Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233032 пъти)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1545 -: Август 23, 2022, 02:00:53 pm »
Майка ми вече няколко пъти преди това беше търсила помощ от личния си лекар и едва след като лечението, предписано от нея, не помогна, чак тогава се реших на тази стъпка да я закарам в спешното.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1546 -: Август 23, 2022, 02:06:51 pm »
Следствие на сърдечна недостатъчност е разумен аргумент ,както ти писах преди, пасва, като причина за смъртта,според първия ти хорар.Там Слънцето в осми дом беше в лъв ,градуса за сърдечни проблеми. А относно лекарите,тъй като тя е била приета само за изследвания,а не за лечение,да няма в истинския смисъл лекуващ лекар и от там да идва разминаването и прехвърляне на топката.Студентите,явно са оставени да "наблюдават",нещо ,като дежурни. ::)

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1547 -: Август 23, 2022, 03:43:30 pm »
Сигурен съм, че в деня, когато я бяха обявили за изписване, са били забелязали, че е много зле и е трябвало все пак да предприемат някакви действия, най-малкото преместване в друго отделение, в което да се предприеме лечение, и да ме уведомят за това, а не да искат да връщат в къщи. Според мен нещо се е случило между 15-ти и 16-ти август, защото разликата между двата дена, когато ходих да я видя, е огромна. Точно на 15-ти август през деня изписаха една възрастна баба, която лежеше в същата стая, и след това майка ми остана съвсем сама в стаята и оттогава започнаха да стават странни неща с нея. Може би, докато е имало и друг човек в стаята, да са проявявали някакви грижи и след това просто да са я забравили и оставили на самотек.  ???

Корея

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2088
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1548 -: Август 23, 2022, 04:12:19 pm »
А ти защо не остана придружител в болницата или не беше възможно?
Преди две години и половина платихме 5000 лв на видно софийско кардио светило да смени сърдечна клапа на баща ми, само се беше вястнал на операцията, почовъркал и смяна нямаше.
Така и не получихме отговор защо. Видях и мизерията в болниците, персоналът, който беше мил след съответното “ потупване”.
Та, нищо не ме учудва, едва ли някога ще разбереш какво точно е станало.
От малките радости в живота
човек може да си сглоби едно съвсем прилично щастие...

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6484
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1549 -: Август 23, 2022, 04:46:40 pm »
Трябваше да съм на работа тези дни, на 6 часа.ме сложиха, от 17.30 до 24.00, за да мога да ходя при майка ми, не ми разрешиха да отсъствам тези дни. Исках да платя за човек, който да се грижи за нея, отказаха ми.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1550 -: Септември 28, 2022, 01:39:58 pm »
X. назована по име ,параноидна шизофрения ли е отключила? Х. ми е съседка -младо момиче ,допреди дни -съвсем нормално, но от петък  повтаря на всички, че майка и ще я убие, крещи за убийство по терасата, не се къпе и преоблича -ужас ..Постоянно лекари и полиция .Много съм разстроена и притеснена, защото показва симптоми на отключена шизофрения. Днес я прибраха в болницата и е въпрос на време близките и да разберат ужасната диагноза .Дано ,доно да бъркам и да не е това, а просто някакъв маниен период .не ми е удобно да питам за датата на раждане сега, не е наркоманка ,завърши  университет , напълно средностатистически, стандaртно момиче . Нейният сигнификатор, а и на ума Меркурий е в невероятна конфигурация -не знам какво да мисля .
Уви ,две години по-късно давам категорично о.в. ,че отговорът е да,шизофрения.През тези години имаше ремисия ,но това лято пак започнаха кризи и болници.Едва днес на зададен въпрос дали е шизофрения,получих потвърждение.Мислех ,че съм качвала нат.карта ,но явно не съм и ще го направя.Направо съм разбита,защото при първата криза, майка  ѝ се разболя от рак,имаше кратка ремисия и сега успоредно с кризите на дъщерята е с метастази и много тежко състояние. Това е кошмар,в който искаш,но нямаш власт да помогнеш.Ще кача после картите и на двете,на момичето проблемите за показани за майката не го виждам..

