Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 233240 пъти)

Papy

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7904
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1560 -: Октомври 01, 2022, 01:24:53 am »

Защото покрай заниманията ми вече имам друг поглед върху нещата.
Заобиколени сме от ксеноестрогени - храна, козметика, вода в пластмасови бутилки, лекарства, добавки и т.н. По-скоро дисбалансът е при прогестерона.
А за протективната роля на хормоните - жените до настъпването на менопаузата около 50-тата си годишнина са защитени благодарение на хормоните.
Иначе за появата на шизофрения е необходимо да има доста предразполагащи фактори, но и половите хормони са от ключово значение.

https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/27608362/
https://xenobg.com/dr-ray-peat-za-estrogen-i-progesteron/
https://xenobg.com/deficit-na-nikotinamide-shizofrenia/

То няма противоречие, естрогенът си пази, и другите си пазят, и боклуци има.

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1561 -: Октомври 09, 2022, 08:12:34 am »
Меркурий тръгна директен и излязоха резултатите от аутопсията на майка ми

Veselin

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6486
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1562 -: Октомври 16, 2022, 09:22:19 am »
Едва намерих лекар, който да ми обърне внимание (Но Не от въпросната болница) и да се опита да ми каже какво пише в протокола от аутопсията. Според него се касае за сърдечна недостатъчност и е възможно да е оказало влияние и това, че не са ѝ давали лекарствата за сърцето, и е много вероятно да не се знаели за всички заболявания на сърцето, което е имала. Също така има обезводняване, за което също подозирахме и преди. Потърсих въпросната доктор Кюлджева, но тя доста малко говори с мене, и сега съвсем други неща каза, че едва ли не че майка ми не е била въобще здрава и е нямала шанс да се излекува най-вероятно. Особено натърти на това, че вече е била на възраст, един вид, едва ли не че възрастните хора са обречени на смърт.

Weswes

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1563 -: Декември 16, 2022, 02:55:43 pm »
Здравейте!
Имам въпрос дали ще вадят зъба на майка ми? Нещо го е закъсала с тъканта около него , трябва да изследва гъбички и изобщо трима лекари с три различни мнения, казали са,че ако не се излекува може да го извадят . За вадене на зъб кой дом се гледа -6д или 8д ( не знам води ли се оперативно ваденето?!)  И Сатурн като естествен управител на кости и зъби гледаме ли го или? Благодаря за помощта!

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1564 -: Декември 18, 2022, 11:34:17 am »
Weswes , ваденето на зъб е интервенция по 8д.
Луната управлява седми и осми дом за майка ти и се намира в неин 9д., по който са лекарите специалисти. Луната ще извърши хармоничен аспект с Плутон, естествен у-л на 8д., а в картата управлява производен 4-ти от 8-ми (краят на нещата по 8-ми дом) и се намира в неин 1-ви дом, което го прави неин съуправител. Луната вече е извършила хармоничен аспект с нейния АС и ще извърши хармоничен аспект с нейната К8, тъй че все някаква интервенция ще има – дали вадене или поставяне на щифт/имплант, или чистене на косгта от възпаление, но няма да мине само медикаментозно.

Weswes

  • Newbie
  • *
  • Публикации: 49
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1565 -: Декември 19, 2022, 01:17:54 pm »
Благодаря! Тримата лекари са на различно мнение,един казва да се вади,друг,че има гъбички в тъканта,трети,че нищо й няма на зъба. И тя не знае кой да слуша , а те я препращат един на друг, защото са различни специалисти. Има много болки и към ушите и лимфните възли и единият лекар казва, че проблемът не е от зъб. Мистерия хаха. Ще пиша какво е станало като и ние разберем.

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1566 -: Февруари 09, 2023, 07:41:03 pm »
Здравейте,

откриха ми киста на яйчника и първото, което ми предложиха е да ми премахнат и двата яйчника с лапароскопска операция. Това беше шок за мен т. к. съм се редовен цикъл на 49 години съм и ми се струва твърде крайна мярка. Разбира се, че ще потърся и друго лекарско  мнение. Какво виждате ви е по хорара Въпрос: Ще се наложи ли операция за премахване на яйчниците
Ще бъда много благодарна ако ми пишете. Благодаря!

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1567 -: Февруари 10, 2023, 01:05:07 am »
Здравейте!
Имам въпрос дали ще вадят зъба на майка ми? Нещо го е закъсала с тъканта около него , трябва да изследва гъбички и изобщо трима лекари с три различни мнения, казали са,че ако не се излекува може да го извадят . За вадене на зъб кой дом се гледа -6д или 8д ( не знам води ли се оперативно ваденето?!)  И Сатурн като естествен управител на кости и зъби гледаме ли го или? Благодаря за помощта!
Не.

Теодор

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1947
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1568 -: Февруари 10, 2023, 01:13:04 am »
Здравейте,

откриха ми киста на яйчника и първото, което ми предложиха е да ми премахнат и двата яйчника с лапароскопска операция. Това беше шок за мен т. к. съм се редовен цикъл на 49 години съм и ми се струва твърде крайна мярка. Разбира се, че ще потърся и друго лекарско  мнение. Какво виждате ви е по хорара Въпрос: Ще се наложи ли операция за премахване на яйчниците
Ще бъда много благодарна ако ми пишете. Благодаря!
Струва ми се, че консервативната терапия с лекарства би дала положителен ефект. По този хорар не виждам сериозен здравословен проблем, който евентуално би изискал операция ама това лекарите трябва да го кажат - има или няма нужда.

