман/
излишък на въздух дава спонтанни кръвотечения,хемороиди,нарушено кръвообръщение,нарушен е кислородното хранене на организма,заболявания на сърцето,разрастване на тъканите,нервност,превъзбуда,инфекции с висока температура,има излишък на пара в организма,за да се възтави равновесието като антипод на въздуха е необходима -земя,приятелите на луна са венера и сатурн

лечението-
подобното лекува подобното-принцип в хомеопатията
т.е луна се лекува с луна
Луна в Близнаци – животински протеини, телешко филе, пилешки гърди. Твърдо сварени яйца, топли супи, сандвичи, малки закуски.  Салати, сок от грейпфрут, лайка. Вредни са боб и леща. Не трябва да пушат,  да не се ядат солени и кисели храни, по – малко и по-често. Да не се пие много вода
Добре е да закусват плътно и да не се хранят след залеза на Слънцето. Противопоказен е продължителния глад
ВЗ ЛУНА/Меркурий Рак-витамини от групата В, млечни белтъчини – сирене, мляко, кашкавал – Рак
т.е заради нарушена обмяна на в-вата- нисък хемоглобин и В12 / черен дроб- юпитер е в изгнание в знака на луната


У10-лечението -Венера е в Телец- промени в храненето ,луна е в екзалтация в телец,значи венера помага на луната,Устата – под знака на Телец и Венера. Отговаря за въглехидратната обмяна,обмяната на веществата. Тези, които не обработват добре храната в устата имат проблеми  -зъби по сатурн,антагонист на луната
ЗЕМНИТЕ ЗНАЦИ – да ядат кореноплодни,картофи,билки от корените,

https://medpedia.framar.bg/%D1%81%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%82%D0%BE%D0%BC%D0%B8/%D0%B5%D0%B4%D0%B5%D0%BC-%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D1%80%D0%B0%D0%BA%D0%B0%D1%82%D0%B0

едем на краката: оток, възникващ поради необичайно натрупване на течност в тъканите на долните крайници, може да се дължи на:
Болести на кожата и подкожната тъкан - целулит.
Болести на храносмилателната система - цироза на черния дроб.
Болести на органите на кръвообращението - застойна сърдечна недостатъчност, лимфедем, флебит, разширени вени.
Симптоми, признаци и отклонения от нормата - аназарка.
Болести на костно-мускулната система и на съединителната тъкан - еозинофилен фасциит, склеродермия, киста на Бейкър (Baker's cyst).Травми, отравяния и някои други последици от въздействието на външни причини - травма, хематом, изгаряния.
Болести на пикочо-половата система - нефротичен синдром.
Болести на ендокринната система, разстройства на храненето и на обмяната на веществата - затлъстяване, хипопротеинемия, недохранване.Страничен ефект от прием на медикаменти - хидрохлортиазид, триамтерен, стероиди, антидепресанти, хормонозаместваща терапия, дезипрамин, амитриптилин, блокери на калциевите канали.


« Последна редакция: Юни 24, 2017, 09:03:44 am от strelicka »

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хорари за здраве
« Отговор #917 -: Юни 24, 2017, 12:31:58 am »
Сатен, как се развиват нещата?

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за здраве
« Отговор #918 -: Юни 24, 2017, 09:27:24 am »
По-добре, започна да спада отокът, не напълно, но вече изглеждат по-нормално и може да ходи. 
Слънчева алергия е най-вероятно. В началото забравих да кажа, че е изгоряла, но заради тена не обърнах внимание на това.

strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хорари за здраве
« Отговор #919 -: Юни 24, 2017, 11:03:46 am »
По-добре, започна да спада отокът, не напълно, но вече изглеждат по-нормално и може да ходи. 
Слънчева алергия е най-вероятно. В началото забравих да кажа, че е изгоряла, но заради тена не обърнах внимание на това.


от какво е боледувала майка ти до сега,има ли хронични б-ти
симптомите отшумяват,но причините нелекувани хронифицират
и преди ли когато се подуват,пак е била на море и се е пекла
на 19 април си пускала хорар за здравето й
« Последна редакция: Юни 24, 2017, 11:06:59 am от strelicka »

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за здраве
« Отговор #920 -: Юни 24, 2017, 01:23:47 pm »

от какво е боледувала майка ти до сега,има ли хронични б-ти
симптомите отшумяват,но причините нелекувани хронифицират
и преди ли когато се подуват,пак е била на море и се е пекла
на 19 април си пускала хорар за здравето й

Няма хронични болести, освен ставни проблеми понякога, но са засегнати само ръцете. Не се подува и не задържа вода. Сега заспала под чадъра и слънцето и изпържило краката.