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1551 -: Септември 28, 2022, 02:31:31 pm »
Ребека, аз имам спомен за този казус, но не помня, дали беше качила и натална карта.
Обикновено Меркурий, когато отива към лъчите на Слънцето и хвърля аспект към Луна, у1, или е у1, да не вижда АСЦ, или да е отхвърлен от Луна, да няма никаква връзка между Луна, Меркурий, АСЦ, да е в падащи домове/без 9-ти/, 8,12, дава такива индикации ?
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12469
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1552 -: Септември 28, 2022, 02:47:39 pm »
Сгрешила съм, в коментара си, обратно, Луна да хвърля аспект към Меркурий.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1553 -: Септември 28, 2022, 05:05:06 pm »
Рени,сега ще кача карта в натални,който му е интересно да разгледа и си вземе нещо.Мен такива случаи винаги са ме интересували.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1554 -: Септември 28, 2022, 07:31:37 pm »
X. назована по име ,параноидна шизофрения ли е отключила?
Пропуснала съм да погледна тази карта навремето, по съвсем разбираеми причини – точно тогава бяха открили тумора на зет ми и пътувах до бг да гледам внука, за да може дъщерята да пътува при него, беше тежък период... А картата показва отговор Да – Луната е извършила тригон с Нептун в неин 6д., Меркурий У1 в сходящ тригон с Нептун, налице са психични проблеми, Уран У6 в 8д също показват ментални проблеми

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1555 -: Септември 29, 2022, 01:05:11 pm »

Аз забелязах, че доста се увеличиха случаите на хора с психотични, налудни р-ва в последно време.

Нептун в нейн 6 дом, Марс в нейн в седми в кв. с Юпитер/У4,7 - дали не е имало някакъв спор, кавга?

Беки, а преди дали е имала подобен епизод, криза или депресивно състояние?
Психиатрите, за да поставят диагноза трябва поне 1 месец тя да е проявявала симтоми и/или известни нарушения във функционирането 6 месеца назад. Пишеш, че е младо момиче, при жените естрогена има протективно действие и подобни с-я, ако не са наследствено обременени се изявяват малко по-късно.

Ба*си глупостите, които съм писала. Трия, че ме е срам :-[

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4526
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1556 -: Септември 29, 2022, 02:18:02 pm »
Романтике да не мислиш,че някой знае какво значи,че да го триеш. ::)

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7261
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1557 -: Септември 29, 2022, 02:51:02 pm »
Романтике да не мислиш,че някой знае какво значи,че да го триеш. ::)
мда+1

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1558 -: Септември 30, 2022, 12:50:39 am »
Защо пък чак глупости-естеогенът наистина има протективни функции, но чак такова влияние в/у развитие или не на шизофрения не ми е известно


Веско, моите съболезнования, да почива в мир! Как няма да могат да установят чревна непроходимост, и то след куп изследвания?!? Но наистина колкото и да смятаме и предугаждаме, всеки си има съдба и не можем да излезем от драснатото :(

Акрукс, съболезнования за зет ти, мир на праха му!

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1867
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1559 -: Септември 30, 2022, 04:13:32 pm »
Защо пък чак глупости-естеогенът наистина има протективни функции, но чак такова влияние в/у развитие или не на шизофрения не ми е известно

Защото покрай заниманията ми вече имам друг поглед върху нещата.
Заобиколени сме от ксеноестрогени - храна, козметика, вода в пластмасови бутилки, лекарства, добавки и т.н. По-скоро дисбалансът е при прогестерона.
А за протективната роля на хормоните - жените до настъпването на менопаузата около 50-тата си годишнина са защитени благодарение на хормоните.
Иначе за появата на шизофрения е необходимо да има доста предразполагащи фактори, но и половите хормони са от ключово значение.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27608362/
https://xenobg.com/dr-ray-peat-za-estrogen-i-progesteron/
https://xenobg.com/deficit-na-nikotinamide-shizofrenia/