Ама звучи странно да предлагат директно ножа, преди да се опита нещо друго? Така че задължително иди на второ мнение. :)
« Последна редакция: Февруари 10, 2023, 01:15:07 am от Теодор »

terrarossa

  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 312
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1569 -: Февруари 10, 2023, 09:43:20 am »
Здравейте,

откриха ми киста на яйчника и първото, което ми предложиха е да ми премахнат и двата яйчника с лапароскопска операция. Това беше шок за мен т. к. съм се редовен цикъл на 49 години съм и ми се струва твърде крайна мярка. Разбира се, че ще потърся и друго лекарско  мнение. Какво виждате ви е по хорара Въпрос: Ще се наложи ли операция за премахване на яйчниците
Ще бъда много благодарна ако ми пишете. Благодаря!

Хриска, - извън хорара - потърсете и друго мнение и опитен хирург, който да ви предложи щадяща операция за премахване на кистата, ако изобщо е необходима.

На първо време може да пробвате и с консервативно лечение, както съветва и Теодор, но имайте предвид, че сте пред менопауза, когато всички доброкачествени образования по принцип претърпяват обратно развитие и трябва само да се следят, обсъдете  и този вариант с вашия лекар.

Доколкото разбирам става въпрос само за киста на единия от двата яйчника, така, че сменете лекаря, огледайте добре цялата репродуктивна система заедно с матката, ако се налага изобщо интервенция да се имат предивид всички необходими намеси.
За необходимостта от операция е важно е да се знае вида на кистата - опитен гинеколог ще се ориентира по оплакванията ви и вида и размерите й на ехограф, а  100% се изяснява с хистология след операция.
В момента за ориентация (и успокоение) можете да пуснете съответните маркери по лекарска препоръка (или сама).

Потърсете още мнения на специалисти. Успех!

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7266
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1570 -: Февруари 10, 2023, 01:39:21 pm »
Здравейте,

откриха ми киста на яйчника и първото, което ми предложиха е да ми премахнат и двата яйчника с лапароскопска операция. Това беше шок за мен т. к. съм се редовен цикъл на 49 години съм и ми се струва твърде крайна мярка. Разбира се, че ще потърся и друго лекарско  мнение. Какво виждате ви е по хорара Въпрос: Ще се наложи ли операция за премахване на яйчниците
Ще бъда много благодарна ако ми пишете. Благодаря!
Хриска,на този етап,мисля-Не.Ти си представена от Меркурий в 5ти дом,съвпад с Плутон,освен страховете и черните мисли,Меркурий няма аспект с Марс,който е упр.на 8ми дом.Юпитер е в 8ми ,а Луната е в опозиция.Не.

Ребека

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4527
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1571 -: Февруари 10, 2023, 02:11:55 pm »
Здравейте,

откриха ми киста на яйчника и първото, което ми предложиха е да ми премахнат и двата яйчника с лапароскопска операция. Това беше шок за мен т. к. съм се редовен цикъл на 49 години съм и ми се струва твърде крайна мярка. Разбира се, че ще потърся и друго лекарско  мнение. Какво виждате ви е по хорара Въпрос: Ще се наложи ли операция за премахване на яйчниците
Ще бъда много благодарна ако ми пишете. Благодаря!
Виждам ,че са окуражителни предните коментари,но аз мисля че има проблем,който ако не се реши може да хронифицира или влоши.Сатурн У6 и диспозитор на у1 е в 6 дом в период на изгаряне.От такъв У6 нищо добро не очаквам.У12 е в 6 ти,Луната е в тригон с Марс У8 ми и Меркурий.Мисля,че е нужна интервенция ,не ги разбирам ,няма ли нещо по-щадящо,вид пункция.Каквато и да е интервенцията обаче ще е успешна,не виждам повод за притеснение.Отделно, Луната е опозиция с у4 разположен в 8 дом. Дали не е дошъл краят на репродуктивният ти период ,въпреки че имаш още редовен цикъл?

HRISKA

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 59
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1572 -: Февруари 10, 2023, 07:36:20 pm »
Благодаря много и за тълкуването, и за съветите. Ще се консултирам с още една Бургаска лекарка и после съм се записала за преглед в Плевен, където са най-добрите за сега. Може би ще направя това, което ми кажат в Плевен. Д-р Томов ще ме преглежда, но чак в края на май. До тогава има доста време обаче, така че ще видим. Ще дам ОВ задължително.  :)


akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13498
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1573 -: Февруари 10, 2023, 10:44:56 pm »
Здравейте,
откриха ми киста на яйчника и първото, което ми предложиха е да ми премахнат и двата яйчника с лапароскопска операция. Това беше шок за мен т. к. съм се редовен цикъл на 49 години съм и ми се струва твърде крайна мярка. Разбира се, че ще потърся и друго лекарско  мнение. Какво виждате ви е по хорара Въпрос: Ще се наложи ли операция за премахване на яйчниците
В подобни хорари 10д описва л;ечението, а там е Марс , така че лечението ще е оперативно.
И по-млади са оперирали, имах колежка, която е била бременна с третото си дете в петия месец, когато е спукала киста и са ѝ махнали яйчниците, детето го е загубила и съжаляваше, че не е могла после да си роди трето, а в тяхната фамилия са с по 3-4 деца. Беше си жизнена и голяма мадама, тъй че не е фатално да те оперират. Но нали ще ходиш при специалисти, те най-добре ще преценят.

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1870
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1574 -: Март 09, 2023, 11:28:48 am »
Здравейте!

Искам да помоля за помощ по този хорар -
"Ще се възстанови ли здравето на баща ми?"

Симптомите му са супер неясни. Притеснението и паниката му са в повече. Тотално е неадекватен. А покрай това побърква всички около него.

Благодаря!
« Последна редакция: Март 09, 2023, 12:19:38 pm от romantica »