Причината за онзи хорар е, че явно влиза в критическата, ама има вероятност и друг да е проблемът, но не желае да отиде на лекар


strelicka

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3106
Re: Хорари за здраве
« Отговор #921 -: Юни 25, 2017, 07:47:37 am »
артрита,или ревматоидния артрит е възпаление и не се повлиява добре от печене и на майка ми с това заболяване, като я види слънце така се зачервяваха краката,но не се подуваха много
ако са като диреци чак до колената,фунционално нарушение на важен орган сърце,бъбреци,черен дроб,дано да не е

е сега всички минаваме през" критика персистенс",но всеки го удря различно :012:

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #922 -: Юни 25, 2017, 04:03:43 pm »
артрита,или ревматоидния артрит е възпаление и не се повлиява добре от печене и на майка ми с това заболяване, като я види слънце така се зачервяваха краката,но не се подуваха много
ако са като диреци чак до колената,фунционално нарушение на важен орган сърце,бъбреци,черен дроб,дано да не е

е сега всички минаваме през" критика персистенс",но всеки го удря различно :012:
Стреличке, стига с тези страшни прогнози, че Сатен съсвсем ще паранояса, съобразявай се малко-  пишеш, все едно си учените от НАСА  :D :D :D  https://www.blitz.bg/svyat/ucheni-ot-nasa-gotvete-se-mezhdu-15-i-29-noemvri-2017-g-nyama-da-ima-slncheva-svetlina-snimki_news524152.html




Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за здраве
« Отговор #923 -: Юли 04, 2017, 03:37:02 am »
От снощи започна да ми трепери непрекъснато предния мускул на дясното рамо, с което преди имах проблем. Не ме боли, но е много неприятно и е странно от какво ли. В интернет намерих, че такива състояния наричат "тремор", но на рамото не знам какво показва. Затова зададох въпрос "Сериозно ли е това и ще мине ли бързо?". Луната е в Скорпион, а У. Лили казва, че в здравните хорари на Луната в Близнаци, Скорпион и Козирог не може да се разчита. Замислям се да ида ли и при джипито за това.  :017:
Натрих мястото за кратко с лед, после го намазах с Арника, обаче се зачерви, не знам дали беше добра идеята.  ???

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Хорари за здраве
« Отговор #924 -: Юли 25, 2017, 02:22:50 pm »
Akruks, с молба да погледнеш картата с въпрос дали ще се възстанови безпроблемно баща ми.
Диагнозата е вирусна пневмония, влачи се цяла седмица с кашлица и накрая и двамата лекари, при които беше, са го диагностицирали с нея.
« Последна редакция: Юли 25, 2017, 06:04:58 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13549
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #925 -: Юли 25, 2017, 04:58:31 pm »
Akruks, с молба да погледнеш картата с въпрос дали ще се възстанови безпроблемно баща ми.
Диагнозата е вирусна пневмония, влачи се цяла седмица с кашлица и накрая и двамата лекари, при които беше са го диагностицирали с нея.
Луната е само с хубави аспекти, дано се оправи бързо. А той в болница ли е, понеже негов У1 е в 12д.? Може да приема заедно с изписаните лекарства и чай от анасон, помага при кашлица.

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Хорари за здраве
« Отговор #926 -: Юли 25, 2017, 06:03:07 pm »
Благодаря ти!
И на мен не ми се видя обезпокоителен.
Не е в болница, това ме притеснява , понеже има и други сериозни заболявания и с толкова лекарства наведнъж ..
Утре пак е на преглед и ще преценят дали да го насочат към болнично лечение.
Сега загрях, че ти го гледаш по 4-ти, аз по 10-ти.
« Последна редакция: Юли 25, 2017, 06:05:56 pm от Корея »
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Хорари за здраве
« Отговор #927 -: Август 17, 2017, 09:05:48 pm »
Утре ще ми вадят зъб. Днес бях на стоматолог. Миналата година юни месец ми лекуваха и изграждаха зъб. Оказа се, че тогава стоматологът е счупил във венеца, една от онези тънките игли с които пробиват дупчици, и доста голяма част от иглата е останала там. И сега година и два месеца по-късно на венеца от външната страна ми се образува торбичка с гной.  Зъбът е цял, макар и изграден и няма от къде просто да избие този секрет, който се събира, освен на венеца. Сега не знам дали е разбрал какво е станало, защо не ми е казал не мога да коментирам. Днес на снимката се видя, че частта от иглата е много надълбоко във венеца. Утре хирург ще маха коронката и каквото е останало от естествения зъб, за да извадят иглата. По принцип не се страхувам от зъболекари, търпя на болка, обаче ми е притеснено. Слагам хорар : Ще има ли усложнения при ваденето на зъба?

anabel

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 50
Re: Хорари за здраве
« Отговор #928 -: Август 21, 2017, 03:06:47 pm »
romantica, права си! Много лесно и доста пъти дават само такъв избор. После ти дават лисче с номера си, да отидеш пак при него да си сложиш или имплант, или мост. А това не го покрива здравната каса и струва не малко пари.
Veselin , за  пръв и последен път при този стоматолог. Тогава, както и сега моята стоматоложка беше отпуск.
akruks, точно шифт излезе на снимката, след като я погледна хирург и каза, че няма нужда да се вади зъба и го извади за няколко секунди буквално.
А това, което споделих в предния пост, ви го преразказвам от това което на мен казаха трима стоматолози, които се събраха да гледат снимката. Всичките бяха категорични, че е за вадене и че е счупена игла. На следващия ден хирурга, опитен и много добър в нашия град ми каза и други неща по снимката, които ми бяха спестили неговите колеги. Тази седмица се връща личната стоматоложка и ще се лекувам при нея.
Благодаря ви, че коментирахте, не хорара, а чисто споделено като опит!  :)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за здраве
« Отговор #929 -: Октомври 06, 2017, 02:30:41 pm »
Ще ми се възстанови ли рамото от травмата, която ме мъчи от години? Ще се наложи ли операция?
Прави ми впечатление, че Меркурий У6 ще изгори от Слънцето У8. Това какво показва - вероятност от влошаване след евентуална операция ли?