Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 239372 пъти)

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1365 -: Август 19, 2020, 04:53:25 pm »
Здравейте отново!  :)
Този път не ме тресат любовните въпроси, а здравните. Преди 3 дни излязох на кафе с приятел, който се оказа, че е с Ковид-19 и вчера разбрах, че поне 8-9 дни е бил с температура, кашлица, загуба на вкус... Днес аз самата усещам леко неразположение и веднага взех мерки, но още не съм опряла до болница и се надявам да не се случва, макар че соларът ми за годината показва, че не са изключени болничен престой, интервенции, изолация... Търся отговор чрез хорар засега и ще съм благодарна, ако изразите мнение относно въпроса ми.

kalina_1986

  • Гост
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1366 -: Август 19, 2020, 05:10:44 pm »
Скъпа, въпросният вирус, се е появил в България далеч преди да обявят извънредното положение. Вирус като вирус. Смъртността му е не по-голяма от тази на всеки друг вирус. И на всичкото отгоре в бедните страни дори е в пъти по-малко, отколкото в развитите. Предположението на учените е цитокинова буря, в следствие от ваксините.
Аз самата изкарах вирус с двуседмична суха кашлица и температура през март и хич не ми пука дали е било Ковид 19 или не...
Релакс! Изпий едно мартини и не го мисли.  :)

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1367 -: Август 19, 2020, 05:56:26 pm »
Мисля го, защото живея с нашите и не ми се иска да заразя някого.  :)
Иначе за Мартинито съм твърдо ЗА и ще си сипя + Бейлис за подслаждане на живота.  ;D Наздраве!

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7908
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1368 -: Август 19, 2020, 10:45:31 pm »
Естествено, че трябва да го мислиш, изолирай се докато разбереш какво става. Обаче..сметката не излиза-един вид-когато сте пили кафе, той вече е бил преболедувал, не е ли?

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1369 -: Август 19, 2020, 10:58:07 pm »
Естествено, че трябва да го мислиш, изолирай се докато разбереш какво става. Обаче..сметката не излиза-един вид-когато сте пили кафе, той вече е бил преболедувал, не е ли?
Не беше излекуван напълно според мен. Кашляше от време навреме, нищо, че имаше здрав вид.

Satin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3180
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1370 -: Август 20, 2020, 12:44:39 am »
В аптеките има бързи тестове или отиди в някоя лаборатория

guapa79

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 297
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1371 -: Август 20, 2020, 02:26:15 pm »
В аптеките има бързи тестове или отиди в някоя лаборатория

Ще си взема днес, макар че се чувствам по-добре.  :)

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1372 -: Август 24, 2020, 11:24:49 pm »
X. назована по име ,параноидна шизофрения ли е отключила? Х. ми е съседка -младо момиче ,допреди дни -съвсем нормално, но от петък  повтаря на всички, че майка и ще я убие, крещи за убийство по терасата, не се къпе и преоблича -ужас ..Постоянно лекари и полиция .Много съм разстроена и притеснена, защото показва симптоми на отключена шизофрения. Днес я прибраха в болницата и е въпрос на време близките и да разберат ужасната диагноза .Дано ,доно да бъркам и да не е това, а просто някакъв маниен период .не ми е удобно да питам за датата на раждане сега, не е наркоманка ,завърши  университет , напълно средностатистически, стандaртно момиче . Нейният сигнификатор, а и на ума Меркурий е в невероятна конфигурация -не знам какво да мисля .
[/color]   Об: ОБ-то е, че вече почти месец нямам точно об. За съжаление момичето още не е излязло от болница, а уж щяха ,още преди време... та вероятно ще излезе истина съмнението .Майка и потвърди ,че ще трябва да пие постоянно хапчета и лечението ще продължи дълго, но може би ще се срамува да признае заболяването. Факт е ,че никой не държат почти месец в психиатрия за обикновен нервен срив .

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1373 -: Септември 18, 2020, 11:35:24 pm »
 Баща ми е много зле. Болен е от рак, има и разсейки в черния дроб. Постоянно вика от болки, обадихме се на 112 и чакаме бърза помощ. Последният път, когато идваха, казаха, че не му остава много време.  :'(
Ще остане ли с нас поне до края на другата седмица? Не знам какво друго да попитам, дори джипито го е отписала и не вдига на обажданията ни. А после казвайте, че мислят за здравето ни...
« Последна редакция: Септември 19, 2020, 12:12:13 am от Veselin »

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1374 -: Септември 19, 2020, 12:13:26 am »
Ето и картата.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4547
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1375 -: Септември 19, 2020, 12:19:00 am »
Веско, това е много деликатен въпрос .Не знам по 4ти или по 1О ти да гледаме баща ти, а и който и дом да гледаме- от единият точен квадрат на Марс към Юпитер, а от 4ти Слънце каре Сатурн. Може и по-късно да стане, когато Юпитер мине в/у Сатурн .Не може ли да му изпишат морфин или знам  ли какво силно обезболяващо? Това са страшни болки и викове. Веднъж, когато лежах в болница ,едно младо момиче умря от това ..Така викаше, че още ме побива смъртен ужас. Щом не му дават шанс ,морфинът вече няма как да му навреди, поне да го приспи някак си .. PS : А Весо ти си смени картата, сега квадратът на Марс и Юпитер не е точен, в предната беше точен. Сега Луната прави сходяш квадрат с Юпитер в твой 8ми дом ..
« Последна редакция: Септември 19, 2020, 12:23:03 am от Ребека »

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2098
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1376 -: Септември 19, 2020, 12:49:45 am »
Кураж, Веско! :'(
Мисля, че баща ти е по 10- ти дом в картата, Луната е в съвпад с негов У8 в 8- я му дом.
Болките са страшни в последните дни, баба ми си отиде така, беше мъка да гледаш и да не може да помогнеш.
Не знам как става снабдяването с морфин, изписва ли се, свободно ли се купува, питай друг лекар, щом личният не вдига.
За време не мога да кажа, съжалявам, но бъди подготвен, ако човек изобщо може да е готов за такова нещо.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1377 -: Септември 19, 2020, 07:11:45 am »
Веско, пожелавам ти сила!

Бърза помощ обикновено слагат морфин в такива случаи.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1378 -: Септември 19, 2020, 08:58:08 am »
Благодаря ви!
Смених картата, понеже от бързане в предишната бях посочил месец октомври вместо септември.
Бърза помощ му биха инжекция и казаха на майка ми в по-друг ред да пие някои лекарства, които са обезболяващи повечето.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6490
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1379 -: Септември 19, 2020, 09:01:20 am »
Сега сутринта мисля, че не го боли толкова и дори в момента е леко заспал, което е добре.