Автор Тема: Хорари за здраве  (Прочетена 236293 пъти)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1575 -: Март 09, 2023, 06:01:05 pm »
Романтика,, според мен, Не. У4, негов 1-ви дом е в 29 * Лъв, Слънце в Риби в студен и влажен знак, което е индикация за влошен здравен статус, няма достойнства в знака. У6, Сатурн, тъкмо е сменил знак, в който не се чувства добре, и е изгорен. Слънцето изгаря Сатурн, у6, може натива сам да си провокира заболяване/то/. Луната е във 2-ри дом на баща ти, ти си неговата подкрепа, ресурс, поддръжка,неговата дясна ръка.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1576 -: Март 10, 2023, 12:13:13 pm »
Искам да помоля за помощ по този хорар -
"Ще се възстанови ли здравето на баща ми?"

Симптомите му са супер неясни. Притеснението и паниката му са в повече. Тотално е неадекватен.
Няма да се възстанови по мое виждане, според тази карта. А защо са неясни симптомите, не са ли му направили подробни изследвания? Да не развива начална фаза на деменция?

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1577 -: Март 10, 2023, 09:01:40 pm »
Благодаря много за включванията!

Ако баща ми е по 10 дом, значи негов У6 е в 1 - Слънце в риби в съвпад Нептун. Може ли да дава неясната диагноза? Вероятна бактерия?
Проблеми със ССС са вече изключени.
Не, няма деменция. Но като типична рибка не може да обясни точно и ясно как се чувства. Вероятно са комбинирани няколко неща.
В последно време яде все люти, пикантни, кисели храни. Имам съмнения за язва.
« Последна редакция: Март 10, 2023, 09:05:47 pm от romantica »

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1578 -: Март 10, 2023, 10:28:50 pm »
Ако баща ми е по 10 дом, значи негов У6 е в 1 - Слънце в риби в съвпад Нептун. Може ли да дава неясната диагноза?
Бащата е по 4д. в хорари, У6 е Сатурн в Риби, а Слънцето в Риби е негов У1 и У12, по 12д е психиката, а по знак Риби лимфата, ходилата

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1579 -: Март 10, 2023, 10:42:47 pm »
Бащата е по 4д. в хорари, У6 е Сатурн в Риби, а Слънцето в Риби е негов У1 и У12, по 12д е психиката, а по знак Риби лимфата, ходилата

Благодаря!
У6/Уран в секстил с Меркурий и Слънце - възпален нерв?  ::)

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1580 -: Март 11, 2023, 10:01:56 am »
Романтика, информация за болестта : знакът на 6-ти дом, тук е Водолей, болести на кръвта, хормони;Сатурн е упр.- заболяването обикновено продължава дълго, се превръща в хронично; диспозитор Юпитер в огнен знак- черен дроб, храносмилане.
Ако са ти полезни тези цитати :

" Сатурн в слаби знаци , болест или влажни чувства. Болестта идва от груби или злобни чувства, които ще продължат дълго, с непрекъснати потоци и студени трепети".
Водните знаци са свързани с флегматичния хумор, Сатурн тук причинява силни, упорити катарални изхвърляния, докато на тялото му липсва топлина, за да се пребори с инфекцията.


" Ако Юпитер причини болестта , потърсете черния дроб, той е засегнат, храносмилането е лошо; кръвта изобилства или като количество, или като качество; хиляда към едно, ако не е твърде горещо."
Юпитер управлява черния дроб, сангвиничния хумор и неговата храносмилателна добродетел, оттук и значението му за слабост на черния дроб, лошо храносмилане и прекомерно изобилие от кръв. Тъй като Юпитер е горещ и влажен, това показва, че болестта е от излишната топлина.
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1581 -: Март 11, 2023, 04:50:00 pm »
Романтика, Упр.на асц и упр.на 6ти дом са във влажен и студен знак-риби.
Сатурн в риби дава секреции,изтощение,всякакви смущения в стъпалата и пръстите на краката,например подагра и простуда.
Понеже и Слънцето като упр.на асц е в риби,може да има затруднено уриниране и силни болки в пикочните канали.
 Сатурн е ъглов,след консултации,изследвания,кръв,урина,снимки рентгенови ,ехографски прегледи-вероятно ще се установи естеството на болестта.

« Последна редакция: Март 11, 2023, 04:53:36 pm от Сафо »

romantica

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1878
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1582 -: Април 04, 2023, 11:11:01 pm »
Искам да помоля за помощ по този хорар -
"Ще се възстанови ли здравето на баща ми?"
Симптомите му са супер неясни. Притеснението и паниката му са в повече. Тотално е неадекватен. А покрай това побърква всички около него.

Обратна връзка

Има инфекция с Хеликобактер пилори.
В момента е подложен на диета + алтернативно лечение. В даден момент ще се премине и към консервативно, ако не се повлияе.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1583 -: Април 05, 2023, 08:51:14 am »
Здравейте въпросът ми е
Правилното лечение ли съм започнала ?
Малко предистория:
Имам проблем със щитовидната жлеза който лекувам от много време. Чета постоянно за различни методи и хранителни добавки , често си купувам и витамини за да запълвам дефицитите в организма . Наскоро разбрах , че имам проблем и със половите хормони . Започнах и тях да лекувам като отново се стремя чрез добра храна и подходящи хранителни добавки лабораторните стойности да са добри .Наясно съм , че проблема е и психически но там лечението става още по - бавно .

Сафо

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 7335
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1584 -: Април 05, 2023, 10:52:08 am »
Не. Венера управлява асц и 6ти дом и е в 12-не я виждаш. Луната е с последен негативен аспект опозиция със Слънце.
Това, което правиш като "лечение", няма да има резултат в здравословен план.

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1585 -: Април 05, 2023, 11:35:56 am »
Не. Венера управлява асц и 6ти дом и е в 12-не я виждаш. Луната е с последен негативен аспект опозиция със Слънце.
Това, което правиш като "лечение", няма да има резултат в здравословен план.
Добре тогава нов хорарен въпрос ли трябва да задам ,
 Какво е подходящото лечение за мен .
Тъй като много надежди възлагах на това което съм започнала .

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1586 -: Април 05, 2023, 11:58:46 am »
qwe,

Извън хорара, но по твоята тема.

Препоръчвам ти да прегледаш тези две групи във фб -
https://www.facebook.com/groups/778765572568876/
https://www.facebook.com/groups/360461317933705

Щитовидните и половите хормони са взаимосвързани.

По-късно ще си изтрия коментара.
Благодаря много за информацията. Аз съм и във двете групи и чета постоянно какво се публикува . Именно от там започнах и допълнително лечение с добавки и начин на хранене .

Рени

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12538
  • Мъдрият се познава по това,че много се смее.
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1587 -: Април 05, 2023, 12:05:24 pm »
qwe, лечението е по 10 ти дом. Сатурн е в Риби, където Венера има достойнства, а Венера в Телец, където Сатурн също има достойнства-правилно е лечението към момента и правилно си сама помагаш на лечението, Венера е по-силно стояща. Сатурн екзалтира в знака на Венера, но понеже екзалтацията е подкрепена и по терма, триплицитет, си способна да се справиш със здравословния си проблем, но това лечение не покрива цялата гама от симптоматика- има още какво да се предприеме. Луната има много сходящи аспекти, значи предстои тепърва да се развива това за което питаш, но понеже аспектитеса само твърди, няма да е лесно и опозициите преобладават, сега на пълнолуние вероятно предстоят избори и решение, от какво да се откажеш и с какво, кой ще продължиш. Успех! :)
„Това е моят ритъм и винаги е било така: който може – ме следва, за останалите не отговарям“

qwe

  • Jr. Member
  • **
  • Публикации: 71
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1588 -: Април 05, 2023, 12:16:03 pm »
qwe, лечението е по 10 ти дом. Сатурн е в Риби, където Венера има достойнства, а Венера в Телец, където Сатурн също има достойнства-правилно е лечението към момента и правилно си сама помагаш на лечението, Венера е по-силно стояща. Сатурн екзалтира в знака на Венера, но понеже екзалтацията е подкрепена и по терма, триплицитет, си способна да се справиш със здравословния си проблем, но това лечение не покрива цялата гама от симптоматика- има още какво да се предприеме. Луната има много сходящи аспекти, значи предстои тепърва да се развива това за което питаш, но понеже аспектитеса само твърди, няма да е лесно и опозициите преобладават, сега на пълнолуние вероятно предстоят избори и решение, от какво да се откажеш и с какво, кой ще продължиш. Успех! :)
Благодаря много за коментара.

akruks

  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 13548
    • https://victoryastro.blogspot.com/
Re: Хорари за здраве
« Отговор #1589 -: Април 05, 2023, 01:21:41 pm »

Правилното лечение ли съм започнала ?

Лечението се разглежда по 10д., а там управител е Уран, с когото Венера У1, У6 е извършила съвпад в 12д. (края на лечението), така че що се отнася до щитовидна жлеза (Телец) лечението е правилно. Сатурн У10 в  11д. Риби показва продължително лечение с лекарства, с билки и чрез групова терапия – нужно е да лекуваш психиката.
Късният АС показва, че скоро предстои промяна за теб.  АС съвпада с Алциона, най-голямата звезда от мъглявината Плеяди, която има неблагоприятно действие, а конкретно в хорарната астрология означава, че ситуацията няма да се развие добре. Съвпадът на сигнификатор в хорарната карта с Алциона е показателно, че човекът не е способен да вижда ясно ситуацията или е заблуден.
Луната е извършила хармоничен аспект с Плутон У7 в 9д. , което показва, че си направила добър избор на лекар-специалист. Обаче оставащите аспекти са негативни – квадрат с Марс, опозиция Слънце и последен – опозиция с Юпитер. И според това, което показва картата – отговорът е Не. Желателно е да се придържаш към лечение, назначено от лекарите, а не от съвети във ФБ.